Autosedačky 0-18 kg. Ktorá je najlepšia?

lili91
23. feb 2008

Ahojte! Chcela by som poprosit o vase skusenosti s autosedackymi 0-18 kg. Aka znacka vam vyhovuje a v com? Potrebujeme kupit a neviem sa rozhodnut. V nasom meste, ked pridem do obchodu, tak tam maju nejake dva-tri druhy a z toho sa vyberat neda...na nete je ich mnoho, ale len na obrazku🙂 Tak prosim poradte, ktora z nich sa naozaj oplati, je priestranna, polohovatelna, bezpecna...Dakujem!

skrutka11
19. jún 2009

dievcata a ako ste vozili babetka z nemocnice? V autosedačke?

dosa
19. jún 2009

ked sa mi narodila prva dcera, sedacky neboli povinne zo zakona a kazda jedna isla s babatkom z nemocnice bud v prenosnej taske alebo na rukach - co som bola v porodnici, ani jednu som nezazila, ze by isla v autosedacke. keby si to dnes niekde prehlasila, tak su niektore zeny schopne ta ukrkat, aka je to nezodpovednost a pod... ale taka bola doba a teraz je ina 😀

v kazdom pripade, teraz su sedacky uz aj zo zakona povinne, teda druhe dieta si privezieme v autosedacke, kezde nepojdeme peskom 😉

skrutka11
19. jún 2009

🙂 dik dosa

neviem ci poznas tuto stranku
http://www.britax-roemer.cz/produkt.php?lang=cz...

ale romer je kvalitna znacka a maju to tam pekne vsetko rozpisane, keby si potrebovala. co sa tyka toho sleepera.... mne akosi logika hovori, ze vajicko je vajicko a dovod?

spominam si este z detstva, ze ked sme boli deti a spali sme na zadnom sedadle, tak hlavou alebo nohami sme obcas narazili do dveri a to bolo peeekne davno, takze ani premavka nebola taka.

takze aj ked to ma vo vnutry bezpecnostne pasy aby sa neposuvalo, ja by som sa bala o makku hlavicku, ci by sa nahodou neotlkla pri prudsom natacani alebo pri nejakom naraze nebodaj. Tiez si predstav, ze babo, ktore bolo 9 mesiacov skrutene zrazu vyrovnas....ze pekne lezi... ja viem pre nas je to prirodzene ale pre babetko je tiez prierodzene mat zagulatenych chrbatik a taktiez pri brzdeni by som ratala na vselijake taky dos tran. Takze ja budem urcite uvazovat o Vajku a moj favorit je Romer aj ked som pozerala a teraz neviem, ci to musi ist na ten adapter isofix alebo nie.... musim to este preklepnut

skrutka11
19. jún 2009

My mame ford fiestu 3 dverovu rocnik 2005 a tak neviem, co tam mozem narvat, co budem potrebovat..... boooze tolko veci treba prebrat kym si clovek aspon ako tak dobre vyberie a nakoniec zisti ze je to aj tak.... 😖

katy1979
19. jún 2009

skrutka urcite das kazdu sedacku do auta, ale aj tak je dobre ju vyskusat ze ako tam sadne.

dosa
19. jún 2009

ja mam romer baby safe este po prvej dcere a viem, ze je kvalitna, preto som si ju nechala aj pre druhe. ani po troch rokoch jej nic nechyba - aj ked su novsie modely, ale stale je to na tom istom zaklade akurat ma ine potahy.

ten sleeper som objavila nahodou na nete a zaujal ma,ale nikto nic, tak som od neho upustila. uz nebudem vymyslat.

a mate v aute isofix? lebo fiesty tusim nemaju. chcela som si kupit fiesta family a na moje velke prekvapenie nemala isofix ☹ ak nemas isofix, mozes si na romer baby safe kupit taku bazu - pripevnuje sa to pasom a do toho sa zacvakuje to vajicko... a kedberies vajko von, baza ostava v aute, takze nemusis pri kazdej ceste zapasavat cele vajicko,len ho tam zacvaknes 😉 dobra vec

tyli
21. jún 2009

my máme Chicco 0-18kg a sme spokojní. tak o dva mesiace budeme predávať (potrebujeme väčšiu), ak by mal niekto záujem...

pepies
22. jún 2009

ahojte,
tak ja som kupovala autosedacku Romer King 9-18 kvoli dovolenke, a nakoniec pojdeme s vajickom .........
Mame tam len 2 polohy, ale aj predavacka mi povedala, ze ta poloha na spinkanie, to je stale sed, ze to nikdy nebude ako vo vajicku...................

Videla som vsak v predajni Pre deti novinku - autosedacku Concord v krasnych pastelovych farbach, ktora je od 9-36kg a da sa dat pre mensie dietatko v proti smere jazdy a dieta lezka ako vo vajicku....................... Stala cez 300 EUR ...........

skrutka11
22. jún 2009

Cafte kocky, najnovsie som si vyhliadla tuto sedacku 0-18 kg Römer/Britax FIRST CLASS plus len neviem, ci tam potrebujem to nacvaknut na isofix alebo naco. Lebo ak ano, tak ten nadstavec stoji mozno tolko ako autosedacka 😠 V cechaj ju maju dokonca o 2000 lacnejsie ako u nas a je to novinka 2009. Nemate s nou niekto skusenost?

Nikde som sa nedocitala ako sa to montuje do auta. viete mi poradit? Lebo ako dosa hovorila do Fiesty nedali ISO fix 😖

skrutka11
22. jún 2009

tak uz mi odpisali, ze vraj sa upevnuje iba trojbodovym pasom. Tak to je super 😀

katy1979
22. jún 2009

skrutka ako to ze nemate isofix ak mate auto rocnik 2005. vsak to uz bolo podla zakona povinne.

pepies romer ma 4 polohy. malý v nej sedel od 8-9 mesiacov. ak mas nervne dieta v romerke vydrzi viac kedze vidi co sa okolo deje. my sme isli na dovolenku ked mal malý presne rok. sedacka bola upevnena vzadu v strede a akurat raz bol nervozny.
decká sa v tom vyspia uplne v pohode.

dosa
22. jún 2009

skrutka, sedacka vyzera byt super, ale pisala si, ze mate trojdverovu fiestu, nebolo by pre teba lepsie kupit nejake vajicko aj so zakladnou, do ktorej by si ho len zacvakavala? takto ked budes mat sedacku v protismere na zadnom sedadle, ako tam budes davat to male babo? alebo budes nosit v rukach celu sedacku? dufam, ze sa neurazis, ale radsej si to este vyskusaj 😉

najjulinka
22. jún 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5762963 - my kupujeme takéto 2... Máte niektoré skusenosti s nimi... Dost rozhodla aj cena u nás, keďže teraz potrebujeme vela vecí naraz (vsetko dvojmo 😀 )... A inak máme pre Lucinku ROMER KING od 9 do 18 kg - starší model - zdedený a le páči sa mi.. .A dokonca sa môže pripevňovať aj dvojbodovým pásom len (to nemám odskušané zatial,a le dá sa podla obrázkov na sedačke) a vajíčko máme CAM (treba na neho dlhší pás v uate, takže trošku blbé, ale inak v pohode) a MAXI COSI (tej stačí aj kratší pás, takže celkom v pohode).

skrutka11
22. jún 2009

dosa.

v pohode a mas pravdu, ale chceme riesit auto, nejake vacsie ale az na buduci rok a navyse na tuto sedacku tvrdia, ze je lahko montovatelna aj do 3dver aut, no budeme to musiet nejako vyskusat. A co sa tyka vajicka, tie romer, tam musis kupit k tomu isofix nadstavec a ten samotny stoji cca 5 tis, co som kukala (mozno mam zle inof 🙂 a to vajko viem vyuzit do pol roka? do roka? a potom keby som chcela vacsiu sedacku tak znova ten isty cirkus.... ja mam z toho hlavu jak melooooon 😒 ale stale asi stojim za tou sedackou co som vybrala, ale to je este v stadiu rozhodovania, takze uvidim 🙂 aj ked to vajko je urcite najjednoduchsie riesenie.

Ja ratam, ze sedacka bude v aute v kuse, ze ju nemienim stale vytahovat. Chcem tam sackovat iba maleho. Ale az prax ukaze

dosa
22. jún 2009

skrutka, ja mam to vajicko romer baby safe (co som ti poslala aj link) bez isofixu, bez nastavca, davam ho iba s bezpecnostnym pasom auta. ak nechces, nemusis to kupovat vsetko, len vyslovene vajicko, ja som ti to uviedla len ako priklad, keby si to naozaj mala pokazde montovat dozadu, ze by ti to bolo jednoduchsie. a ked mam pravdu povedat, ja som vajicko vzdy nosila na prednom sedadle, pretoze stale chodim vsade sama a takto aspon vidim na babo a mam ho poruke... mala sa mi do neho zmestila dlho, skoro do roka, tak to bolo fajn. a potom sme uz kupili sedacku od 9-36 a mam vystarane do 12 rokov 😉

ta sedacka first class je dobre riesenie, ak teda mienis kupovat vacsie auto 😉

ewelyne
8. sep 2009

ahojte baby, viete poradit, ktora autosedacka od 0-18 kg ma polohovatelny chrbatik? 3 a viac poloh? niekde som videla, take, ze ak su nakliknute na kociari, tak sa daju dat az do lahu. len neviem najst znacky...

ewelyne
9. sep 2009

posuvam, neviete niekto? 😉

bihan
9. sep 2009

Ew, len tak z hlavy viem Jané a Red Castle, ale tie sú len do 12kg, do 18 a do ľahu pochybujem, že nájdeš.

Keby som mala vyberať sedačku v tejto skupine tak jedine Britax (Romer), žiadne Meggy, Renolux a spol.. nemajú testy, teda z môjho pohľadu nevhodné a nebezpečné.

tilly
9. sep 2009

concord ultimo? alebo ultimax sa to volá...

tilly
9. sep 2009

ups, to malo byť inam 😅

mata1976
8. jan 2010

Ahojte baby, ma niektora z vas skusenosti s Jane racing team ???

mata1976
10. jan 2010

Nikto neporadi....??? ☹ ☹ ☹

monulicka
19. feb 2010

Ahojte baby,
pouzivate niektora znacku Neonato? Aka je? My by sme chceli kupit autosedacku Neonato Monza...mate s nou nejake skusenosti?

klauduska
4. mar 2010

ahojte,

my by sme tiez chceli kupit Neonato monza,ale nikde som nenarazila na recenzie,tak sa skusam spytat tu...Mate niektora skusenost???Dobru,zlu???Dik za kazdu radu! 😉

nanika
4. mar 2010

Klauduska, nevypada zle, ma dobre polohovanie, pratelny potah a za tu cenu ok. Je to taky priemer co do ceny aj vyhotovenia, recenzie nehladaj, nie je testovana, preto aj ta cena. Pre jedno dieta ok, ale pre druhe by som si ju uz nenechavala... takze ak rozmyslas, ze sedacku nechas aj pre dalsie babo, radsej testovanu, kvalitnu, ktora stoji sice raz tolko, ale bude aj o par rokov stale kvalitna a v dobrom stave, co si myslim, u neonata nebude.

patatina83
31. dec 2010

@talinka ahoj nasla som tento prispevok,,tak si nakoniec kupila tu sedacku??ja rozmyslam nad nou teraz moj maly ma 5 mesiacov a tiez mu je vajicko male..aka je ta sedacka??dakujem ti za odpoved..ahoj

talinka
31. dec 2010

@patatina83 ahoj,mame tuto..uz vyse 1,5 roka a sme spokojni
http://www.babymarket.sk/sk/3602/1402/firstclas...

luciferova
23. jan 2013

Ahojte, ozivujem trochu temu, potrebujem autosedacku (nie vajicko) pre 2 mesacne dieta, taku do -8kg aspon co je. Mate s nejakou dobre skusenosti?