Autosedačky Cybex. Máte s nimi skúsenosti?

labutka
10. jan 2010

Kamarátka mi dala tip na autosedačku Pallas od firmy Cybex. Máte s ňou niekto skúsenosti?

mates22
11. jan 2010

my teda máme asi rok od Cybexu Solution X - je to vítěz nějakého testu, ta je až od 15 kg, ale naprostá spokojenost - mají jí dost vychytanou. A koukám, že pokud se z Pallasu vyndá ta vložka, tak vypadá jako ta naše - a i ten systém pro menší dítě se mi zdá dobrej - ale zkušenost se sedačkou "přes kategorii" opravdu nemám.

ygreen
11. jan 2010

labutka je perfektní, doporučuju na 200%. Náš syn je na svůj věk hodně velikej a tak jsme museli řešit kolem roku a půl jinou sedačku než 0-18kg. Řešila jsem jestli Kiddy comfort pro nebo novinku cybex pallas - ten pallas je perfektní, pohodlnej, vypolstrovanej, špičkovej záhlavní a malej tam krásně spinká. A ta cena je taky super. Jen si stopro vyzkoušej, jestli pultík přetáhnete pásem. My ne a máme Forda focuse combi. Takže můžeme jezdit buď bez toho polohovacího plastového spodku s pultem. Nebo bez pultu se spodkem. U nás je to celkem jedno, páč syn má 15 kilo a 95cm. Ale i bez toho spodku jde podseknout a dítě leží téměř stejně jako s tím plastovým spodkem. Takže já ji doporučuju i kdyby jste ji spolu e spodkem a pultem nezapnuli pásem. Je úžasná. My máme tu cinnamon - mám ji někde v albu 😉
Jo a kdybyste ji kupovaly, tak si za 145Kč pořiďte i uchycovací pásek k podhlavníku co podrží sedačku přu zatáčkách.

Jo a my teď čekáme druhý a až vyroste z vajíčka, tak pofrčí do pallasu a staršímu koupíme Cybex solution X 😉

A jak píše mates - soution X je v kategorii 15-35 kilo najlepší spolu s romerem, hlavně boční nárazy jsou špičkově vychytané. A jediný pultík zatím měla Kiddy v kategorii 9-36kg a jako jediná získávala výborné hodnocení. Ostatní v této kategorii (bez pultíkové) propadly. Takže si myslím, že v testech ADAC 2010 bude pallas špičkově ohodnocen, protože to je vlastně Solution X jen s přidaným podstavcem na polohování a pultíkem. Prostě bomba 😵

kpetra
11. jan 2010

Ahoj
ygreen - nevadí malýmu ten pultík při pohybu? Na jiné diskusi jsme právě narazila na maminky, kterým v ní děti nechtěly být. My jsme právě kvůli tomu pořídili jinou. Našemu Matějovi by vadil, on si v autě hraje s hračkama a jsou pro něj pásy lepší.
Jinak máme Storchenmühle Starlight SP a udělali jsme dobře, malýme se v ní moc líbí a myslím, že bezpečná je taky dost. 🙂

Ale jinak se mi Pallas hrozně líbí, vypadá bytelně a pohodlně. Jenom by asi bylo lepší ji před koupí vyzkoušet s dítkem, aby se vidělo, jak se mu v ní sedí.

labutka
autor
11. jan 2010

bohuzial na SR tieto sedcky nikto nema, tak sme museli objednat z CR. Tesim sa na nu, my mame vajicko Romer Babysafe, ale maly sa v nom hrozne poti, hlavne okolo hlavy.
idem pozriet ten uchycovací pásek...

ygreen
12. jan 2010

pult mu nevadí a i kdyby vadil tak si zvykne, bezpečnost je no. 1. Navíc pětibodovej pás si starší šikovné dítko s přehledem otevře samo, stejně jako dveře. Malej si tam krásně hoví, nikde ho nic netlačí, na pultu si hrsaje s autama, ale většinou spí, páč se mu tam spí fakt krásně.

nanika
12. jan 2010

Ygreen, mozno kecam, ale ten pultik je tam pouzitelny nie nahodou len do tych 15 kg? Takze starsiemu dietku, ktore vie otvorit patbodovy pas je to asi na dve veci. Sedacka uz s dospelackym pasom pouzivana, kazda 9-36, tu sa uz potom ta uroven bezpecnosti znizuje.

Labutka, ak sa ti poti okolo hlavicky, treba potom mysliet aj na to, ze sa ti bude viac potit aj s pultikom ako bez neho...

ygreen
12. jan 2010

já myslím že do 18 kilo a pak bude jezdit s pásem, ale zase bude mít ten polohovací podsedák pod sedačkou, tak bude moct pěkně chrupkat. A Cybex solution X je velmi bezpečná - byla bys překvapená, kolik sedaček stojí za prd i když splňují normy EU. STačí kouknout na testy ADAC.

A ten pult nenaléhá přímo k tělu, to až v případě nárazu. Když dáš ruku na nohy nebo bříško ucítíš, kolik tam dítě má prostoru. A je udělaná tak aby odvětrávala pot. Takže se nebude potit víc než jinde.

nanika
12. jan 2010

V cca 15 -18kg dítěte a jeho výšky 100cm a více, se autosedačka vyjme z nastavitelného podstavce a nepoužívá se již pult. Dále je použití stejné jako autosedačka Solution X - autosedačka se upevňuje klasickým autopásem.

toto je zo stranok, ktore ju ponukaju, a ten rozptyl je tam preto, lebo ziadna sedacka nie je univerzalna pre kazde dieta a priemerne dieta, neberiem do uvahy skor narodene alebo jednoducho mensie pomalsie rastuce deti, jednoducho musi byt uz pred dosiahnutim tych limitov, alebo ich spodnej hranice putane autopasom... Ja tu sedacku beriem ako alternativu, komu vyhovuje, urcite je skvela, ale ako uz kpetra pisala, sedacky s pultom nie su vseobecne oblubene, aj ked su bezpecne, preto ich vyrabaju asi dve firmy a nie viacere. Kedysi ju vyrabal aj Romer a prestal, lebo nemala taku cielovu skupinu kupujucich, aby sa im ju oplatilo vyvijat, testovat a obchodnikom drzat v predaji...

Mne osobne takato sedacka nevyhovuje, dieta s pultom nebudem zbytocne stresovat, ale verim, ze su deti, ktorym nevadi a zodpovedne maminy, ktore ju kupia 🙂

ygreen
12. jan 2010

stresovat - to mi přijde uhozené. Tobiášovi jsme ho prostě dali na nohy připoutali a jelo se, žádnej řev, žádný nadšení, prostě to vzal tak jak to je. Není žádná hysterka!

Jinak synovi bude 20 měsíců a má 15kilo - takže už můžeme, ALE NEMUSÍME odendat pult a polohovací podstavec. Dokud nebude mít metr, tak bude mít pultík i podstavec. Osobně si myslím, že podstavec může mít do té doby, dokud se pod něj bezpečně vleze.

A víš co mi třeba přijde uhozené, některé matky se bojí "stresovat" dítě pultem, ale přitom jde o život a zato vozí děcko v hypermoderních kočárkách, kde děti sedí jak na bidýlku, trpí jejich páteř, ale je to in 😝

Cybex pallas je velmi bezpečná a pohodlná a kdo nezkusil, tak ať pultík nepomlouvá 😉

nanika
12. jan 2010

Nevedela som, ze je ohovaranie pultika napisanie svojho nazoru na sedacku. Ale na trhu je dost velky vyber kvalitnych a bezpecnych sedaciek a clovek nemusi kupit to, co mu nevyhovuje.

Moje decko tiez nie je hysterka, ale v dvoch rokoch je uz velmi svojhlave a snazi sa presadit svoje a este prilis male na vysvetlovanie. Mame uz za sebou nahananie po aute, aby som ho dostala do autosedacky a ako som uz pisala, nam vyhovuje skor system patbodovych pasov, ako pultik.

Nikoho som nekritizovala, ze ma iny vkus na autosedacku a tiez som necakala, ze sa niekto na oplatku pusti do mna. Okrem toho som ani slovkom nespomenula, zeby spominana sedacka nebola bezpecnou a pohodlnou, ale ja som spokojna, s tou, co mam a dosial ma nikto nepresvedcil o tom, ze pri dalsom dietati bude lepsie kupit prave tuto. Len som poukazala, kde moze byt so sedackou problem, lebo dokonala neexistuje...

nanika
12. jan 2010

A pravda je, ze este naozaj nebola testovana, myslim sa?

kpetra
12. jan 2010

Ahoj
Já jsem tady svým dotazem nechtěla rozpoutat negativní diskusi. ☹ Ale souhlasím s nanika, náš malý taky není hysterka, přesto by se mu asi za pultíkem nelíbilo. Prostě je každý dítě jiný. Myslím, že naše je bezpečná dost, aspoň podle testů. Proto jsme ji taky pořídili. A co se týče pásů..... náš Matěj je zvyklý, že musí být připoutaný v kočárku i v autosedačce. A bere to jako samozřejmost a nesnaží se pásy rozepínat. My v autě pásáme i psa, tak mu to přijde asi samozřejmý. 😀 A taky s ním jezdím v zadu, abych ho měla pod dozorem.

Jinak jsem autosedačku Pallas taky zvažovala, ale po přečtení diskuse, kde jsem se právě dočetla, že se některým dětem nelíbí, jsem se rozhodla pro jinou a věřím, že neméně bezpečnou. Proto jsem taky doporučovala vyzkoušet ji v obchodě s dítětem. 😉

ygreen
12. jan 2010

tak testovaná musela být, to je jasný. Navíc Cybex solution X je nejbezpečnější ve své třídě a pallas má stejný základ + navíc bezpečnostní pultík a polohování. Zatím nebyla v ADAC testech, ale to je - výber několika sedaček a jejich otestování nezávislými znalci. A je to novinka a testy 2010 zatím neproběhly. A v kategorii 9-36 za celou dobu těchto testů vyšla výborně jen jedna sedačka a to Kiddy comfort pro s pultem. Jiné většinou propadly, nebo byly maximálně ucházející. (A podle selského rozumu by měla být pallas ještě o bod lepší v bočním nárazu, protože základ solution X je v bočním spolu s romerem nejlepší). To si můžete najít na netu. Možná budete překvapeni, jak dopadly vaše autosedačky co máte doma. Dokud se nestane nedejbože nehoda tak jsou fajn všechny, ne?

kpetra: Taky jsme předtím mělu pětibodovou sedačku, ale rychle z ní vyrostl, psa taky poutáme, to ale nemění nic na tom, že si myslím, že většina lidí tu sedačku ani nevyzkouší protože někdo někde řekl, že se to dětem nelíbí. Když jsem sháněli ještě kiddy tak mi řekla prodavačka že děti nemají pul rádi, a já se ptala jak to ví, když jí neprodávaj, a ona že to kdesi slyšela - hm, opravdu profesionální rada - jedna babka povídala. Možná byste byly překvapené s tím, že by se to vašim dětem líbilo. Mohou si na pultíku hrát, malej si na něm jezdí s autíčkem, svačí, pokládá si tam hračky než usne. Pohoda. Souhlasím s tím, chce to prostě vyzkoušet a pak teprve odrazovat. Kdybych našla bezpečnější na trhu a byla s pásama jdu do ní. Mě šlo primárně o bezpečnost, poté o pohodlí dítěte, to vše pallas splňuje na 200%.

nanika
13. jan 2010

Ygreen, takze kedze je to novinka, mozme predpokladat, ze testy dopadnu dobre, aj ked ako pises, neprebehli, mozeme polemizovat, ako dopadnu a bavit sa o niecom, co nebolo je no... Nie vsetky sedacky tejto firmy boli hodnotene uzasne, ako pises, ale myslim, ze je to ok, je to u kazdej znacky tak.

Opakujem, ze sedacky s pultom nie su hromadne rozsirene a to nie je vymysel dvoch bab na fore. Dokonca sa mi tak mari, ze sme v sedackovom fore mali aj maminu, ktora si objednala kiddy cez net a velmi rychlo ju vratila, zmenila za inu. O to ide, vyskusat, co je pre dieta naj, co mu najviac vyhovuje a ak nevyskusam, mat aspon moznost vymeny.

Bezpecne su aj ine sedacky, toto mi teraz pripada ako velmi jemny nenapadny natlak, nemas cybex, nie si dobra matka, lebo nepreferujes bezpecnost, nebodaj pred pohodlim. Tak sa ta opytam, nevies o tom, ze v sedackach by mali byt vozene deti do 4 rokoch v protismere? Ze to je pre dieta najbezpecnejsie? Da sa tato sedacka tak pouzivat?

Ak si si precitala nejake to forum, tykajuce sa sedaciek, zistila si, ze su dve skupiny ludi. Jedna kupi taku, na aku ma, ja si myslim, ze je to v poriadku, lebo vsetko je lepsie ako vozit dieta na kolenach. Druha ma na testovanu. Myslim, ze riziko si uvedomuje kazdy vodic a nikomu neprinalezi ho sudit.

Nebudem sa rozpisovat, co mam ja, myslim, ze to je moja vec, aj ked tajnosti s tym nerobim, priala by som si, aby sme nase deti mohli vozit len v tych naj sedackach a nech ide vyvoj tak dopredu, aby bez ohladu na to, v akom aute dieta sedi, bola jeho cesta vzdy bezpecna.

Labutka, tuto ti hadzem link, neviem, ci o nom vies, je to sice na Kiddy, ale aby si mala predstavu, asi akym systemom to upinanie funguje, na cybex link nemam, mozno Ygreen najde.

http://www.kiddy.de/cz/company-video

sakura77
13. jan 2010

aj my mame cybex solution X,tiez sme objednaval z ciech,je super 😉

andara
23. jan 2010

Ahojky, taky kupujem Cybex pallas 😉 zjistovali jsme si vsechny testy a urco nekoupime sedacku podle vzhledu napr. jak jsem zazila jednu rdinu v obchode, proste maminka rekla na jakousi zlevnenou sedacku: jeee to je hezka barva,tu berem a bylo,absolutne se na nic jinyho neptali 😒

Nase mala je zatim ve vajicku a mylsim, ze pokud nezazila nic jinyho, tak ji pultik vadit nebude.
A jak pise ygreen, taky jsme natrefili na jednu super chytrou prodavacku, na netu jsme si nasli jeden obchod kde ji meli mit a samo, ze na prodejne ji nemeli a kdyz jsme se ptali proc?Prodavacka rekla: protoze je drazsi a nikdo by ji nekoupil! Tak s¨me taky rikali, jak to muze vedet kdyz ji tu ani nemaj, tak cumela akorat,to je opravdu profesionalni pristup prodejce 😠

A budeme mit tuto barvu 😉 http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=1756427

ds081005
25. jan 2010

Ahojte. My máme 8 mesačného chlapca a má 9kg. Do vajíčka sa už nezmestí tak mu chceme kúpiť väčšiu 9-36. Páči sa nám cybex pallas a zdá sa že je aj bezpečná. Len by som chcela radu že či je to vhodná sedačka už pre také malé bábo. mate nejakú skúsenosť? Ale dá sa povedať že je z takých väčších deti, ďakujem za odpoveď

nanika
25. jan 2010

DS, podla toho, co som videla, sedacka ma len mierne polohovanie, pre tak male dieta nie je vhodna, pokial cestujete na dovolenku, alebo casto stovky km. Ak ju budete najblizsi min. polrok vyuzivat len na kratke vzdialenosti ok. Vhodnejsia je sedacka typu 9-18 kg, ktora sa da o mnoho lepsie polohovat a je setrnejsia v pripade narazu ku krcnej chrbtici.

ds081005
26. jan 2010

Ešte sa chcem opýtať či nemáte skúsenosť či sa táto sedačka (cybex pallas) dá upnúť do auta Kia ceed, vzhľadom na dĺžku pásov. pytam sa preto lebo dnes som skúšal podobnú sedačku značky kiddy a tá keď bola sklonená do ľahu tak stým bol problém. Pásy som zapol ale ten pultík musel byť maximálne zasunutý a tým pádom bol ten priestor medzi pultíkom a opierkou veľmi malý. Neviem či poznáte túto sedačku Kiddy comfort, ale tá ma takú zmenšovaciu vložku. Má niečo také aj cybex pallas? ďakujem za odpoveď

musko
26. jan 2010

cybex ju nemá.....

nanika
26. jan 2010

Inak, ds, to len odskusat, tieto sedacky su tu velmi zriedkave a je velmi mala moznost, ze sa ti niekto ozve :( alebo sa dohodnut tu s babami, ktore pisu, ze ju maju, mozno sa nejaka zlata dusa najde, co ti ju pozicia na odskusanie 🙂

mobina
8. mar 2010

Tak mi nakonec pořídili Cybex Solution. Syn má tedy "jen" 13 a půl kila, ale do kategorie 9-18 kilo už se prostě nevejde. Přečuhuje mu hlava a to není žádný dlouhám. Má 90 cm. Zkoušeli jsme MC Tobi i Priorifix a byl v nich jak sardinka. Romer jsem ani nezkoušela. Přišel mi menší než MC už od pohledu. Nakonec jsme tedy přešli do kategorie 15-36 kg a vybírali mezi MC Rodi, Romer kid fix a zmiňovaný Cybex Sol. Musím říct,že všechny tyhle sedačky jsou kvalitní a testy prošly dobře. Takže rozhodly spíš prkotinky. Romer jsme vyloučili, protože později nejde odendat zádová opěrka, aby zbyl jen bobík. MC Rodi, protože nemá isofix, což mě hodně mrzelo, protože se mi líbila víc než Solution. A i když nemá isofix v testech vyšla velmi pozitivně, ale když máme tu možnost tak raději isofix. Sol má odendavací zádovku i isofix a seděla synovi stejně dobře jako Rodi. Toť moje poznatky...

adam07
8. mar 2010

mobina, dik za pozitivne info o cybexe 😀
ja ju chcem kupit starsiemu, ma sice o rok viac ako tvoj starsi, ale teda len 13 kg a 93 cm 😉 na Slovensku sa moc nepredavaju, tak ju asi musim objednam cez internet... 😅 , som tiez pozerala crash testy a vysla z nich velmi dobre, len mi nejde do hlavy, preco je taka lacna, a zvlast u vas v Cechach 🙂

beruska195
29. mar 2010

Ahoj holky,
uvažujeme nad sedačkou Cybex pallas 2010, ale dost často čtu, že je v autě krátký pás a sedačka nejde připnout. Nemáte někdo zkušenost, jestli jde upnout do Fabie? Díky...
Jediné co mě napadá, objednat sedačku přes net a kdyby něco, můžu ji do 14 dnů vrátit.

womenne
29. mar 2010

Kočky nemate niektora tuto autosedačku?je dobra? http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-15...

maximilian
29. mar 2010

womene ja mám Solution X fix plus asi týždeň a zatial ok. pohodlná a malý si v nej aj pospinkal.

sakura77
29. mar 2010

womenne,aj my ju mame,je super,da sa na nej naklanat hlavicka,takze maly ked aj zaspi,nevisi mi s hlavou pred sebou ale ju ma pekne zaklonenu mierne dozadu
ono neznamena ze ked je lacna ze je aj zla,praveze tieto vysli velmi dobre v testoch ,dokonca najnovsie testy som citala,tak zvitazila nejaka autosedacka-znacku som nepoznala-za 55 eur 😉

adam07
29. mar 2010

beruska, skus sa spytat tu http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums..., ja som u janiny objednala Cybex Solution x-fix, tak uz len cakam kedy dorazi 😵

womenne
29. mar 2010

sakura a ty siju kupovala cez net?bez skušania?ja sa toho dost obavam,neviete kde sa da kupit blizko Ostravy?

jerika
2. apr 2010

Ahojte maminy, my prave stojime pred rozhodnutim syn ma 2 roky a takmer 16kg k tomu 95cm mame sedacku od chicca a zacali ho tlacit popruhy lebo ma ten najvyssi bod uz pod ramienkami co je nie zrovna bezpecne a preto chceme kupit cybex. No neviem ten trojbodovy pas nieje to este skoro, hoci parametre splname???
Poradte.
Inak sedacku maju za vybornu cenu v Zline a s predajnou sme maximalne spokojny, nilen v tomto pripade🙂