Autosedačky od 1.júna 2007. Ozaj ich potrebujeme?

zade
27. máj 2007

Tuto temu som nasla, avsak ako starsiu a verim, ze aj vy mate podobny problem. Cakame malinke babo a niekto si zmyslel autosedacku povinnu od narodenia.
Ja mam obavy, zatial sme ju nekupili. Ale skutocne dat take malinke babo co ma 4-5 dni do sedacky? Viem, v zahranici je to bezne.

Ja som rozmyslala zacat pouzivat sedacku aspon od tretieho mesiaca, ked bude aspon drzat hlavicku.
No budem rada, ak mi moje obavy niekto vyhovori alebo sa k nim prida.

maryem
31. máj 2007

pre taxiky vsak plati vyhlaska rovnako, ako pre ostatne automobily..Takze preprava deti do 150cm musi byt v autosedackach, aj ked su to taxiky..

zade
autor
3. jún 2007

Velmi pekne dakujem za vase mile nazory. Ja viem, mate pravdu, bezpecnost dietatka je na prvom mieste. Samozrejme ja pozeram na vec zo svojho pohladu. Cestujeme autom velmi malo a s babom budeme tak akurat k lekarovi alebo rodicom tak 5 kilometrov. Premyslala som tak ako aj Evaka nosit ho k lekarovi v taske od kociarika.

Ale dakujem za vsetky nazory len ma mrzi, ze niektore sa dokazete rozhorcit nad tym, preco je Slovensko blbe a zaviedlo to povinne az teraz. Ved my by sme tu ani neboli, kedze sme sa vozili len klasicky - na sedadlach, bez specialnych zadrziavadiel.
Ale chapem je to vec pohladu. Ak cestujete na daleke vzdialenosti alebo velmi casto je to iste neocenitelne.

katrin
3. jún 2007

zade, ked pises o tom, ze my by sme tu ani neboli... pred 20-30 rokmi, ked sme sa my narodili, tak na cestach chodilo 5 aut rychlostou najvyssou 80 km/h..... teraz je na cestach stokrat viac idiotov, kt. "vyhrali vodicak v loterii" a jazdia na priserne silnych a rychlych autach.... 🤐 🤐

digysa
14. jún 2012

Jaaaaaaaaj, som sa tu nasmiala....ako sa ta doba zmenila od roku 2007. 😎

Zaujimave....

@zade NO ako? Zvykla si si na autosedacku? 😉

mandragora22
14. jún 2012

@digysa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀