Autosedačky od 1.júna 2007. Ozaj ich potrebujeme?

zade
27. máj 2007

Tuto temu som nasla, avsak ako starsiu a verim, ze aj vy mate podobny problem. Cakame malinke babo a niekto si zmyslel autosedacku povinnu od narodenia.
Ja mam obavy, zatial sme ju nekupili. Ale skutocne dat take malinke babo co ma 4-5 dni do sedacky? Viem, v zahranici je to bezne.

Ja som rozmyslala zacat pouzivat sedacku aspon od tretieho mesiaca, ked bude aspon drzat hlavicku.
No budem rada, ak mi moje obavy niekto vyhovori alebo sa k nim prida.

sisulik
28. máj 2007

melory..zrejme ten speci vankusi je to co v tej autosedacke mam..a ked dieta je trosku vacsie tak sa to da cele vybrat...aj nasa mala je na autosedacku zvyknuta...keby nebola, zrejme by nam behala po celom aute... 😅

tilly
28. máj 2007

baby:
1. jasné, že je super autosedačka od odchodu z pôrodnice, nechápem, prečo by sa malo dávať dieťa do sedačky až od tretieho mesiaca...
2. ten link na maxi cosi, to je podľa mňa jedna z najlepších vajíčok a v mojshope ju majú za super cenu, v rakúsku stojí cca. 159 Eur, čo som si všimla...
3. tiež mi nie je jasné, ako je to s tými taxikármi, nie je možné, aby mal taxikár u seba tri druhy autosedačiek, nebude mať v aute ani jednu, lebo mu to zaberá miesto v kufri a nemohol by brať fúry napr. z letiska, kde majú ľudia veľa kufrov, prípadne z obchodov, kde si niekto kúpil napr. televízor... Aby mali sedačky k dispozícii na dispečingu, OK, dobrý nápad, ale ak je dispečing v ružinove, taxikár ide pre fúru z karlovky do dúbravky, tak určite nepôjde do ružinova pre sedačku... takže fakt neviem, ako to bude, asi nebudú brať taxikári deti 😉

snemcurka
28. máj 2007

ahojte baby
ja som tiez toho nazoru, ze konecne je povinnostou na slovenku mat autosedacky. Dava mi to pociz bezpecia, ked je maly priputany v autosedacke a ja som za volantom. A este nieco. Predtym ako si kupite autosedacku, vyskusajte ju, ci Vam pasuje do auta. Nam sa totiz stalo ze pas neobisiel autosedacku.

melory
28. máj 2007

sisulik ja som to nemala ☹ a musela som si to dokupit 😉 co mi samozrejme nevadi vobec. som rada, ze mozeme vyvazat hned od narodenia. my chodime vela autom, cize u nas to je nevyhnutne.

newyorkgirl
28. máj 2007

babule, ak nemate ten drziak na tu hlavicku tak skrutit nejaky uteracik alebo decku a to okolo hlavicky ako obratene U-cko, to platilo aj pre predcasnickov 😉

sisulik
28. máj 2007

melory..ja som ani nevedela naco to je.... 😅 len to bolo uz v tej autosedacke a tak som to brala ako samozrejme..ze asi to k tomu patri..a da sa to dat aj dole...ale skusenejsia budem az ked to zacnem pouzivat 😀

melory
28. máj 2007

vcera sme vsak sli nie svojim autom ale svokrovym a na forde modeo su teke sedanky sikme ze hlavka jej padala aj skrze vankusik co drzi hlavicku, tak som musela podlozit sedacku flasou z fanty 🙂 "porad si sam"

luciask
28. máj 2007

ja som v usa a tu vam este pred odchodom z porodnice skontroluju, ci je sedacka vhodnapre dietatko a sestricka vas odprevadi do auta, kde skontroluje ze dietatko je priputane v nej, takze i dvojdnove dietatko ide domov v autosedacke. Moje detisu v nich zvyknute a vobec im to neprekaza, dokonca ked boli male tak v nich radi v aute spinkavali.

sisulik
28. máj 2007

HEHHE melory..hehe...no sranda... 😅 inac na navode som si vsimla, ze autosedacka ma byt vzadu (to vajicko) a opacne..cize nie v smere jazdy...no, ja neviem preco to tak je...ako som vravela s vajickom nemam skusenosti, ale ako na babo dovidim? len mozno ked si ho dam krizom ako sedim a ked sa otocim, tak dovidim? 😎

maryem
28. máj 2007

Co sa tyka taxikov, nie je nahodou vynimka, aako napr.tusim v Polsku, ze deti vezuce sa taxikom nemusia sediet v autosedacke? Viem, ze to bezpecnost neriesi, ale..

sisulik
28. máj 2007

maryem...mne sa tiez zda, ze taxiky v tom budu mat asi vynimku..ale asi najlepsie by bolo zavolat na dispecing a spytat sa... ☹

sue
28. máj 2007

Sisulik, vajíčko musí byť v protismere jazdy, v smere jazdy sú až sedačky od vyššej hmotnosti + saamozrejme maminy nezabudnite, že ak je sedačka vpredu, musí byť vypnutý airbag!!!

sisulik
28. máj 2007

sue..si si ista ze vajicko mozem mat aj v predu?

este uvazujem aj nad tym ako budem mat dve deti vzadu.. 😀 uz sa tesim ako bude aishinka otravovat babo... 😀 😀

luciask
28. máj 2007

sisulik ja som mala vzadu uz aj tri deti v rozmezi od 4 mes.do 3 a pol roka. Mojej starsej sa malaneterkavelmi pacila ale v aute si aj tak robila svoje a neotravovala. Inak ak mas obe deti pri okne tak aj tak ti starsia nedociahne, ked je priputana,takze zleby jej nemala robit. V protismere satuna odporuca do 1 roku dietata a potom obratit sedacku. Moje deti vyrastli z vajicka okolo 6.mes a potom som kupila taku sedacku co sa da dat proti smeru jazdy aj naopak.

katrin
28. máj 2007

sisulik, áno môžeš, ale ak máš na spolujazdcovom sedadle airbag, musí byť deaktivovaný 😉

sisulik
28. máj 2007

luciask..ale moja aishinka je moc aktivna...ona nech je uz hocijako priputana, vie ako vyliezt... 😅

sue
28. máj 2007

Sisulik, áno, vajíčko môžeš dať aj na predné sedadlo, ja som to ale nikdy nespravila - predsa len je to "sedadlo smrti" - navyše si myslím, že drobec by ma veľmi rozptyľoval - takto keď malá plakala, zastavila som auto a utíšila ju... keby bola "vedľa mňa" rozprávala by som jej a neviem čo ešte a odpútavalo by to moju pozornosť..

luciask
28. máj 2007

A to ti poocas jazdy vylieza zo sedacky?
Tak asi treba nejako vyriesit to vyliezanie,mne to tiez zopar krat spravila a tak som zastavila na kraji cesty kym mala nebola znova v sedacke a bola priputana.

newyorkgirl
28. máj 2007

ja by som sedacku v zivote tiez nedala na predne sedadlo 😖 to je len "pre odvaznych" 😔

sedacka ma byt do roka v protismere jazdy pri nehode Vas akoby hodi dopredu a babatko len pekne zaprie do sedacky... v USA mali ale myslim aj urcite vahove obmedzenie 10 ci 12 kg 🤐

luciask
28. máj 2007

no vacsina vajicok ma tu v usa vahovu a vyskovu hranicu. vahova je vacsinou v rozmedzi 9-10 kg a vyskova je 66 cm. moje deti boli dost vysoke takze v 6 mes. uz hranica vyskova bola prekonana takze sa kupovala nova sedacka.

susik77
28. máj 2007

baby, myslite, ze staci, ked sa miminko, kt. sa narodi na zac. augusta len oblecene dat do autosedacky a prikryt plienkou, al. musim kupovat este spec. tu zavinovacku do autosedacky?

sue
28. máj 2007

Susik, donedávna tie zavinovačky vôbec neboli, ak by bolo chladnejšie, zakry malú už pripútanú dekou alebo perinkou...

luciask
28. máj 2007

susik urcite staci dietatko prikryt dekou, nemyslim si ze by si tu letnu zavinovacku velmi vyuzila,kedze ked uz ma dietko ak si dobre pamatam asi dva tyzdne tak je schopne si regulovat teplotu a nepotrebuje mat vrstvy navyse.

susik77
28. máj 2007

diky 🙂

sisulik
28. máj 2007

luciask...ano, vie z toho vyliezt a este si to vie aj sama rozopnut... 😀 riesim to tak asi ako ty, ze zastanem a priputam ju zase...moja bambulka je velmi aktivna 😀

luciask
28. máj 2007

no to musi byt sikulka ked sa vie z toho rozopnut,moja mladsia to envie iba zapinat si to vie ale rozupnut jej to nejde je to trosku tazsie. Starsia ma uz tu sedacku co je podsedak spolu so zadnou castou a tam sa priputava uz normalnym bezpecnostnym pasom.S nou su obcas problemy elbo chyti nervicky a nevie pas rozopnut ale vie z neho vyliezt, takze obcas (raz za mesiac musime odstavit na krajnici a dat to do poriadku). Inak vacsinou dlhsie trasy niesu vobec problem skor tie kratsie z obchdou ci parku domov.

sisulik
28. máj 2007

no ta moja sa vie rozopnut ale zapnut uz nie 😀

bihan
31. máj 2007

Dúfam, že sa Kika nenaštve, ale pre všetky maminy, ktoré si ešte stále myslia, že nosiť dieťa z pôrodnice na rukách je lepšie, ako sedačka 😉
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Maggie mala pri pôrode 2800 gramov a nemá pocit, že by s tým mali nejaký problém, či už s hlavičkou alebo čímkoľvek iným 😉

zuzka82
31. máj 2007

ja si myslim, ze tu ani nieje o com diskutovat..sice, kolko ludi, tolko chuti..a nazorov.. 😉

maryem
31. máj 2007

tess, dobra sprava pre vas.. V ramci obce autosedacky nemusia byt, ako pre taxiky, tak aj pre ostatne auta, dnes bola na SRo relacia o tejto vyhlaske.