Autosedačky od 1.júna 2007. Ozaj ich potrebujeme?

zade
27. máj 2007

Tuto temu som nasla, avsak ako starsiu a verim, ze aj vy mate podobny problem. Cakame malinke babo a niekto si zmyslel autosedacku povinnu od narodenia.
Ja mam obavy, zatial sme ju nekupili. Ale skutocne dat take malinke babo co ma 4-5 dni do sedacky? Viem, v zahranici je to bezne.

Ja som rozmyslala zacat pouzivat sedacku aspon od tretieho mesiaca, ked bude aspon drzat hlavicku.
No budem rada, ak mi moje obavy niekto vyhovori alebo sa k nim prida.

lenkamt
27. máj 2007

no ja si tú chvíľu počas cesty z pôrodnice deti budem držať na rukách, i keď mám autosedačky už doma. po 2-3 týždňoch /ak sa niekam vyberieme/, ich budem používať , ale z pôrodnice určite nie.
už sa vidím ako deti na parkovisku vybaľujem z deky a zavinovačky a dávam ich do vajíčka 🙂

http://dnes.atlas.sk/z_domova/95727/detske-auto...

sue
27. máj 2007

Lenka, ja mám kúpenú zavinovačku do autosedačky... https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... je aj zimná a letná verzia - cez ňu už len prehodíš perinku alebo hrubú deku... navyše predpokladám, že dieťa dám do autosedačky už na mieste odkiaľ pôjdem, nie až niekde na parkovisku...
Sisulik, to podľa mňa problém nie je...

lenkamt
27. máj 2007

Sue, ibaže pre nás sú tieto zavinovačky /dvojmo/ dosť drahá záležitosť. my to máme z pôrodnice ozaj kúsok. to prejdeme aj bez autosedačiek.

sue
27. máj 2007

Lenka, však to je na každého vedomí a svedomí 😔 ja chápem, že dvojičkoví a viacdetní rodičia to majú príšerne drahé a malo by sa to poriešiť napríklad nejakými zľavami alebo čím...
Každopádne každému prajem veľa šťastných kilometrov... myslím, že o potrebe autosedačiek netreba polemizovať na rozdiel od niektorých ostatných vecí pre bábätká...

sisulik
27. máj 2007

sue...hehe..ani neviem ako do toho vlozit babo..ja mam same vyhovorky..hehehe...lebo ide o to, ze ho chcem doniest domov v nasej klasickej perinke, mne sa to tak moc paci..ale v perinke sa babo asi do vajicka neda dat..no som to neskusala...alebo zeby sa dala keby som ju trosku viac uvolnila??? 😀 vyskusat to teraz nemam ako...zeby som povedala manzelovi aby mi vajicko doniesol do nemocnice a tych par dni co tam budem, budem trenovat na malom? 😀 😎 😅

sue
27. máj 2007

Sisulik, vieš... stať sa nemusí celý život nič...a keď budú drobci dospelí zrátaš si koľko peňazí si "vyhodila von oknom" ale stačí keď sa stane raz a budeš do smrti ľutovať, že si si hľadala výhovorky... je to len na tebe... bodaj by sme si všetky mohli povedať, že to bola zbytočná investícia...

bzuco
27. máj 2007

neporadíte mi? ☹ ☹

sue
27. máj 2007

Bzucko, hovorí sa, že práve kvôli "škodovkárom" prešiel ten zákon až teraz... tam nemáš autosedačku ako zákonne pripútať... podľa zákona by si takým autom s dieťaťom chodiť nemala 😒

bzuco
27. máj 2007

hmmm, tiež to mohli nejako vyriešiť, ved takých áut sú na našich cestách stovky 😒

sisulik
27. máj 2007

sue..o peniazky vobec nejde...ved autosedacky nove sme kupili...len rozmyslam ci by som ho mohla do nej dat aj v perinke, keby som tu perinky mu pocas doby v autosedacke uvolnila trosku...to je ale filozofia, co? 😀

tini
27. máj 2007

sisulik, lenkamt, preco sa bojite dat novorodencov do autosedacky??? navyse obidve cakate mimca v lete, jun-august, to ich fakt chcete davat do perinky alebo zavinovacky? Ked my sme sli domov z porodnice, 5-dnovy Alex mal na sebe body, dupacky, kabatik s kapucnou, v autosedacke bol ako v bavlnke a spal.

sisulik
27. máj 2007

tini...hmmm...ja mam mnozstvo veci pre babo a vobec neviem ako ho v lete obliekat..viem ze to hned budem vediet, ked ho uz budem mat pri sebe...ale kym ho mam v brusku, tak som ako sisi... 😀 asi do tasky pre mimino mu pribalim viacero veciciek a az v nemocnici sa rozhodnem v com ho donesiem domov... 😀 teraz nad tym budem rozmyslat kazdy den... 😅

newyorkgirl
27. máj 2007

babule, autosedacky su naozaj podla mna nutna a skvela vec, v USA som videla kopec nehod a autosedacky mnohokrat zachranili detom zivot, na SK ludia tiez jazdia ako blazni a nikdy neviete ako a kedy do vas ktosi vpali, urcite stoji za to aj malicke babatko priputat do autosedacky, ved prave ono je najzranitelnejsie 😔 su dostat kupit aj specialne vystuze do sedaciek pre mensie babatka - predcasnickov... rozhodne by som ani ja bez sedacky nesla ani kusok, lebo najviac nehod sa stava prave velmi blizko domu, ked si myslite, ze sa to ani nemoze stat...

lenka, ked uz to mate kusok, tak mozete ist aj v kociku, my mame nemocnicu blizko tiez, ale bol november, inak v lete by som sla s malou v kociku 🙂

mracik
27. máj 2007

tak ja mám na autosedačky tiež jednoznačný názor, bez nej by som dieťa v aute neviezla. Nebolo to vždy tak, ale pred pár rokmi sme mali autonehodu, chalanov som nemala pripútaných, lebo Kubko zaspal, tak som ho odopla a Maťko - mal vtedy dva mesiace - bol v babyvaku, lebo som ho kojila. Nikomu neprajem tých pár sekúnd hrôzy od nárazu, kým začali plakať. Našťastie nemali ani škrabanček, dobitá som bola len ja...
Teraz tiež riešime dilemu, čo s autosedačkami, lebo v aute máme vzadu len dva trojbodové pásy a jeden dvojbodový. Na Slovensku síce tretie dieťa v aute nemusí byť v sedačke, len pripútané pásom, ale či je to bezpečné, to už ťažko povedať...

mracik
27. máj 2007

inak baby, ktoré nechcete viezť bábo z pôrodnice v sedačke, veď ak to máte blízko- môžte si spraviť aj prvú kočíkovú prechádzku... 😉 rozmýšľam, že aj my pôjdeme pešo, ale s babyvakom 🙂

froschka
27. máj 2007

no je to smutne ale pravda taka ze SKODOVKA patri do srotu a nie na cestu.
Emisne kontroly sa robia na cierno len aby ludia mohli na com jazdit,zial nie kazdy si moze dovolit nove auto ale ak ludom zalezi na bezpecnosti deti(vnucat) mali by nieco pre to urobit....ved su aj ine lacne auta ktore maju pasy...

mracik
27. máj 2007

inak naši známi majú tri detičky a škodovku, ale majú tam namontované pásy a opierky, takže vozia v sedačkách...

katrin
28. máj 2007

baby, sorry, ale výhovorky typu ja neviem, ako dať dieťa do autosedačky vám veľmi nepomôžu, keď si dieťa nájdete zapichnuté v palubnej doske 🙄 😠 😲 🤐 🤐 🤐 Nacvičte si to s bábikou alebo niekoho, kto má také malé dieťa a autosedačku používa, poproste, aby vám to ukázal. Okrem iného, na každej normovanej autosedačke, je to nakreslené 😔

Osobne, som niesla mojich 12-dňových krpcov (boli práve 8 týždňov pred termínom) z nemocnice na konci novembra domov, boli naobliekaní, mali sme kúpené overaly, ktoré mali nohy a boli zakrytí dekami. Pre mňa neprichádzalo do úvahy ich niesť domov v perinke, aj za cenu toho, že moja mama sa kvôli tomu so mnou nebavila, pretože podľa nej sa deti vždy nosili v perinkách z pôrodnice... ☹

sisulik
28. máj 2007

katrin..ja som to tak "brutalne" nemyslela... 😉

ved istym sposobom by som mohla odniest v perinke po autosedacku..tam by som vlozila babo do autosedacky bez perinky a ked dojdeme domov, tak ho do tej perinky zase supnem..viac prace...ale ked ja som taka perinkarka...ja ich proste zboznujem. dnes sa s tym idem trosku pohrat.. 😀 zoberiem nejaku aishinkinu babiku...
...aaa mozno to nakoniec urobim tak, ze babo nedonesiem domov v perinke.... 😀 v nemocnici sa nejako uz poradim so sestrickami a pre istotu pre draheho prichystam viacero druhov veciciek pre maleho... 😉

sisulik
28. máj 2007

tak som skusala-skusala...bola to zabava..no s perinkou sa babo do toho nezmesti, lebo potom sa neda ako zapnut...ale uz som nasla inu variantu a to bez perinky..cize ju so sebou ani nebudem do nemocnice niest...a este som prisla na to, ze nie je moc dobre davat prvy krat dieta do vajicka priamo v aute, kedze je tak teplo..ale radsej este dnu v nemocnici, aby sa nastavili tie popruhy, atd...to som ale sikulka, co? 😅 nemyslela som si, ze este tak ku koncu tehu mi tak bude palit 😀 😅 😀

zuzka82
28. máj 2007

ahoj..
moj nazor...
babenko pekne v izbe dat do vajicka a to len nacvaknut na zakladnu, silno upevnenu v aute..a pekne odviezt domov..oblecene, ziadna perinka..
je to najbezpecnejsie..ved nato su tie sedacky, ze.. 😉

mitinka
28. máj 2007

zeda ja som s tebou ja som malinku tam posadila do vajicka az po troch mesiacoch lebo tam bola taka sklznuta a tak moc stocena a hlavicka jej lietala aj ked su tam na pasoch take latkovepruhy ktore by mali hlavicku udrzat ale nieje to pravda tu hlavicku malej mi udrzalo az vo 4 mesiaci ked ju mala ovela vecsiu!!!takze nie som za to aby dieta malinke malo sedacku!!aj ked som pocula ze by v tom malo odchadzat z porodnice ale je tam strasne zohnute tiez som neni za to a svoje druhe ked budeme mat neskor tak aj tak ho tam nedam,a mozu mi davat pokut kolko chcu 😉

mitinka
28. máj 2007

teda zade 😉 pomylila som ti meno 😉 😅

sisulik
28. máj 2007

mitinka...neviem ci vsetky vajicka ale to nase ma v tej casti kde ulozim babetko nieco, co by malo drzat hlavicku...nie su to popruhy...len neviem ani ako to nazvat...myslis, ze to by nepomohlo?

bihan
28. máj 2007

Mráčik, ak sú v zadu dve decké sedačky, dieťa nad 3 roky s 2-bodovým pásom mať sedačku nemusí.. Teda myslím, že som to takto videla 😉

bihan
28. máj 2007

Mitinka - tak poďme rovno po oplodnení vyberať bábätká z bruška, lebo sú tam "strašne ohnuté" 😉
My sme tiež kúpili zavinovačku rovno do sedačky, viem, že ju využijeme ešte na veľa veľa ciest... Baby, fakt nechápem, ako môže mať niekto v 21. storočí také predpotopné názory po všetkých výsledkoch crashtestov...

melory
28. máj 2007

nasi su zvyknuty sediet v autosedacke, lebo inu moznost im ani nedame. musia a hotovo. bezpecnost je prvorada.

sisulik
28. máj 2007

mitinka...moj manzel je lekar a on mi par krat vravel, ze o babo sa netreba bat, pretoze este par mesiacov po porode ma jemne kosticky, cize sa nepolame, nezdeformuje atd...no, hovoril mi to odbornejsie, len ja som teraz v stadiu "zabudania" 😀

napr. z nasho vajicka co som minule kupila sa ta vnutorna cast da vybrat ale vraj na zaciatku sa ma pouzivat kym sa babo do toho zmesti a az potom ju vybrat...zrejme ta vnutorna cast je okrem ineho aj na to, aby udrzala hlavicku tak, aby tam volne nelingala...neviete niekto poradit?

melory
28. máj 2007

inak na tu hlavicku su speci vankusiky, ja taky mam. detom sa tam zapacuje hlavicka aby nelietala, je to vyborna vec.

zuzka82
28. máj 2007

mitinka, vo vajicku je tzv. akokeby ucko, ktore pekne dzi hlavicku..nemusis mat obavy, ze to babenku uskodi...
😉