Bezpečná autosedačka od 9 do 36 kg

adrika7791
16. feb 2018

Dobrý deň maminy, začala som sa obzerať po autosedačke. Ako mám vybrať autosedačku. prelustrovala som veľa stránok a prečítala veľa článkov. Mám jasno v tom čo chcem:
1. bezpečnosť aby prešla testami
2. kategoria 9-36 kg
3. musí byť v protismere ( predpokladám že 9 mesačné dieťa musí byť v protismere )
4. polohovateľná
Ďakujem za rady. Našla som len jeden typ autosedačky, takéhoto typu, poradte mi, určite ich je viac.

marion09
16. feb 2018

@adrika7791 ja by som nekupovala taku od 9 do 36kg....je rozdiel mat v nej krehucke babo a 6rocnu slecnu.....babatku bude v nej "lietat".my sme mali vajicko do 11kg a teraz mame taku od 9-25kg

fkata
16. feb 2018

@adrika7791 Ahoj, autosedačky od 9 - 36 kg, vhodné do protismeru sú zriedkavé.
Pre 9 mes. dieťa sú ešte veľké, ja mám 15 mes. syna a keď sme ho do takej posadili, tak sa v nej stratil. Nakoniec sme kúpili autosedačku do 18 kg a podľa mňa mu vydrží ešte min. 3 roky.

lubka3232
16. feb 2018

my mame 9-18kg (britax-romer versafix), ale nie v protismere. ja som jednoznacne za britax-romer. maju super vysledky v testoch. a k tomu protismeru, nas maly bol od cca 8m uz normalne v smere jazdy, protismer sa mu nepacil, nic nevidel a plakal v aute.

kotatko201
16. feb 2018

@adrika7791 no my sme kupovalu nedavno ale vahu max. 25... zistili sme ze do 36 je zbytocne vela... 😃 syn sa v nej bude vozit asi az do puberty... kedze ma 20 kg... a sedacku do 36...pritom uz bude mat o mesiac 6 rokov 😃 teraz sme dcere kupili len do 25kg... polohovatelnu...

meluela
17. feb 2018

@adrika7791 9-25, ale protismernu (besafe izi plus, britax maxway, axkid minikid axkid wolmax ..), tie ostatne lowcost 9-25 nie su bezpecne, priam katastrofalne niektore. Tieto vydrzia tak do 5r a potom mozte kupit 15-36 ktore cenovo byvaju velmi v pohode.
Zvazit mozte aj 0-18, tam je vela dobrych sedaciek ... ak mate skor drobnejsie babatko, tak v pohode v tom ostanete do tych 4 rokov, ak mate vacsie tak je tam riziko ze z nej vyrastie uz okolo 3r ci skor.
9-18 su len v smere, teda bezpecnostne podla mna nevyhovujuce
9-36 su vacsinou tie pultikove, to je nedostatocne bezpecne a ich (dobre) vysledky v testoch nezodpovedaju realite, lebo dostupne (napr. adac) testy nevedia dobre zmerat specificke rizika pre tento typ sedaciek

veronikaromanko
17. feb 2018

@adrika7791 tiez riesime tuto dilemu. Mne sa pozdava cybex pallas m. Tiez je 9-36kg. Len urcite nie v protismere ale len v smere jazdy. Je aj polohovatelna.inak nenasla som ziadnu ktora by bola aj v protismere...

tatisna
17. feb 2018

urcite otocnu autosedacku, chrbat, telo a nervy sa Ti podakuju....

dai
17. feb 2018

@adrika7791 male babo musi byt urcite v protismere a vo vajicku - ja mam pre drobca cybex cloud q - da sa polohovat do lahu mimo auta co mne super vyhovuje... prd starsich mam cybex palais - dcera ma 10 rokov a na dlhsie trasy je v nej - niekedy zaspi, fajne jej to drzi hlavu... ma pritom skoro 150 cm... 6rocny je tiez v autosedacke...

misinka0611
17. feb 2018

Joie Every Stage fx 2017. Je to unikátna autosedacka 0-36kg. Do 9 m. v novorodeneckej vložke, 6 polôh sklonu, do 18kg. protismer na pasy neskôr isofix, pohodlná. Na fotke 5m. syn.

meluela
17. feb 2018

@misinka0611 len zial ta jej univerzalnost sa aj prejavila na znizenej bezpecnosti :-/
https://www.oeamtc.at/tests/kindersitztest/kind...
vysledky frontalneho narazu sa vztahuju pravdepodobne na pouzitie v smere jazdy, lebo sa uvadza vzdy najhorsia hodnota, v protismere by boli zrejme o nieco lepsie cisla

misinka0611
17. feb 2018

@meluela Po nemecky neviem, ale rátala soma tym a hodila aj fotku s vedomím ze nie každému bude vyhovovať 🙂 Nam na naše jazdenie 1x do týždňa 30 minút postačuje 🙂

henricha
17. feb 2018

@misinka0611 mame tiež ja ju milujem 🙂

misinka0611
17. feb 2018

@henricha Ja som tiez spokojná 🙂 Synček v nej vôbec neplače co predtým plakal v predošlej, kým nezaspal :/ Nebola tak pohodlná ako táto.

meluela
17. feb 2018

@misinka0611 povodna autorka sa pytala aj na bezpecnost a vysledky testov, takze preto

terka1607
17. feb 2018

My mame cybex pallas pultikovu s isofixom, ale nie je otočná a za mna maximálna spokojnosť, aj malému sa v nej páči.

veronikaromanko
17. feb 2018

@terka1607 prosim vas a odkedy ste mali v nej dietatko? Lebo som niekde citala ze do 15 mesiacov musi dieta sediet v protismere kazdy. A mam pocit ze ta sedacka je len v smere jazdy...mozte mi este dake info poskytnut az viem ci kupit ci nie 😉 dakujem pekne.

montemotherone
17. feb 2018

@adrika7791 Maxi-Cosi Milofix

meluela
17. feb 2018

@veronikaromanko zatial su tieto sedacky povolene a este zial asi aj dlho budu, kedze sa to z praktickych dovodov neda zo dna na den zakazat. Po novom bude povinny protismer do 15 mesiacov. Kto chce uz teraz to lepsie pre svoje dieta, zariadi sa hned po novom ...

meluela
17. feb 2018
mimik79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimik79
17. feb 2018

@meluela tato nova norma vsak nenahradza tu predchadzajucu, resp. sucasnu, obe bude platit subezne, aj autosedacy chvalene podla aktualnej normy budu v poriadku tak ako aj podla tej novej
0
Odpovedz

mimik79
17. feb 2018

autosedacku od 9-36 kg moc nedoporucujem, podla mna treba ist pekne postupne a nesnazit sa na tomto usetrit...sedacka je skor prisposobena malinkemu 9 kg dietatu, sice sa potom da vyskovo nastavovat opierka hlavicky ako rastie ale z toho co som videla tazko dieta vydrzi v nej do 36 kg, je to nezmysel, tie sedacky su uzsie a ani ta vyska sa tam neda tak vysoko nastavit ako ked uz potom mate autosedacku od 15 - 36 kg...a vsetky s vynimkou par drahych znaciek, ktorych moc na SK nieje, su od 9 kg uz len v smere jazdy, a dolezita je tam aj vyska dietatka, kedy moze splnat kriterium na kg, to je napr tych 9 ale ked ho tam posadite hlavicku nema v opierke ale nizsie, co je nespravne...musi mat pliecka tesne pod opierkou a hlavicku v nej...a autosedacku kupujte tak ze ju s malym vyskusate, vyskusate si ho tam posadit, ponastavovat co treba a tak najlepsie uvidite aka mu je

ninka30
17. feb 2018

Baby a čo hovoríte na Britax dualfix?

monika4991
17. feb 2018

Tiez mame cybex pallas a spokojnosť... Bezpečnosť jej vyšla super

meluela
17. feb 2018

@mimik79 vsak pisem ze tak skoro ich nezakazu, lebo by to z praktickych dovodov nebolo mozne, ludia, vyrobcovia aj predajcovia by zurili. Nova norma sa vsak zavadza kvoli nedostatocnej bezpecnosti starej, ta stara je dost naprd co sa novych poznatkov tyka. Prejdu nou aj take sedacky, ktore chrania dieta velmi chabo. Bolo vsak velmi komplikovane dohodnut vobec pravidla novej normy, je to velmi zdlhavy a narocny proces kde bolo zapojenych vela akterov, plus to ze ta stara bude este dlho dobiehat. V praxi na to par deti doplati zivotom a zdravim (oproti tomu ak by okamzite carovnym prutikom zmizli vsetky sedacky ktore neumoznuju protismer aspon do 15), ale inak sa to z pohladu zakonodarcu neda zariadit. Co my mozme urobit ako rodicia pre svoje vlastne dieta, ktori vieme o benefitoch protismeru je vozit dieta podla prisnejsej normy uz teraz. Nie kvoli nejakemu zakonu (ktory nam to este neprikazuje), kvoli policajtovi (ktoremu to este musi byt sumafuk par rokov), ale kvoli bezpecnosti vlastneho dietata.

meluela
17. feb 2018

@monika4991 ibaze testy nevedia zmerat nadmerny tlak pultika na brucho a hrudnik a limit na sily posobiace na krk a hlavu su stanovene prilis benevolentne aj u adac testu...

evicaveverica
18. feb 2018

@veronikaromanko podla mna ako som tak videla na nasej, 15mesacne dieta sa do protismeru mezmesti kvoli dlzke.noh. Teda nasa by sa iste nevosla

meluela
18. feb 2018

@evicaveverica v Californii je az do 24 mesiacov povinny protismer, uz od r. 2015

zuzanaete
18. feb 2018

@meluela Len aka je tam priemerna velkost aut. Lebo neviem si predstavit do takej fabie narvat sedacku v protismere, aby malo dieta dost priestoru na nohy.