Bezpečná autosedačka

smile31
21. feb 2016

Ahojte maminky, chceme kúpiť drobcovi novú autosedačku, no chcela by som sa podariť, ktorá je bezpečná... Uvažovali sme o Kiddy Phoenixfix pro 2, nemáte niektorá náhodou s ňou skúsenosti?... Alebo poraďte nejakú kvalitnú, bezpečnú 🙂 ďakujem

8291
21. feb 2016

My mame Römerku.veľmi sme spokojní a je jedna z najbezpečnejších podľa crash testov.mame od 9-18kg.

zuzka_1985
21. feb 2016

My sme sa rozhodli pre maxi coxi pearl s isofixom. Maly sa v nej vozi pomaly dva roky a veeelka spokojnost. V testoch mala sedacka dobre hodnotenia, tak aj preto sme ju vybrali. No a da sa polohovat, ked dietatko zaspi, co je tiez fajn.

qwertxy
21. feb 2016

Overené značky sú romer/britax a maxi cosi... Môžeš sa rozhodovat medzi zapínaním na pásy alebo isofix. Treba pozerať na crash testy ak chceš kvalitnú sedačku a cenovo treba rátať s min. okolo 300e

cannella
21. feb 2016

Overene su skor Romer a Cybex.
@smile31 Kolko maly vazi?

katkakovac
21. feb 2016

Maxi cosi peble a isofix. Ta je do 12 kg tusim. Potom na ten isty isofix das aj maxi cosi pearl. Su vyborne pri testoch z nocnym aj prednym narazom. Pozri si na youtube crashtesty. A na stranke stream.cz byvaju kazdy rok hodnotenia autosedaciek v programe A dost! Pripadne vyskusaj stranku d-test.cz Ta je sice platena (cca2€) ale mas tam kompletne hodnotenia vsetkych parametrov autosedaciek. Vratane obsahu skodlivych latok v potahoch, na com pohorela nejedna znacky Romer (inak velmi bezpecna)

katkakovac
21. feb 2016

*bocny naraz, nie nocny😀 a isofix je podstatne bezpecnejsi ako pasy. Treba vsak pocitat, ze za isofix das 300€ a dalsich 250€ za sedacku. Ale za tu bezpecnost to stoji...

gabinka279
21. feb 2016

Ahojte aj ja by som sa opýtala. Chceli by sme tiež novú sedačku malý má rok aj 4 mesiace. Chceme už tu väčšiu teraz máme od 9-18kg chceme kúpiť 9-36. keďže niekedy cestujeme celú noc tak.ma zaujíma či máte skúsenosť zo spaním V nej. V tejto prespí celú cestu. No tá druhá nieje polohovatelna tak neviem ako to vyriesime neviem si predstaviť ako V nej bude spať. Cestujeme tak 3-5x do roka M Ďakujem 😉

8291
21. feb 2016

@gabinka279 podľa mna vám ešte vydrží ta 9-18.malá ma 19.mesiacov,mame romerku 9-18 a ma tam ešte kooopec miesta minimálne na rok😁.ked sme kupovali do druhého auta sedačku,povodne sme chceli uz od 9-36,ale naozaj to polohovanie je už minimálne,tiež cestujeme na dlhé trate,malá tiež spinká dosť v aute,tak sme kúpili zasa romerku 9-18.

katkakovac
21. feb 2016

Maxi cosi pearl sa da v isofixe sklopit tak, ze viac lezi ako sedi. U inych som to nevidela... Super vec, ked zaspi, len potiahnem jedno madielko a pohodlne spi.
@gabinka279

gabinka279
21. feb 2016

@8291 no len ona je už taká dosť zničená tak preto chceme novú 🙂
@katkakovac Ďakujem idem pokukat

cannella
21. feb 2016

@katkakovac My mame napr. Cybex Juno Fix, teda s Isofixom, vyhrala ADAC testy a stoji 116 EUR. Je od 9 - 18 kg a nedam na nu dopustit.
@smile31 Cybex vyhrava uz niekolko rokov ADAC testy. Ale ak ma syn viac, pripadne chces sedacku do 36 kg, tak by som sla do Cybex Pallax 2 Fix, pripadne Cybex M Fix

kakajkova
21. feb 2016

My sme kupili cybex sirona. Jej vyhoda je v tom, ze sa dieta da vozit proti smeru jazdy/aj po smere-vtedy sa prida pultik. Proti smeru jazdy je vozenie najbezpecnejsie...je to sedacka do 18kg. Je ale trochu drahsia, stoji cca 400e. Ale za tu bezpecnost to podla mna stoji

pegy4
21. feb 2016

My mame Cybex pallas fix od 9-36kg ...maximálna spokojnosť a je fakt bezpečná 🙂

barbora59
21. feb 2016

my sme verní Romer

stanka284
21. feb 2016

A ked nema auto isofix? Mate niektora skusenost s dorobenim isofixu do auta? Auto vymenit neplanujeme jeep grand cherokee wj...samo o sebe bezpecne, len isofix chyba.

katkakovac
22. feb 2016

@cannella nehadam sa, je viacero sedaciek, co skoncili lepsie ako maxi cosi v crashtestoch, ale ked robili rozbor latok a potahov, zistili v niektorych vysoke koncentracie skodlivych latok. Mna zaujimal isofix, bocny naraz, bezpecnost potahov. Urcite sa najdu aj lacnejsie alternativy, tato proste splnila moje kriteria. Navyse sa da dat viac do lahu, takze je pohodlna na dlhsie cestovanie. Ide o to, ze kazda mame ine kriteria. A nakoniec, mozes mat najsamlepsiu autosedacku, ak tam dieta zle priputas, tak ti je nanic. To ma udivuje viac ako to, aku autosedacku si ludia vyberaju. Lebo dat novorodenca do autosedacky v zavinovacke, tak ze mu pasy neprechadzaju cer ramena a hrudnik, ale cez brucho, chce riadnu davku odvahy (alebo hluposti)

katkakovac
22. feb 2016

@stanka284 auta od urciteho toku vyroby maju isofix ako povinnu vybavu. Treba sa na to popytat, myslyn, ze take auto by malo mat isofix. Dorobit sa to urcite neda...

bosoriak
22. feb 2016

@stanka284 Myslim si, ze skor nie ako ano. Ale viac sa dozvies v autorizovanom servise.

smile31
autor
22. feb 2016

@cannella no momentalne 12 kg a to mame len cerstvy rocik

smile31
autor
22. feb 2016

a autosedačku hľadám s isofixom... lebo som pozerala a ta co som povodne chcela kiddy vyhrala crash test roku 2013 ... ale aj nad maxi cosi som premyslala investovat by som investovala tak okolo 400 eur viac ma to nepusti...

smile31
autor
22. feb 2016

@cannella tú cybex som tiez pozerala ale ta cena ma zmiatla ze je taka lacna... mas snou osobne skusenosti? nahodou pultik dietatko nedokaze dat prec?...

pegy4
22. feb 2016

Naša Cybex pallas fix 2 stala okolo 300 EUR,, pultik vobec nevie dat dieťa dole lebo ide cez pultik aj bezpečnostný pas...aj ked maly zaspí nelieta mu hlavička hore dole ..podla mna velmi bezpečná ..

smile31
autor
22. feb 2016

dakujem velmi pekne za rady 🙂

cannella
22. feb 2016

@smile31 To ani nahodou. To by musel mat ruky dlhe ako simpanz. Dnes idem po manzela do roboty s oboma detmi s Juno Fix a Pallas 2 Fix, ich odfotim a pridam. Cena je 116 EUR, ale vyhrala ADAC a niekolko rokov sa drzi v prvych prieckach. Ma velke bocnice proti bocnemu narazu, cely potah drzi na cvokoch, to jednoducho odopnes a hodis do pracky - ja osobne neznasam autosedacky, ktore vyzeraju ako chliev a co sa tyka skodlivosti latok, tak sa tiez umiestnila velmi dobre. Napr. sedacka, ktora stala vyse 400 EUR, tak ta uplne prepadla, ale uz neviem, v ktorom roku to bolo. Myslim, ze 2013

A teraz kukam, ze si z PB, keby si mala cestu do ZA, zastav sa, ukazem a ak kavicku ti spravim. 😀

ava11
22. feb 2016

@cannella @smile31 toto su nase deti v sedackach cybex, syn ma pallas 9-36 pultik uz nepouzivame, kedze ma 4 roky a dcera ma juno fix 9-18. Sme s nimi velmi spokojni, aj decka.

smile31
autor
22. feb 2016

@cannella ked budeme mat cestu do Za dám vedieť, ja som veľká kávičkarka :D... tak ste ma baby uistili takze kupime aj my tu cybex... len sa este musime dohodnut ci 9-18 alebo 9-36 kedze mame doma maleho valibuka 🙂 velmi pekna este raz dakujem za rady :-*

cannella
22. feb 2016

Ako u nas, len v opacnom poradi 😁
@ava11

Tu su drobci, maly je foteny v Juno Fixe a aj v Pallasi - nech ta nemyli ruzova ciapka a cizmy - predsa len, ma starsiu sestru 💄

hefo
22. feb 2016

Ja osobne veľmi neuznávam honbu za bezpečnosťou sedačiek, kto má veľký strach z toho, radšej nech si zaobstará nejaké masívnejšie auto než sedačku. Lebo sa ľahko môže stať, že deti síce vďaka bezpečnej sedačke prežijú, ale rodičia zahynú. Ja osobne mám nejaké lacné sedačky z Brendonu, a zdá sa mi to adekvátne.

Rád by som svoj prístup podložil nejako vedecky, ale žiaľ nevidel som žiadnu relevantnú štatistiku z reálnych nehôd, nakoľko má "bezpečnejšia" sedačka ozajstný vplyv.

cannella
22. feb 2016

@hefo Tu je jeden problem, a sice, ze nie kazdy ma na naozaj bezpecne a teda v tomto pripade aj drahe auto. Lahsie nasetris na sedacku 116 - 250 EUR, ako par desiatok tisic na auto. Navyse, pri celnej buracke je sila narazu rovnaka, ci mas male, alebo velke auto a pre dieta je nebezpecne hlavne to, co robi odstrediva sila s jeho telom.
Manzel je hasic, ludi pri burackach z auta priamo vystrihava a prave preto, ze vidi ako to vyzera, tak bolo jednoznacne, ze deti nedame do autosedacky, ktora nebola testovana v ziadnom teste - nemyslim len ADAC. Uz mali aj vyjazd, kedy si to otecko pri predbiehani zle odhadol, supol to rovno do kamiona no a pri vytahovani 2 ludi v bezvedomi z auta zistili, ze pod otcovou sedackou sa nachadza detska autosedacka, ktora sa pri naraze odtrhla a toho chlapceka nejako natlacilo pod otcovu sedacku. Mal 2 - 3 rocky a skoncil najhorsie zo vsetkych ucastnikov. Jeho kolegovia su zvyknuti na vselico, ale ked toto videli, tak si potom hromadne v garazi poplakali. Staci tak?