Britax Römer 9 - 25 kg

stanka257
29. sep 2017

Ahojte. Prosím vás,máte niekto skúsenosti s autosedačkou ktorá "rastie" s dieťaťom? Som rozhodnutá pre Römer ale neviem sa rozhodnúť ktorý typ. Oslovila ma jedna ktorá je od 9-25kg. Tak neviem či bude ok alebo radšej kupovať postupku....9-18...18-35...
Poradťe prosím ak máte skúsenosť.
Ďakujem🙂

meluela
29. sep 2017

@stanka257 romer 0-25 alebo 9-25 otoceny v protismere. romerky v smere jazdy pre 9kg dieta su onicom, slaba ochrana. rovnako ako pultikove sedacky. ak trebars cybex, tak jedine sironu pre taketo babo

stanka257
autor
30. sep 2017

@meluela premýšľame nad Römer Trifix,Safefix alebo Advansafix. Chvalili si Römerky tak neviem

meluela
30. sep 2017

@stanka257 nezalezi az tak velmi na konkretnej znacka (teda ak je z tych lepsich a nie nejaky noname), ale skor na konkretnom modeli. Tiez predstava ze sedacka pre vacsie vekovo-hmotnostne rozpatie je automaticky zla je zastarana.
Ono su dva pristupy k teme. Svedi uz 25 rokov maju deti dlho smerom dozadu otocene (minimalne 3-4 roky, ale aj dlhsie) a aj znacky sko britax romer sa tomu prisposobili a ponukaju taketo sedacky pre seversky trh. V EU sa donedavna deti hned z vajca div ze nie v 9 mesiacoch pchali do sedaciek v smere jazdy (a na slovensku to stale vacsina ludi tak robi), ale nova norma i-size uz zohladnuje vysledky vyskumov o bezpecnosti a sedacky ktore chcu splnat tuto normu musia byt aspon do 15m pouzitelne v protismere. Je to hlavne pre to, lebo male dieta ma velku hlavicku v pomere k telu a tie enormne sily ktore posobia na hlavu a krk pri havarii su brutalne vyssie ked je dietatko otocene smerom dopredu. Takze protismerna sedacka je pre babo ovela bezpecnejsia. Ma to samozrejme aj nevyhody, niektore sa tazsie montuju, zaberaju viac miesta, dieta musi mat poskladane nozicky ked uz je fakt velke, spini zadne sedadlo ... ale vyhody v bezpecnosti su dost jednoznacne. Ja vaham medzi cybex sironou 0-18 a nejakou protismernou romerkou 0/9-25 ...

stanka257
autor
18. okt 2017

No to áno. Len my máme viacero áut a napr.veterán nemá upínanie pre iso. A všetky i-size sedačky sú na isofix tie nové. Tak sme sa rozhodli pre römer versafix. Tá je na iso aj na pásy aby sme mohli prekladať. Ale je len v smere jazdy.