Skúsenosti s autosedačkou Caretero 9 - 36 kg

marion09
4. okt 2017

Skusenosti s autosedackou Careeteri 9-36kg....?

elena_c
4. okt 2017

Neviem aky konkrétny model myslis, ale napíšem moju skúsenosť. My sme kúpili Caretero Scope a po roku sme vymenili za Cybex Isis Fix. Caretero nevyhovovalo z viacerych dôvodov:
- hlupo robený vonkajší poťah, maly pod neho strčil ruku a vytrhol kus polystyrénového polstrovania
- celkovo sa mi nezdala moc bezpečná, ked som stiahla poťah aby som ho oprala tak mi to pripadalo ako dost chatrna konštrukcia
- je dost robustná, do manželovo auta sa nedala namontovať v protismere jazdy, pas nedosiahol
- nie je nastavitelna do výšky ci šírky, ani sa nedá rozobrat na podsedak, takze si osobne neviem predstavit, ako by tam sedelo 36 kg dieta, to by isto nebolo bezpečne, hlava by mu pretrcala.
- ochrana hlavy podla mna 0 bodov
Ja som za Caretero dala nieco vyše 80 EUR a Cybex som zohnala v outlete za 90€, novú len farebná kombinácia bola z roku 2015.
za mna Caretero nie. Pozri Cybex z pultíkom, z toho sa ti dieta nevyslobodi ako z klasických pasov. najlacnejší model je momentálne asi Aura fix a stoji okolo 130-140€. A ked mi v nej maly zaspi aj v smere jazdy, tak mu nepadá hlava 🙂

janezz
4. okt 2017

My máme Catetero Diablo XL a som max spokojná. Je tvarovaná a ak spánok v nej je v pohode.

elena_c
4. okt 2017

Teraz pozerám že tá naša sedačka by mala byť do 25kg..ale aj tak, náš 12 kilovy syn v nej bol dosť natesno 20 kilovy by sa tam už nezmestil isto 😁

marion09
autor
5. okt 2017

dakujem vam.poprosim dalsie nazory.......?