Casualplay - base s isofixom alebo bez isofixu?

slavka69
20. okt 2009

Ahojte, mám na Vás prosbu o radu. Máme kúpený kočiar S4 s primou a riešim dilemu upevňovania autosedačky v aute. má niekto skúsenosti s bázou, či mi bude stačiť bez fixu, alebo je to hlúposť a už nech si kúpime s Isofixom? ďakujem S.

lara75
27. okt 2009

ahoj, tak na to som zvedavá aj ja, dúfam, že sa niekto ozve, kto má to odkúšané 😉

dadous
27. okt 2009

taky by mě to zajímalo

tercie
4. jan 2010

Mě taky...

pospecka
5. jan 2010

Ahoj, máme casual s4 a autosedačku prima easy, připínám ji jen pásem a je to v pohodě. Základnu nemáme nechybí nám. Jen si holky zkuste jak máte v autě dlouhý pásy. My máme Fabii, na předním sedadle, když ho posunu uplně dozadu tak v pohodě, ale na zadním sedadle se to připíná dost na knop.
Další dotazy klidně pište ip, na výbavu moc nechodím.
Tercie, ahoj, ráda tě vidím vybrali jste moc krásný jméno. 🙂

eimiky
5. jan 2010

Ja som mala primu bez isofixu a v pohode som ju upevňovala, chce to cvik.Ja som primu veľmi využila takže denno denne z auta do auta ale fakt v pohode.

pospecka
8. jan 2010

Upevnit jde snadno, ale někdy jsou pásy dost tsný, zvlášť v poloze pod 5kg. Já osobně nejdřív zapnu pás a na něho sedačku posadím a pak navlíkám do oček. 😉

vendulacky
9. jan 2010

Ahojky, tak my máme isofix a primu easy, můžu jen doporučit. Je to sice investice navíc, ale vyplatí se za to pohodlí. Sedačka se jen nacvakne a jedním zmáčknutím zase vytáhne.
Jezdili jsme s primou také v druhém autě, kde základnu nemáme a to pásání je fakt opruz. Teda když si zvykneš na isofix...a přijde mi, že tam ani bůhví jak pevně nedrží, v isofixu je opravdu "zafixovaná". Takže bych řekla, že i z bezpečnostních důvodů je to mnohem lepší.
Myslím, že jsem někde četla, že prima bez isofixu neprošla moc dobře testama, co se bezpečnosti týče.

veromi
3. mar 2015

@vendulacky ahoj, chcem sa nieco spytat,tiez som kupila prima easy a k tomu isofixovu zakladnu, no vajicko tam neviem nasadit a ked sa to podari,tak to ide velmi tazko,je nemozno aby som to tak robila niekolkokrat denne? myslis,ze je to chyba isofixu,mam reklamovat?