Cybex Pallas fix verzus Concord Transformer Pro

reni1512
15. feb 2014

Maminy mozno su tu nejake temy ohladne tychto sedaciek, ale konkretne som nenasla nic. Prosim poradte mi kto mate skusenosti. Vyzeraju velmi podobne. Dakujem

d_anica
15. feb 2014

My už skoro rok a pol používame Pallas2fix a sme max. spokojní. Syn je v nej rád, na pultíku sa hrá s autíčkom, alebo sa naň zloží a spí. So sedačkou sa jednoducho manipuluje, je dobre polohovateľná a ľahko sa čistí. Pre mňa no.1 🙂

katy1979
15. feb 2014

Chod si ich tzv osahat 🙂 cybex vo vybere by som dala az na tretie miesto. Prve dve by obsadila kiddy a concord. Cybex vysoky pultik, zacvakavanie v polohach, nerozsiruje sa aj do sirky a cinske potahy to je minus pre mna v tejto sedacke.

ivetlo
15. feb 2014

Ahojky. Pre prvého tj syna sme kupovali cybex pallas fix a nedám dopustit. Rád v nej sedával, super sa tepuje a v lete keď vám do auta pecie slnko tak potah nepali. Je to jednotka. A jazdime často. Dobre sa mu v nej aj spavalo.
Píšem v minulom čase, lebo ju podedila dcéra a malému sme kupili takú istú len bez pultika triedu 16-36kg. Prvú sme kupovali 2011 a druhú 2013. Sú super. A majú najlepšie crash testy.

d_anica
16. feb 2014

@katy1979 Čo znamená zacvakávanie v polohách?

katy1979
17. feb 2014

@d_anica pultik sa zacvaka do urcitych poloh. a pri zrazke potrebujes aby pas pritlacil prave pultik.
ako hovorim najlepsie ist si vsetky obzriet osobne potom vyberat

d_anica
17. feb 2014

@katy1979 Pultík má dve polohy, v oboch polohách drží pás pultík v hornej časti, nad polohovacím mechanizmom, takže pri náraze to nehrá žiadnu rolu, v akej je polohe. Z môjho pohľadu je to výhoda, keď je dieťa v zime naobliekané pultík povolím, keď ideme naľahko pritiahnem. Jedine na čo dať pozor, aby tam dieťa nebolo príliš na voľno, to by pri nehode bolo nebezpečné...

katy1979
17. feb 2014

@d_anica pozri je to na kazdom ako sa rozhodne. Pre mna je to minus nielen na zaklade mojho nazoru. Niekomu to nevadi tak je to ok. A dieta by do sedacky naobliekane ist nemalo.

katy1979
17. feb 2014

A pri cybexe bola kritizovana nizka bocna ochrana pri vacsich detoch.
Na kazdu sedacku sa da najst minus. Dokonalu este nevymysleli

d_anica
17. feb 2014

@katy1979 V pohode, ja sa len snažím diskutovať, na to bola táto téma založená. S inými sedačkami skúsenosť nemám, nemôžem porovnať či sú horšie alebo lepšie...

d_anica
17. feb 2014

@katy1979 My máme Pallas 2, ktorá má práve zosilnenú bočnú ochranu.

katy1979
17. feb 2014

@d_anica vsak ja sa nehadam tiez len vyjadrujem svoj nazor. Nato je tolko vyrobcov aby bolo z coho vyberat. Co vyhovuje jednemu druhemu nie a opacne 🙂

foxino
12. jan 2015

ahojte, takze venoval som dost hodin analyze funkcnosti, testom, certifikatom, sposobu spravania sa sedaciek pri cestovani na dlhsiu vzdialenost, dokladnost na bezpecnost alebo spravanie sa v case narazu. resume z tohto vyberu je nasledovne, bez ohladu na to, ze sa jedna naozaj o 2 typy kvalitnych modelov ale: PALLAS je doraznejsi na komfort na cestovanie, polohovanie a dlhodobejsie pouzivanie z dovodu variability pri uprave podsedaku. stredovy panel je zacvakavaci, co ale nie je dobre. u lepsie vybaveneho automobilu totiz tesne pred narazom dohadza k predpatovemu upinaniu pasov co v pripade PALLASU ak rodic ,,volnejsie,, zacvakne, dieta moze zo sedacky vyletiet. su to overene pripady, nakolko ak je sedacka od 9-36 mesiacov stava sa (dajte mi za pravdu rodicia ktori to uz realne pouzivate) ze rodic uz nepouziva popruhy, nakolko je babatko vacsie. teda ziadna ina fixacia nie je. CONCORD ma vyhodu v stredovom panely, ktory zatlaci dieta do sedaku a tak fixuje spravnu polohu pred narazom. stredovy vankus v oboch pripadoch stlmy naraz. pri CONCORDe je vyhodou aj postranne zaistenie drahy pasu, ktory nie je potrebne pri kazdom usadeni dietata spravne nastavit a aj v pripade ze by dieta pohybalo pasom, ma svoju spravnu drahu zvodu. V pripade bocnej ochrany je to rovnake u oboch modelov, pallas vyuziva pozdlznu penu ktora sa stlaci, concord zase priecne lamely, ktore sa prisposobuju ploche narazu z vonkajsej strany sedacky. potahy su rovnake a lahko odopinatelne, isofix detto. V tomto porovnani nikomu nenadrziavam, sme mlada rodina a ideme kupovat sedacku, tak som tomu venoval len patricnu dolezitost. ahojte