Dcérka má 11 mesiacov ale 8 kg. Akú autosedačku zvoliť?

tynushqa
8. okt 2009

Ahojte,
uz dlho si pozeram autosedacky na nete a rozhodujem sa. Ale stale neviem aku "velkost" malej kupit. Lebo ked si najdem autosedacku od 9 mesiacov tak musi to byt aj od 9 kg ktore este malinka nema. Som z toho naozaj jelen 😕 😀
A ked uz pozeram na autosedacky od 0 - 18 kg tak mi pridu take male. Myslite ze mozem kupit uz od tych 9 kg???
dakujem

janina1977
8. okt 2009

ahoj tunushqa, je som riešila presne ten istý problém, ale kúpila som nakoniec sedačku od 9-18 kg a je úplne v pohode, niekde som čítala, len už neviem presne kde, že akonáhle trčí hlava z vajíčka, treba väčšiu sedačku ...

segricka
8. okt 2009

súhlasím. váha a vek sú informatívne. rozhodujúce je, či sa ti do vajíčka ešte zmestí. ak zhora vytŕča hlavička, môžeš použiť väčšiu.

standu
8. okt 2009

ahoj, my jazdime tiez od 11mes a cca7kg v autosedacke 9-18, mame MaxiCosi priorifix a sme spokojni. tiez trcala hlavka z vajicka...este ani teraz, a dcera ma 19mes, nemame 9kg 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a to by mi do vajca nevosla ani nahodou..

katyl
8. okt 2009

Moj maly mal ledva 9, kupili sme Concord Ultimax, 0-18 a absolutna spokojnost 😀
da sa otocij aj po smere jazdy aj proti smeru, my ju vozime uz len po smere, velmi dobre sa polohuje, babo je v nej pevne priputane, ale ma rozhlad. Ked zaspi, tak ju aj od volantu jednou rukou sklopim do leziacej polohy. Sedacku som vyberala velmi dlho a tato bola jedina, ktora sa dala sklopit do najviac lezatej polohy, ostatne, napr Romer, casualplay, britax, recaro,maxi cosi, vsetko som vyskusala v niekolkych predajniach...uz na mna pozerali, ze o co mi ide, ked skusam najlepsie a najdrahsie sedacky a nepaci sa mi ani jedna z nich.. ☹
az kym mi v pre deti ukazali tuto concord ultimax, to bola parada 😎
Myslim ze som v nej nasla vsetko co som potrebovala 😵 😵 😵 😵

tynushqa
autor
8. okt 2009

jej baby dakujem za odpovede, som ani necakal ze niekto odpise 😉 😀
no a teraz dilema aku kupit...keby ich nebolo tak vela... maxi cosi sa mi paci a rozmyslala som este aj nad romerom a concordom.
Idem zase hladat

edita84
8. okt 2009

ahoj kludne môžeš kúpiť sedačku od 9-36 kg.mi sme mali ten istý problém ale je to v poho kúpili sme baby point fenix lebo sa dá polohovať a je to super.teraz má 2,5 a ešte zvykne zaspávať v aute a je to super že nemusí sedieť ale že ju môžem nakloniť.http://www.babypoint.eu/images/fenix_tit.jpg

cathy26
8. okt 2009

ahoj, aj my používame cca od 11 mesiacov sedačku 9-18 kg, rozhodovala som sa medzi viacerými, nakoniec sme kupili concord trimax..a sme spokojny..skus si o nej nieco najst na nete.. 😉

tynushqa
autor
8. okt 2009

no concord ultimax je pekna a aj trimax a aj maxi cosi aj romer, no proste vsetky... budem sa asi musiet ist pozriet do nejakeho obchodu, inak to nevidim 😅

katyl
8. okt 2009

tynushqa, fakt je najlepsie skusit to v predajni nazivo, posadit tam dieta ako tam budesediet. Ja ked sommalehomala v tej romer, alebo recaro....absolutne nepohodlne mi pripadali, ale v tej ultimax, tam zapadol ako do vajicka, som s nou velmi spokojna. A v predajni pre deti maju aj taku sedacku akoby z auta, aj s pasami, a na nu pripevnuju skusane sedacky, neskusaju sa len tak na zemi. Vtedy clovek dobre vidi aj sklon, ako bude sedacka realne v aute priputana 😉

tynushqa
autor
8. okt 2009

katyl, super dik za tip, chcela som ist do BM ale ked hovoris ze v predajni pre deti maju aj "auto" tak super 🙂

sasulec
8. okt 2009

bry vecer,baby ja mam pierre cardin je uplne ako baby point a som spokojna,je vystuzena uplne pevna,takze mi pripada 100%bezpecna,len mi je luto,ze sa neda dat na lezato,ale na druhej strane,dieta by malo byt v sedacej polohe aby bolo bezpecne upevnene s pasmy,cestujeme prevazne cez den a cim bude mala starsia,nebude chcet v aute spat,teraz bude mat lepsi vyhlad,pretoze bude vyssie,takze som rada.
inak mala ma 16mesiacov,okolo 11kg a doteraz mala vajicko,kt. je do 13 kilov.. 😅