Akú kúpiť autosedačku pre ročné dieťa?

srobik23
14. aug 2011

ahojte, potreboval bz som poradit, mam 1 rocnu dceru a dnes som bol v obchode jej kupit autosedacku no predavacka mi zdelila ze take male dieta musi mat polohovatelnu autosedacku a nie pevnu, nic bz na tom nebolo len zenine kamaratky tvrdia ze to je vimisel ze moze mat aj pevnu tak teraz neviem aku kupit abz som nespravil hlupost, DAKUJEM:d 🙂

katy1979
14. aug 2011

co to znamena pevna sedacka? ta najavacsia kategoria od 15kg?
pre rocne dieta treba kupit kategoriu od 9-18kg popr. od 9-36kg. vacsina sedaciek tohto typu je polohovatelna. nepolohovatelna velmi nema vyznam pre pohodlie dietata pri spanku.

stvura
14. aug 2011

No ma pravdu ta predavacka, nemozes mat uplne pevnu konstrukciu pre tak male dietatko, mala by byt urcite nastavitelna do pololehu...mi sme teraz kupovali nove sedacky dvom detom - dcerke 10m a syncekovi 3r, rozhodli sme sa pre Cybex Palace, aj ked su drahsie, su to vyborne autosedacky, v crash testoch vysli ako vytazi. Dcerka ju ma nastavenu do pololehu, syncek rovnejsie. Obe deti maju pred sebou "pultik" cez ktory sa dava pas a sluzi na to, ak by prislo k nehode, dieta si nebuchne hlavu, zabori si ju do tohoto makkdeho vankusika. Ja mozem len doporucit....
Musim odporovat, predchadzajucej pisatelke, to ze je polohovatelna ma velky vyznam, lebo co sme mali autosedacku predtym, tak maly v nej spal tak, ze previsal cez popruhy, nakolko ju nemal nastavenu do pololehu {mali sme autosedacku Ferrari}, teraz to nie je mozne aj vdaka tomu nasuvatelnemu pultiku.

vefi89
14. aug 2011

ja mám 9-36 kg a nepolohovateľnú, dieťa sa tam vyspí tak i tak keď je unavené..a ešte si nie som istá, či náhodou to polohovanie nie je prípustné iba vtedy, keď je sedačka v protismere jazdy

tilly
14. aug 2011

my mame v jednom aute nepolohovatelnu a v druhom polohovatelnu (ktoru ale mam stale v polohe na sedenie), maly v nich spi bezne... polohovanie mi vobec nechyba, obe sedacky maju tak siroke bocne ochrany, ze si maly polozi hlavicku tam a nepada mu... jedna je recaro a druha romer
alebo myslis polohovatelnu, akoze sa da zvacsit v pripade potreby? 🙂 asi som tu otazku uplne nepochopila...

slavinka9
14. aug 2011

ahoj. my mame espiro optima, da sa polohovat skoro do lahu, je v tomto smere perfektna, mala si v nej pospinka aj 2hodiny ked niekam ideme.mame od 0-25kg do 9 kil sa dava v pritismere a nad 9 uz moze byt v smere jazdy. urcite by som kupila polohovatelnu aspom tam chuda dieta neprevisa cez pasy ked zaspinka 😉

jerryjanka
14. aug 2011

my sme mali do 6,5 mesiaca vajičko maxi cosi - použivame stale ale v inom aute - v našom tearz je už autosedačka 0-18 kg. velka spokojnosť super polohovanie ako vo vajičku - oproti inym autosedačkam lepšie polohovatelna, malá sa v nej krásne vyspí - neviem si predstaviť čo urobíš ked ti dcérka zaspí v autosedačke bez polohovania - ved jej kvacne hlava ☹

moncicatko19
14. aug 2011

no ja mam tiez rocneho chlapca a mame sedacku od 9kg do 36kg a neda sa polohovat je klasicka do L-ka a v pohode sme spokojny 🙂