Detská autosedačka proti smeru jazdy. Kde sa dá zohnať?

llara
16. okt 2009

Zhaname pre nase babo sedacku od 9-18kg.Chceme len chrbatom proti smeru jazdy.Uplna novinka ja VOLVO sedacka ale ma to jeden problem.Musite si ju najprv zaplatit a potom tak do 4dni pride ale len do predajne VOLVO-auta.Ziaden predajca o nej nama ani sajnu a kupovat macku vo vreci sa nam moc nechce.Vie niekto kde sa da kupit podobna sedacka tak ze ju aj vidim?Vsetci dobre vieme ze dieta ma do veku 4rokov sediet opacne no na SK na Vas cumia co to vlastne chcete.

sue
16. okt 2009

LLara,osobne by som nekúpila sedačku predtým než si dieťa do nej nesadne a ja ju neodskúšam...

miracle
16. okt 2009

Ahoj, nasla som co hladas. Detaily ti poslem do IP

llara
autor
16. okt 2009

dakujeme,severske krajiny maju bezne tieto sedacky len u nas je to ako dopredaj srotu co inde nechcu a hlavne ma zaraza ta neznalost a neinformovanost...

sue
16. okt 2009

LLara,len treba myslieť dosť na veľkosť a aj pohodlie. Strašne veľa sedačiek je tvrdých a úzkych...

My máme britax evolva (dá sa dať aj do protismeru jazdy) a je o 10-15cm širšia ako ostatné sedačky a je to doooosť poznať natom,ako sa krpec v nej vezie...

katyl
16. okt 2009

concord ultimax,
0-18, da sa dat aj po aj proti smeru jazdy
mame ju a odporucam 😉

llara
autor
16. okt 2009

sue,dik pozrieme, prosim Ta je polohovatelna- ci sa da dat aj na lezanie

katyl
16. okt 2009

llara, concord sa da krasne sklopit do pohodlnej polohy, asi najviac co som skusala a to som skusala vselico, romer, maxi cosi, recaro....my sme skusali v predajni Pre deti v TN, tam maju aj kreslo s pasom akoby v aute, kde si sedacku mozes skusit pripevnit a vyskusat s dietatom, ako sa mu bude sediet/lezat. Neskusali sme to na zemi, lebo sedacka v aute ma iny sklon ako na zemi.
Concord ultimax jednoznacne vyhral pre nase dieta, ma 11 mes, 9,5 kg.. 😉 😉 😉

soanpe
16. okt 2009

já si to nedovedu představit,takové váhové rozpětí. naše malá pri propuštění z porodnice měla 3,2kg a když si představím,že by se do tý sedačky vešla i moje 5ti letá neteř, co má 17kg, tak mi to nějak nebere hlava.miminko má 50cm a neteř 116cm.
pak mi nebere halva ani to,že plasty lvivem UV záření atd stárnou a stávají se křehčími, což ulehčuje prasknutí atd.
Dokonce někteří výrobci doporučují po 4-5letech sedačku zlikvidovat, protože plastový skelet stárne. A kdo mi zaručí,že autosedačka není rok a půl někde ve skladě( vyrábí se s ročním předstihem) nebo že skelet je opravdu nový 😅

sue
16. okt 2009

LLara,sklopiť nejde...to je dosť veľká nevýhoda, ten uhol tam je cca 60 stupňov...to je asi maximum čo sa dá sklipiť,ale je to v podstate stále sed.

katyl
16. okt 2009

soanpe,my sme doteraz mali samzrejme vajicko, az teraz sme kupili tuto, ale zo vsetkych ponukanych mu tato bola najlepsia.Da sa krasne polohovat, je pohodlna, makkucka. Beriem to ako na obdobie tak do 3 rokov, potom pravdepodobne zasa inu 😉

soanpe
16. okt 2009

katyl
jo aháááá 😉 já jsem celkem odpůrce takovýchtěch věcí na xy let.protože přece jen novorozeně a 4leté mrně je podstatný rozdíl a každá věková kategorie má jiné potřeby 😉
my si vybrali MC tobi, protože jse koukala na různý testy bezpečnosti.
http://www.autosedacky.estranky.cz/stranka/cras... a vyšly hodně slušně.líbí se mi,že je i dost vyvýšená,že Sofinka uvidí konečně z okna 🙂

dokocaidovoza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika82
7. apr 2012

prvy krat citam ze dieťa do 4r ma sediet v autosedačke v protismere

nika82
7. apr 2012

@dokocaidovoza ja si to neviem predstavit aby 4 ročne sedelo v protismere jazdy, kam si posklada nohy, ved ked naburaju nohy bude mat na mindar

erika1977
8. apr 2012

pozeram ten starši datum/2009/ a ako ste to na koniec vyriešili?

dokocaidovoza
11. apr 2012

ahoj @nika82 - tu najdes foto, ako v sedacke sedi starsie dieta http://www.axkid.se/sv/ sedacky instalovane proti smeru jazdy su vyssie polozene, dieta z nich ma pekny vyhlad. nohy ma bud zlozene, ako na normalnej sedacke, alebo vacsie dieta ich moze mat vylozene na operadle zadneho sedadla, takze si v nej lebedi ako na plazi. vo Svedsku deti takto vozia az kym nemaju 25 kg! takze niekedy aj skolakov. vsetky vyskumy hovoria, ze je to bezpecnejsie - citala som aj spravu, kde pisali, ze vo svedsku je o polovicu mensia umrtnost malych deti pri autonehodach, ako vo zvysku europy, prave vdaka tymto autosedackam. tu je pekne vidno, preco http://www.axkid.se/sv/krocktestfilm-fran-folksam

lili_mia
11. apr 2012

@dokocaidovoza ahoj, tie autosedačky sa upevňujú iba dopredu, alebo aj do zadneých sedadiel, upevňuje sa to na predné sedadlá? pretože upevnenie na zadné sedadlá si to neviem predstaviť

annalena
11. apr 2012

@nika82 lepsie polamane nohy ako zlomena krcna chrbtica
@lili_mia daju sa upevnit aj na zadne sedadla, ale su narocnejsie na miesto....mame BeSafe...maxim. spokojnost.

annalena
11. apr 2012

davala som tu tento link uz viackrat..... http://www.keep-kids-harnessed.org/index/autosi... .... je tam aj obrazok 4,5 a 6 rocneho dietata v sedacke otocenej do protismeru 😉

p4
11. apr 2012

@nika82 zdielam tvoj nazor. neviem preco by dieta malo mat polamanu chrbticu ak je v sedacke dobre upevnene. v smere jazdy moze sediet od jedneho roka, preto ze v tom veku ma dostatocne vyvynutu chrbticu na take sedenie. ja si neviem predstavit ze by som ho tam dala teraz, nie to este ked by mal 4 roky.
(ale samozrejme,je to len moj nazor, vase nazory ohladne bezpecnosti respektujem)

dokocaidovoza
11. apr 2012

@lili_mia mi mame britax hiway zo svedska (ked sme ju kupovali, este neboli na slovensku dostupne taketo sedacky pre vyssiu hmotnostnu skupinu) a mame ju tiez na zadnom sedadle, na prednom neviem vypnut airbag, tak sme ani neuvazovali. co som pozerala, vsetky modely otocitelne proti smeru jazdy sa daju upevnit dozadu, niektore aj dopredu (ak vies vypnut airbag). treba ale vzdy skontrolovat, ci sa hodia do tvojho auta. napr. my sme mali problem s tym, ze nemame na podlahe auta haciky, o ktore sa pripevnuju take dodatocne pasy, ked sedacku instalujes na zadne sedadlo. tak sme nad tym museli spekulovat, ako to upevnit. muz to nakoniec pripevnil o predne sedalo, co je sice OK podla navodu, ale mne to nepride ako najlepsie riesenie :( @annalena, vy sedacku pripevnujete tymi pasmi tiez nejak o podlahu auta?

lili_mia
11. apr 2012

@dokocaidovoza jasné, už chápem, tie háčiky na podlahe auta ma vôbec nenapadli, už mám ako tak predstavu, že ako sa to má dať, ďakujem

dokocaidovoza
11. apr 2012

@p4 ja som najskor tiez na to reagovala podobne ako ty, ale potom som si zacala o tom hladat informacie - nie take, co sa pisu v diskusiach, ale vyskumy a studie. narazila som na jednu analyzu, co opisuje zranenia deti pri autonehodach, porovnavali tam rozne typy autosedaciek a to ma presvedcilo. ta analyza je tu http://www.anec.eu/attachments/anec-r&t-2008-tr...

p4
11. apr 2012

@dokocaidovoza dakujem. Urcite si to idem pozriet,ale neviem ci ma to presvedci. keby to bolo take iste,tak by sa aj na Sk predavali podobne sedacky a neboli by schvalene od 8-36 kil ako bezpecne. Som to napisala jak madar,ale snad sa chapeme. 😉

annalena
11. apr 2012

@dokocaidovoza BeSafe ma taku tu nohu, ktorou sa isti o podlahu auta...teda ak myslis to 🙂
@p4 nechcem ta presviedcat, ale rocne dieta urcite nema dostatocne vyvinutu krcnu chrbticu aby zvladlo silu frontalneho narazu. to je zaber aj pre chrbticu dospeleho cloveka. kazdy ma nato ale svoj nazor. 😉

p4
11. apr 2012

@annalena jasne,ved v pohode. ani ja nechcem na silu niekoho presviedcat. je to na kazdej z nas. 😉

dokocaidovoza
11. apr 2012

@p4 aj toto odporucam http://www.anec.org/attachments/ANEC leaflet on... tato komisia, co pripravila studiu konstatuje, ze v pripade autosedaciek vyskum a technicke moznosti predbehli legislativu. Takze napr ECE norma nevyzaduje test toho, aky je dopad autonehody na krk dietata :(

p4
11. apr 2012

@dokocaidovoza toto mi nejde otvorit. ☹

annalena
11. apr 2012

@p4 skopiruj si link a otvor ho v novom okne, tak to ide 😉

dokocaidovoza
11. apr 2012

@p4 divne, nieco tam pomenilo v tom linku, skus ho skopirovat a vlozit, mne to tak islo
http://www.anec.org/attachments/ANEC leaflet on...