Detská autosedačka proti smeru jazdy. Kde sa dá zohnať?

llara
16. okt 2009

Zhaname pre nase babo sedacku od 9-18kg.Chceme len chrbatom proti smeru jazdy.Uplna novinka ja VOLVO sedacka ale ma to jeden problem.Musite si ju najprv zaplatit a potom tak do 4dni pride ale len do predajne VOLVO-auta.Ziaden predajca o nej nama ani sajnu a kupovat macku vo vreci sa nam moc nechce.Vie niekto kde sa da kupit podobna sedacka tak ze ju aj vidim?Vsetci dobre vieme ze dieta ma do veku 4rokov sediet opacne no na SK na Vas cumia co to vlastne chcete.

mamucka
11. apr 2012

ja si teraz nejdem zastavat ziadne autosedacky, ale vacsina testov sa robi tak, ze ked auto niekam dabura, to je jasne ze vas vymrsti dopredu, ale kolko je havarii, ze nejky intelignt co leti jak blazon a nepozera napali do auta pred sebou vtedy je zasa bezpecnejsia klasicka autosedacka v smere jazdy, takze vsetko ma svoje pre aj proti. takze v podsate mate pravdu obidve aj
@dokocaidovoza a aj
@p4 pretoze ked sa tu tie sedacky predavaju tak musia splnat nejake kriteria, to uz je na kazdom ako sa rozhodne, akurat si myslim, ze to je dobry marketingovy tah, vybafnnut na mamicky jej toto je najbezpecnejsie toto kupujte, ved kazda chce bezpecie pre svoje dieta a stoji to 3x tolko ako aj ine dobre sedacky,
Tolko teda moj nazor..

p4
11. apr 2012

@dokocaidovoza dikes. funguje to,tak idem studovat. 🙂

p4
11. apr 2012

@mamucka mas pravdu.

p4
11. apr 2012

@dokocaidovoza celom zaujima ve to je. hlavne to,ze v severskych krajinach maju na toto ovela prisnejsie normy. takze som zvedava ci nieco take dojde aj ku nam. ak hej, urcite nad takym neicim budem rozmyslat.
Ale fakt zaujimavy ,,calnok,,

dokocaidovoza
11. apr 2012

@p4 no podla mna legislativa je vo velkej miere o lobby vyrobcov (ako pri povinnom ockovani )-: sama som zvedava

p4
11. apr 2012

no, len tie sedacky niesu u nas dostat. keby boli tak je to nieco ine.

p4
11. apr 2012
dokocaidovoza
11. apr 2012

@mamucka - dobry komentar - narazy do zadu su fakt velmi dobra otazka. co som si ja precitala na tuto temu, tak smrtelne nehody su najcastejsie pri celnej zrazke, pretoze pri nej sa scitavaju rychlosti. ked niekto do teba narazi zozadu, tak sa rychlosti odcitaju, takze naraz je slabsi. druhe najnebezpecnejsie v poradi su bocne narazy, tam ale treba riesit, ako je autosedacka vystuzena po bokoch, bez ohladu na to, ci je instalovana dopredu alebo dozadu
tu je o tom viac statistiky http://www.car-safety.org/rearface.html

dokocaidovoza
11. apr 2012

@p4 my sme si tu nasu kupili vo Svedsku, dost casto som tam cestovala pracovne, tak som sa aj s kolegovcami bavila na tuto temu a u nich si zas nevedia predstavit, ze by dieta otocili celom dopredu. skratka, iny kraj, iny mrav 🙂 nedavno mi jedna baba tu na konikovi dala tip, ze sa uz aj tu daju kupit aj v SR, ona si objednala Axkid Kidzone. akurat dnes sme o tom chatovali tu https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/autosedacka-s-poutanim-proti-smeru-jizdy-zkouseli-ste/ uvidis to tam, pripadne jej napis do IP

dokocaidovoza
11. apr 2012

hej, @katy1979, to je ono, uz aj ja som to tu na konikovi niekde davala, ak to nevymazali...

emilianana
12. júl 2012

Ahojte, tie sedacky proti smeru su fakt omoc bezpecnejsie. Ja som kupila tu: www.bezpecnaautosedacka.sk a som super spoko. Aj dobry pristup mali, aj mi ju ukazali predtym, takze ziadny anonymny eshop 🙂 .

diviska
12. júl 2012

ahoj, kdyby náhodou některá věděla, kde se dají koupit v ČR 🙂 tak mi napište prosím. Založila jsem i diskuzi, ale nikdo mi tam neodpovídá :( A ještě se zeptám, to je nezávislé na státě - je tu někdo kdo jí měl ve starém autě? Já mám felicii, a jakou značku máte? Já zvažuji BeSafe, ale musí být bez isofixu ..děkuji a přeji hezký den

emilianana
12. júl 2012

@diviska Ahojcek, v tom eshope Ti to bez poslu aj do Ciech, len im napis... ku mne boli dost ochotni. Ja mam sice Volvo, ale tiez bez isofixu, uplne bez problemov a tesim sa 🙂

bezpecnaautosedacka
13. júl 2012

Dobry den @diviska, autosedacku mozeme poslat aj do CR. Bez isofixu mame BeSafe combi (pre 0-18kg) a Axkid Kidzone (9-25 kg). Aj autosedacky Klippan s isofixom sa daju instalovat aj bez neho. Protismerove sedacky su vseobecne trochu narocnejsie na priestor, ale so starsou Feliciou by nemal byt problem - zmestit by sa mali. Aky rocnik mate? Napiste mi pripadne spravu, kde v CR ste (mozno by sa dalo dohodnut aj vyskusanie).

kofinek
12. mar 2013

@bezpecnaautosedacka
@emilianana
@diviska
@dokocaidovoza
prosim o radu, mam tuto sedacku, ale chcem na prcka este vidiet, viete poradit nejake dobre velke tie baby zrcatka , co sa pripevnia na zadne sedadlo. neviem, aby som nemala predne sklo prezrcatkovane, jednak je tam normalne to spatne autove, jedno mam pridavne na starsieho (co jazdi po smeru) a chcela by som vidiet i toho maleho... mate s niecim skusenosti? dakujeeeeem 😉

michaelamilan
12. mar 2013

my sme kúpili v babymania.sk .......majú široký výber!!!!!

bezpecnaautosedacka
12. mar 2013

@kofinek my mame dobru skusenost so zrkadielkami kruhoveho tvaru, co sa pripnu na zadne sedadlo. Tvar zrkadla umoznuje dobry zaber zobrazenia. Vyraba ich Besafe Baby Mirror v cene okolo 10 eur , ale tie su momentalne nedostupne u distributora (snad coskoro budu skladom) a Diono (Sunshine kids) - Easy View - tie stoja trochu viac, okolo 15 eur - daju sa kupit v niektorych internetovych obchodoch (viem ich objednat aj k nam, ale dovoz by trval asi 2 tyzdne, bezne ich nemavame). Su aj zrkadielka ineho tvaru, napr stvorcove od firmy Safety 1st (tiez okolo 10 eur), ale tie kruhove sa osvedcili viac.

zumasi
23. apr 2013

@bezpecnaautosedacka Dobrý deň, máme záujem o autosedačku takéhoto typu. Chceme sedačku bez isofixu a naše dieťatko má 9 kg, takže nemusí byť vhodná od narodenia. Rozhodujeme sa medzi Besafe izi combi x3 a Axkid kidzone. Vedeli by ste mi poradiť v čom je medzi nimi nejaký rozdiel? Resp. čo by ste odporučili? Ďakujem pekne..

bezpecnaautosedacka
24. apr 2013

Dobry den @zumasi Skusim porovnat sedacky (oba modely, ktore uvadzate, su bez isofixu, takze Isofixovym verziam sa v porovnani nevenujem) Hlavny rozdiel medzi sedackami je ich hmotnostna kategoria. BS Izi je od 0 do 18 kg a Axkid Kidzone od 9 do 25 kg. Axkid je teda stavany pre starsie deti a vydrzi Vam cca do 7 rokov dietata, Besafe je vhodny pre drobnejsie alebo menej zrele deti, ktore maju aspon 6 mesiacov a vydrzi do 3-4 rokov. Pri verzii bez isofixu su sedacky podobne narocne na priestor - Besafe je trochu spratnejsia - vzadu potrebujete miesto medzi operadlom predneho a zadneho sedadla cca 70 cm na umiestnenie sedacky, Axkid Kizdone potrebuje trochu viac miesta, asi o 5 cm. Spankova poloha je vyraznejsia pri Besafe, ale ta na Axkide je pre deti starsie ako pol roka vacsinou dostatocna, idealne je pri Axkide, ak uz dieta ma urcitu zrelost, napr sedi viac-menej samostatne, aby pren spankova poloha nebola moc kolma. Axkid ma jednu vymozenost - patentovanu opierku hlavy - jej vyska sa automaticky nastavi podla dlzky pasov a v pripade potreby sa da zafixovat. Sedadlo na nom je vyssie a aj trochu sirsie, ako na BeSafe. Na druhej strane, Besafe posobi maksie - calunenie je prisposobene pre mensie deti, zmensovaci vankus je sucastou. Pri Axkid si zmensovaci vankus mozete dokupit. Rada zodpoviem Vase dalsie otazky.

zumasi
24. apr 2013

@bezpecnaautosedacka Dobrý deň, ďakujem za porovnanie.. nemyslela som si že medzi nimi bude toľko rozdielov. Keďže každá má niečo pre aj proti, neviem sa rozhodnúť. Ešte by ma zaujímalo čo sa týka priestoru v aute- budeme ju používať v toyote yaris a octavii. podľa tabuľky by mali byť kompatibilné s oboma autami, nemáte skúsenosť že axkid by už bola veľmi veľká? keďže je teda na priestor kúsok náročnejšia... a konkrétne keď potrebujeme sedačku pre 9- mesačné bábätko, ktoré má medzi 9- 10 kg a budeme chodiť aj na cesty počas ktorých bude spať, myslíte že by bola lepšia axkid? do akej miery sa dá dať do ľahu? nie je príliš tvrdá? ten zmenšovací vankúš by sme ešte potrebovali? Čo sa týka upevňovania do auta, je nejaký rozdiel v náročnosti namontovania medzi nimi? A posledná otázka, sme z Banskej Bystrice, zrejme nemáme možnosť vyskúšať ich však? Ďakujem ešte raz...

bezpecnaautosedacka
25. apr 2013

@zumasi pri babatku, ktore ma 9 mesaicov a cca 10 kg je uz Axkid vhodny. Mame zakaznikov, ktori ho zacali pouzivat ovela skor a babatko nemalo problem.

Skon sedacky nie je mozne nastavit do lahu - to sa neda ani pri Besafe, ani inych sedackach urcenych od 6 mesiaca. Je to taky polosed, ktory je dostatocny na to, aby si dieta ulozilo hlavicku a zaspalo. Vyhodou Kidzonu je, ze sklon mozete este trochu doladit, ak treba - pomocou ukotvovacich pasov sedacku viac zatlacite dodola, cim sa viac nakloni. Zo skusenosti vieme, ze babatko si nan musi aj trochu zvyknut, pretoze vo vajicku bolo vo viac lezatej polohe, takze spanok v novej sedacke je novy zazitok.

Co sa tyka aut, Octavia nebude vobec problem. V Yarise budete mat v predu menej miesta . Ak chcete, jeden Yaris mame v rodine, tak Vam to mozme odfotit a poslat fotku, ako tam Axkid sedi.

Asi to vyznelo tak, ze Axkid nie je dost makky - to by som rada uviedla na pravu mieru. Aj Axkid sedacacky su dobre calunene, ale Besafe je skratka viac. Vankusik sa odporuca pre deti, ktore su nizke, hlavne ak maju okolo 6 mesiacov. U Vas to uz nie je neyhnutne, resp. mozete si ju doobjednat, ak by ste ju potrebovali. Zavisi to aj od rodicov - niektori skratka chcu mat pod babatkom este nejaku podusku.

Instalacia sedaciek je podobne narocna. Oba modely maju ukotvovacie pasy, ktorymi sa sedacka pripevnuje o spodok auta (najcastejsie pod posuvnu kolajnicku predneho sedadla auta). Na prvy pohlad to vyzera zlozito, ale v podstate staci pasy raz nainstalovat a potom ich uz nechavate v aute. Preto pri pouzivani sedacky v 2 autach odporucame mat v kazdom aute jednu sadu pasov, aby ste ich nemuseli prevazovat. Instalaciu ukotvovacich pasov si mozete pozriet napr tu http://www.carseat.se/index.php?s=tether

V BB nemame moznost skusania sedaciek. Mate vsak moznost sedacku do tyzdna vratit, ak by ste mali akekolvek vyhrady a my Vam posleme spat peniazky.

zumasi
25. apr 2013

@bezpecnaautosedacka veľmi pekne ďakujem! ak by ste boli taká dobrá a ešte odfotili ten axkid v yarise.. ale ak by to mal byť problém tak sa s tým netrápte. myslím že som preň rozhodnutá, ešte to preberiem s mužom a ozvem sa potom rovno na vašej stránke ohľadom objednávky. Ďakujem 🙂

bezpecnaautosedacka
2. máj 2013

Dobry den @zumasi, mame pre vas tie fotky sedacky Axkid v Yarise. Prosim, napiste mi spravu do posty tu na konikovi alebo na nas email, kde Vam fotky mozem poslat.

garlicek
25. feb 2014

Zdravim, uz tu dlhsie nebol ziadny prispevok, ale ak nahodou bude niekto hladat odporucania a testy autosedaciek, tak tu su ADAC testy. Jedna moc spominana autosedacka na moje prekvapenie neobstala. Samozrejme ADAC testy nemusia byt 100% objektivne, ale stoji to za pozretie🙂
http://auto.sme.sk/c/7018769/testy-odhalili-neb...

dundy27
27. feb 2014

Baby, nejdete niekto objednavat autosedacku z bezpecnaautosedacka.sk? pri spolocnom nakupe viac kusov sedaciek su tam celkom zaujimave percenta na zlavu... ja uvazujem nad axkid kidzone, kedze chcem zostat pri protismernej sedacke co najdlhsie, tato mi zatial na moje poziadavky vychadza najlepsie, ale lepsia cena by potesila... tak sa pripadne ozvite, ak by to niektoru z vas oslovilo, vdaka!
http://www.bezpecnaautosedacka.sk/pages/akcie

zk3
10. máj 2014

ahojte, neviete nam niekto odporucit sedacku proti smeru jazdy, ktora by sa zmestila do Skody Fabie? vdaka

dugyna
10. máj 2014

@zk3 http://www.ekomarket.sk/cyklovoziky-qeridoo/ mame odtialto su super pohodlne a dobre sa cistia, mali sme to v daewo lanos a pohodicka. fakt superne

zk3
11. máj 2014

@dugyna vdaka, myslis? - http://www.ekomarket.sk/autosedacky-qeridoo/ ? co som pozrela, tak bud su v smere jazdy, alebo proti smere jazdy len do 13 kg. my by sme chceli nejaku, co v nej moze byt dcerka do 18 ci 25 kg proti smeru jazdy.mate taku nejaku?

dugyna
11. máj 2014

@zk3 ak si z Ba alebo okolia da sa dohodnut a vyskusat. aj do auta aj zapnut drobca. tie armor 0-25, sa daju pouzit v proti smere do 13kg, /to asi vsetky autosadecky , pokial za nu nechces dat 400 eur/.
v tej armor sme v protismere vozili cca 13-14 mes dieta, potom az protestovala mala lebo chcela byt ako starsia. ale este aj teraz ked ma 22mes vahovo splna limit ze by mohla byt vozena v protismere jazdy.

ta druha sedacka je od 9-36 ale to uz je pre sediace dieta.

mala som aj ine sedacky ale tieto su naozaj vsetkym super cenou aj kvalitou.aj obsluhovanim.
navod je pekne znazorneni lepkou na sedacke.