Detská autosedačka proti smeru jazdy. Kde sa dá zohnať?

llara
16. okt 2009

Zhaname pre nase babo sedacku od 9-18kg.Chceme len chrbatom proti smeru jazdy.Uplna novinka ja VOLVO sedacka ale ma to jeden problem.Musite si ju najprv zaplatit a potom tak do 4dni pride ale len do predajne VOLVO-auta.Ziaden predajca o nej nama ani sajnu a kupovat macku vo vreci sa nam moc nechce.Vie niekto kde sa da kupit podobna sedacka tak ze ju aj vidim?Vsetci dobre vieme ze dieta ma do veku 4rokov sediet opacne no na SK na Vas cumia co to vlastne chcete.

dugyna
11. máj 2014

@zk3 hej prepac dala som link na cyklovozik omylom

cunderlikova.andrea
12. jún 2015

dobry den mile maminky, ak by z Vas niektora mala zaujem, budem predavat autosedacku Axkid Kidzofix (9-25kg) s izofixom - pouzitelna ako v protismere, tak aj v smere jazdy - je to tato: http://www.babyrecenzie.sk/recenzie/produkt/36388/. Povodna cena bola 400 eur, teraz ju ponukame za 200 eur. Je v 100% stave bez akychkolvek poskodeni. Boli sme s nou veeelmi spokojni - je fakt uzasna!!! Mozem len a len odporucit pre Vase dietatko, ked mu chcete zabezpecit maximalnu bezpecnost pri vozeni v aute.

ellie81
12. jún 2015
lubosrol
17. dec 2015

Co sa tyka bezpecnosti detskych autosedaciek v prvom rade plati, ze detska autosedacka ktora je urcena na montaz smerom dozadu je 5x bezpecnejsia ako klasicka autosedacka montovana v smere jazdy.
My sme sa taktiez snazili vybrat nalbezpecnejsiu autosedacku pre nasho drobca, no ked som na internete po 3hodinach hladania bol viac zmateny ako na zaciatku rozhodol som sa napisat priamo do Svedskeho testovacieho centra na oddelenie automobilovej bezpecnosti a to panovi Petterssonovi, ktory ma tieto testy na staroti. Na druhy den som dostal odpoved aj s tabulkou testov a navodom ako hladat.

Tu je text:
Hello,

I am very happy that you are so interested in child safety.

First of all, rule number one: REARWARD FACING, it is 5 times safer for a child to be rearward facing compared with forward facing.

Attached you will find a link to NTF (a Swedish volunteer organization in traffic safety) which VTI collaborates with. In one of the columns ( under the head line Plus Testad, svensk standard) you can find max 18 kg or max 25 kg. If you find any of those kg you know that this child seat have the right to be marked with a Plus Test label. Plus Test are measuring the neck forces during an impact, and the limit for neck forces is very low. This tells you that a child seat marked with Plus Test label, have a high safety level.

http://www.ntf.se/konsument/bilbarnstolar-2013....

Best regards

/Tommy

vti
Tommy Pettersson
Crash Safety
Laboratory Manager
VTI / Olaus Magnus väg 35 / SE-581 95 Linköping / Sweden
Tel: +46-13-20 40 00
Direct: +46 13 20 43 66
Mobile: +46-13 20 43 66
tommy.pettersson@vti.se

FINDING A BETTER WAY
www.vti.se

V text obsahuje link na testy, su sice z roku 2013, no myslim ze skoro vsetky typy sedaciek sa vyrabaju aj teraz a normy na testovanie sa nezmenili.
Text je vo svedstine, no pouzite google translator a tam skopirujte link na stranku z emailu.
Dufam ze Vam aspon trochu pomozem pri rozhodovani nad kupou autosedacky, aj ked ceny niesu najnizsie, zato bezpecnost najvyssia.
S pozdravom Lubo

maslenka47
17. dec 2015

@lubosrol Kde na tej stranke je nejake objektivne zdovodnenie, na zaklade coho maju byt tie sedacky prave 5x bezpecnejsie? Testovacie procedury sa daju velmi lahko navrhnut tak, aby ti vysli presne take vysledky, ake potrebujes. A pritom vobec neodzrkadluju realitu. Super ze porovnavali nejaku silu na krk... To ale nijakym sposobom nereflektuje samotnu BEZPECNOST. Ked nebudes jazdit ako s prepacenim debil a budes budes soferovat s predvidavostou a podla toho, ze mas v aute (vlastne) dieta, tak na krk tvojho dietata nebudu vyvijane ziadne extra silne tlaky ci uz bude sediet smerom v dopredu, dozadu alebo aj bez autosedacky.

lubosrol
7. mar 2016

@maslenka47 neviem preco su 5x bezpecnejsie, no asi na zaklade testov. VTI je Svedsky nezavisly institut a nepotrebuje nikomu robit reklamu, netestuje len detske sedacky. Rozdiel v bezpecnosti otoceni sedacky urcite existuje, a to je vysledok vyskumu viacerych nezavislych testov a nie dohadov. Mozes jazdit bezpecne, ale kym neovplyvnis co spravi niekto v aute oproti nemozes hovorit ze si v bezpeci.

maslenka47
7. mar 2016

@lubosrol tak radsej nechodte z domu, lebo spravanie ostatnych ludi okolo seba neovplyvnite.. aj ked, vlastne ani tam nie ste v bezpeci.

kajark
1. feb 2017

ahojte, ak by niekto mal zaujem, ponukam protismernu britax max way v super stave do 25 kg, link https://www.modrykonik.sk/market/autosedacky/rk... Katarina

mavit
2. máj 2018

Nema niekto na predaj protismernu sedacku bez isofixu? Dakujem

urma
17. nov 2018

Ahojky, posúvam autosedacku Axkid kidzofix čierna, bez akéhokoľvek poškodenia, práve vyprany poťah. Zajtra sfotim aj do bazariku. Používali sme od 9 mesiacov do 4,5 r.