Dieťa samé nesedí, ale vajíčko je už malé

lubjatqo
7. okt 2012

Ahojte maminy, nenašla som podobnú tému na fóre, ani na googli (resp.bola tu téma ale nie s presne mojím problémom). Ide o to, že malý je na svoj vek asi príliš dlhý a vo vajíčku v aute mu už trčí hlavička. Podľa všetkého čo som sa dočítala by dieťa malo ísť do druhej sedačky, lebo bezpečnosť sa znižuje. Ale malý má len 8kg (tie autosedačky sú od 9kg..) a taktiež nevie sám sedieť ☹ Akú autosedačku mám teda voliť? Jedine čo som si o autosedačkách zisťovala boli testy ale nemyslela som si, že budem riešiť takýto problém. Teda moja otázka je, či ho môžem dať napr. do autosedačky Maxi-Cosi Autosedačka 9-18 kg Priori SPS Moonlight 2012 (http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/3316...) alebo musím voliť cestu autosedačky Concord Autosedačka 0-18 kg Ultimax Pepper (http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/3239...), ktorá je od 0-18kg. Ďakujem za každý názor a radu 🙂

nikolet_89
7. okt 2012

@lubjatqo ahoj ja by som dala kludne do hocakej z nich, obe su urcene od 0-18kg cize vyhovuju po tejto stranke a najlepsie je ist osobne a vyskusat tam maleho posadit a sama uvidis, kam ti lepsie zapadne a este ti tam aj poradia mozno niaku inu 🙂

katren
7. okt 2012

@lubjatqo kup polohovaciu a daj ju "na lezato" ako to najviac ide.....osobne by som z tychto dvoch isla aso do Concordu, vyzera, ze sa da viac polohovat a teda maly nemusi sediet....a odporucam vyskusat pred kupou

vulka
7. okt 2012

My sme to vyriešili autosedačkou Pierre Cardin, ktorú sme dali do protismeru a do ľahu. Zatial sme spokojní.

vera_vila
7. okt 2012

My jsme pořídili pro prvního syna polohovací sedačku od 0 do tuším 13 kg... je větší, než vajíčko, ale dá se sklopit do pololehu tak, jako vajíčko a syna jsme v tom odvozili bez problémů... takže bych volila prozatím tu polohovatelnou Concord, dá se umístit jak do protisměru, tak po směru a určitě vyřeší Tvůj problém s tím, že vajíčko už je malé... Ale kdybys vybrala i tu od 9 do 18 kg, tak si myslím, že to nebude takový problém, když malý váží už 8 kg, to 1 kg už není takový rozdíl a určitě ho brzy na váze přibude...

georgia333
7. okt 2012

@lubjatqo ja doporučujem maxi-cosi, je polohovateľná,bezpečná a z nej už na podsedák

anjelicek26
7. okt 2012

@lubjatqo - maxi cosi vajicka su do 13kg... treba vymenit, tu na bazare sa da kupit za par evri 🙂 Kategoria 9-18kg ak dieta nesedi definitivne NIE, ide o pevnost krcnych stavcoch pri naraze z predu, proste hlava leti a je suma fuk, ci bola sedacka dana na lezato! Dolezite je mat dieta proti smere jazdy, kym drzi pri sedeni ukazkovo hlavicku, cim neskor pojde po smere jazdy, tym lepsie.

lubjatqo
autor
7. okt 2012

@anjelicek26 malý sedí s oporou a hlavičku krásne drží. sám sa do sedu dá ale len s rukami opretými o zem. vyrovnať sa vyrovná ale padá do strán. doktorka povedala, že je to záležitosť pár dní, max. týždňov kým sa sám dá do sedu bez držania a opory. tak teraz neviem či čakať alebo nie :-/

anjelicek26
7. okt 2012

@lubjatqo - stabilita krcnych stavcoch je podla mna dana poriadne, az ked dieta stvornozkuje, nemusi kazdy so mnou teraz suhlasit. Pokial je vajicko male, hlavicka pretrca - menit musis, tam asi cakat nemozes. Prajem stastnu ruku pri vybere dobrej sedacky.

lubjatqo
autor
8. okt 2012

@anjelicek26 malý štvornožkuje jak drak 🙂 stavia sa na nohy, keď sa má čoho chytiť. u doktorky aj chodil za ruky, povedala aby som aj ja raz-dva krát za deň s ním tak chodila aby sa mu spevnil ten chrbátik. Takže podľa mňa má už pevné tie stavce, len proste pri sedení sa potrebuje držať či už mojej ruky alebo niečoho čo je v jeho blízkosti. Doktorka povedala, že má strach, že ma chce mať stále pri tom ale že raz sa osmelí.

sweetsuzi
8. okt 2012

suhlasim s @anjelicek26, maly by mal byt urcite proti smeru jazdy, najlepsie do roka, ak sa neda vo vajicku tak v inej sedacke v ktorej sa da. Pri naraze jednoducho take male babo este hlavicku neudrzi a zle by to dopadlo. Vela stastnych kilometrov 😉

zazalienka
8. okt 2012

Ahoj, môj malý mal pol roka keď sme šli na dovolenku a do vajíčka sa už nezmestil.. mal 8 kg ako pol ročný a dlhý bol tiež akurát.. my sme kúpili Maxi Cosi priori XP, bol viac na ležato ale určite pohodlnejšie ako vo vajci.. krásne sa cestou vyspinkal a vozilo sa mu super.. my sme riešili aj neskôr, pretože mal 23 mesiacov a už sm museli kúpiť sedačku 15-36 kg, proste sa nezmestil, odvtedy sedí ako veľký chlap, pripútaný autovými pásmi ( naša sedačka má isofix tak je to bezpečnejšie.. ale ja určite odporúčam kúpiť už 9-18 kg sedačku.. 0-18 je zbytočná..

monyccka
8. okt 2012

Jednoznacne sa priklanam ku casualplay prima easy vajicku - je polohovatelne, v protismere, do 13kg a dooost velke.. Nasa mala rocna 12kg a spokojne tam vosla.. pohodlne 🙂

evita_ij
9. okt 2012

Ahoj, my pred mesicem koupili Britax Romer First class - autosedacka 0-18kg, do 13kg lze upevnit proti směru, tak ji máme ted, protože syn je malý věkem,ale veliký, a pak se dá jako normal větší sedačky po směru jízdy. To je to nejlepší řešení 😵

@lubjatqo