Do kedy musíme používať podsedák do auta?

jaja018
24. máj 2013

Mám 11 ročnú sestru 150 cm ešte nemá takže by podsedak ešte mala mať, ale podsedaky sú len do 36kg a ona má 42kg. Dať či nedať podsedak?

sissy27
24. máj 2013

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...
ten podsedák sa celkom isto pod ňou nezlomí...

prasiatko30
24. máj 2013

to vidis na nej ci potrebuje podsedak alebo nie staci si vsimnut ked ju posadis normalne do auta a zapasujes ak jej ten pas ide prilis blizko krku a vidis ze ak by bol naraz a ten pas by ju uskrtil tak tam nie je o com debatovat - ten pas je svina sice ti pomoze ale u mensich a mladsich deti moze sposobit viac skody ako osohu - ono ked sa zatiahne tak dokaze rozmliazdit panvu detom pripadne to dieta aj uskrtit ak ide cez krk - takze neviem je to na kazdeho svedomi a vedomi 😅

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alisita
24. máj 2013

Tie obe podmienky - 12 rokov a 150 cm platia na sedenie vpredu .... ked ma dieta len 11 rokov a ma 160 cm, neposadis ho predsa na podsedak ... moj syn mal 12 v marci a uz cca pol roka podsedak nepouzival, aj ked nemal 150 cm( chybalo mu max. 5cm), ma dlhsi trup a ked si sadol na podsedak, bol o dost vyssi ako ja (mam 163 cm) ... proste treba zvazit, podla toho, ci pas sedi/nesedi ...