Fusak Kaiser alebo Emitex?

katka1981
27. mar 2009

Prosim Vas poradte mi, kt. fusak je lepsi, ci Kaiser alebo Emitex. Chcela by som taky, kt. moze ist aj do autosedacky a vydrzi co najdlhsie. Viem, ze jeden Emitex sa da predlzit. S ktorym mate lepsie skusenosti? Dakujem.

katavinka
27. mar 2009

Ja mám Kaiser a je super...

standu
27. mar 2009

ja mam emitexy, maly do vajicka, ten je taky tvarovany a a ten predlzovaci do sportaku, som spokojna s oboma.
pozerala som najprv ten kaiser aj eisbarchen myslim, ale sa mi nepaci, ze je babo v tom zapnute az po krk, moja mala chce mat ruky vonku. inak je teplucky, nezmolka sa flis vnutri, je pevny, nepremokavy...

katavinka
27. mar 2009

standu: až po krk??? To som teda nevidela ešte. Myslím, že ako si tam dieťatko dáš, tak ho tam máš.

janina1977
27. mar 2009

katka 1981, obidva sú dobré, mám obidva, záleží do akého kočíka ich potrebuješ, akurát emitex sa viac šmýka v kočíku, musela som ho pripevňovať, kaiser je podľa mňa skôr pre staršie bábätko 🙂

standu
27. mar 2009

kaiser mi pride ako pise janina na vacsie babo, moja je drobna, asi ide aj o to, kde su diery na popruhy, je ich tam viac? lebo osobne somm ho nevidela. mne sa emitex moc nesmyka, ved vzadu su take gumky...

katka1981
autor
27. mar 2009

Babatko by sa malo narodit zac. juna. Cize predpokladam ze ho nebudem pouzivat od zaciatku, zavisi od pocasia. Lenze neviem ako mam vyriesit prenesenie malej v autosedacky z porodky. Bude stacit zakryt ju balvnenou deckou, malo by byt teplo. Necchem kupovat 10 veci.

standu
27. mar 2009

zavinovacku do autosedacky neskor navyuzijes???taku tenku, su aj letne. ale ja myslim, ze ked ju oblecies klasika bodynko, dupacky, ciapocka aby nenafukalo do uska tak staci v pohodke zakryt dekou. fusak kup ked to bude aktualne, okt, nov. na leto ti je iste nanic

katka1981
autor
27. mar 2009

dakujem. chcem aby mala vsetko ale s rozumom.

katavinka
28. mar 2009

My sme kupovali fusak v januári, ako pre niekoho sme boli blbí, že načo na koniec zimy, ale prechádzali sme z vaničky na šporťák, takže nám veľmi poslúžil a dokonca ešte slúži a samozrejme teraz sú výpredaje, takže vôbec nebanujem, máme postarané na ďalšie dve zimy.

dosa
28. mar 2009

ja som kupila prvy fusak emitex - ten s predlzovacim dielom, bol super, kym sme boli vo vanicke, alebo autosedacke. dalsiu zimu, ked uz mala chodila tak ten predlzovaci diel bol dost neprakticky. sice bol zvnutra umyvatelny, ked sa zaspinil od cizmiciek, ale nozicky sa do neho museli "zasuvat", "nasupovat" - neviem, ako to napisat... islo sa do neho zlozito. potom som ho vymenila za kaiser - ten ma zips po celej dlzke a dolu sa da otvorit tak, ze starsiemu dietatu uz mozu nozicky v cizmickach odtial trcat - take dieta, co uz malo sedi v kociku a viac chodi. a vyuzijeme ho aj pre druhe mimi ako do autosedacky - hore sa tak zatiahne a je z neho maly fusak a ide aj okolo hlavicky - tak aj do vanicky aj do sportaku. jednoznacne som spokojnejsia s kaiserom - ale ide iba o to, ze je pre mna pohodlnejsi...

katavinka
28. mar 2009

Dosa: presne tak, Kaiser je super, lebo je praktickejší; pr. vojdem do obchoďáku, tak pekne iba rozopnem zips cez stred, iné sa musia kolom dokola;
a katka, fusak do autosedačky... si neviem predstaviť, aspoň nie takéto, veď v aute sa kúri, vždy má bábeno bundu, tie fusaky sú riadne teplé, do auta by som ho v ňom isto nedala. Používali sme riadnu teplú zavinovačku.

dosa
28. mar 2009

katka chce asi fusak do autosedacky, aby ju mohla popripade pripnut na podvozok a ist niekam bez toho aby babo prekladala do kociara. aj my sme to tak robili. ked sme isli niekam so sedackou, malu som dala riadne do fusaku a v aute som len porozopinala fusak, popripade ked mala bundu, aby jej nebolo teplo a ked sme isli zase z auta von tak som len vsetko pozapinala - ak zaspala v aute (co bolo skoro vzdy 🙂 ) bez toho, aby som ju prekladala a budila ju... kaiser je dobry aj do autosedacky, uz som si to skusala, aby som vedela, ci nemam nahodou zhanat dalsi 🙂 ten vrch okolo hlavy sa stiahne, fusak sa tym padom zmensi a je z naho taka akoby kukla. idealne pre male babatko.

katka1981
autor
28. mar 2009

Babenky dakujem Vam za rady, mate pravdu, bude lepsie Kaiser, a skusite mi prosim poradit nieco do autosedacky? Napr. ked malinku prenesiem v autosedacky z porodnice. Bude stacit decka? Mala by sa narodit koniec maja, zac. juna. Len toto chcem vyriesit. A nechcem nakupovat neprakticky a zbytocne, preto vas prosim o rady. Dakujem.

katka1981
autor
28. mar 2009

dosa, ano tak som to chcela, aby som nenakupila haldu veci, co malo vyuzijem. Keby som napr. necitala forum, co je lepsie nekupit, tak uz mam doma tolko somarin....

katavinka
28. mar 2009

katka1981: predávajú také tenké letné deky do kočíky, nie sú veľké, úplne ideálne do vajíčka 🙂

dosa
28. mar 2009

katka, ja uz jedno bebe mam a teraz cakame druhe, takze uz viem, co potrebujem a co som vobec nevyuzila. ked si kupis ten kaiser tak budes urcite spokojna, lebo ho vyuzijes aj do troch rokov. moja mala mala teraz v zime dva a pol roka a mali sme ho este aj v golfkach. a do sedacky ked pojdete z porodnice si kup - vola sa to rychlozavinovacka do autosedacky - ale je to v podstate taka akoby deka, su na nej otvory na pasy a babo sa do toho zavinie. predavaju sa aj v letnej aj v zimnej verzii a vyuzijes ju aj do kocika, na konec leta zaciatok jesene. su aj take akoby klasicke zavinovacky, alebo take s rozdelenymi nozkami - zalezi od vkusu. ja som si objednala taku klasiku, bez noziciek, ta sa da potom vyuzit aj ako podlozka na zem, alebo prikryvka 😉

katka1981
autor
28. mar 2009

katavinka, ja mam taku letnu decku, 100% bavlnu. To je dvojita latka. Do kocika bude urcite stacit, lebo mam aj paplonky, kt. budu viacmenej na ozdobu take cipkovane, ale ak bude chladnejsie zeby decka nestacila, dam aj paponky.

katka1981
autor
28. mar 2009

dosa, ja som nasla na nete taku flisovu od Emitexu s rozdelnymi nozickami, strasne moc sa mi paci, len neviem ci to nebude hrube na leto, ale ved nemusim malu celu zavinut do toho. Pozri. Hrozne sa mki paci. http://www.emitex.cz/zavinovacky-na-autosedacku...
Len ja potrebujem asi nieco tensie.

standu
28. mar 2009

no baby, vidim, ze som mala kupiz asi kaiser, aj ked som s emitexom spokojna.....ma to viacere vyrezy na pasy od ramienok??? je aj pre celkom male babo??? ako riesite, ak chce mat dietko rucky vonku????

katavinka
28. mar 2009

standu: ja naozaj nerozumiem, aká to je veda, aby malo ručičky vonku. Môj malý, keď chce, tak si ich vystrčí sám. Veď tam neni čo riešiť.

standu
28. mar 2009

no hej, ale ked to ma zapnute po krk?? a tie otvory na pasy? je ich viac???

katavinka
28. mar 2009

A keď už...pozri môj album II. 😉

katka1981
autor
28. mar 2009

katavinka ty mas krasne babo !!!!!!!!!!!!!!

standu
28. mar 2009

prepac, alevidim, ze tvoj maly ma pol roka, to iste nehopa v sportiaku, na to sa pytam.

katavinka
29. mar 2009

katka1981: ďakujem moc, je to fakt "andílek" 😀

standu: čo máš teraz na mysli, chceš fusak do hlbokej vaničky??? To sú zas iné fusaky 😉 Ja som v hlbokej mala úplne iný, tento nemal šancu tam vliezť, pretože je určený do troch rokov, takže novorodeniatko by sa Ti tam isto stratilo 🙂

dosa
29. mar 2009

standu - ten fusak sa uz pre starsie deti nezapina ako pri miminach - ja som ho mala pri dva a pol rocnej malej v golfkach a mala v nom sedela sapnuta len asi pod pazuchy - ruky jej trcali von... ta snurka okolo hlavy sa povoli a vznikne vysoka opierka na chrbat a ma tam urcite aj vyrezy, ale neviem presne kolko, lebo ho mam dole v kocikarni. ale aj tak pouzivam len tie okolo noziciek - lebo keby som mala malu pokazde zarychtovavat do vsetkych pasov a za pat minut chce ist zase von, tak by som cely den len zapinala a odopinala 🙂

dosa
29. mar 2009

katka1981 - presne o tychto zavinovackach som pisala - tato je asi ta tensia, lebo dole je potom pisane o zimnej verzii. ja som objednala tuto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4300168 vraj je vhodna na prechodne az teple obdobie, tak som zvedava.

ale co mam po malej rychlozavinovacky, tak som si jednu tiez urobila do autsedacky. podla fusaku som si tam obsila vyrezy na pasy a uvidim podla pocasia, ktoru pouzijem. keby tak clovek vedel, ako bude 😉 ak bude teplo, bude to mat len pod sebou, keby bol nejaky naznak vanku, prikryjem len jednou castou.

katka1981
autor
29. mar 2009

dosa, predpokladam, ze na zimu pojde mala uz do sporataku, lebo sa asi nezmesti do vanicky a to uz zacne zima. To by ten Kaiser mal byt dobry, ze? Neutopi sa v nom.

katka1981
autor
29. mar 2009

dosa a ta deka je na 5 bodovy pas? Alebo 3?

dosa
29. mar 2009

katka - pri tej deke vobec nie je pisane, ci je do sedacky, alebo nie, ale bolo pisane, ze je do teplejsieho pocasia a neni nijak hrozne draha, tak som ju vzala a nemam problem si tam tie otvory vysit ked tam nebudu.

kaiser bude dobry aj pre polrocne bebe, stiahnes snurku okolo hlavy trocha viac a bude to fajn... ja by som bola radsej, keby sme sli do sportaku az po zime. sice este asi bude treba fusak, ale dufam, ze najvacsiu zimu prezijeme v hlbokom... ked mi tam muz spravi opierku 🙂