Fusak Kaiser alebo Emitex?

katka1981
27. mar 2009

Prosim Vas poradte mi, kt. fusak je lepsi, ci Kaiser alebo Emitex. Chcela by som taky, kt. moze ist aj do autosedacky a vydrzi co najdlhsie. Viem, ze jeden Emitex sa da predlzit. S ktorym mate lepsie skusenosti? Dakujem.

slnieckozlc
27. sep 2012

Ahojte mamicky. viem, ze je to tu uz stara tema, ale nemohli by ste mi poradit, ake mate skusenosti s fusakom Kaiser. Je vhodny uz aj od narodenia? da sa dat v nom dietatko aj do vajicka? babo cakame v januari.
Dakujem Vam.

wilinkaa
27. sep 2012

toto by ma tiež zaujímalo, nakoľko bábo tiež čakáme v januári. Ja som ten Kaiser tiež pozerala na internete a je písané že je multifunkčný a dá sa použiť aj do vajíčka. Ešte ma zaujal aj od Little Angel, ale ak vie niekto poradiť niečo ešte lepšie budem tiež rada.

dosa
27. sep 2012

@wilinkaa da sa pouzit do vajicka, my sme sice nemali kaiser, ale eisbarchen, ale je to strihovo to iste. vyuzili sme ho cele tri roky . do vajicka, do vanicky, do sportaku... akurat v tom vajicku je to trocha moc neohrabane, no pouzit sa da, ak nemienis kupovat dalsi fusak specialne do vajca...

katkatt
27. sep 2012

@slnieckozlc
@wilinkaa ahojte, ja som si fusak Kaiser kupovala pri prvom dietati do sportoveho kocika, tam bol uplne perfektny, mne sa osvedcilo to zapinanie v strede. Potom som ho pri druhom mala aj v hlbokom kociku, ale my mame velky kocik (peg perego young, ten ma vanicku cez 80 cm) a tam sa fusak zmestil, trosku tam bol narvany v tej vanicke, ale v pohode vosiel. Do mensej vanicky (ako ma napr. Jane) neviem, ako by sa napratal... do vajicka neviem-neviem, to by dole asi dost viselo, ten nas fusak ma 105 cm, ked sa nemylim. Radsej by som do vajicka volila nieco tensie, nejaku to zimnu zavinovacku a na to dala babatku este deku popripade, preniest babo po vonku ked mrzne a v aute sa uz kuri aj tak. Su aj take fusaky, co sa daju skracovat a predlzovat, dole sa to nadzipsuje, asi by som volila taky. Emitex ich robi urcite a ci Kaiser neviem.

katkatt
27. sep 2012

ano, ma to otvory na tie pasy, takze drzi na mieste fusak, akurat dole asi dost trci.

hradnapani
27. sep 2012

@slnieckozlc @wilinkaa baby, ja si neviem predstavit ako natrepat kaiser do vajca. On je dost dlhy, takze do kocika ok, ale do vajca moc nie. Radsej by som kupila mensi specialne do vajca, lebo ten novorodenec sa vam v nom kompletne strati.

hradnapani
27. sep 2012

aha, ale ten skracovaci tak to je ina pesnicka 🙂 tak potom ano. My mame asi nejaky starsi model, co sa neda prepolit, tak preto som sa zlakla, ze metrovy fusak sa neda natrieskat do vajicka 😀

wilinkaa
27. sep 2012

@katkatt na ten multifunkčný som pozerala a ešte aj tento sa mi pozdáva http://www.babymarket.sk/sk/6502/1844/little-an...
@hradnapani na ten multifunkčný kaiser tam je uvedené že sa skladá z troch častí, myslíš, že to bude aj tak veľké? a inak tá zavinovačka, akože niečo takéto? http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

hradnapani
27. sep 2012

@wilinkaa ano ano, tu zavinovacku som taku myslela. Ale potom som sa opravila, pozri nad tvojou odpovedou, ze ak je to rozzsipsovaci fusak, tak to by mohlo byt ok.

wilinkaa
27. sep 2012

@hradnapani tak za tú cenu by to už ozaj mohlo byť multifunkčne využiteľné :D

hradnapani
27. sep 2012

@wilinkaa za tu cenu by to aj spievat mohlo 😀

wilinkaa
27. sep 2012

@hradnapani veru veru, nejakú peknú ukľudňovaciu uspávanku pre bábo 😉

dosa
27. sep 2012

@hradnapani @katkatt fusak vo vajci netrci vobec, pretoze sa pouziva tak, ze sa okolo hlavy stahuje. taktiez v "malych" vanickach - uplne v pohode, ved ked sa to pouziva k malemu babatku, tak sa to okolo hlavy stahuje a ta dlzka uz vobec nie je taka, ako ked je vystrety v sportaku...

katkatt
27. sep 2012

@dosa ja viem, ale aj tak to treba pri nohach trochu nazberat, mam to odskusane poslednu zimu

dosa
27. sep 2012

@katkatt my sme tak ficali pri obcoh detoch ale fusak z vajca nikdy nevisel...

katkatt
27. sep 2012

@wilinkaa ja mam julove deti, takze som toto neriesila, v zime do overalu a sup do vajicka plus deka, ale pre zimne babo by som si asi zaobstarala taku zavinovacku, napr. tu zimnu emitex, ja by som sa bala cesty z porodnice v treskucej zime, ale mozno som len zbytocne uzkostliva 🙂

katkatt
27. sep 2012

@dosa ja so ozaj neviem predstavit ten 105 cm dlhy Kaiser vo vajci s novorodencom, ale mozno mam len zlu predstavivost

wilinkaa
28. sep 2012

@katkatt no však práve aj mne ide hlavne o tú cestu z pôrodnice, ale keďže ja až tak autom nejadzím, príde mi zbytočné na párkrát kupovať ešte aj fusak aj zavinovačku...no však uvidím, snáď to nejako vyriešim, hlavne aby malá bola v teple 🙂

katkatt
28. sep 2012

@wilinkaa skus sa opytat v teme s januarovymi detickami 2013, resp. lepsie aj 2012 🙂 ako to poriesili maminy
http://www.lelaeshop.sk/lelaeshop/eshop/15-1-FU... tu je tiez kombinovany fusak, lacnejsia verzia od Emitexu
a keby niekto hladal, google vyhodil aj tento uplne novy http://deti.bazos.sk/inzerat/18543972/Zimny-fus...

ivetka09
1. dec 2012

@miska1981 ahojko prosim ta aky mas fusak v Briu? Ja riesim Kaiser ale neviem ktory aby bol teply ale nechcem nech je moc obrovsky taky puff ... porad aky fusak dakujem

evko1
1. dec 2012

Baby, rada by som prispela. Kaiser je úžasný a teplý aj do hlbokého, aj do prenostnej tašky od teutonie a Hartanu ale my sme vo vajíčku mali zavinovaciu fleecovu zavinovačku, ktorú sme používali aj v hlbokom potom v jari a na tu zavinovačku sa na vajíčko dáva taký polofusak. http://www.babymarket.sk/sk/6428/1853/babydirec...
Bolo to super, v aute iba zložíš dolu, bábu nie je horúco, nemusíš ho budiť, rozbaľovať..... a vonku je super chránené pred zimou a vetrom

evko1
1. dec 2012

Ešte niečo, bábu netrčí hlavička tak vonku ako je to na obrázku, je krásne schovaná a zipsom si reguluješ otvor ako chceš,. Je ozaj neutrálna myslím na všetky autosedačky,my sme mali Maxi cosi. Majú to na Vajnorskej.

zlatino9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucy1311
3. okt 2013

caute baby, ak by niektora predavala, tak kupim fusak kaiser iglu, farba aqua vo velmi dobrom stave. kontakt cez IP. dik 🙂

hanka760
4. dec 2013

@zlatino9..do -7 cel.

hanka760
4. dec 2013

pripajam vyborne video ako pouzivat, upevnit Kaiser do sedacky...je sice v nemcine ;)

https://www.youtube.com/watch?v=lDn5CVYcMMM
katinka4
6. sep 2016

Ahojte , rada by som obnovila túto tému - príspevky v nej sú už staré 🙂 . Bábätko sa nám má narodiť v decembri a chcem fusak ktorý využijem naplno či v auto sedačke alebo kočíku . Zvažujem tieto : Kaiser Multifunktion , Emitex Monti , Emitex Complete 5v1 . Poradte mi ktorý je najlepší , hlavne nech je teplý a praktický . Ďakujem.

sylvia_l32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz