Isofix základňa na vajíčko Anex

malakatka93
26. feb 2019

Ahojte kočky, ako budúca mama, ktorá zatiaľ nemá žiadne skúsenosti s vozením bábätiek v aute - je isofix základňa na vajíčko potrebná? Samozrejme mi záleží na bezpečnosti, pýtam sa preto, lebo číha na nás na internete aj veľa zbytočnosti, čo nám vyťahujú peniažky z peňaženky. Ešte podotazka, ak sa tu nájdu maminky, čo sa rozhodli pre rovnakú značku ako my, kupujeme kočík Anex cross, vajíčko rovnako Anex, ak by sme sa rozhodli aj pre základňu, dá sa táto základňa anex využiť aj pri autosedacke pre väčšie dieťa? Ďakujem za vaše rady 😊

karamellova
26. feb 2019

Ahoj som na tom podobne ako ty a teda čakáme prvé bábatko a bolo mi to vysvetlené tak že bez isofixovej základne sa sedačka upevnená iba bezp. pásom môže v aute pohybovať, teda nie nie je tak fixovaná ako s isofixom. Ten pohyb si myslím že je možno pár cm ale pri nejakých nárazoch a tak je isofix bezpečnejší. Ja som kupovala peg perego kočík trojkombi a k nej bolo teda už aj vajičko a isofixovu zakladnu som kupovala z bazaru takže niečo som ušetrila. Samozrejme pás musíš použiť aj keď máš isofix akurát sa mi zdá ta manipulácia rychlejšia.

andula1988
26. feb 2019

@malakatka93 zakladna je bezpecnejsia aj pohodlnejsia pre mamicku na manipulovanie lebo autosedacku len vykliknes a nemusis pasat aj pasom .......
zakladna z anexu sa neda vyuzit pre vacsiu sedacku .....

galixx
26. feb 2019

@malakatka93 je to super vec, hlavne ked chodis casto autom. Priputavanie pasmi je hrozne zdlhave

lusya310
26. feb 2019

@malakatka93 ja tiež zvažujem kúpu kočíka anex cross a neviem sa rozhodnúť. Bojím sa, či nebude vrzgat a pod. Nemáš náhodou skúsenosť? A taktiež sa bojím tej ,,koženky,, cez leto. Taktiež som chcela zobrať všetko aj s isofixom.

malakatka93
autor
1. mar 2019

Dievčatá všetkým ďakujem za rady a skúsenosti ❤️

malakatka93
autor
1. mar 2019

@lusya310 osobnú skúsenosť nie, ale poznám kočky, čo sú s ním spokojné. Čítala som aj XY diskusii, tak ako pri každom jednom kočíku sa nájdu aj nespokojné maminy. Mne sa tento kočík páči zo všetkých bezkonkurenčne najviac, bola som si ho obzrieť aj naživo v predajni a len som sa utvrdila. Dnes su akosi v móde strašne nízke kočíky, tento ma výšku takú normálnu, pri mojich 155cm mi ale vysoký nie je a zároveň môj muž s nim nevyzerá ako s detskou hračkou. 😊 Ja sa koženky teda nebojím, nevidím dôvod, ja som síce pôvodne chcela čierny, ale keďže čakám májové babo, farbu som prehodnotila na marble, s čiernym by to v lete nemuselo byť úplne ono... Je to alchýmia, výber je obrovský, snáď sa rozhodneme správne a budeme veselo kocikovat 😍

lusya310
1. mar 2019

@malakatka93 mne sa ti z strašne páčil.v čiernej farbe, ale bála som sa na leto kupovať. Takže ja pokukujem po farbe versus. Cez víkend sa chystám ho pozrieť do predajne aký je naživo. Poskusat a tak. Tiež som mala, tak aby nevyzeral smiešne pri mne.