Je autosedačka potrebná ...

denisab32
4. mar 2009

Bola tu podobná téma, je už uzamknutá...

Len pre tých, čo ešte stále nepoznajú odpoveď...

http://www.truveo.com/brutální-kampaň-blázinec/...

sakura77
18. máj 2009

nenechat sa vydierat .to je to najpodstatnejsie-deticky su este male na to aby s nami "cvicili"-to je pravda

ja som tiez vajicko mala vpredu v protismere,potom asi od pol roka vzadu a ked sa mu aj parkrat nepacilo,nevsimala som si to ,dala som mu hracky a po case ho to preslo-a tiez som ho ucila aby tam sedel sam a a nedozadoval sa "spolocnosti"-ved ked idem sama,tak by to bol dost problem

a ci su autosedacky potrebne?no neviem si celkom dobre predstavit ako by som sama odsoferovala s priklad 4 mesacnym dietatom 😕

sissik
18. máj 2009

sakura da sa to odsoferovat. ale musis sa obrnit voci placu a protestom.
najlepsie je, ked zaspi. ja si neviem predstavit, ze by som isla s baby bez sedacky. vsak aj ja sa stale zapinam.

sue
18. máj 2009

Všetky autosedačky môžu byť vpredu, len musí byť vypnutý airbag 😉 len je to podľa mňa dosť veľké riziko 🤐

anarida
18. máj 2009

Tie videá wŕŕŕŕŕŕ ☹ ja mám malú vo vajíčku a vždy v predu a ona hneď ako naštartujem spí 😀

anezena
18. máj 2009

to faaakt? vsetky mozu byt vpredu? 😕 😕to som nevedela. som myslela, ze len vajicka mozu byt - alebo tie co su v protismere jazdy

lillie
19. máj 2009

ahojte,
ja sa chcem spytat, ze ak si kupit tzv. carry cot = hlboku vanicku, ktoru je aj autovanicka je potrebne kupovat ihned aj autosedacku? viaceri nedoporucuju na dlhe cesty autosedacku, lebo dietatko v prvych mesiacoch by malo byt vo vodorovnej polohe. chcem kupit autovanicku od Jane a autosedacka od 0-13kg sa mi zda byt mala a v predajni mi povedali, ze max. do 4 mesiacov sa mi tam zmesti dietatko.
co mi doporucujete?
dakujem za odpoved.
p.s. hlboku vanicku potrebujem kedze sa nam maly narodi koncom septembra...

dosa
19. máj 2009

lillie, videla som na nete od romeru tiez taku "autovanicku" a crash testy na nu dopadli uplne najlepsie co sa tyka skupiny 0+, teda vajicok. tak neviem, nieco na tych autovanickach zrejme bude. ale asi zalezi aj z akych materialov je to vyrobene a pod. skus sa popytat aj v teme jane https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... baby tam urcite s tym budu mat skusenosti 😉

lillie
19. máj 2009

ahoj dosa,
dakujem za info.
chcela som viac menej nieco usetrit a potom v kazdej predajni mi tvrdia nieco ine. v jednej povedali, ze do 6-7 mesiacov sa tam dieta zmesti. vcera mi zasa povedali, ze vraj iba do 4 mesiacov a na youtube som nasla video, ze vraj do 12-18 mesiacov. viem, ze je to problem odhadnut, kedze kazde dieta je ine a neda sa to prisposobit jednej velkosti ale predsa by ma to zaujimalo a ci by som to potom vobec vyuzila.

zuzkagu
19. máj 2009

Tak ja si myslím že dieta pokial nesedí sami určite patri do vajíčka a to je je asi tak ca okolo 9 mes. +-. Náš Tomáško bol velikánske babo takže do normálnej sedačky išiel už v 8 mes. ale už celkom pekne aj sedel. Zato Ninuška sa mi tam zmestila ešte aj ako 12 mes. a to už aj chodila 🙂 . JA tie autovaničky nemusím, zaberie to dosť miesta v aute a vajíčka su robené tak aby neskodili chrbatiku a ked idete na dlhšiu cestu si treba aj tak robiť prestávky takže tam nesedí stále. No ale zase kolko ludí tolko chutí.
Ale určite sa do vajíčka zmestí min. do tých 8-9 mes. a nie lendo 4. to by som chcela vedieť že potom do čoho davaju to dieta. 😒

sorrelia
19. máj 2009

lilie

dieťatko je 9 mesiacov s guľatým chrbátikom schúlené v maminom brušku. Preto nie je úplne ideálne ho vyrovnávať v postieľke ako na márach. Skracujú sa tak zbytočne chrbotvé svaly.
Ďalšia vec. Autovanička neochráni dieťa, ako autotsedačka. A teda neviem či je dobré šetriť na bezpečnosti bábätka. Môžeš jazdiť sebelpšie, a sebebezpečnejšie, hold keď na cestách sú aj šialenci nič ti to nepomôže.
Ja by som poradila autosedačku od 0 - do 18kg. Nie je to klasické vajíčko a teda ti dlhšie vydrží. 😉

lillie79
19. máj 2009

ahojte,
dakujem za odpovede.
som uz rozhodnuta pre autosedacku. teraz len vybrat tu spravnu. urcite budem potrebovat vajicko, je to jednoduchsie na prenasanie a kedze sme na 4.poschodi bez vytahu... je to efektivnejsie na prenos dietatka. nemate nahodou skusenosti s autosedackou Strata alebo Matrix Cup od Jane?

skrutka11
19. máj 2009

lillie, na stranke www baby web je super clanok o detskych autosedackach. Myslim, ze nejaka autosedacka od Jane nevysla dobre z testou. Skusim ti pozriet link

skrutka11
19. máj 2009

Lillie a je tam aj ta tvoja
do 13 kg
Jané Matrix Cup
Cena asi 9 305 Sk/308,90 €

Rok 2007: Horná časť detského kočíka s detským zadržiavacím pásom a upevňovacou sadou, v priečnej polohe k smeru jazdy, s 2 pásmi pre vozidlo alebo v obrátenom smere s trojbodovým pásom.

Bezpečnosť:
Silné stránky: Nízke hodnoty zaťaženia pri čelnom náraze. Opierka hlavy veľmi vysoko. Dobre zrozumiteľné sú návod na obsluhu aj varovné informácie.

Slabé stránky: Priemerné hodnoty zaťaženia pri postrannom náraze. Nevhodné vedenie pásu. Detská sedačka dá iba ťažko spojiť s vozidlom. Vysoké nebezpečenstvo chybnej obsluhy. Pripútanie dieťaťa a montáž sedačky náročné.

Charakteristika: Sedačka so slabými stránkami v oblasti bezpečnosti a obsluhy kvôli početným variantom montáže. Hmotnosť sedačky 5,6 kg. Dobrá poloha pre nohy a spracovanie. Tvrdé čalúnenie. Znevýhodňuje výhľad pre dieťa. Poťah sedačky je veľmi ťažko odnímateľný a čistenie je náročné. Výmena na vyššiu triedu detskej sedačky bude nutná až vtedy, keď bude horná hrana hlavy presahovať škrupinovú sedačku.

skrutka11
19. máj 2009

Takze ja by som si ju uuuurcite nevybrala

lillie79
19. máj 2009

ahoj skrutka11,
dik za info. potom aku mam vybrat? ☹
Strata od Jane je dost mala...uz som pozerala rozmery a ceny Matrix Cup...
poradte prosim.

pre kocik som urcite rozhodnuta pre Jane Slalom Pro 2009 no mozno aj 2008 ak najdem lacnejsiu, kedze cenovo tam velky rozdiel nie je.

dosa
19. máj 2009

lillie - pri prvej dcere som si tiez kupila kocik, ku ktoremu sa da nasadit aj vajicko, ale to vajicko mi vobec nesedelo a preto som radsej kupila ine a dokupila som si k nemu z druhej ruky podvozok aby som nemusela vlacit vajicko v rukach, ked sme chodili po lekaroch a na nakupy. tak ak ti nevyhovuje take vajicko ktore pasuje na tvoj kocik, skus si najprv vybrat vajicko, ktore by ti vyhovovalo a popripade si k nemu dokupit este nejaky starsi kociar, aby si mala podvozok. ak by si kupila sedacku od 0-18 kg, ta sa uz naklikavat neda, musis z nej dieta prekladat do kocika. no zalezi aj od toho, ako casto cestujete, ak casto, tak vajicko na podvozku je super vec 😉

katy1979
19. máj 2009

my sme mali vajicko ine ako kocik. riesenie sa vzdy naslo. do sportaku som v pohode vlozila vajicko a isli sme ked bolo treba.
my sme mali maxi cosi. teraz uz vacsiu mame romer.
pri autosedackach vobec nepozerám na cenu aĺe na bezpecnost. dieta mám len jedno

sakura77
19. máj 2009

sisik,zle som napisala-myslela som ze odsoferovat napr so 4 mesacnym dietatom bez autosedacky-tak to je podla mna nemozne,ak si v aute sama, tak aj preto su potrebne-o bezpecnosti ani nehovorim

sissik
19. máj 2009

sakura potom mi to doplo, ze si to asi myslela tak. vsak hlavne ze si rozumieme.
jane matrix cup urcite nie. ale jane strata bola v testoch najepsia hned po maxi cosi. len jane strata nie je isofixova.
ale ochranu pri bocnom naraze ma vynikajucu

lillie79
19. máj 2009

asi to dalej riesit nebudem. kupim 3-komb so stratou a hotovo. cim dalej to riesim tj. uz vyse 3 tyzdnov tym dalej som z toho vsetkeho mimo a neviem sa rozhodnut a vybrat si.
100 ludi 100 chuti a veru je to pravda...
dakujem vsetkym za infosky a rady 😉

chantall33
19. máj 2009

bŕŕŕ až mám zimomriavky po tele 😲 😢

anezena
19. máj 2009

skrutka - ale to su vysledky testov na autosedacky z roku 2007 a my uz amme 2009 rok. takze to je uz bezpredmetne.
my sme mali min. rok prve 4 mesiace 3-komb. Jane slalom aj s autosedackou 2006. po 4 mes. sme vse predali a kupili len sportak Jane slalom 2008 a k tomu aj stratu.len kvoli tej bezpecnosti. danuso je dooost velke babo a vydrzal v nej do 9 mes. od 9 mes, kedy mal 9 kg sme sli do casualplay beat S.

teraz si jane polepsilo a vysplahalo sa medzi najbezpecnejsie autosedacky na trhu, teda strata. neviem ako dopadlo matrix, treba kuk do inych tem, ja som tam hadzala nejake linky na tie testy. a co s atyka bezpecnosti, tak nie je pravda, ze az po maxi cosi je najbezpec. obe ziskali rovnake hodnotenie za bezpecnost, len maxi cosi je pohodlnejsie, strata uzsie, ale to su 2008 rocniky. tie nove 2009 straty su sirsie.