Je lepšia autosedačka alebo podsedák pre 3 ročné dieťa?

jespera
4. jan 2013

Co odporucate? Viem ze autosedacka je bezpecnejsia - to je jasne, ale aj pocuvam nazory ze dieta ktore je starsie uz nechce v nej sediet....tak neviem - co ste kupovali vy?
Ide o dieta 3 roky, 15kg.

katren
4. jan 2013

My sme kupili Romer KidFix, Dominicka ma 3 roky a 16kg.....ci chce ci nie, ked ideme autom, priputame a ideme.....podsedak v ziadnom pripade pokym z nej nevyrastie.....a tato sa da potom prerobit aj na podsedak..... 😉
A podla mna je aj blbost, co je v zakone napisane....ze dieta nad 3 roky v ramci obce staci ak je priputane pasmi....nemusi mat ani podsedak....v zivote by som to neriskovala....radsej si dam tu namahu prelozit autosedacku a priputat ako riskovat....

luciasveckova
4. jan 2013

ahoj.na podsedak je este skoro.ja by som ti odporucala pouzivate este autosedacku a potom az podsedak tak okolo 4-5 rokov.

monda17
4. jan 2013

jedine autosedačka ... bezpečnost je bezpečnost a mame romer 😉

janinah
4. jan 2013

jednoznačne pre 3 ročnú autosedačku...a že nechce v nej byť,tak nechsapáči,malá slečna môže vystúpiť a bežkať za autom pešo....syn prešiel na podsedák až ako 6ročný,mal 122cm výšku....a nekompromisne sa musel v autosedačke zapínať,aj keď sme šli autom len pol km,v tomto nepopustím,ide možno aj o život

zuzin78
4. jan 2013

Ahoj mam skoro 5 rocnu dcerku / v aprili bude mat 5 rokov/ a sedi v autosedacke . Od narodenia cestuju moje deti len a len v autosedacke. Nikdy sme necestovali len tak , aby boli priputane . Ak sme isli s inym autom tak sme vybrali autosedacky z nasho auta a dali do druheho. poviem Ti , ze moje deti ani nenapadne protestovat , ze chcu ist inak ako v autosedacke .
Zalezi aj od rodicov ci mu dovolia len raz ist bez sedacky . My sme len raz skusili posadit Sofiu na podsedak a hned po minute isla z neho prec, bol jej nepohodlny . My mame pre obe holky autosedacky zn. Romer , starsia od 9- 36 kg je prestranna , aj vie v nej spat, vyskusane cestou na letnu dovolenku do Chorvatska , keby som sa ja vopchala do nejakej autosedacky , tak v nej sedim 😀
Autosedacka je bezpecnejsia pri nehode , podsedak je len podsedak nic neochrani ak by auto malo bocny naraz, a nedaj boh ak by havarovalo posadka .
Tak ja som za autosedacku

sticker
4. jan 2013

Určite ešte autosedačku. Staršia má 8 rokov a 22kg, mladšia 5rokov a 18 a obe majú ešte autosedačky. Mladšia je vysoká cca 116cm a staršia 130 a naozaj bezproblémov sedia v sedačkách 🙂 Tie väčšie sa dajú potom neskôr bez problémov rozobrať iba na podsedák, tak to budeš mať vyriešené neskôr 🙂 A pripútať sa jednoducho musí, bez toho do auta nepôjde. 🙂

anjelicek26
4. jan 2013

@jespera - co sa tyka bezpecnosti nieco ako - dieta nechce sediet - neexistuje a neakceptujem, bez toho sa auto nepohne. V tomto som proste harpia mama. Jednoduche rozhodnutie v pripade podsedak vs. autosedacka

https://www.youtube.com/watch?v=tJD7_ukUUpA

To dieta na podsedaku bude mat zlomenu lebku a masivne krvacanie. Pre mna to ako dovod staci.

angua27
4. jan 2013

my máme autosedačku, podľa mňa je pohodlnejšia. máme Graco, pohodlná, ľahko prenosná, zapína sa už pásom vo vozidle. prešli sme na ňu cca, keď mal malý 4 roky. autosedačku má aj u otca v aute. u starých rodičov má podsedáky, ale tie len v prípade, že ho berú odniekadiaľ neplánovane. ak je cesta s nimi plánovaná, presunie sa autosedačka z môjho auta. 😉
pri trojročnom dieťati by som podsedák nedávala, malá si musí zvyknúť na autosedačku. 😅

zuzanale
4. jan 2013

u nás taktiež jednoznačne sedačka staršia má pomaly 6,5 roka na svoj vek je väčšia bezproblémovo zapadne medzi 1-2 roky staršie a má sedačku 15-36kg ale je v nej stále a už je zvyk že sadne automaticky sa pripúta a musím povedať že hlavne na dlhšie trasy je jej v nej pohodlnejšie takže ma ešte ani nenapadlo podsedák riešiť to tak vrámci mesta a v cudzom aute ak sa inak nedá ...pre mladšiu tá bude mať čochvíľa 4 roky je u mňa sedačka samozrejmá a donedávna mala 5bodovú teraz už ma inú pre ňu pohodlnejšiu a pútame pásom ...

joannas
4. jan 2013

a ten podsedak sa od kedi može ?

prasiatko30
4. jan 2013

V 3r dietata som ani nerozmyslala nad podsedakom to som este hladal vacsiu sedacku s5bodovym zapinanim lebo sa mi este zdalo prilis skoro ju zapinat len pasom z auta a sedacka bola absolutna samozrejmost - teraz ma starsie dieta 6r a nieco nad 20kg a stale jazdi v autosedacke a bude pokial sa len bude dat - hlavne ked idemena dlhsie jazdy aj nad tie 2 h urcite to dieta sedi a spi pohodlnejsie ako len na podsedaku.

A neexistuje ze 3 r dieta nechce sediet v sedacke bud sedis v sedacke alebo ostavas v garazi - proste neexistuje moznost vyberu pokial davas dieta vzdy do sedacky tak to dieta to bere ako absolitnu samozrejmost

anesim
4. jan 2013

Čo najneskôr alebo vôbec 🙂 V niektorých krajinách sa mi zdá, že používanie podsedáku je zakázané, lebo vôbec nechráni dieťa a keď už podsedák, tak tuším od výšky135 cm je povolené.
Moja malá má 8,5 a stále je v sedačke, a aj teraz v zime sa zapne bez problémov

brumka
4. jan 2013

ahoj mi mame romer king plus do 18kg a bzudeme mat 3r a planujem neskor kupit do 36kg sedacku a tato pojde druhemu dietatu. a ak sa mozem spytat kde sedi teraz ked ma 15kg? ja som tiez prisna mama ale ani ma nehne ist dakam bez sedacky ani na rukach dieta cez ulicu

petikd
4. jan 2013

Pre 3 ročne jedine autosedačka,my sme dali podsedák až ked mal 6 rokov a začal trčať z autosedačky,kedže je z tých vyšších detí 😉

katy1979
4. jan 2013

zasa sa ti nejaky mudry vyjadrili ze naco kupovat autosedacku a radia ti podsedak. Vacsinou nasi rodicia maju take mudre reci.
Uplne suhlasim s anjelicek paci nepaci sediet tam budu. A ked su v sedackach od malicka nemaju preco vymyslat.
Moj mladsí sice vymysla ale to by vymyslal aj bez sedacky. A raz ho to prejde.
Ak ti dieta doteraz bez problemov sedelo v sedacke tak nie je dovod preco by sa zrazu zoprelo.
Pubertakov co poznam bez problemov sedeli v autosedackach do 10-12 rokov.
Kazdy ma slobodnu volbu vyberu kto sa rozhodne pre podsedak nech si ho kludne kupi.
V prvom rade myslim na zdravie svojich deti a nie na nazory ostatnych.

@petikd kym nema 150cm do autosedacky sa ti bez problemov dieta zmesti. teda ak ho silou mocou nerves do sedacky urcenej do 18kg.

kiwinka
4. jan 2013

tak si dostala odpoved od rodicov, ktorí po väčšine maju viac deti a vedia uz ako "vychovavat" 🙂
pre nas co maju 1 dieta je to tazsie, ja ti rozumiem, ze ti nechce sediet v sedacke, to iste robi moja dcera a cestovat snou j edoslova peklo. cestujeme od narodenia od vajicka pravidelne vselikam, takze zvyknuta je, len ma tolko energie a zaujmu,ze neobsedi v tej sedacke a pasy ju obtazuju a stlacaju a citi sa bezmocne a sputano...a spanie v sedacke,,no pokrcena je cela. / nema 3roky este /
/ 14kg a 100cm /
mame dobru Romerku, ktora je teda pohodlnejsia medzi vsetkymi sedackami, aj drahsa aj lepsia co sa tyka bezpecnosti...
my tiez premyslame nad podsedakom 🙂
kedze je to len tema: otazka-odpoved tak ma nik neukamenuje za moj nazor :D
Pekny den.

nika82
4. jan 2013

nemam dieta ale aj tak jedine autosedacka

mychaella
4. jan 2013

rozhodne autosedacka, pokial sa tam deti vojdu, tak nebudem diskutovat. par eur navyse za autosedacku ma nezabije, a starsie deti ked sa nahnevaju, tak sa aj odhnevaju.
a ako pise @prasiatko30 ked je naucena na sedacku tak to nebude riesit, nas si automaticky sada do sedacky a krici, ze zapnut ho nemame zabudnut. a poznam viac deti aj 9 rocnych co v pohode sa vozia v sedackach.

vulka
4. jan 2013

Trojročné dieťa na podsedáku má bezpečnostý pás presne pod krkom, tak ak si ho nechceš pri dajakej nehode uškrtiť tak zvoľ autosedačku. V nej možeš tiež použiť len pás auta a nie traky na pripnutie dieťaťa .

lucka1987
4. jan 2013

vzdy je bezpecnejsia autosedacka... a tu neplanujem skor ako niekde v 4 rokoch. minimalne

lubina
4. jan 2013

autosedacka, chrani aj z boku, zatial co podsedak iba dieta nadvihne.......

jaruska8
4. jan 2013

Sedačka, niet o čom...

vivusika
4. jan 2013

ja by som v troch rokoch dieťaťa ani neuvažovala o podsedáku. Náš má štyri roky a pekne sedí v autosedačke 15-36kg, tiež niekedy vymýšľa, ale vie, že keď nesadne a nie je pripútaný, auto sa nepohne 🙂

lejlla
4. jan 2013

Jednoznacne autosedacka.ani sa nepytam ci chce jednoducho musi!inak nas zastavia policajti a daju ho ku nim do auta 😀

gaby21
4. jan 2013

Sedacka, jednoznacna odpoved
Kiwinka, prosim ta, mna len zaujalo, ked bude tvoje dieta spinkat na podsedaku, to akoze bude nejak menej pokrcena ako v sedacke, ci ako? Alebo ked bude priputana pasom, to jej akoze nebude vadit? Prepac, ale ja v tom nevidim ziadny rozdiel, priputana musi byt tak ci tak, ci je to v sedacke alebo na podesedaku. Len to prosim ta neber ako kamenovanie, len ma tvoja odpoved zaujala 😝

1katkas
4. jan 2013

na podsedak je tvoje dieta este male... takze jednoznacne autosedacku

katka1981
4. jan 2013

neviem presne ako je hranica na sedak, ale 3 rocne dieta urcite musi sediet v sedacke. Pokial ma dieta obdobie, ze robi v aute cirkusy a nic nepomoze, tak nebude chodit autom, ale tak male dieta urcite nie v sedaku. Aj nasa bojovala kym sme ju posadili a nechcela sa zapnut, vzdor je uzasne obdobie, aj mala hysaky ze sa zajazdy rozopla a skakala v aute, sme si svoje uzili, a keby nic nepomohlo ani zakazy ani bitka, tak nikam nepojde, ale v autosedacke musi byt. Stacilo, ze muz trochu zabrzdil a v momente ako stala ju to hodilo dozadu, v ten moment pochopila, ze si nerobime srandu a ze tam musi pekne sediet.

briketa
4. jan 2013

ale podsedak je aj od urcitej vysky, nielen hmotnosti.