Je lepšie bábätko v autosedačke či hlbokej vaničke?

ivush
9. júl 2007

Ahojte, chcela by som sa opýtať na názor mamičiek a budúcich mamičiek, či dávate (resp. plánujete dávať) detičky počas cesty autom od narodenia do autosedačky alebo do hlbokej vaničky ? Samozrejme hovorím o tých hlbokých vaničkách, ktoré sú na to špeciálne certifikované a prispôsobené - dajú sa normálne pripútať bezpečn. pásom + vo vnútri je pás na pripútanie dieťatka...
Mne sa to zdá celkom praktické - jednak, že taký úplne malinký drobček si aj počas jazdy autom pohodlne leží a pri vystupovaní ho netreba budiť (prekladať)...predsalen tá autosedačka nie je natoľko pohodlná pre novorodeniatka, ktoré nemajú pevné držanie telíčka. No na druhej strane - neviem či z pozície šoféra by som cez spätné zrkadlo videla na dieťatko, ktoré leží vo vnútri tej hlbokej vaničky...Preto budem rada ak prispejú svojimi skúsenosťami maminky, ktoré to už majú aj odskúšané 😉 Ďakujem.

suziad
2. dec 2008

no my mame s autosedackou dilemu, teraz ked je zima malinka je tam nejaka natlacena, vobec sa jej tam nepaci, tak ked niekam ideme beriem tasku s kocika, a je v teplucku nez by som ju mala prekladat so sedacky do studeneho kocika.

norik1
2. dec 2008

No dilema je to poriadna, ja som striedala vanicku a vajicko....chodili sme s malym rehabilitovat, cvicili sme Vojtovku kvoli svalovej a mali sme vysloveny zakaz davat maleho do vajicka....pre taky maly chrbatik je to nesmierna zataz, aj ked dieta nic neboli.... vanicka je mozno menej bezpecna z hladiska autonehody, je vsak ovela bezpecnejsia z hladiska zdravia. To vam potvrdi kazdy fyzioterapeut... Takze ja som na kratke cesty za vajicko, dlhsie za vanicku 😵

sassi
2. dec 2008

no od 3 mes jednoznačne vajíčko (alebo ina autosedačka)
My sme vo vaničke nikdy nevozili, pri dcere to nebola povinna vybava a sedačku sme kupovali, ked mala necele 2 mesiace, odvtedy sa vozila v sedačke. Dovtedy išla v aute iba párkrát, vždy mne na rukách...
Syna sme od začiatku vozili vo vajíčku, ale som si ho troška vystlala, teda tam, kde sa "láme" som vsuvala maly vankušik, aby nebol taky zalomený, taký kompromis. Aj okolo hlavičky stočenú plienku, lebo sme mali starší typ, bez vložky pre novorodenca ( a samostatne to nepredávali 😕 🙄 🤐 )
S malinkym sme absolvovali iba nutne cesty, do 10km, až ked bol starší ako 3 mes. tak sme cestovali dalej, aj to len vynimočne.
Na 1. velkej ceste sme boli až s vyše polročným (100km) ale to už v sedačke 0-18kg.

miskinadamko
3. dec 2008

jednoznacne v autosedacke!!! 😉 🙂

miskinadamko
3. dec 2008

a je jedno ci sa ide na kratku trasu alebo dlhu, aj na 5 kilometroch sa moze stat zle a vanicka dieta urcite neochrani

sassi
3. dec 2008

miskinadamko,a le su aj pevne vaničky, čo sa daju pripútať do auta, a splnaju literu zákona, aj ked bezpečnosť je isto nižšia.
Kočky asi myslia tie 😉
V obyčajnej vaničke, nebodal nejakej fusakotaške by som dieťa dnes už isto nevozila.

My sme mali nehodu, obe deti v aute ... viem o čom píšem ☹

miskinadamko
3. dec 2008

sassi a su v tej vanicke deticky priputane? lebo ked je priputana len vanicka a nie dietatko tak neviem ci pri naraze je to bezpecne 😕 😒

sassi
3. dec 2008

ja neviem, ako to je robené, lebo som to nemala, ale viem, že to existuje, tuším je nejaká vložka alebo pas na priputanie do vaničky...

norik1
3. dec 2008

Miskinadamko ano. V mojej vanicke je este sirokansky pas na suchy zips, ktory pevne drzi dieta aby pri naraze (pripadnom) nevypadlo von. Vanicka je pevne priputana dvomi bezpecnostnymi pasmi na specialnych svorkach. Samozrejme sa bavime o vanickach ktore maju certifikat a prislusne vybavenie, nie fusakotasky a podobne... ja som urcite za aj vanicku 😵

richard1
14. júl 2009

Zdravím Všetkých. Vie dakto poradit ako to je pri odvoze novorodeniatka z nemocnice, či treba sedačku vanú kinderko chi dík za námahu Richard

dosa
14. júl 2009

sedacku urcite - zo zakona - ale ci zvolis vajicko, alebo hlboku vanicku s autokitom (samozrejme certifikovanu) je uz na tebe 😉

richard1
14. júl 2009

Dakujem dosa

simona1906
23. aug 2009

My pouzivame auto-vanicku Jane Nurse Dakar (certifikovanu na prevoz v aute). Maximalna spokojnost, cestujeme vela a na dlsie trasy, vajicko je len na krati cas a na pripadne nakupy... 🙂

kessiee
29. aug 2009

ahojte, rada by som sa vas spytala, co si myslite o vozeni babinka v autosedacke nasadenej na konstrukcii kocika. ano? nie? je to pre drobca skodlive? myslim chrbatik... pocula som, ze je to dobre, lebo to malinkemu pripomina polohu z bruska, ale aj zle kvoli vyvinu chrbatika...

lillie79
31. aug 2009

ahojte,
mne pediatricka doporucuje pouzivat vajicko max. 1 hod. denne, hlavne v prvych mesiacoch. na dlhe cesty je lepsia auto-vanicka, ktoru tiez mame. je to jednak pohodlnejsie pre babo aj vyvin chrbatika.
autosedacka je vhodna ako pise simona na nakupy, prip. ak pojdes k lekarovi a pod. proste potrebujes babo iba preniest a nie sa s nim dlho prechadzat a pod.

mata1976
3. sep 2009

kessiee, podla mna vsetko ma svoje pre a proti. my sme dlho vahali co kupit a nakoniec vyhrala auto vanicka. vo vajicku sa mi drobci zdaju byt pokruteni a hlavne je to do urcitej vahy a moja mala by sa tam uz asi nevosla. tiez cestujeme dost daleko a na to je lepsia autovanicka. tiez nas za tento vyber pochvalili v porodnici.

petrap001
6. feb 2010

ach zeny,rada by som mala vase problemy ako preniest baby z nemocnice.v juli budem rodit v irsku a o mesiac nato potrebujeme ist na svk,takze ja mam tazku hlavu z cesty uz teraz.prestavky budu samozrejme tak casto ako budu mozne,len to chuda ako to prezije.ako tak citam vanicka asi nie,ale zasa vo vajicku mu tiez nebude asi super.a letiet s nim urcite nebudem.ma uz niekto skusenosti s takou cestou?? 🙂

hanka274
6. feb 2010

petrap001, trosku ti nerozumiem...rodit budes v IRL, o mesiac nato potrebujes ist na SVK a letiet nebudes???
ides lodou?? ci? teleport?? ci?? 😕

sue
6. feb 2010

Hanka, ja si myslím, že pôjdu autom a trajektom 😅

hanka274
6. feb 2010

ako na SVK autoooom??? cez celu Europu????? o moj boze!

sue
6. feb 2010

Hanka, no chodievajú...mylsím je to 16-17 hodín keď sa nerobia prestávky... ale tiež by ma zaujímal dôvod , že prečo nechcú letieť...

petrap001
6. feb 2010

ano ano trajektom do anglicka a tak tunelom do francuzska atd.uz sme tak isli vela krat,ako cesta uplne v pohode,doma sme za 1den.len teraz a babom..ach jaj

hanka274
6. feb 2010

ved oka, ked si chcu mladi spravit vylet...ale s dietatom cestovat tolko v aute??? Vies, ze je to niekolkonasobne vacsi risk na nehodu ako letiet, preboha ????

petrap001
6. feb 2010

viem ze je,ale malemu decku je urcite horsi tlak v lietadle ako take auto.a planujeme aj tak ostat na noc vo francuzsku.nalietala som sa uz dost a pohlad na tie male deicky ako preplacu celu cestu...neprajem nikomu a uz vobec nie svojmu malemu.ja som sa len pytala ci niekto nema skusenosti a nie na mravnostne prednasky.

hanka274
6. feb 2010

aky plac? aky tlak? preboha, to trosku dost skreslujes...oka, ja sa ti teda nebudem do toho pliect svojimi mravnostnymi prednaskami ako pises, no ked chces dietatu lepsie, poletis...ziadny plac, ani tlak...na tom nic nie je...ak si chces precitat, je tu o tom tema...no ak si myslis, ze je fajn trepat sa autom sedacke a "cakat" na KAZDOM rohu na daku nehodu...prosim, chuda babenko 😔 😔 😔

vierica
6. feb 2010

petrap, urcite kvoli bezpecnosti mat male v sedacke. ved takemu jednomesacnemu to je jedno. aj tak vkuse spi, akurat si treba urobit prestavky na krmenie, nekrmit pocas jazdy, hocico sa moze stat. Podla mna si v poho. Inak ja som letela so 4 mesacnym synom 9 hodin a potom 10 hodin a ani nemukol, male deti su v tom zlate, to vacsinou vacsie co uz chodia a neobsedia , robia problemy. A este jedna vec, aj ked ja toho nie som zastancom, vela mamiciek nechava deti v noci spat v autosedacke, lebo inak im nezaspia. takze rozdiel sedacka v aute alebo v byte, je to to iste.

petrap001
6. feb 2010

ak by som sa mala len strachovat ze kedy do mna nieco narazi,tak to by som asi sedela doma cely zivot.domov sa zberam na 3 mesiace takze auto potrebujem aj tak.a kedze niesom z bratislavy ani okolia,na druhu stranu slovenska leti nieco raz za sto rokov a hlavne nie vtedy ako potrebujes,a ci sa mam trepat potom za BA alebo polska,tak to si radsej odsedim v aute a je to menej stresov,lae to je tazko vysvetlovat okolnosti.proste ja inu moznost nemam vies? ale dakujem za nazor.

hanka274
6. feb 2010

petrap001, ja som ti chcela iba "bezpecne" poradit cestu z IRL do SVK, nic viac...a inac letela som z Dublinu niekolkokrat aj do BA aj do KE /auto-pozicovna/...a nie raz za 100 rokov 😉

petrap001
6. feb 2010

ja som tym myslela ze kosic alebo tatier leti nieco z irska raz za sto rokov,proste nie vtedy ako treba a neviem co myslis tou auto pozicovnou..???

hanka274
6. feb 2010

v BA byvam, takze auto mam tu...ale v KE som bola na pozicanom...