Je lepšie bábätko v autosedačke či hlbokej vaničke?

ivush
9. júl 2007

Ahojte, chcela by som sa opýtať na názor mamičiek a budúcich mamičiek, či dávate (resp. plánujete dávať) detičky počas cesty autom od narodenia do autosedačky alebo do hlbokej vaničky ? Samozrejme hovorím o tých hlbokých vaničkách, ktoré sú na to špeciálne certifikované a prispôsobené - dajú sa normálne pripútať bezpečn. pásom + vo vnútri je pás na pripútanie dieťatka...
Mne sa to zdá celkom praktické - jednak, že taký úplne malinký drobček si aj počas jazdy autom pohodlne leží a pri vystupovaní ho netreba budiť (prekladať)...predsalen tá autosedačka nie je natoľko pohodlná pre novorodeniatka, ktoré nemajú pevné držanie telíčka. No na druhej strane - neviem či z pozície šoféra by som cez spätné zrkadlo videla na dieťatko, ktoré leží vo vnútri tej hlbokej vaničky...Preto budem rada ak prispejú svojimi skúsenosťami maminky, ktoré to už majú aj odskúšané 😉 Ďakujem.

petrap001
6. feb 2010

to si mam akoze na 3mesiace auto poziciat z pozicovne???hmm dik za radu 😀

hanka274
6. feb 2010

ja som ti pisala, ze som ti radila v niecom inom... o 2 moje prispevky dozadu 😉

petrap001
7. feb 2010

vierica:dakujem za radu,zasa nemienim ho nechavat v noci v sedacke,to len ten jeden den prezit trosku pokrcene bude z tej cesty,ale doma uz nech sa vyvaluje kolko chce 🙂 ja sa nebojim tej cesty,len ci to bajby nebude z toho nervozne z toho sedenia ci lezania v tej sedacke.ale aj tak som rada,ze ma netrapia vaznejsie problemy 🙂 ved to je este daleko.

annalena
7. feb 2010

petrap ja som tiez isla s 1mesacnym babom 1100 km, pediater aj hebamme mi doporucovali robit pravidelne prestavky, kazdu hodinu aspon 5-10 min (kvoli este nevyvinutemu polohovosluchovemu organu babatka) a potom kazde 2-3 hodiny aspon 30 minut. Nerobili z toho ziadnu tragediu a to je moj pediater velky pedant a venuje sa aj fyzioterapii a rehabilitaciam. 😉 Mala skoro celu cestu prespala. Bola hore len na kojenia.
letiet som tiez neletela, lebo trepat sa 3-4 hodiny na letisko (musela by som ist vlakom), byt tam hodinu pred odletom, 1,5 hodiny letiet, 1,5 hodiny cestovat z letiska = t. j. minimalne 7 hodin a to male je takcitak skoro furt v autosedacke. Takto to sice trvalo 14 hodin, ale s mnohymi prestavkami. 😉

annalena
7. feb 2010

...a co sa tyka nehod a podobne, to sa mi moze stat aj cestou na/z letisko, tiez sa tam neteleportujem. 😀
a neabsolvujem prepanajana taketo cesty denno denne, u nas to bolo len tento jeden krat. a ako sa potom pozerate na tie, co maju "vajickove kociky" a vozia tam deticky kazdy den aj niekolko hodin.

moja mala nebola potom nervozna ani nic take, praveze dobre vyspana, bola hodinku hore a znova hodila slofika 😀

petrap001
7. feb 2010

annalena jeej to si ma potesila,super ze niesom sama🙂)ved aj ja si myslim ze s prestavkami bude vsetko ok.ja viem ze je to malinky tvor,ale netreba to brat zas tak tragicky to cestovanie,to len vacsina ludi take problemy nema tak sa to mozno zda uplne chore,ale vsetko sa da 😉

annalena
7. feb 2010

mne sa to praveze lietadlom zdalo ovela komplikovanejsie, ale zase len moj nazor 😝 trepat take male mimi vlakom, potom lietadlom, plno ludi, nevies kto co ma, ziadne sukromie, zenes sa bez prestavok (lebo to by trvalo este dlhsie)...dakujem neprosim. 😖 😖
Takto sme sadli do auta, davali si prestavky kedy a ako sme chceli, mala som vsetko po ruke, len my sami, prijemne pocasie na cestovanie...len cisto cesta trvala tak asi 9 hodin, zvysok sme pausovali 😉 tiez sme najskor chceli niekde prespat, ale nakoniec nam to prislo ako zbytocne natahovanie. mala to fakt cele prespala.

anaid
7. feb 2010

petra, my sme isli z uk ked mala mala rok. Myslim, ze je jednoduchsie ist s mensim dietatom, lebo vacsinu casu prespi. Celu cestu nebola v autosedacke, mala som ju aj na rukach-viem, nemalo by sa. A stali sme skoro kazde 2 hodiny, mala uz behala, tak sa vzdy prebehla a isli sme znova. V lete boli upeky, bez klimy si tu cestu neviem predstavit. Take male dieta sa moze rychlo prehriat a skolabovat-pozor na to. Ak mas moznost upevnit si dozadu vanicku, myslim, aby sa babo neprehrievalo a celkovo aby malo viac miesta; ja by som asi volila tu moznost, ale vanicku by som zobrala tiez.
Dieta preveziete na nahradny cestovny doklad?
Inak my sme isli trajektom za £150 return, tunel vychachal vtedy viac nez dvojnasobok.
Stastnu cestu.

anaid
7. feb 2010

myslela som autosedacku by som zobrala tiez

petrap001
7. feb 2010

vies co,cenu su praveze celkom dobre teraz,trajekt vychadza na 120eur z irska a tunnel za nejakych 90eur myslim takze super.chceli sme povodne ist priamo do francuzska na lodi co by bolo super,sice zabijes 17 hodin na lodi ale aspon si pospis,oddychnes a volne sa pohybujes ale cez leto okol 450eur jedna cesta,takze len to anglicko ostava.a bude to rychlejsie trosicka.a klima je takze nikto by sa nemal prehriat 😀 a brat budem aj vanicku aj vajicko

alenk
8. feb 2010

jeeej, dobra tema, petrap, tak napis potom ako ste to zvladli
az sa hanbim, bo ja som minule v jednej teme riesila ako pojdem s dvojmesacnym z ba do po, cisty cas 5 hodin, takze ak vy zvladnete s mensim o tolko vacsiu trasu, tak my to musime aj keby co bolo 🙂
a ja by som asi tiez nesla lietadlom s takym malym, ved ked si predstavim ako mne zalahne v usiach, pocit ze mi idu prasknut bubienky aj hlava.. no nechcem si ani predstavit ako to vplyva na babo.

petrap001
10. feb 2010

no tak prijemne mu asi velmi nieje 🙂 a ono ani nevie preco ma zalahnute v usiach,chudakto.ja sa aj bojim lietat,neviem,ja nejako tym strojom velmi neverim.ale ked sa ti ma nieco stat,tak sa stane,hoci aj doma. a s tou cestou na letisko to ame asi to iste.trepat sa do dublnu 300km tak letiet niekde neviem kde a tak potom cesta nekonecna domov a len stresy,batozina a dokopy si nemozes nic vziat so sebou..auto je auto.klud,zastavis kedy chces.ale uz sa tesim no🙂

romcha
12. feb 2010

detičky by sa mali vraj vo vajíčkach len prenášať (napr.cestovanie v aute),pretože vajíčka nie sú vhodné pre malinkavé bábätká,vraj v budúcnosti su z toho zle vyvinute chrbtice,pretože sa v tom bábätko len hrbí,že aj hlavičku má z toho len zarazenú medzi plieckami.to isté platí aj pri tých vajíčkových húpačkách s rôznymi stupňami rýchlosti húpania na konštrukcii.detskí lekári to vôbec neodporúčajú-to mi povedala jedna lekárka-a ona to vraj výslovne zakazuje.HM.A ja som pritom dostala takú nádhernú tú húpačku,ale asi zostane v tej krabici nerozbalená.Nejako teraz váham...a mať ju vytiahnutú len kvoli hodine hupania denne...kto sa v tom má vyznať. 😒

annalena
13. feb 2010

romcha ja ti poviem tak...zachvilu uz bude skodlive uplne vsetko. tiez som mala idealisticke predstavy, ako ja budem robit podla tabuliek, najnovsich standardov (som tiez lekarka 😉 ) nic "skodlive a zle" co sa propaguje nedam. A bum bac, realita je uplne ina. Lebo ked si vsetko zacnes citat co sa ma a nema...tak nakoniec dojdes k zaveru, ze vsetko je vlastne zle, nazory su proste rozne aj lekarov. Ja som si z toho vsetkeho nechala jednu skvelu vec....materinsky instinkt.....riadili sa nim nase prababky, babky, mamy....a vyrastli generacie stastnych deti. 🙂

a k tej hojdacke, sice je to od temy, ale neda mi nezareagovat...neviem sice aku mas ty, ale co mam ja, tak v tej predsa babo sedi uplne inak ako v autosedacke, lebo ked je zavesena, tak je akoby v polohe lezmo, cize mimi v nej lezi a zataz je na chrbatiku, len ma trosku zdvihnute nozicky, co je ale zase dobre na brusko. a osobne, hodina denne mi prisla aj tak vela , dlhsie som ju tam ani nedavala, lebo moj instinkt 😉 mi vravel, ze hyncat sa zo strany na stranu tak dlho by som nechcela ani ja. A ver mi, za kazdu uchmatnutu polhodinku, co som mohla aspon vklude byt na WC alebo nieco zhltnut , som bola nesmierne vdacna. Za tu mi ta hojdacka urcite stala. 🙂

ngelik
7. jan 2011

Ahojte, neviete mi poradit ako vo vanicke je fixovana hlavicka? Zevraj pre babatko pri naraze je nahorsi pohyb hlavicky zo strany na stranu a toho sa bojim pri vanicke specialnej do auta, kedze je pripevnena pozdlzene na sedadlach.

sonkab
7. jan 2011

@romcha urcite by som ju z krabice vybrala. My sme tiez kupili hojdacku, ale maly v nej aj tak nechcel nejak extra byt. Pomohla ale aspon vtedy ked som nieco potrebovala narychlo urobit v kuchyni. Ale nasli sme jej vyznam - teraz ked zaciname s prikrmami, posadim ho do nej a krmim tam 🙂 (lebo nas tatinko vybral detsku stolicku, ktora sa neda polohovat a inu ani za svet nechce kupit)

sonkab
7. jan 2011

@ngelik my mame kocik jane slalom a vanicku pouzivam ako autovanicku. Ja na nu nedam dopustit, vo vajicku maly sedel raz - aj to len ked sme ho niesli z porodnice do auta a v aute sme ho prelozili do vanicky. Je to urcite obrovska vyhoda ak ti dieta zaspi v autovanicke, iba ju nakliknes na konstrukciu a ides, nemusis dieta prekladat (najma teraz v zime). Je ale pravda, ze hlavicka tam fixovana nie je vobec (aspon v tej nasej, neviem ci v niektorej inej nejaka fixacia je). Dieta tam vlastne len lezi a je pripasane len cez brusko.

ngelik
7. jan 2011

@sonkab My budeme potrebovat urcite vanicku, kedze planujem dlhsiu cestu s mimi a vo vajicku by nemala byt dlhsie ako hodinu. Pravdepodobne to vyriesim niecim takymto....http://www.babymarket.sk/sk/1724/1872/jj-cole-c... , len dufam, ze mi to bude do tej vanicky pasovat. A tak isto dufam , ze mala nebude proti tomu protestovat, ak to bude mat na tesno... ale bezpecnost je bezpoecnost🙂 A ako si spokojna s Jane slalom? Je jeden z variant pre nas, aj ked sa zatial viac priklaname k High Trek bebe confort.

sonkab
8. jan 2011

@ngelik ani som nevedela, ze nieco take existuje 🙂 Ja som so slalomom velmi spokojna, maly uz ma skoro 6 mesiacov a este stale sa mi zmesti do vanicky aj s fusakom. A hlavne som ho kupila za super cenu z nemecka - 499€ za celu trojkombinaciu 🙂 Takze ja som ani iny kocik nepozerala . .