Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lucenek
31. jan 2009

ahá...no to mě ale podrř když byla + pak 0 a ted netestovali...no pohledám jeěště jinde

beruskablanka
31. jan 2009

Tak jsem si myslela, že už mám vybráno Römer King Plus a ona má jen průměrné hodnoty v čelním nárazu, hmmm, tak ještě budu hledat a uvidíme ... Dneska se mi o autosedačkách bude i zdát, už to vidím.

denisab32
31. jan 2009

beruskablanka

Römer King Plus 2008/2009 má štyri pluská = ako RÖMER Safefix Plus (Isofix), nepozerala sa na testy starších autosedačiek.....

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder...

U mňa je v kategórii 9-18 kg TOP.

atreides
31. jan 2009

ahojky, taky jdeme do Romera king plus, blani nevím kde jsi to četla, romer je jednička na trhu

beruskablanka
31. jan 2009

Tady odsud jsem čerpala, podzimní testy 2008:
http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=htt...

tady je přehled všech testovaných z podzimu 2008:
http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=htt...

a tady je přehled všech testů:
http://www.oeamtc.at/index.php?type=menu&id=21

ale je fakt, že to že má průměrné hodnoty v čelním nárazu mají napsáno skoro všechny vítězové testu, tak těžko říct.

beruskablanka
31. jan 2009

omlouvám se, dala jsem dvakrát stejný odkaz, tak oprava, přehled všech testovaných na podzim 2008
http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=htt...

kuky8
13. feb 2009

Ahojte, prosím o radu. Požičali sme si od kamošky staršiu autosedačku CAM (9-18kg). Bez návodu, ale ten je zobrazený na bočnej strane sedačky. Keď som to takto upevnila na zadné sedadlo (v smere jazdy), tak mi tá sedačka trocha "chodí" dopredu a do zadu. Teda viem ju od operadla odchýliť. Má to takto byť? Nemá to byť náhodou úplne na pevno? Alebo je to myslené tak, že v prípade nárazu ju zachytia pásy? Predtým sme mali vajíčko Chicco, ktoré bolo na doraz pripevnené. Prosím poraďte. Ďakujem. /podľa nákresu ide dolný pás pod sedačku a horný poza operadlo cez takú kotvu/

denisab32
13. feb 2009

kuky8 a nemáš k tomu aj takú červenú plastovú poistku?, tá by mala zabezpečiť, aby bola autosedačka napevno....

aly
13. feb 2009

Ahojte babenky, viete niektorá niečo o autosedačkách Storchenmühle Starlight SP 9-36kg ? Ak áno kde by sa oplatila kúpiť?

denisab32
13. feb 2009

ALY ja viem len toľko , že pre menšie deti je OK a pre väčšie (od cca 6 rokov) nepohodlná. Kde sa oplatí to bohužiaľ neviem, ale skús sa pozrieť aj na túto: http://www.britax-roemer.com/car-seats/evolva-123/

kuky8
17. feb 2009

denisab32 - nemám ☹ a nedá sa niekde dokúpiť niečo také? Teraz rozmýšľam - ako nosili kamoši svoju malú? Len tak, bez poistky? 😕

denisab32
17. feb 2009

kuky8

tak to bohužiaľ neviem, ale skús sa informovať v babydirekte.sk alebo babydirekte.eu, sú to dovozcovia tejto značky na Slovensko

miselin
17. feb 2009

Ahoj Denisab dobre, že som na teba natrafila, nevieš mi prosím ťa poradiť, keď moja malá strašne málo váži (nemá ani 7kg) a 9kg bude mať možno až keď bude mať skoro 2 roky no a vajko jej bude už zachvíľu malé ako sa to potom rieši, možem ju dať aj do autosedačky od 9-36kg aj keď toľko vážiť nebude? Chceli by sme Britax Evola

denisab32
17. feb 2009

Ahoj miselin,
deti máme na prázdninách, tak sa trošku nudím 😀 ...

9 kg je hranica, ale je to priemer....treba zohľadniť vek, celkovú stavbu tela....dôležité je, aby chrbtica, hlavne krčná bola dostatočne vyvinutá, pretože autosedačka od 9 kg sa používa v smere jazdy....aby v prípade nárazu alebo prudkého zabrzdenia nedošlo k jej poškodeniu....počkaj čo najdlhšie ideálne by bolo aspoň 2-3 mesiace....a ak bude mať 8-8,5 tak sa nič nedeje....

miselin
17. feb 2009

No ona už má teraz 9,5 mesiaca a kupovať ju budem možno až tak za 3-4 mesiace takže to už bude mať viac ako rok, takže nevadí, keď nebude mať tých 9kg, si ma upokojila, lebo som sa bála, že v čom ju budeme voziť keď je taký slížik 😀

denisab32
17. feb 2009

pre mňa je prijateľná hranica prechodu na ďalšiu autosedačku okolo 11-12 mesiaca a tam spadáte 😉 , neboj ešte z nej môže byť riadna buchtička 😉 ....alebo je po maminke 😉 a bude z nej štíhlunká modelka 😵

miselin
17. feb 2009

Opäť díky za radu 😉

denisab32
17. feb 2009

nie je za čo, aj nabudúce 😉

altea
21. feb 2009

ahojte kočky neviete mi poradiť kde by som mohla kúpiť autosedačku Romer king plus ?
.Pochopila som vás správne je to jednička
medzi ostatnými ? 😵
ďakujem

xyxy
22. feb 2009

ja som kupila Roer king plus na ceskej str. nexxen.cz.maju tam aj slóvensky ucet takze za prevod nic neplatis a su velmi ustrtovi a poradia.

yasmina
22. feb 2009

altea ja som objednavala sedacky z nemecka Romer Safefix plus isofix...a nakolko vsetko x 2 usetrili sme dost a postovne bolo 36 eur za obe...bez problemov prisli...ak chces poslem ti do IP adresu eshopu

denisab32
22. feb 2009

ja Vás dievčatá obdivujem 🙂 my sme kupovali sušičku na prádlo a i keď sme ju mohli mať z nemeckého e-shopu lacnejšie o 200 Eur báli sme sa, veď čo ak sa náhodou niečo stane...

altea
áno je to jednotka...ak budeš chcieť napíšem ti do IP, kde sa dá zakúpiť na Slovensku...

yasmina
23. feb 2009

sme v eu ak sa nieco stane zaplatim postovne 36 eur a poslem na reklamaciu...nakupom autosedaciek som usetrila pri dvojcatkach 9 tisic a to sa uz oplati ze?

denisab32
23. feb 2009

tak držím palce, aby ta reklamácia nebola 😉

ja radšej podporím slovenských obchodníkov 😉 a budem mať istotu...

pepuskaa
23. feb 2009

ahojte mamičky, ja by som sa chcela opytať, neviete mi poradiť, kedy sa musí meniť vajíčko na autosedačku? mala má 14 mes ale má ešte len 9kg.sú tam aj nejaké výškové obmedzenia? môžu jej trčať nožičky?ďakujem

denisab32
23. feb 2009

pepuskaa
- smerodajná je hlavička, ak presahuje chrbtovú opierku, treba vymeniť autosedačku...
- nožičky trčať môžu 😉
- vzhľadom na vek i hmotnosť - môžete prejsť na vyššiu kategóriu, ktorá sa umiestňuje v smere jazdy...

pepuskaa
23. feb 2009

dakujem denisa
no hlavicka netrci, iba nozky
je vyhodnejsie kupit sedacku do 15kg? al do 36kg rovno?

denisab32
23. feb 2009

závisí od toho z akého hľadiska:
- ak z hľadiska bezpečnosti a pohodlia, tak potom kategória 9-18 kg
- ak z hľadiska ceny tak 9-36 kg

jafi
1. mar 2009

ahojte, nemate nahodou nektere romer duo plus s isofixem. Zrovna se rozhoduji o nakupu. Je dostatecne pohodlne pro vase dítko? Nebo je lepsi maxi cosi. A jeste ohledne materialu na romer- je classicline,highline a trendline-ktera vam prijde nejpraktictejsi a nejpohodlnejsi pro dite. vzdusnost atd...diky jana

soficianna
2. mar 2009

mne sa velmi paci tato autosedacka-storchenmuhle, mozte pozriet aj predajcov tychto autosedaciek, su to ti sami co ponukaju aj znacku recaro, gesslein a ine...
Material tejto autosedacky je fantasticky, snad u ziadnej inej som nebola tak spokojna s polstrovanim ako u tejto, je polohovatelna, a celkovom tiez v slusnej cene, ze ju vyuzijem az do konca...