Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

mukky
3. mar 2009

Ahojte dievcata,aj nam treba autosedacku od 9kg polohovatelnu,koli dlhsej ceste..Mozte mi aspon niekolko mamiciek napisat ake mate,ako ste trebars spokojne a kolko asi stali?na trhu je ich dost,tak si rada necham poradit,nech nemusim dnes spatne citat.D a k u j e m 🙂 Za kvalitu si rada priplatim,ale niesom si ista napr so znackou Ferrari,stoji tusim okolo6.000sk ,iiste je dobra,len ci to neni cena aj za znacku,co myslite???? 😕 😕

gimulka
3. mar 2009

Holky kdyby jste se rozhodovali jakou koupit autosedačku, vzali by jste romer king plus (do 18 kg) nebo Britax evolva 123 (do 36 kg). Obě hodně chválí, tak nevím kterou tomu našemu prckovi koupit.

denisab32
3. mar 2009

Ja by som brala KING Plus do 18 kg a potom isofixovú KIDFIX do 36 kg, nie som veľmi zástanca kombinovaných autosedačiek....ale ak sa inak nedá tak potom EVOLVU 123 PLUS

mukky
4. mar 2009

TAk musim si tie sedacky omrknut 🙂

vojtisek2007
9. mar 2009

ahoj všem, prosím nemáte někdo zkušenosti se sedačkou Ferrari Be Way 9-36kg - docela se mi líbí, ale nikde jsem nenašla na ní testy, apod. Děkuji za vaše odpovědi.

lucenek
9. mar 2009

vojti na ty ferrari vyšly hroozne crah testy...nevím jestli jen na ten tip co píšeš ale celkvě ferrari ee
a já jsem chtěla 9-36kg, ale už ne beru MC Tob do 18kg...nedovedu si představit užívat sedačku do 11 let...(36kg)

vojtisek2007
9. mar 2009

lucenek - no tak to je hustý ☹, my máme právě na Vojtu Cam do 18kg - jsou mu teď čerstvě dva roky a má jí teda just - takže budeme muset koupit větší kategorii - chtěla jsem od maxi cosi - ale tam už je potom jenom rodi (9-36) a to už zase nemá pásy - pásáš dítě pásem co je v autě a to nechci...tak nevím...pak jsem ještě objevila v té kategorii 9-36 asi tři až čtyři druhy - ale značky teda pochybné - vůbec jsem nikdy o nich neslyšlela, jenom ta ferrari - myslela jsem, že bude dobrá....ach jo....

lucenek
10. mar 2009

vojti a co maxi cosi 18-36????hodim super mega levný odkaz

lucenek
10. mar 2009

http://www.zaparkacek.cz/autosedacka/maxi-cosi-...
teda je to rodi ale je od 15kg to by odpovídalo ni????

lucenek
10. mar 2009

vojti ale v te jkategorii jinak to nejde s těmi pásy

markiza
10. mar 2009

gimulka, my mame romer king plus pre maleho a brala by som ju znova 😉, pre malu mame romer kid plus 😵

mukky, ferrari je podla mna len o znacke, neadekvatna cena vzhladom ku kvalite.

vojtisek2007
10. mar 2009

no jo,jenže my máme s bídou 11kg - takže to asi nic - ale tahle už je mu fakt dost natěsno - a hlavně mu už přečuhuje hlava - já jsem právě hledala 9-36 s pásy - a u některých značek má autosedačka v téhle kategorii svoje pásy a u jiné značky ne - tak jsem z toho jelen, každopádně tý naší dávám tak max. 1-2měsíce a budeme jí muset vyměnit...ale jaksi nevím za co ☹

tak jsem na tom odkazu našla ještu tuhle a taky to nevypadá špatně CONCORD TRIMAX - máte někdo nějaké refence ???? A jinak asi půjdeme do ROMERu - ta má v té kategorii 9-36kg taky vlastní pásy....

http://www.zaparkacek.cz/autosedacka/concord-tr...
http://www.zaparkacek.cz/autosedacka/romer-evol...

helenkaa
10. mar 2009

Vojtisek, my máme Britax Evolva 123 Ultra a jsme moc spokojeni.

evuliki
10. mar 2009

My mame Maxi cosi Tobi a sme nadmieru spokojni 😉 Velmi pohodlna,mala sa v nej pekne vyspinka a co bolo pre mna dolezite-dobre vysledky v crash testoch.A je super vysoka,takze mala moze krasne sledovat cez okno...

luigina
12. mar 2009

Ahojte, my prave vyberame sedacku a rozhodujeme sa medzi romerkou (kimg plus) abo chicco key 1 isofix, tu chce manzel lebo je isofixova a romerka isofixova je uz troska draha...v testoch som vsak nasla ze obidve maju zly vyhlad z auta pre dieta 😠 Rada by som sa opyatla ake mate skysenosti pokial mate tu king plus, deti vidia v pohode von? neviem to vobec porovnat iba ak by som ich dala do auta a podsadila tam malu a to sa samozrejme neda....

radkar
12. mar 2009

Ahojky holky, poraďtě prosím. Mám 11 měs dcerku, váží 9 kg. Do vajíčka se mi sice vejde,ale má pásy na těsno. Tak bych chtěla pořídit nějakou tu 9-36 kg. Ale zase nevím, jestli na to není ještě malá. Může v necelém roce sedět po směru jízdy? A jakou byste doporučily?

vojtisek2007
13. mar 2009

radka - my jsem zhruba v 10-11měsících "přestupovali" z vajíčka CAM na CAM 0-18kg (po směru jízdy) - polohovatelné - máme jí rok a už budeme muset kupovat 9-36 - takže si myslím, že těch 9-36kg jsme měli koupit rovnou místo těch 0-18 - i u některých 9-36kg jsou dvě polohy sedačky - o pár příspvěků výš jsem dala dva odkazi na sedačky 9-36kg a myslím, že jedna z nich je polohovací do dvou poloh - v testech vyšli super a cena taky není hrozná - a hlavně se mi na nich líbí, že mají pásy v sedačce, spousta sedaček v katergorii 9-36kg už pásáš dítě pásem v autě, a to jsem nechtěla.

radkar
13. mar 2009

vojtisek ta rövolva se mi líbí. Tak uvidíme. Díky za rady.

vojtisek2007
22. mar 2009

ahoj všem, tak jsem šla v sobotu do obchodu, že zakoupím (případně objednáme) tu romer evolva 123 - a v obchodě nám prodavačka řekla, že to není kategorie 9-36, ale 9-18 kg - ukázala nám i jejich katalog a tam je taky zařazená v té nižší kategorii - no tak teď jsem z toho jelen....zatím jsem jí neobjednala - na krámě jí neměli abych ji viděla a vyzkoušela, tak nevím, prosím moc, máte ji někdo - jaká je to teda kategorie ????????

denisab32
23. mar 2009

vojtisek2007
- treba zmeniť obchod 😉 ,
- Britax Evolva 1,2,3 vyjadruje, že spadá do kategórie 1 čo je 9-18 a 2,3 znamená do 15-36 kg, čiže suma sumárum je od 9-36 kg, do18 kg používaš vlastné pásy autosedačky, potom ich demontuješ a používa sa autopás...lepšia autosedačka je BRITAX EVOLVA 123 PLUS, pretože má nastaviteľné polstrované bočnice , neplusková to nemá....
http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/ev...

luigina
King plus aj keď nie je isofixová, jej testy bezpečnosti sú porovnateľné s isofixovou...to s tým výhľadom....možno máš pocit, že z boku...dieťatko je maximálne chránené z boku, je to veľmi dôležité pri bočno náraze...ak by bola do boku otvorená, potom by nebola veľmi bezpečná....

atreides
23. mar 2009

lugina máme king plus a nepříjde mi, že by malá špatně viděla ven - autosedačka je suprová

dosa
23. mar 2009

vojtisek2007 - na tej stranke co si poslala link je aj sedacka Storchenmühle - nerozmyslala si o nej? sice som nesledovala ake ma vysledky, ale pouzivame ju od cca 10 kg a sme s nou velmi spokojni. ma posuvnu opierku hlavy, polster, kotry sa da vybrat ked dieta narastie a samozrejme aj pasy, ktore sa daju neskor demontovat...

stalida
25. mar 2009

Ahoj, rozmyslam nad kupou sedacky 9-36kg a nevieme sa rozhodnut aku kupit. Ake mate skusenosti so sedackami v tejto vah. kategorii? Nerada by som sa splasila, je to predsa len vacsia investicia a dlhsiu dobu.
Ake sedacky sa Vam osvedcili? Popripade uvitam link na nejaku stranku. Dakujem

denisab32
26. mar 2009

stalida
- skús "prelúskať" celú diskusiu...je tu viacero názorov

annika
11. apr 2009

Stalida, ahoj! Aj my riešime podobný problém, len ja neviem vlastne ani to, či naše auto má isofix, alebo nie...ja som z toho jeleň. Máme Mercedes A-čko, a ani neviem ako ten isofix má vyzerať... 😅 😅 😅 😅 Je to trapné, ale je to tak...

dosa
11. apr 2009

stalida - isofix je v zadu v kufri, za zadnymi sedadlami - mali by to byt take otvory do podlahy a v nich akesi "kotvy" na uchytenie isofixovej sedacky. my ich tam mame tri, za kazdym sedadlom jeden... ak by si ich tam predsa len nenasla, skus sa spytat v servise 😉

a aj napriek tomu ze ich tam mame som kupila sedacku bez isofixu - pride mi to za jedno, ak je ta sedacka priputana, tak je jej pasazier chraneny takisto ako ktorykolvek priputany v aute...

slaviq81
11. apr 2009

Isofix su take haky umiestnene medzi operadlom a sedacou castou. Staci tam posmatrat rukou 😀 Kazde sedadlo ma dva taketo haky.

standu
11. apr 2009

dosa, isofixom je dietatko priputane vlastne priamo ku karoserii, tak to mambyt bezpecnejsie. my mame maxicosi priorifix....max spokojnost.

dosa
11. apr 2009

my mame ten isofix az za sedadlami - musim otvorit kufor aby som sa k nim dostala a mame ich tam tri - aby som mohla mat sedacku aj v strede...

a predpokladam, ze tie pasy v aute nie su len pre srandu a sedacku v pripade nudze udrzia 😉 potom by take sedacky vobec nemali predavat... mame sedacku storchenmuhle - neskumala som ci ma nejake crash testy, ale malej sa v nej super sedi a okolo hlavy ma super opierku, ked mi zaspi v sede, aby jej hlava nelietala zo strany na stranu - co mi u maxicosi chybalo...

denisab32
11. apr 2009

annika
http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_13216

osobne vidím význam isofixu len pre kategóriu 15-36 kg, keď už autosedačka nemá vlastné pásy...http://www.britax-roemer.com/car-seats/kidfix/