Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

denne73
15. sep 2011

@nanika tak aktuálna váha? 7,5kg , malička sedi samostatne, neskúša chodiť. Koncom septembra máme 8.mesiacov. Taktiež až tak moc necestujeme, ale ked podrastie tak každodenne do škôlky 😉 . Finančný strop? do 100eur. momentálne sme vo vajíčku a neviem dokedy teda v ňom môžemebyť. 😉

nanika
15. sep 2011

@denne73 moze v nom byt kym hlavka nezacne vycuhovat o cm, potom treba menit. Alebo mozes uz teraz prejst na 0-18. Do 9-18 by ste teoreticky tym ze vie sediet ist mohli, ale prakticky nedosahuje vahu, to je velmi dolezite a pre jej vlastne dobro je uplne naj byt v protismere aspon do roka veku. Do tvojho limitu ti sedacku neporadim, take priemerne testovane idu asi od 180 E, je jedno, ci 0-18, alebo 9-18. Pri tomto tempe rastu ju bude mat do cca 4 rokov, bude zalezat od sedacky a od pomeru proporcii trupu a noh. Ak ti vydrzi vo vajicku do roka a naozaj necestujete, tak kludne mozes kupit aj 9-36, ale to si uz naozaj priplat, nech ta sedacka aj nieco vydrzi, to je investicia takmer do 12 rokov veku, na tom sa neoplati setrit.

olimon
15. sep 2011

@nanika Aku sedačku odporúčas v kategórii 0-18 čo majú slušne hodnotenie? Rozmyslam aj nad autosedackou s druhej ruky...

mapa
15. sep 2011

baby, ak chcete kvalitne, nove a certifikovane autosedacky kupit za cenu aj o polovicu nizsiu ako v slovenskych obchodoch, skuste nemecke stranky, pripadne ebay... ja som pred rokom vydrazila concord trimax za 80 eur aj s postovnym na slovensko... v tom case stala v svk obchodoch 200 eur...

olimon
15. sep 2011

@mapa To bola nová autosedacka alebo používaná? Kupovala si cez ebay alebo?? Porad nejaké stránky... Ďakujem 🙂

denne73
15. sep 2011

@nanika ďakovala🙂

mapa
15. sep 2011

@olimon bola to nova sedacka v original baleni.
nechcem/nemozem tu robit reklamu, ale ked si das do vyhladavaca nazov sedacky, aku hladas a za tym site:de ,tak ti vyhlada kopec stranok... alebo na ebay.de zadat sedacku, ktoru hladas....
pisnem ti aj do IP nejake tipy 😉

nanika
16. sep 2011

@olimon http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...
ja mam britax (romer) first class plus - v protismere do 13 kg, na to si daj pozor, lebo niektore su do 10 kg. Ak si najdes kusok casu, tak pozri v tejto teme par stranok do zadu, myslim, ze tu baby objednavali aj z CR a obcas z PL, v lepsej cene sa da najst aj model z minuleho roka. Neviem, ci sa ti z druhej ruky podari nieco najst, ale ak planujes dalsie dietatko, pri ktorom ju neskor pouzijes, treba novu. 0-18 nemaju zatial taku propagaciu a tento stupen nie je velmi znamy, tak neviem, neviem, ale skus. Ako aj mapa pise, da sa aj cez e-bay, ale to by si musela mat obrovske stastie, kedze nie kazdy zasiela aj na SR. Ale konkretne britax je dost predavana v UK, tak mozno cosi najdes 🙂

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...

olimon
17. sep 2011

@nanika Bola som pozrieť v jednej predajni v Ba britax first class, samozrejme hneď má odhovarali že načo mi je first class... Ponúkali klasika king a tobi. Keď mala sedela v king, neopierala si hlavičku, sedela tak naklonena. Vo First class bola pekne opreta chrbatikom aj hlavinkou. Pozdáva sa mi viacej...
Ďakujem veľmi pekne za rady aj pomoc...

olimon
17. sep 2011

@mapa Dakujem za tip... Už toľko pozerám tie autosedacky, že sa mi s nimi bude aj snívať 🙂)

lenka03
17. sep 2011

Baby ktore mate ROMER KING PLUS - nestava sa vam ze si dieta dokaze zvliect popruhy z pliec? U nas pravidelne a to bez ohladu na to ako silno je to utiahnute. Ak sa rozhodne ze si ich zvlecie tak nic nepomaha ... Je na to nejaka finta aby to dieta nedokazalo?

dosa
17. sep 2011

@lenka03 presne aj moj nezbeda na to prisiel, utahujem mu pasy ako sa da, ale aj tak sa vyvlecie... pred tyzdnom som objavila taketo upinanie, malo by to pasovat aj na ine pasy, ale dovozca mi zatial neodpovedal ci sa to da kupit aj u nas, lebo takto predavaju sedacky v usa. tak cakaaaaaam.... ak by ste nahodou niekto vedeli, kde sa ta taketo cosi zohnat, dajte tip

lenka03
17. sep 2011

jej dik, toto sa mi paci 🙂

nanika
17. sep 2011

@lenka03
@dosa
to nie je vada sedacky, to je len moc sikovne dieta. Odbornici radia zastavit auto a do blba davat na miesto a vysvetlovat, no tak co si budeme hovorit, pri 90% ciest, ktore s deckami absolvujem si to ani predstavit neviem.

Teoreticky ma napadlo aj bez tej fotky to v oblasti hrudnicka poistit nejakou sponou, ja by som si pod tym predstavovala mozno len obycajne stipce na zaclony, take tie kovove, niektore idu dost tazko otvarat a maju dost pevny zubkovy stisk a prisit ich o pasik latky. Potom ich len vzdy ked zacne dieta vymyslat, alebo hned po upnuti pasov nasadit. Ale aj keby bolo cokolvek ine, treba naozaj vysvetlovat popritom dolezitost mat pas ako patri, lebo ked bude dieta presunute do sedacky s dospelackymi pasmi, bude si pas, co mu ma viest pri krku podvliekat bud pod pazuchu, alebo ho bude chciet zvliect poza sedacku, v tomto su podsedaky a sedacka, ktore neprichytavaju pas aj v oblasti krku dost blbe :(

nanika
17. sep 2011

@olimon sedacka bude nakoniec sklonom uplne ina, bude zalezat od sklonu tvojho sedadla v aute.

lenka03
17. sep 2011

@nanika
je to takto jednoduche pri vsetkych sedackach? ja som si myslela ze ak by bola spona o cosi vyssie tak by to tak jednoduche nebolo ale zas nevidim vsetky suvislosti preco je to zapinanie tak nizko ...

baby ja mam pocit ze mala tu sedacku strasne neznasa ... ked sme presli z vajicka do romerky bolo to super lebo zrazu videla vpred ... romerka sa zle prekladdala tak som kupila aj do druheho auta rovnaku sedacku .... no ale po case sa jej prestalo pacit, popruhy su dole hned a casto sa aj vzpiera a dokaze trucovat az tak ze sa nakoniec rozkasle ...

martuska75
17. sep 2011

@olimon ak kupuješ britaxu first class - mrkni stránku http://www.detskezbozi.com/britax-first-class-p... Kupovala som ju odtialto asi 2 týždne naspäť a stála ma 170 EUR. Teda bez dopravy lebo som brala 2 sedačky a potom bola grátis ale aj tak sa to podľa mňa oplatí mrknúť.

nanika
17. sep 2011

@lenka03 hm, tu tazko radit, to je skor obdobie trucu, bude ti atakovat kazdu sedacku. Inak, nevidim do toho, preco je upinanie tak nizko, ale tak maju ho tak vsetky sedacky, co som videla a zrejme to inak zatial nevedia urobit tak, aby udrzali aj panvu aj plecia na mieste...

Inak, teoreticky sa tu mozme bavit o nejakych mechanizmoch, ktore by branili sa dietatu vyvliekat z pasu, pripadne ho otvarat, ale treba brat tento problem aj z druhej strany. Dieta ma byt vysloboditelne v pripade nehody z autosedacky aj pod stresom a cudzou osobou. Akekolvek zabrany a pridavne mechanizmy tento cas predlzuju, v pripade havarie vase dieta moze potrebovat pomoc a tejto sa mu nejakymi vymyslami nemusi dostat vcas :(

nanika
17. sep 2011

@martuska75 Martuska, ako deti znasaju nove sedacky? Uz v nich aj jazdia? 🙂

martuska75
17. sep 2011

@nanika Sú natešené ako lečo - hlavne staršia. Tvári sa ako královná na trone 🙂 Ale aj mlašia je spokojnejšia ako vo vajci, len sme tú britaxku skúšali dať do ocinovej fábie a máme problém ju tam narvať. Tak ako vajco bol problém u mňa vo forde tak táto nová má problém v tej fábií. Aj mal je tam nejak nakolmo. No uvidíme. Väčšinou ju zatial vozím ja ale kde tu ideme aj s ocinom a neviem neviem. Možno sa to zleší ked bude v smere jazdy.

lenka03
17. sep 2011

ach jaj, ja so z toho celeho uz dost nestastna, vela cestujeme a ovela viac som si uvedomila ze musi byt poriadne opasana po havarke ... nastastie sa nam nic nestalo, tuklo nas nieco zozadu v retazovke no ale dalsi krat to nemusi byt take jemne tuk ...

michalag
17. sep 2011

Ahojte
tak my sme dnes kupili drobcom autosedacky a v podstate uplne ine ako sme chceli 😅 , ale snad budeme spokojni

nanika
17. sep 2011

@michalag co to nakoniec bolo? Este napis preco, som zvedavko 🙂

nanika
17. sep 2011

@martuska75 ja tomu nerozumiem, preco nie je so ziadnym autom problem len so skodovkou, bud je to fabia, alebo octavia :( Problem bol v priplesteni sedacky prednou sedackou, alebo kratkym pasom, alebo tlaci na opierku hlavy?

kmirkav
17. sep 2011

Baby, ja viem, ze od veci, kedze sa o tom prave teraz nebavite, ale tie co chcete kupovat autosedacky s pultikom tak nad tym porozmyslajte (ja som pozerala hlavne na bezpecnost - ze dieta narazi hlavickou do makkeho), my sme mali cybex pallas 9-36 kg, no mala v sedacke nevysedela a stale plakala. Predali sme pred 2 tyzdnami a kupili sme britax evolva 123 plus a dieta je spokojne ako nikdy.

nanika
17. sep 2011

@kmirkav Psssst, ja ked tvrdim to iste, tak tu schytam 🙂 Evolvu mame tiez, nema chybu 🙂

martuska75
17. sep 2011

@nanika zdá sa že je krátky pás, ale pri trochu snahy ju nakoniec pripne, len je v nej malá akoby strašne nakolmo. U mňa v aute je v takom pololehu ako vo vajci. Ale je to nejaké čudné lebo vajce som nevedela poriadne narvať do auta ja a vo fábií mal ten pás rezervu.

nanika
17. sep 2011

@martuska75 ja tomu nerozumiem, mne sa zda oproti mojmu vajcu mensi narok na pas pri classe, zapinas o to oko pri hlave dufam len na jednej strane 🙂 Druha vec, nema fabia troska iny sklon sedadla? Skus si porovnat s tvojim autom. Ale mrzi ma to :(

martuska75
17. sep 2011

@nanika ved za to ty nemôžeš. 😀 Inak som so sedačkou veeeeľmi spokojná. Áno, aj ja myslím že je to sklonom sedadla, lebo v mojom aute potrebujem teraz menej pásu ako predtým.

michalag
17. sep 2011

@nanika kupovali sme zelene Romerky pre obidvoch, malej http://www.babysvet.sk/znacky/Romer-2011-autose...
a malemu http://www.babysvet.sk/znacky/Romer-2011-autose... Vysli nas urcite o dost drahsie ale kedze ja som strachoprd a z netu sa bojim objednavat taketo drahe veci tak sme si racsej priplatili 😅 🤐 ... povodne sme chceli pre maleho Cybex Solution X-fix, ale tuto v nasom okoli som nikde nevidela a ako som uz pisala ze sa bojim kupovat z netu tak nakoniec vyhrali Romerky. Predavacka bola celkom fajn, vyznala sa, vedela mi na vsetko odpovedat, pacilo sa mi ze mi hned na zaciatku neponukla Caretero ktore tam sice mali ale len 2ks pre tych co chcu lacnejsie, sama mi to povedala. Pre malu som planovala Britax Evolvu ale povedala ze ona by nam skor doporucila tu nizsiu triedu 9-18kg, kedze mala ma 80cm a 9,7kg ze to pekne vynosi, vedela vysvetlit preco nie taku a taku a kopec inych veci .... Zatial sme spokojni a maly si svoju uz odskusal a zamiloval si ju 🙂