• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

19. júla 2017 
@nanika a ešte mám otázku, odporúčaš isofix?
13. okt 2011 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peti19 za predpokladu, ze ho v aute mas a mozes si dovolit kupit drahsiu sedacku, tak urcite ano.
13. okt 2011 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chystame sa kupovat Romer king a rozmyslam, ci s isofixom, alebo bez. Ako tak citam tuto diskusiu, tak nie je isofix vhodny do kazdeho auta. Poradite mi prosim, ako zistim, ci mozme mat v aute isofix. Dakujem
8. nov 2011 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@seffka musi to tam byt vyznacene ja mam taky stitok s tym na sedacke kde je napisane "isofix",a ked tam vopchas ruku,je tam taka "kotva" -medzi sedackami je to...
8. nov 2011 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha, dakujem :slight_smile: takze to asi nemame...
8. nov 2011 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@seffka záleží ako máte staré auto, tie novšie to majú všetky a stačí dať ruku za zadné sedadlo a ucítite tam kovové oká
8. nov 2011 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anesim no, tak to som uz tiez pocula, ze nove to maju vsetky :slight_smile: Ale realita nie je az taka ruzova.
10. nov 2011 o 07:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, nevíte náhodou jaký je rozdíl mezi evolvou + a bez +?
11. nov 2011 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majinka schvalne, ci si spomeniem :slight_smile: Rozsiritelnost do stran, lahsie zvliekanie potahu, tusim aj tie drzadla na napoje su v pluske. Ked uz, to rozsirenie je o nicom, ziskas cca 2 cm, z drzadiel napoj permanentne vypadava ale ten potah je naozaj s pluskou lepsi, inak by si musela demontovat pasy, ak si dopre pamatam, tu to len zvlieknes a hotovo.
11. nov 2011 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potrebujem este poradit, ti, ktori mate Romer King... maju tam vase deti dost miesta, nie su v nej stiesnene? Vedia v nej spinkat, cize nie je maly sklon polohy na spanie? A v pripade, ze mate kratsie pasy v aute, nie je problem s pripevnenim pasov? Dakujem moc
11. nov 2011 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@seffka náš kluk má v Romer Kingu místa pořád dost a to jsou mu skoro dva roky. Ten sklon v poloze na spaní je celkem malý, ale u nás je to jedno, usne i když není sklopený vůbec. Romer King jsem dávala do Škody Felicie, Fabie, Octavie, Opel Corsla, Peugeot 407 a nikdy nebyl problém s délkou pásů. Felicie má pásy myslím hodně krátké, protože autosedačka pro miminka (vajíčko) se mi dozadu vůbec nevešla, musela jsem ji vozit vepředu.
11. nov 2011 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jop dakujem moc :slight_smile: uz som teda rozhodnuta
11. nov 2011 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@seffka king sa puta privieranim otvorenej sedacky, takze to mas akoby len zapnuty pas na sedadle plus par cm. Dieta ti zaspi aj v zvislej polohe, sklopena len zabezpecuje mensie padanie hlavicky :slight_smile:
12. nov 2011 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peti19
Ahoj, existuje aj sedacka v protismere do 25 kg. Britax Hi-Way 2, da sa zohnat zo Svedska
14. nov 2011 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, škoda že som to nevedela skôr, v nedeľu sme už kúpili Britax, ale nedá sa dať v protismere. Upustili sme od toho,keď sme v obchode vyskúšali dať sedačku do protismeru a mal tam málo miesta na nohy,mal ich úplne skrčené, tak sme si mysleli, že to tak bude vo všetkých, ktoré sú upevniteľné v protismere :unamused: . Ale ďakujem za typ.
15. nov 2011 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte boli sme v obchode skusat sedacky a som stale viac zmatena a neviem sa rozhodnut. maly neposedel ani v jednej viac ako par sekund a uz sa trepal von... :frowning2: ako si mam vybrat? vyskusali sme romer King plus a recaro young sport. mate niekto skusenosti s recaro? dakujem
24. nov 2011 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peti19 Akta Graco duologic hod ju do googlu obrazkov a uvidis, ze tato je do 18 kg do protismeru, ma kovovy mechanizmus na nohy. Len ju tazko zozenies, aj tak, vela zdaru.
25. nov 2011 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nanika ďakujem za tip, ale už sme kúpili :slight_smile:
25. nov 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peti19 brala si first class?
25. nov 2011 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nanika nie, kupili sme uz tu 9-18kg britax, lebo ked sme first class dali do protismeru, tak maly mal v nej skrcene nohy, lebo uz tam nemal miesto, tak sme usudili, ze to bude asi v kazdej, ktora sa da umiestnit v protismere
25. nov 2011 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peti19 ja mam first class a nohy boli v pohode, mala je lahka, ale dlha a sedela tam do roka :slight_smile:
25. nov 2011 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nanika tak to my máme asi nejaké extra dlhé dieťa :grinning: , ale má byť po kom..., fakt tam bol skrčený chudák
25. nov 2011 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peti19 tak ako nebola rozsirena evolva, tak ako teraz sa snazim do povedomia dostat 0-18, aby polrocne deti rodicia nedavali do smeru jazdy, tak ked sa budu rodicia pytat neustale po sedacke typu duologic, tak sa rozsiria, ale to je na dlhe trate :slight_smile:
26. nov 2011 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nanika no veď to, nás v každom obchode presviedčali, že načo do proti smeru, veď iní rodičia dávajú z vajíčka rovno do "normálnej" sedačky... :unamused:
26. nov 2011 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja si myslim ze 9-36 je uplne v pohode. moj maly ma 8 mesiacov a mam ju kupenu a som spokojna aj malemu sa v nej paci...a nejaky rozdiel nevidim akurat ze je trosku vacsia co nieje ziaden problem....
26. nov 2011 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja osobne 9-36 nezatracujem, sama som ju kupila starsiemu. Ale moj nazor je taky, ze mladsie dieta ako rok a pol rocne by v tejto sedacke nemalo byt vozene na dlhe trate, obchod, alebo lekar pri mieste bydliska je ok.
Rozdiel tu je a dost velky, za prve, ono tie 9-36 nebyvaju velmi dobre hodnotene, cest vynimkam a to preto, lebo nie su dostatocne bezpecne pre najmensich. Staci si porovnat dokonca aj sklopnost tychto sedaciek s 9-18, ten rozdiel je dost markantny, naozaj tam male deti nemaju pohodlie a vdaka sklonu dost pada hlava. Ak je sedacka "trosku vacsia" to teda problem je, lebo ak v nej dieta nesedi pevne, ale ma v nej volu, nechrani, ako ma. Zalezi ale cekovo na sedacke aj o stavbe dietata.

Ja vravim, ze kazdy stupen sedacky ma svoj dovod a ziaden nie je zly. Su len neinformovani rodicia a duty personal detskych obchodov.
26. nov 2011 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, uvazujeme nad kupou autosedacky Romer duo plus isofix, aj kvoli tomu ze sa da isofix pouzit, ale aj nemusi. Co si myslite o tejto sedacke, mate ju niekto?
27. nov 2011 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala1515 Sedačku máme skoro dva a roky (používáme ji od 10 měsíců) a jsem s ní spokojená, uvažovali jsme i o modelu king plus, ale když jsme to v obchodě zkoušeli, tak dceři vadil ten polstr okolo hlavičky y pořád se předkláněla, takže jsme zvoliili tuhle a nelitujeme, ze začátku jsem s připevněním přes isofix celkem bojovala, ale chce to cvik a teď je to otázka několika vteřin.
27. nov 2011 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mavanka prosim ta a da sa pouzit aj v protismere jazdy, ci len v smere?
27. nov 2011 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok