Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

mirkawaw
20. dec 2011

ahoj, chceli by sme tiez kupit autosedacku, mala konci 8m a ma okolo 9kg a neviem sa rozhodnut, aku kupit, ci 9-18, 9-25 alebo 9-36kg a tiez znacku...ta co vyhrala tie testy stoji vyse 300 eur, tak tolko by sme nedali, skor nieco lacnejsie, max. 100-150 eur...viete mi nieco odporucit, s cim ste spokojne, aby som poriesila na 1x nieco vhodne? v predajniach mi aj tak neporadia, lebo chcu hlavne predat tie drahsie...vdaka.

gemini2
20. dec 2011

@mirkawaw tak pokojne zober zopa carrera

ivett
20. dec 2011

9-18kg, tj. do nějakých 3-4let, pak až koupit sedačku do 36kg 😉 doporučuju romer safefix plus, nebo bebe confort opal, tam můžeš dceru dávat ještě i proti směru, v 8m je malá na to, aby jezdila po směru...dokud ti vejde do vajíčka, voz ji v něm, je to nejbezpečnější...

mirkawaw
20. dec 2011

dakujeme za rady, hned si ich idem popozerat...no zatial sme vo vajicku, ale uz jej riadne z neho vytrcaju nohy, ma 75cm, tak sa bojim, ze keby nieco, tak jej to narazi nozky...a co s tym polohovanim, treba alebo netreba...

mirkawaw
20. dec 2011

fiha, ivett, tie obe su okolo 300 eur...a este otazka, isofix alebo bez isofixu, my mame auto opel vectra caravan, tak neviem, aku autosedacku tam, ci staci univerzalna?

ivett
20. dec 2011

@mirkawaw jsou dražší, to je pravda, ale podle mě je bezpečnost dítěte neocenitelná, ále určitě seženeš i levnější sedačky, já šla rovnou do těchto, mám obě, tak jsem na jiné nekoukala...mrkni na romer king plus jestli není levnější, ta safefix plus je s isofixem a je trochu dražší...
polohování jestli myslíš takový ten pololeh, co ty sedačky mají, já nevím, já to dceři naplohovala, ale měla furt tendence zvedat hlavu, takže jsem jí to nechala normálně v sedě...
pokud máš na mysli např. tu opal, tak ta je polohovací skoro do polohy vajíčka, je určená pro děti 0-18kg, takže od narození, její výhodou je to, že se dá otočit právě i proti směru a přitom je dostatečně prostorná, že tam vejdou i větší děti...
a co se týče trčení nožek, pokud netrčí extrémně nožky, tak bych neřešila, důležité je, aby netrčela hlavička...ale podle toho, že píšeš 75cm, to je vysoká, moje má rok a 77cm 🙂

zase to ber tak, že sice může být ta prvotní investice větší, ale není to věc, co za půl roku přestanete používat, je fakt na 3 roky, což není taková hrůza...

hodně štěstí při výběru...

mirkawaw
21. dec 2011

vdaka za rady, bezpecnost je aj pre nas dolezita, vela necestujeme, len po meste, ale ked sa stane, tak aby mala mala pohodlie a bola dobre priputana...takze polohovanie je asi nanic a co ten isofix?...no nasej trcia nozky uz asi 10cm z vajicka a kope nimi uz do sedadla, tak preto myslim, ze je uz fakt mala na vajicko a aj to vidno na prvy pohlad...inak 75cm mala skoro pred mesiacom, meriame a vazime sa presne na vymesacie...mame uz 9kg a velkost noziciek a prstekov vacsiu ako 1,5 rocne deticky, xi xi...no uvidime, musim popozerat, ci nenajdem tieto v nejakej lepsej cene🙂 alebo potom pohladame nieco v strednej cenovej triede a tiez bezpecne 😀

ivett
21. dec 2011

@mirkawaw jasně, neznamená, že to drahé je zaručeně dobré, i když teda o sedačkách romer si to myslím...co se isofixu týče, ten je podstatný pokud v autě isofix máte, pokud ne, tak nad ním ani neuvažuj, pro mě je isofix super věc, mám srovnání, protože na výjimečné pojížďky máme v manželově autě tu Opal a ta je na pásy bez isofixu (koupili jsme ji dřív a nechci ji prodávat pod cenou, tak ji máme u manžela v autě), tak za mě pokud je možnost isofixu, nechtěla bych nic jiného, jak na vajíčko, tak na velkou sedačku, je to jednoduše vyndavatelné, rychle se to přicvakne a hotovo, nic se nepásá pásy, navíc mi to přijde ještě bezpečnější než pásy (je to přicvaknuté za železné háky, co jsou instalované v autě v sedáku), pro mě je to podstatná věc, ale to proto, že v obou autech isofix máme...pokud ho nemáte, tak to neřeš a kup sedačku normoš na pásy...
http://www.kocarek.cz/kocarky-Romer-Autosedacky... třeba tahle romer king plus je v přepočtu za kolik? 160eur přibližně? určitě se dá i na sk sehnat...
kamarádka má něco na styl tohohle http://www.kocarkycz.cz/cz-detail-253403-autose... a prý to taky není špatné, já osobně jsem trvala na klasických 5bodových pásech, ale ten pultík je prý taky bezpečný, to si pak musí rozhodnout každý sám ale cenově je přijatelnější...

daniela232
21. dec 2011

@mirkawaw my sme tiež teraz kupovali autosedačku 9-18kg,chicco,stala169,je s isofixom ale ako pisala ivett ten musiš mať v aute,inak zbytočne vyhodene peniažky.

mirkawaw
21. dec 2011

ivett, takze nakoniec sme si objednali tento romer king plus, za najlepsiu cenu co sme nasli...

http://www.autosedacky-online.sk/detske-autosed...

...juj, dufam, ze budeme spokojni, nemate ho niekto?

ivett
21. dec 2011

@mirkawaw super jste objednali 😉 já ji v podstatě mám, jen teda verzi s isofixem, ale sezení tvarově a typově je stejné a já jsem moc spokojená a nadšená, určitě budete taky 😉 dobře jste vybrali...

mirkawaw
21. dec 2011

vdaka za vsetky rady, aj ja dufam, ze urobi svoje v pravej chvili a ze malej sa v nej bude dobre sediet 😎 dufasm, ze aj ten e-shop, cez ktory sme to objednali je v poho a dodaju nam ju v poriadku 😉 nemate nahodou s nim niektora skusenosti?

mirkawaw
22. dec 2011

ahoj, este mam otazku, nepoznate niekto aj znacku besafe?

mirkawaw
22. dec 2011

nuz, tak sa mi ozvala sesternica, ze oni maju 2,5 rocneho chlapca a jemu je sedacka 9-18kg od be safe mala (a to pisali tiez, ze vraj do 4 rokov??? to je ako s oblecenim, xi xi) a tak musia zase kupit dalsiu a lutuju, ze hned nekupili 9-36kg, ta sa vraj da prisposobit aj ked je dietatko male a aj ked je vacsie...tak mam teraz dilemu, objednali sme toho romera 9-18kg, ci to nemam este zmenit na tuto evolvu, to je tiez romer, nie? co vy na to?

http://www.autosedacky-online.sk/detske-autosed...

ivett
22. dec 2011

@mirkawaw no, v tom moc neporadím, já nejsem příznivec takového velkého rozpětí, protože opravdu 36 kg má dítě v kolika? v 5 letech? teď má vaše malá 8m, myslím, že za 9-18kg jí teď malá rozhodně nebude, ale samozřejmě nejde dopředu vědět, jak bude velká dále, jestli se vytáhne nebo bude sice vysoká, ale drobnější až začne lítat a tak...moje malá je celkem vysoká, ale to ničemu nevadí, nohy budou trčet a časem viset tak jak tak, a hlavová opěrka jde posouvat nahoru...
já osobně bych šla do 9-18kg tak jak tak...ono se uvádí,že je to do 3-4let dítěte, tak samozřejmě větší děti ji můžou mít do 3 let, menší a drobnější i do 4...půl roku mi v tom moc nehraje roli a je otázka v čem je ta sedačka sestřenky malému malá, jestli do ní jako nevleze, nebo je tak vysoký, že mu trčí hlava...to ale neznamená, že u vás to bude stejné...
tohle si musíš rozmyslet sama, já bych šla do 9-18kg, i kdybych ve 3 letech měla kupovat tu větší...
vem si to tak, že 9kg má malý kojenec/batole, 36kg 5leté dítě, jaký je mezi nimi obrovský rozdíl, sedačka může být přizpůsobená jak chce, ale musí být prostě natolik veliká, aby tam i to 5leté dítě vlezlo, takže pro 8m dítě je to podle mě zbytečně velké a bála bych se dostatečné bezpečnosti, že nebude dostatečně obklopená tou sedačkou tak, aby v případě nárazu (nedejbože) tam nezačla lítat...

mirkawaw
22. dec 2011

alebo mat ich teda radsej dve, a neskor kupit tuto...

http://www.autosedacky-online.sk/detske-autosed...

mirkawaw
22. dec 2011

@ivett no dala som si tie dve na plochu, 9-18 a 9-36kg a fakt ta druha ma menej opor zboku a ked vsade pisu, ze najviac nehod je z bocnych narazov, tak asi predsa len ta mensia je bezpecnejsia...no nevadi, ide aj o pohodlie a kedze moja mala je take sidlo, radsej teda potvrdim tu mensiu, aby mi z nej nebodaj nevyliezla 😀 este mam otazku na potah, bellybutton modra by sa nam tiez hodila k tmavomodremu autu, rozmyslam, ci nebude prijemnejsia, ked je tam aj bavlna ako ten cisty polyester u maxa? vy mate aky potah? rozdiel je 20 eur, tak aby som zase nemusela kupovat letne potahy a tak, aj tak ponukaju len nejake frote...

ivett
22. dec 2011

@mirkawaw přesně tak, já bych teď koupila 9-18kg a pokud ti z toho rychle vyroste, tak ji si myslím bez problémů prodáš a koupila bych pak tu 15-36kg, ještě jsou tuším sedačky 9-25kg, ale to si nejsem moc jistá...určitě bych vzhledem k tomu, že máš dcerku tak malou koupila 9-18kg, to bez debat...a pak až uvidíš jak rychle a moc roste, bych řešila tu další...určitě ti vydrží ta 9-18 bez problému do 2 a víc let, takže máš spoustu času a děti se mění...třeba ti z ní tak rychle nevyroste...
co se potahu týče, my máme cowmouflage, mě se ta kravičková moc líbí a je to něco ako mikroplyš, hodně příjemné na dotek, ale ne každý to chválí, paní v eshopu mě od ní odrazovala, no já ji chtěla a zatím žádný problém...paní z eshopu mi říkala, že každá ta sedačka, každá barva má jinou strukturu toho potahu a jiný materiál a že ona sama za sebe by nejvíc doporučila potah tuším billy a felix, že jsou na údržbu nejlepší a nejsou tak "syntetické" jak ty jiné, např. úplně zavrhovala červenou nebo fialovou, že jsou ty látky některé i pórované a třeba jídlo se do toho dostane a blbě se to udržuje apod.
ale na léto jde na tu romerku koupit světle modrý bavlna potah kvůli pocení a tak 😉

werry
22. dec 2011

ahoj holky, nečetla jsem diskuzi, jen bych potřebovala poradit, dle rezencí jsem vybrala tuto autosedačku 9-36 kg http://autosedacky-prikryl.cz/_c79_l3_p183350_/..., dcerce byl teď rok - měří 76 cm a váží 9.7 kg, máme ještě vajíčko do 10 kg, ale samozřejmě už je jí malé, v autě jezdíme občas - nákupy, 2x za měsíc na návštěvu k našim (30 km), myslíte, že nám bude stačit a že je to dobrý výběr? chceme si jí ještě vyzkoušet v obchodě. děkuji za názory

nessi01
22. dec 2011

Ahojte kocky, pridavam sa so svojou troskou, kedze tiez riesime novu sedacku, uz sme v podstate rozhodnuti pre romer king plus - 9-18, najprv sme tiez vahali, ci nekupit rovno 9-36, ale viac veci nas odradilo a myslim., ze sme sa rozhodli spravne. Co sa isofixu tyka, tak z hladiska bezpecnosti pri kategorii 9-18 bohate staci priputanie pasmi, je to z hladiska bezpecnosti hned za isofixom, v kategorii 15-36 jednoznacne z potom isofix, nech potom pasy od auta istia len dieta a isofix sedacku. Jediny problem, co mame je potah - rozmyslame nad bellybutton blue star - nemate niekto nahodou skusenosti? MNe sa tie umelinove trendliny strasne nepacia, rovnako urcite nechcem ciernu farbu a ani kravicku, zase ta organicka bavlna sa vraj rozgajda, tak sme trosku nestastni 😒

ivett
22. dec 2011

@werry já už to psala, že já nejsem příznivec tak velkého rozpětí těch kil, moje malá je tak nastejno velká jak vaše, má 77cm a 9,2kg, rok měla začátkem prosince a máme sedačku romer 9-18kg a bohatě jí zatím stačí, má dokonce hlavovou opěrku na nejnižší poloze a stačí zatím, takže s ní ještě poroste dál...já myslím, že je lepší koupit prostě rozpětí 9-18kg, já předpokládám, že min. do těch 3 let nám sedačka vydrží a pak až koupím další 15-36kg, důvody a postřehy jsem už psala, proč si to tak myslím...
jezdíme autem hodně, prakticky denně, takže jsme fakt vybírali podle nás to nejbezpečnější a nejlepší...
ta britaxka vám stačit určitě bude, pokud jezdíte málo, ale pro mě argument ježdění málo je jako nic, může se něco stát i když jezdíte málo i když jezdíte hodně, na tom nesejde...proto bych klidně šla do britaxky, tuším je to to samé co romer, ale určitě do velikosti 9-18kg a až posléze bych to rozpětí zvýšila...

ivett
22. dec 2011

@nessi01 potahy jsem řešila s paní z eshopu, dokonce mi většinu z nich vlastnoručně osahala a podle ní je nejlepší felix a billy 😉 já krom kravičky, kterou mám, nemám zkušenosti s žádným jiným potahem, ale v obchodě jsem sahala na černý a červený a ten červený byl fakt divný...v tomhle moc neporadím, my máme kravičku a mě přijde hrozně heboučká na omak, já sama bych v ní klidně ráda jezdila 😀 😀 ten chlup není vysoký nebo dlouhý, ale je měkkoučký a heboučký a myslím, že to není tak hrozné jak se říká...

nessi01
22. dec 2011

@ivett dakujem za radu, no priznam sa, ze nam sa kravicka nepaci 😝 hlavne mame chalaniska, takze to sa nam uz vobec nezda 🙂 no mne sa pacila leon alebo sophie, ale svetle farby asi na udrzbu nic moc (inak sophie sa mi zdal o nieco prijemnejsi material, nie taky "smyklavy" 🙂) zase ciernu nechcem, lebo v aute nemame klimu, takze v lete by to bolo asi dost krute...jaj no patalia 🙂)) apson, ze model je jasny 🙂

cicimon
22. dec 2011

@nessi01 ja by som pre chalana urcite brala davida

ivett
22. dec 2011

@nessi01 to je na každým, jasný 😉 vím o holčině, co v tom kluka vozí, mě to přijde univerzální, i když se přiznám, že víc mi to jde k holce, ale nám se líbila nejvíc, chápu, že někomu se to nelíbí vůbec 😉
co se týče černé v létě, to jsou předsudky, jasně, že v bílém interiéru je pocitově méně horko, ale já mám v autě černou kůži a taky jsem se bála, že to bude horký, no samozřejmě je to teplé, ale to je v horku úplně každý potah, o barvu až tak nejde...já bych se černé nebála i z důvodu údržby...paní říkala, že nejhorší jí přijde červená a fialová tuším, jdu mrknout na ty barvy, už si nepamatuju, kterou konkrétně ještě nedoporučovala...

nessi01
22. dec 2011

@ivett jasne, ono aj kvoli udrzbe aj pre potencialnych "zaujemcov" z radov zlodejov su urcite tmavsie farby lepsie. Celkom sa mi paci tato http://britax-romer.cz/zbozi/produkt-571/romer-..., len fakt netusim, ako to v reali vyzera, kedze sme to v kamennom obchode nenasli. Hlavne sa mi paci ten pomer bavlny...

nessi01
22. dec 2011

@cicimon toho maju aj za super cenu v brendone teraz, len neviem, moj drahy je nadseny, mne sa ten material nejak nepozdava az tak...hlavne mam pocit, ze ak o to raz suchne suchy zips z tenisky, tak dovi...

cicimon
22. dec 2011

@nessi01 mne sa tento zdal lepsi ako napr ten cierny jet aj ako ta krava..

ivett
22. dec 2011

kravička je z mikroplyše, ta bio bavlna či jak se to jmenuje mi na omak přišla divná...některé látky jsou pórovité, jiné jak silon, některé mají cosi do šusťáku, no je fakt na pytel, že je každý ten matroš u každé barvy jiný...

mirkawaw
22. dec 2011

ahoj, ja som tiez na chvilu rozmyslala o belly button, aj mi pisala jedna kocka do posty co ho ma a zatial v poho...no ja som sa bala, ci sa ta bavlna nebude zmolkaviet a tak...dnes som volala aj kvoli potahu s predajcom, rozmyslala som medzi maxom a jetom, ja zase len tmave farby chcem, lebo kamoska ma svetlomodru a taku spinavu, ked pozriem do auta, ze hnus...tak som hned zavrhla vsetky svetle farby, dokonca aj felixa, hoci je dobry na udrzbu...idem len do tmavych...ale ta belly button je podla mna dobra volba, skoda, ze tu nie je niekto, kto ju ma aspon rok, zeby nam podal referencie...