Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
1. feb 2012

@dana3262 mala by si to mat napisane v navode, pripadne na stranke vyrobcu by som hladala, vseobecne je to ok, nemyslim, zeby niekto skumal riziko, co je nebezpecnejsie, ci si prizabit o sedadlo, alebo o predne sklo. Ale zalezi na kazdom, ako je to pre putajuceho pohodlne, vajco, ani 0-18, 9-18 by som tam ja osobne nedala, lebo by som vypustila dusu, kym by som tam tu sedacku priputala. Jazdim s dvoma sedackami, su putane po krajoch kvoli lepsej manipulacii, ale v pripade plne obsadeneho auta presuvam do prostriedka 9-36, ktora sa uz pouziva s dospelackym pasom, tak ma tretia osoba lahsie nastupovanie a mozno aj troska viac miesta. A jasne, ked mas v prostriedku 3 bodovy pas, alebo sedacky a auto s isofixom, tak to je naozaj len na tebe. Napriklad pri bocnom naraze je najbezpecnejsie miesto teoreticky v prostriedku, pri naraze z predu moze dieta ohrozit preleteny predmet cez predne sklo, ak je dieta otocene v smere jazdy, pripadne crepy. Ale to nikdy nevies dopredu, na ktorom mieste bude v bezpeci, ak mas viac deti, tento aspekt by som uz neriesila vobec.

dana3262
1. feb 2012

@jmisa teda popravde jsem jeste nekoukala, jestli je isofix i uprostred, ale pas tam je normalne ze stropu. Prave si rikam, ze je divny uvazovat nad tim, ze selze i autosedacka, ale mam z toho divny pocit. Kdyz tam vozim vajicko (v protismeru a pripasane) tak mi to nevadi. Jde jen o pohodli. Ze by se nemusela ta sedacka prelejzat kdyz chce clovek sedet v zadu. Jinak mame Romer a hodnekrat se mi stalo, ze se rozepnula! Ted uz vim, ze ji musim zacvaknout silou a nekolikrat zatahat, jestli drzi ☹ A taky si synator s oblibou svleka ksandy. A to i kdyz to ma dost utazene..tak to taky furt hlidam.

nanika
1. feb 2012

@obchodiknet nechapem, presne na miesto vaseho odkazu som pozerala predtym, zeby ste to doplnili? 🙂 Bohuzial, ja sa nikam na ziadne skolenie nedostanem, mam problem ist este aj k lekarovi, kedze som na RD doma s dvoma detmi 🙂 Ale vdaka za ponuku 🙂 Ospravedlnujem sa za moje predchadzajuce prispevky, priznavam, ze boli z mojej strany trocha ironicke a to odo mna nebolo ani slusne, ani pekne.

dana3262
1. feb 2012

@nanika to je fakt. Diky!

nanika
1. feb 2012

@obchodiknet "nepride ti 9-25 pre vacsie dieta uz zbytocna? Medzi tym 3-4 rokom veku je dieta uz dost samostatne a vita sa usadit same a 9-25 su kvoli polohovaniu vyssie. Pri tom veku by som uz ja o mnoho radsej isla uz do tej 15-36. Taktiez si nemyslim, ze v tomto veku sa este nejako vyuziva polohovanie, dietatu staci mierny sklon. Ktoru konkretne mas na mysli, znacka, vysledky v testoch, pri polohovani tak velkeho dietata sa mu v nej nebodaj aj zmestia nohy a nema ich poskladane kvoli sedadlu pred nim? Ja mam menej ako dvojrocne dieta vo first class plus a pri sklopeni na spanok musim mat sedadlo spolujazdca tak, ze ja tam ledva sedim, muz by si tam uz nesadol. Ako to je?" plus som sa vas pytala, ze mate uvedenu sirku sedacky na vasej www stranke, 28 cm, tak som sa pytala, ci to je preklep, alebo je naozaj taka "stihla"

jmisa
1. feb 2012

@dana3262 syn se z Kinga taky dokázal vyvléct, ikdyž to měl maximálně utažené, ale nerozepnulo se mi to nikdy. Kupodivu teď z Kida, kde má jen autopás neleze, ale asi je mu to pohodlnější.
My třeba uprostřed isofix nemáme jen po stranách vzadu.

nanika
1. feb 2012

@dana3262 no, rozopnut by to tak male dieta nemalo, nechapem, na to su presne testy, aka sila sa musi pouzit na otvorenie zamku. Takze len riadne pritiahnut sedacku, dosledne skontrolovat jej priputanie, posadit dieta, dat pasy, riadne pritiahnut a vsetko este raz skontrolovat. Ak sa podvlieka, viem, ze existuju take spony na pasy, ktore sa zapinaju medzi plecami a zamkom na hrudnicku a dieta to nepodvliecie. Ale osobne si myslim, ze ak by sa stala havarka a ma dieta niekto vytahovat z horiaceho auta, tak je dost uz pre neznaleho rozopnut zamok a vymotat dieta z pasov, ako rozopinat dalsi bazmek. Dieta ti aj tak vekom pochyti este viac rozumu a rozopne aj nerozopnutelne, na to naozaj pomoze len vysvetlovanie a handrkovanie sa, aby na pasy nesahal uz teraz, ako neskor riesit, ze sa ti bude podvliekat pod dospelacky pas... Vela zdaru, ja to mam doma v dvojitom vydani, pred tyzdnom mi starsi otvoril za jazdy dvere :(

ivett
1. feb 2012

@dana3262 až zjistíš, jestli máte uprostřed sedačky isofix, tak to sem prosímtě napiš, i jaké máte auto, protože my isofix máme, ale na 90 % si myslím, že uprostřed teda ne, tak mě to zajímá...ale taky si myslím, že dítě v prostřed je celkem jedno, důležité je, že ho chrání sedačka, možná spíš třeba jde i o to, že uprostřed nejsou asi tak vychytané airbagy jako po stranách pro ty "regulérní" plnohodnotné sedadla...

dana3262
1. feb 2012

@jmisa mrknu a napisu.
@nanika spona se rozepina sama. Cvakne to a stejne to jde vytahnout. Musim za to nekolikrat tahat. Ta spona je dobrej napad! Snad se horiciho auta nikdo z nas nedocka .-(

nanika
1. feb 2012

@dana3262 reklamuj autosedacku. Dani, mas kinga? Je este v zaruke?

tonko_babymarket
1. feb 2012

@obchodiknet
Nuž v tomto prípade platí, že nie je Nemec ako Nemec 😉
Recaro bohužiaľ nie je porovanteľné s autosedačkami Romer/Britaxom, čo do bezpečnosti, ale aj pohodlia...postačí ak si naštuduješ minuloročné testy...
Ak ty svoje deti vozíš v Nanii OK, ja budem i naďalej voziť svoje deti v tom, čo považujem ja za najlepšie a to v Romerke 😉..

dana3262
2. feb 2012

@nanika Aaaale prosim te...ja ji koupila pred rokem od zname - uz starsi. Za 3700.-!!! Az potom jsem zjistila, ze se da koupit i za 2500.- a v lepsim stavu. Clovek musi vsechno furt tak hlidat 🙄

tonko_babymarket
2. feb 2012

@dana3262
Máš asi na mysli tú "sponu", do ktorej sa zacavakávajú bezpečnostné pásy? Ak áno, treba ju vybrať, vyčistiť a premazať a ak ani to nepomôže, ak je v záruke reklamovať a ak nie, tvoj predajca ti vie zabepečiť novú...

dana3262
2. feb 2012

tonko_babymarket je! Tak to je dobra zprava! Zkusime vycistit a kdyztak koupime jen sponu! To jsem rada, ze jsem sem napsala! Bala jsem se, ze budem muset zlikvidovat celou sedacku.

nanika
2. feb 2012

@dana3262 jj, asi nakoniec bude naozaj stacit vycistit 🙂 strana 14
http://www.britax-roemer.cz/media/2540891/kingp...

babymarket_sk
2. feb 2012

@nanika
výborný link, určite mnohým pomôže 🙂

anesim
2. feb 2012

@obchodiknet Team Tex mohol získať licenciu na Ferrari, ale tá sedačka prepadla v testoch, takže nič moc. Podľa mňa si treba prejsť nezávislé testy a podľa toho kúpiť sedačku, určite sa dajú kúpiť aj kvalitnejšie sedačky aj lacnejšie 😉

nanika
2. feb 2012

@obchodiknet "Taktiež si nemyslím, že by Francúzi produkovali nejakú nižšiu triedu, kedže práve autosedačky TeamTexu získali licencie na produkciu autosedačiek značky Ferrari či Fisher Price, prípadne Disney kolekcie...."

veru, tiez nerozumiem tomu, co je na Ferrari, Fisher Price, Disney take uzasne a kvalitne?! Su to vyslovene hypermarketove sedacky s menom, ktore je cloveku spajane uplne s niecim inym, ako s autosedackymi.

nanika
2. feb 2012

@obchodiknet este taka malickost. Vy tvrdite, ze skolite ludi v oblasti autosedaciek. Tak to ste asi vy neputali dieta na fotkach na vasej www stranke, ci?

elinka84
6. feb 2012

@anesim ...nedalo mi to a musím reagovať...tu sú testy na Osann Cosmo SP od Team Tex...no a že 5 bodov z 5 nie je až taký prepadák... 😉
http://www.yopi.de/rev/398901

nanika
7. feb 2012

@elinka84 ? ake testy? kde mas testy? Za prve, kto to testoval a ako to testoval. Co som si z toho linku dala do kopy je to, ze nejaky uzivatel tam napisal nazor na sedacku, ziadne oficialne testovanie to nie je! Presvedcis ma o opaku?!

elinka84
7. feb 2012

@nanika ja viem že značka Nania (Team Tex) nie je v top 3-jke najsamlepších sedačiek podľa testov, ale určite neprepadla...nikde nie je napísané, že je nevyhovujúca.
Ale už sa mi to nechce riešiť...nech si každý kúpi sedačku akú len chce! Že som sa vôbec do tejto debaty púšťala... 🙄
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

nanika
7. feb 2012

@elinka84 Elinka, to ti nikto neberie. Ty si sem hodila link na test, kde je uvedene, ze sedacka dostala v testovani 5 bodov, co bolo zavadzajuce. Bohuzial na fore musis ratat s tym, ze niekto na tvoj prispevok zareaguje, o tom forum je, ved aj ty si zareagovala na @anesim . Toto je velmi tazka tema, na ktoru sa da debatovat do nekonecna a musis byt aspon trocha podkuta. Tvoje prispevky si precitaju aj ludia, ktory nikdy sedacku nemali a idu ju kupovat a takyto prispevok v takom pripade nie je v poriadku. Prepac, ak som zareagovala trocha udernejsie.

jmisa
8. feb 2012

Nania nepropadla, z hlediska bezpečnosti je "uspokojující". Každý si to přebere jak chce, já raděj, když je sedačka alespoň dobrá a přikládám váhu jen testům typu ADAC.

My máme do hlavního auta isofixového Römer Kid a do druhého - dědovského, Cybex s isofixem, obyč. Free fix, který se dá sehnat lehce nad 2 tisíce. Je to investice na spoustu let.

obchodiknet
9. feb 2012

neviem prečo mám pocit, že konkrétne táto diskusia sa uberá smerom, že ide len o to, aby ste si potvrdili, že váš výber (t.j. Romer či Recaro) je tá najlepšia a najbezpečnejšia autosedačka. (taká diskusia tu už je, takže môžeme debatovať ďalej tam)
Ja z praxe a z našich štatistík a dotazníkov viem, že pre zákazníkov je okrem bezpečnosti veľmi dôležitým faktorom aj cena (nielen) autosedačky a viac než 90% zákazníkov kúpi lacnejšiu - bežnú autosedačku, zvyšok sú autosedačky Romer, Britax, Maxi-Cosi, Recaro... Je totiž veľmi veľa rodičov, ktorí by svojmu dieťaťu dopriali tú najlepšie hodnotenú a najdrahšiu autosedačku, ale jednoducho na to nemajú príjem...

Nie každý žije v Bratislave a okolí a máme veľa zákazníkov, ktorí žijú na dedinách, kde sa bez auta fungovať nedá, a jednoducho na to nemajú príjmy. Takže kúpia autosedačku, ktorú si dovoliť môžu (a nebudú jazdiť s dieťaťom bez autosedačky, ako som videla v podaktorých veľmi drahých autách....) a ako hovorím, pokiaľ má autosedačka európsky certifikát 04-ku, tak bezpečnostnými testami prešla, inak by na trh pripustená nebola. Tieto testy majú všetky autosedačky, ktoré predávame my a ktoré nájdete aj v kamenných predajniach. Ak majú autosedačky ďalšie testy navyše, o to lepšie - prečo do tých testov nejdú všetky značky a všetky autosedačky - momentálne zisťujem.

Prirovnať Ferrari k hypermarketovej značke... fúúúha - 😎 daj mi link, keby som si chcela kúpiť Ferrari auto, že v ktorom hypermarkete zoženiem za dobrú cenu. Čo mi hovorí manžel, tak Ferrari nepredá auto hocikomu...

@nanika: 28 cm je vnútorná šírka, fotka s rozmermi týchto typov autosedačiek, kde je to názornejšie.
http://www.autosedacky.net/fotky1420/fotos/_vyr...
Čo sa týka nôžok a predného sedadla, naša malá má 3.5 roka, zatiaľ sa zmestila s nôžkami aj keď sme mali vychýlenú do pozície na spanie, predné sedadlo mám však posunutú dopredu, lebo aj ja som nízka...a pochopiteľne to závisí aj od typu auta ...
@nanika : súhlasím s tým, že väčšie dieťa nepotrebuje mechanizumus, aby malo napolohovanú autosedačku na spánok, ale ťažko to vysvetlím rodičom, ktorí sú 100% presvedčení o tom, že toto je to najlepšie pre ich dieťa a že 8 ročné dieťa musia polohovať mechanizomom (!???!!!)
@nanika: na našej stránke sú fotky aj od súťažiacich (z fotosúťaže), nielen naše, takže daj link, v ktorej autosedačke sa ti zdá zle upevnené dieťa...
Medzi vnútornými pásmi autosedačky a telíčkom dieťaťa musí byť medzera a "hrúbku" ľudskej ruky (vidno to aj na inštruktážnych videách k rôznym typom sedačiek).

Metodiku testovania ADAC-u momentálne prekladám z nemčiny, takže keď to budem mať na webe, dám link.

Posledná vec, k tým užívateľským hodnoteniam - neviem, prečo by ich človek nemal brať do úvahy pri kúpe autosedačky - veď o čom sa bavíme na tomto fóre? Veď predsa toto sú tiež Vaše vlastné - osobné skúsenosti ako užívateľov. Či keď ide o Britax, tak je to ok, a ak ide o inú autosedačku, ktorú hodnotia ľudia, ktorí ju dlhodobo používajú ( s dieťaťom, nie s figurínou), tak už to nie je relevantné?
Ak si prečítate tie príspevky v nemčine, či už v linku, ktorý dala @elinka84, alebo inde, tak sú tam veci, ktoré naozaj človek zistí až dlhodobým užívaním (napr. bezpečnostné zapípanie, ak by dieťa vyplo pásy zo zámku...pranie poťahu a iné).
Pekný deň prajem a ak niektoré mamičky už nebudú mať odvahu sem písať, rada poradím aj cez ss či telefonicky.

nanika
9. feb 2012

@obchodiknet mam prave trocha casu, tak podme postupne:
nikto tu v poslednych prispevkoch nehodnotil rodicov, ci maju, alebo nemaju na autosedacku. Ja konkretne som nikdy v tomto smere nesudila a ani sudit nebudem, lebo si myslim, ze hodcijaka sedacka je lepsia, ako naruc, ci len bezpecnostny pas 🙂 Pokial argumentujete rovnako aj vo vasom obchode, ja sa ni necudujem, ze mate taky sortiment, aky mate a aky nemate a chapem aj tych vasich 90%.
To, ze som doteraz zila v BA a teraz v jej sirsom okoli, to nic nehovori o tom, ake argumenty pouzije predajca pri predaji. Ak sa pohybujem v okoli, kde mi niekto tlaci do hlavy, ze staci sedacka, ktora nebola testovana, ci neobstala v testovani ADAC a spol. pripadne nemam pristup na net a nie som ten typ, ktory si o takychto dolezitych veciach hlada informacie, tak kupim v hypermarkete, alebo vo vasom obchode, kde, keby som si nebodaj kupila jednu z najdrahsich, aj testovanych vami ponukanych, budete na mna pozerat ako na snoba 🙂

Ferrari - Sedacka, ktora nepresla pri testovani, dopadla ako neuspokujuca, lebo pri testovani bocneho narazu zlyhala. Vam takato sedacka ale pride uplne v poriadku, tam ani ten smajlik nestaci, je to do placu :(

http://www.autosedacky.net/autosedacky/12-REALN...
neviem, neviem, ci si nepamatam zle, ale toto ste mi tvrdili, ze ste len fotili kvoli vasemu e-shopu s vasou dcerou, zeby?
2. fotka - vam to pride medzera ako na sirku dlane?! Pasy su nastavene privysoko.
3. fotka - tu je dieta realne pripucene zahlavnym vankusikom, pasy su prinizko a ten vankusik tiez
Tieto dve fotky su ukazkou, ako to nema vyzerat, asi by som ich presunula do kastlika, ze tak toto teda nie 🙂

Tu normu 04 overim, ci testuje bocny naraz...

?Nerozumiem, preco mam ist do ineho fora?! Mne pride, ze sa urazate, ked niekto spochybnuje vasu odbornost. Nemam dovod niekam odchadzat 🙂 Ale aby som tuto nasu debatu uzavrela, nebudem reagovat na vase ostatne poznamky, bol by to zbytocny off topic, nebudem tu spamovat.

Jedine, co ste tu zatial ponukli je spropagovanie vaseho e-shopu, bohuzial, ziaden vas prispevok mi nic nedal, skoda, tesila som sa na odbornu debatu. Aj vam prajem pekny den.

obchodiknet
9. feb 2012

na invektívy reagovať nebudem, ani na Vaše dojmy, to nech posúdia ostatní, toto je môj posledný príspevok k Vašim otázkam, pretože nepovažujem ďalej za potrebné riešiť veci off topic - ako sa to vyvinulo.

Prispievam tu rovnako ako Vy, a dovolím si tvrdiť, že mám toho naštudovaného a zažitého oveľa viac než vy, pokiaľ tiež nebudete nejaký skrytý predajca.

Poradenstvo máme zabezpečené kvalifikované, ak sa to práve Vašej osobe nezdá, nebude mi to kaziť deň. Podsúvate mi tu do úst veci, ktoré som nikdy netvrdila, pretože NIKDY a nikde v tejto diskusii som nehovorila o žiadnej autosedačke, ktorá by testovaná NEBOLA (skúste si ešte raz dôkladne prečítať, čo som písala a nedomýšľať veci poza riadky, ktoré vidíte len vy).

obchodiknet
9. feb 2012

Ad Ferrari : dajte mi sem konkrétny link, v ktorom teste bola testovaná autosedačka od Teamtexu Ferrari COSMO (0-18 kg), Beline(9-36 kg) či Befix (15-36 kg) a zlyhala, organizáciu (časopis), ktorý testoval, rok testu.

Pretože jediná autosedačka Ferrari, ktorá v teste kedy prepadla, bola od distribútora KIDS IM SITZ a to Ferrari TEKO v kategórii 9-36 kg, rok testu 2008.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...
Čo som čítala k tejto autosedačke, prečo prepadla pri bočnom náraze bolo kvôli tomu, že výrobca odporúčal používať autosedačku od váhy 22 kg BEZ chrbtovej opierky (čiže ako podsedák), takže je logické, že tam asi bočná ochrana bola nulová (ak dáte dieťaťu len podsedák)
Citujem:
Popis od výrobcu : "in Fahrtrichtung mit 3-Punkt-Fahrzeuggurt von 9-18 kg mit Hosenträgergurt und Rückenlehne oder von 15-25 kg mit Rückenlehne oder ab 22 kg ohne Rückenlehne."
Hodnotenie ADAC-u: " Für größere Kinder ab 25 kg darf die Rückenlehne nicht mehr benutzt werden und bietet dadurch keinerlei Schutz bei einem Seitencrash. Ein Kindersitz ohne Rückenlehne ist nicht zu empfehlen."

Nabudúce si prosím overte, predtým, než niečo napíšete.

To by som mohla rovno dať link na test vajíčka od Nanie (rovnaké má Ferrari) BeOne, ktoré v testoch získalo zase 4 hviezdičky, rok 2009 - pre porovnanie s ostatnými vajíčkami iných výrobcov:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

Ad fotky:
fotka č.2 : áno, pásy sú o jedno políčko vyššie a tu názorne ukazujem prečo (treba si obrázky rozklikať)
http://www.autosedacky.net/fotky1420/fotom/_f_7...
fotka č. 3: dieťa ma hlavu nahnutú dopredu (odporúčam si tiež rozklikať na ostatné fotky), neviem, ako by mu hlavu mohol "pripučiť vankúšik" 😀 citujem.

Spropagovanie eshopu ? No ak mám dávať linky na autosedačky, o ktorých hovorím, to mám linkovať na konkurenciu? Preto tu bola predsa vytvorená sekcia PRO.
Pekný večer, diskusia ukončená, môžeme pokračovať na odbornej úrovni.

obchodiknet
9. feb 2012

testy ADAC autosedačiek Nania vo všetkých váhových kategóriách, v tabuľke treba zadať rok 2009, nejde priamy link, len takto
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...