Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

diid
9. mar 2012

@tilly to neni dobra znacka, je jedna z najlacnejsich s najnizsim standardom a ma aj preto take zle hodnotenie.
Ona ma tie bocne ochrany pevne, to cierne a da sa nastavit spolu s pasom ako dieta rastie, len to neni take bezpecne ako lepsie sedacky a za ovela vyssiu cenu.

tilly
9. mar 2012

@diid 😀 tak to vysvetluje preco sa tak casto objavuje v americkych "reality show" 😀

veronikarep
31. mar 2012

mozno pomoze tento clanok -
http://www.babyrecenzie.sk/clanky/detail/Ako-ku...

nasla som aj nakupny zoznam, ktory pomoze pri vybere...teda aspon pre mna to bola prakticka pomocka 🙂
http://www.babyrecenzie.sk/docs/111218_Autoseda...

nanika
3. apr 2012

nezabudnite, ze koncom maja su k dispozicii nove testy adac 🙂

babulka123
9. máj 2012

ja mam iny problem ... Ninka ma len 13.5 kg ale zato 100 cm a hlava jej uz z autosedacky 9-18 kg precuhuje von.. cize chcem novu .. ale zas je dost mala na to aby som jej davala tu od 15 kg.. teda nie ani tak mala ako strasne oplasena a bojim sa ze by si normalny pas davala dole..
zatial som rozhodnuta pre britax evolvu .. viete povedat nejake plusy minusy ? dakujem

natalin
9. máj 2012

@babulka123 my ju mame, je naaaajlepsia, syncek ma tiez teraz 100cm ale 17kg, som rada ze sme kupili Evolvu, nelutujeme.

katkatt
9. máj 2012

@babulka123 ahoj, aj nas je chudy a vysoky a do autosedacky 15-36 som ho dala ako 14-kiloveho, lebo mu trcala hlava uz z tej mensej (9-18). Inak existuje aj taky signalizator, ze dieta si odoplo pas, ale neviem, ci by to prave dieta nezacalo bavit, keby na to prislo. 😀 http://www.bambini.sk/sk/3781/128/sunshine-kids...

babulka123
9. máj 2012

@natalin
@katkatt dakujem za info

ako hovorim ono nieje problem v tom ze by to odopla toho sa nebojim skor ze by sa vyvliekla.. ona je strasne sidlo a preto sa mi paci to ze do 18 kg { v nasom pripade to snad bude mat ked bude mat 5 rokov ... hehehehe a snad uz bude pokojnejsia alebo bude mat viac rozumu hehehe} mi to pride bezpecnejsie..
@natalin da sa nejako polohovat keby nahodou zaspala ???

natalin
9. máj 2012

@babulka123 neboj sa, urcite ju neodopne, lebo je to dost silne aj na mna odopnut. Ani z tych pasov sa nema sancu vyvliect, pretoze sa utahuju v predu, aby bola bezpecne priputana.
Ano da sa polohovat - ma jednu polohu, v miernom pololahu, nasmu to vyhovuje, velmi rad spinka v nej a vyborny je ten podhlavnik, lebo mu neskace hlava zo strany na stranu ked spi, pretoze ju ma opretu...
Jedina nevyhoda - dost sa v nej maly poti, ale to asi v kazdej autosedacke sa dieta poti v tych horucavach...

natalin
9. máj 2012

@babulka123 este k tomu polohovaniu - musi sa nastavit este pred tym ako das dieta do autosedacky, lebo pocas spanku sa to uz bohuzial neda. Ale my ju mame nastavenu stale v pololahu a malemu to nevadi.

babulka123
9. máj 2012

@natalin velmi pekne ti dakujem za info .. snad budem spokojna.. este rozmyslam nad cybex solution len sa mi tam moc nepozdava ten pultik.. obavam sa ze by bola spotena ze ale uz na komplet

natalin
9. máj 2012

@babulka123 treba to ist vyskusat do obchodu. My sme s malym skusali Kiddy s pultikom ale ani sa tam nestrepal, bola pre neho proste uzka. Ale ta cybex je asi trochu sirsia. Radsej si chodte vyskusat

babulka123
9. máj 2012

@natalin a este 1 otazka.. ked citam , tak vela ludi { a bolo to aj v testoch napisane} hovori ze sa neda pevne upevnit v aute.. ake mate auto ? sedi to tam ? nieje s tym problem ? dakuuuujeeeem

macocha
16. máj 2012

Ahojte dievčatá, prosím Vás v kategórii nad 15 kg existujú ešte nejaké sedačky s vlastnými pásmi? Teda z takých univerzálnych by mala byť, keďže my auto nemáme a tak sa bude používať v rôznych autách.
Prípadne akú by ste doporučili, čo sa ľahko prenáša a pripútava? Moja malá má takmer 19 kg a 4,5 roka.
Ďakujem.

bibio
16. máj 2012

@macocha od 4 rokov na ľahké prenášanie a pripútavanie odporúčam Kiddy Cruiserfix Pro. My máme Guardian Pro a maximálna spokojnosť. Ľahko sa nastavuje do šírky aj výšky, zapínanie pásu je mimo dosahu dieťaťa, na pultíku sa hrá s figúrkami🙂

macocha
17. máj 2012

@bibio Ďakujem, vyzerá ozaj dobre. Ale asi ten variant bez ISOfixu, keďže bude v rôznych autách, nie?

bibio
17. máj 2012

Dá sa použiť aj v autách bez isofixu. Záleží v akých autách bude väčšinou používaná. Ak v autách s iso, volila by som túto, určite je bezpečnejšia. Ale určite postačí aj bez isofixu, naša tiež nemá, chodíme často na dlhé vzdialenosti a verím, že som vybrala pre môj poklad to najlepšie.

bibio
17. máj 2012

@macocha Dá sa použiť aj v autách bez isofixu. Záleží v akých autách bude väčšinou používaná. Ak v autách s iso, volila by som túto, určite je bezpečnejšia. Ale určite postačí aj bez isofixu, naša tiež nemá, chodíme často na dlhé vzdialenosti a verím, že som vybrala pre môj poklad to najlepšie.

macocha
18. máj 2012

@bibio to netuším, v akých autách to bude - proste ako príde. A skôr na výnimočné použitie, max. 2-3-krát do roka na dlhšie trasy, inak len do cca 2 hod. - na nákupy a kúpalisko. 🙂 Díky za radu.

nanika
12. jún 2012

@macocha ahoj, aku si nakoniec tu autosedacku kupila? 🙂

macocha
12. jún 2012

@nanika Ahoj, zatiaľ žiadnu. Mám teraz zdravotné problémy tak nemám šancu chodiť a okukovať naživo, tak ešte chvíľku počkám. A budem vás tu potichu šmírovať, či ma medzičasom niečo mimoriadne neosloví. 🙂

nanika
12. jún 2012

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

nove testovanie adac 2012

pozrite si to, testovali sa dost zvucne a predavane znacky a zopar ich aj prepadlo, skoda tej kiddy, to by som necakala :( Video je sila :(

nanika
12. jún 2012

www.autembezpecne.cz/cz/s40/Testy/c1469-Testy-d...

prelozene, kto nevie nemecky, alebo hlada sikovnejsi link 🙂

miska2311
12. jún 2012

kamoska teraz kupila do 36kg Be Safe sice dost draha okolo227eur ale najbezpecnejsia 🙂

nanika
13. jún 2012

Myslim, ze tych 227 eur je priemerna cena za priemerne kvalitnu sedacku a predpokladam, ze bez isofixu. Cena, ani znacka z nej najlepsiu sedacku urcite nerobia a tych lepsich sedaciek je v dnesnej dobe uz pozehnane a kludne sa pohybuju aj nad 300 eur 🙂 Momentalne su povacsinou nabezpecnejsie sedacky s isofixom a pultikove - cize kiddy a cybex, ale nad 15-18 kg sa uz nepouziva ani pultik a tak sa aj tieto sedacky dostavaju na uroven bezpultikovych isofixovych sedaciek 🙂 Ale nikdy by som si nedovolila napisat, ze tak ktora sedacka je najbezpecnejsia, kedze bezpecnost dietata v sedacke zalezi nielen na sedacke, ale aj na technickom stave vozidla, vodicovej zrucnosti a spravneho pripnutia sedacky a nasledne dietata. Ak zlyha jeden prvok, aj ta najdrahsia a najbezpecnejsia sedacka zlyhava...

macocha
15. jún 2012

Konečne som sa dostala k tým ADAC testom a pochopila, prečo @nanika začínala tak opatrne. 🙂 Dík za ohľaduplnosť.

Ale tá Kiddy prepadla len ak bola namiesto isofixu pripevnená pásmi, inak skončila ako "dobrá". Je to tam uvedené v poznámke. Pre mňa teda vypadáva z hry, ale kto ju má kúpenú, nemusí sa báť - stačí používať zásadne s isofixom.

nanika
15. jún 2012

@macocha ano, ale som ja som zastancom obojzivelnych sedaciek, lebo nikdy nevies, kedy ta prikvaci a pouzijes tu sedacku do auta bez isofixu. Takze ja by som ju urcite neodporucila. Ale sokovalo ma ze kiddy ?!

V com som bola opatrna? Ja este aj psa strcim radsej do prepravky a priputam ju, nahoda je blbec :(

martuska75
12. júl 2012

@nanika zdravím už zase riešim autosedačku 😉 nie je to zatial akútne len idem pozerať niečo aj do manželovho auta aby sme nemuseli prekladať. Chcem niečo postupne vybrať a sledovať si ceny. Malá má cca 10 kg/ 18M. Auto je Oktávia a má aj isofix, ale uvažujem či kupovať sedačku s isofixom lebo potom ju nebudem vedieť použiť do auta k babinám. Daj nejaké tipy prosím. Ved popozerám aj sama ale rada si dám poradiť 😉

nanika
12. júl 2012

@martuska75 Marti, nieco pozriem, uz to ma byt do smeru jazdy a bud obojzivelna (pripnutie isofix a aj len na pasy), alebo bez isofixu. Pultik? Predpokladam, ze 9-18? Cena do? Pozriem ti to vecer, ked ulozim prisery, dnes je aj muz na sluzobke, je tu sodoma-gomora :(

martuska75
12. júl 2012

@nanika dík, neponáhľa to zatial, ked budeš mať chvílku - kludne aj budúci týždeň, zatial len "obzerám". To či bez isofixu alebo oboje to ešte riešim aj sama pre seba 🙂 Pultik asi nie zdá sa mi to také nejaké nepraktické ale možno sa mýlim. Nejako mi príde že to tam zavadzá. Tiež riešim dilemu medzi 9-18 a 9-36. Lákalo ma kvôli cene kúpiť 9-36 - pozerala som napr. Evolvu len mám pocit že je dooosť veliká - aspoň čo som pozerala rozmery a musím do auta narvať aj druhú sedačku s našou staršou. Tie 9-18 sú skladnejšie ale zase ked si predstavím cenu za kvalitnú sedačku ( a ešte aj s tým isofixom) a za 2-3 roky budem kupovať nové 2 (lebo aj ta naša romerka doma je do 18 kg) tak mi pretáča ciferníky 🙂 Musím nájsť nejaký rozumný kompromis medzi kvalitou, cenou a využiteľnosťou sedačky. Uvažujem, aby sme mali vždy jednu veľmi valitnú a druhú bud aby bola na dlhšie použiteľná alebo síce kvalitná ale za rozumnú cenu. Jednoduché zadanie čo ? Tu by mali čo robiť aj všetky počítače NASA s rozhodovacími modelmi 😀 😀 😀