Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

e37
10. nov 2012

@nanika ked sa da otacat, tak je aj pre vacsie deti urcite skvela, ale dost vychadza......

jerryjanka
10. nov 2012

babulky mne sa celkom páči autosedačka v kategorii 9-25 - je väčšia ako 9-18 ale napríklad dá sa ešte zčasti polohovať do poloľahu - takže ak aj 2-3 ročne dietko ktore sa mi nevlezie do 0-18tky čo máme ešte v aute na dlhšej trase pospí tak sa to dá aspon trocha sklopiť máte niekto skúsenosť práve s touto kategóriou sedačiek?

nanika
10. nov 2012

@jerryjanka ved hod tip a skritizujeme 🙂 Ja som sa k tomu vyjadrovala uz kedysi v tejto teme, ale mozno su tie sedacky uz ine, ako byvali, preto pisem, ze inspiruj 🙂

nanika
11. nov 2012

@jerryjanka som zastancom testovanych sedaciek, co tieto na odkazoch nie su. Nechcem sa rozpisovat, ale ak by to bola z tych kvalitnejsich znaciek, mozno by som sa nad tymito sedackymi zamyslela aj tuhsie. Zalezi na tom, co clovek od nich ocakava. Ja vidim len nekvalitu, viacero stupnov v jednom = zvysene riziko, kedze male dieta lieta, starsie sa tam tlaci... Pre mna akosi nepochopitelna a nestastna kombinacia...

Prosim objasni mi, co ta na nich uputalo, mozno splnia tvoj ucel, ktory v nich vidis, mne ich ucel akosi unikol :(

jerryjanka
11. nov 2012

@nanika no uputalo ma to že malu mam tearz v 0-18 kg sedačke - lenže aj ked ma len 13,5 kila už je tam ako sardinka hlavne ak je oblečena v zimnom kabate alebo bunde - a sedačka ktora je väčšia trieda teda nie 9-18 to je vlastne to iste - ale 15-36 tak tam by bola uplne stratená a bola by jej veľká tak preto som uvažovala nad tou 9-25. okrem ineho je to aj polohovacia sedačka teda by som ju mohla dať do poloľahu ak by zaspala čo ešte pri dlhych trasách zvykne niekedy

nanika
11. nov 2012

@jerryjanka tak to uz radsej 9-36, to hnahnanie sa v zimnej bunde, ktore dost zamestnava pasy je vsade do tych 18 kg rovnake :( Dlhsie pasy bohuzial nebyvaju :( Vyrobcovia totiz rataju s tym a maju pravdu, ze dieta ma byt v sedacke lahko oblecene a nie v zimnej bunde, znizuje sa bezpecnost suvisiaca s tym, ze je priputana bunda a nie dieta... Tak ale zasa kto ma moznost za kazdym dietatu predhrievat auto :(

nanika
11. nov 2012

@jerryjanka ja by som tak ani nemala k tomu vyhrady, keby boli tie sedacky normalnejsej znacky, testovane, ale v toto velmi doveru nemam :( A lepsie znacky asi maju dovod, preco do takychto stupnov nejdu :(

jerryjanka
11. nov 2012

idem veru zistiť či maju vôbec testy mam totiž od nich sedačku nania a tie testované sú

jerryjanka
11. nov 2012

@nanika ta ale to je skupina 1 - 2 v tom pripade stupne 1-2-3 musi byť pre menšie dieťa ešte horšia.

kvetinka211
11. nov 2012

@nanika Ahoj .. riesim sedackovy rebus .. syncek ma 12kg, 23 mesiacov, je dost vysoky ... cize ked sme skusali kategoriu 9-18 tak to vyzera ze by ju vyrastol o menej nez rok. Doteraz sme prakticky nejazdili a ak sporadicky ano, tak v strasne starej zdedenej sedacke, s ktorou uz radsej nechcem jazdit ked to teraz bude pravidelne. Akurat sa vsak uz naucil jazdit v smere jazdy, takze protismer uz tiez neprichadza do uvahy. No a chceme isofix. Kedze chcem max bezpecnost, vychadza mi to na 9-36kg cybex pallas 2 fix alebo concord transformer pro ci kiddy guardianfix pro 2 (tie co vysli dobre v adac a oamtc testoch). V oamtc vysla najlepsie v tejto kategorii cybex palas 2 fix a aj cenu ma najlepsiu ... vsetky su vsak pultikove, neviem ci mi v tom obsedi. Tak dufam ze sa skamarati s tym cybexom na ktory mi to zatial vychadza... mas pripadne este nejaky iny tip? (p.s. v predajni si ani za svet nechel do ziadnej sedacky sadnut, v tej nasej by sedel aj doma len tak 😀 )

petaov
12. nov 2012

@kvetinka211 ahoj, vlastní zkušenost nemám, ale taky jsem chtěla koupit Cybex. Cena je dobrá a podle testů je sedačka bezpečná. Pultík se mi líbí. Bohužel syn je drobnější, takže se spíše poohlížím po pásech.
Můžete mi někdo poradit cenově výhodnou a zároveň bezpečnou sedačku pro syna? Bude mít 20 měsíců, má 10 kg, je drobnější. Nevím, zda koupit ty rostoucí, nebo jen do 18 Kg. Určitě budeme vozit v zimní bundě, tak ať mu nějakou dobu vydrží (alespoň do tří let). Nejlepší jsou asi Römer a Maci Cosi, ale pro nás strašně drahé.

nanika
12. nov 2012

@jerryjanka tazko posudit, co v takom pripade sposobi viac skody, ci lacna hypermarketova sedacka, ci vyssie rozpatie stupnov...

nanika
12. nov 2012

@kvetinka211 ja by som pultik nedavala dietatu, ktore ho doteraz nemalo v predchadzajucom stupni, uz si na neho bude tazko zvykat. Stupen v jeho pripade je ok ta 9-36, ako pises. Bohuzial, neviem ti to teraz podrobne pozriet, najskor tak v stredu, zajtra mam tazku skusku do skoly a nemozem sa zabavat. Tie, co pises, podla mena poznam a su ok, ale ja by som do pultu nesla... Inak pultik je len do tych cca 15, maximalne 18 kg, podla rozlozenia proporcii telicka, takze ta zvysena ochrana, ktora robi pultikovky bezpecne, po odlozeni pultika pada.

nanika
12. nov 2012

@petaov 9-18 kg, aj ste drobnejsi, tak bude dobra do 4 rokov. Ale to je na tebe, aky cenovy limit si stanovis atd. Z netestovanych ti neviem ziadnu odporucit a chcela by som vidiet, kto by si taku radu vzal na triko 🙂 Aj ked aj taki experti tu uz boli... Ak mas prievan v penazenke, pozri bazar, alebo teraz chvilku pockaj a zaciatkom roka kup sedacku novu z tohto, alebo minuleho roka, pojdu dole, budu sa snazit vypredat stare zasoby...

kvetinka211
12. nov 2012

@nanika dakujem za odpoved .. no problem je ten, ze nam aj v obchode povedali ze bud bez pultiku s isofixom ale len kategoria do 18kg alebo bez pultiku do 36 ale potom bez isofixu (to je tusim ta britax evolva) .. mozno existuje aj ina kombinacia, ale potom mimo testov alebo zle vysledky, lebo som nic take nenasla. Pultik mame aj teraz v tej nasej obskurnej evenflo sedacke, i ked inak upevneny a ovela mensi, ma ho ale celkom rad, takze nadej tam je. Isofixu sa necheme vzdat, lebo sme podla toho aj vyberali auto. No ale chod sa rychlo ucit, drzim palce na skusku 😉 Ak si potom este najdes cas, budem rada

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika81
14. nov 2012

@nanika ahoj, hľadala som ťa v témach, chcem ťa poprosiť o radu, keďže si mi pred tromi rokmi super poradila pri výbere (aj nedávno na streche ohľadom UMR 😅 ).
Chceme kat. 15-36, môj výber padol na Cybex Solution X2, len mám dilemu či s isofixom alebo bez. Tie sedačky sú identické až na tie háky vzadu? Vieš mi poradiť, či cybex s fixom sedí dobre aj v aute bez isofixu? Ide o to, že máme dve autá, ja mávam po meste k dispozícií auto bez isofixu, deti vozím v ňom, ale ak ideme niekam ďalej, mimo mesta a tak, sedačky sa prekladajú do mužovho auta a tam isofix je.
Ako vždy, ďakujem za názor 😉

nanika
14. nov 2012

@em_ka treba menit, ked dosiahnu oci okraj sedacky, ak tomu tak je, nie je o com. Tazisko hlavy sa posuva do zadu pri naraze a nasledne do predu, pri prerasteni hlava straca oporu, je tu vysoke riziko zranenia...

nanika
14. nov 2012

@veronika81 pozriem ti to neskor, ked tu bude klud 🙂

nanika
14. nov 2012

@em_ka Evolvu, lebo do 18 kg by uz bola mala, alebo na chvilku a 15-36 ste este malicky. Ak si bola zvyknuta na First class, budes pokojna. Alebo sa teda poobzerat po inej 9-36...

nanika
14. nov 2012

@kvetinka211 http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/m...
tuto tabulku mas? Mne bol ten transformer dost simpaticky, ibaze je to dost objemna sedacka a ked mas dat do zadu tri, tak zabudni popelko. Alebo dve a cloveka, je to podla mna najsirsia sedacka na trhu.

Ale inak mas pravdu, isofix a vysledky testovania dost zuzili vyber. Tak kludne kup pultikovu, ak mas s pultikom uz skusenost a je to ok, aj tak ho uz dlho mat nebudete, mozno len tento rok a pred buducou zimou uz pojdete na dospelacke pasy na telo.

nanika
14. nov 2012

@veronika81 http://fotelik.info/pl/testy/grupa:15-36/ocena/... pre teba plati toto, podla toho je tam znizena znamka za komfort. Ja by som skor isla bud do romera, alebo concordu. Tu sa z tych sedaciek uz velmi nestriela, neexistuje vyslovene zla sedacka, ak nie je komplet z polystyrenu, alebo len podsedak. Uz by som sa zamerala len na isofix, alebo bez neho a co sa tyka pohodlia, vypracovania, ci je bocna ochrana dostatocne vysoka a nie je len do polovice chrbtovej casti (ja som prave tak kupila teraz cybex a nie je to dobre :() V ziadnom pripade, vid moj nestastny vyber, netreba vyberat cez net, ale v obchode.

Este k isofixu. Sedacku bez neho na isofix nepripnes. Sedacku s isofixom nepriputas o auto isofixom. To znamena, ze ak mas v aute, ktore ma isofix isofixovu sedacku, tak ju nepreba pri neobsadenosti putat pasom, lebo je ukotvena. Ak v nej sedi dieta, je to dalsia istota a zabezpeka, ktora pridrza sedacku na mieste a vtedy sa neda povedat, ze by sedacka nesedela dobre na sedadle.

nanika
14. nov 2012

Ak som na niekoho z vas zabudla, tak ma kludne oslovte, aby som si nasla v poste odkaz, ze tu mam odpisat, alebo cez IP, skor ci neskor sa ozvem, skusky mam zasa buduci tyzden, tak budem mat zasa teraz trocha casu, tak sa vam povenujem 🙂

veronika81
15. nov 2012

@nanika aha, takže tieto sedačky ak sú bez isofixu, sa v prípade ak tam dieťa nesedí, musia tak či tak pripútať pásom, ano? A prosím ťa, čo presne znamená tento znak "-" v tej tabuľke, nerozumiem tomu celkom. Že sa to nehodnotilo?
Rozmýšľam ešte nad nejakým Romerom v tejto váhovej kat. 15-36. Lebo aj 9-18 máme romer king plus, to idem teraz posunúť dcére.

kvetinka211
15. nov 2012

@nanika dakujem, tuto tabulku som nepoznala, vyzera byt super take zrhnutie testov
Nastastie zatial nam staci jedna sedacka, v buducnosti niekedy v kombinacii s vajickom, potom budem musiet asi sediet vpredu ... a ked budu tri, tak jedine ine auto 🙂
Myslis ze ten concord transformer je lepsi nez cybex pallas fix2? V testoch su tusim rovnako a aj nazivo na mna posobili podobne. Kiddy asi z vyberu rovno vylucim, lebo mali v teste aj jeden uplny prepadak ktoremu sa zlomila sedacka ... nejako im kvoli tomu nedoverujem.
O inych asi nema zmysel uvazovat, kebyze idem do nepultikovych tak potom ostava ta britax evolva bez isofixu a ta uz ma bezpecnost rovnaku ako nejaky lowcost. Takze si bude musiet syncek zvyknut na pultik, inak bude chodit pesi 🙂
Ale snad ked to dostane ako darcek a bude sa s nou par dni doma hrat tak si ju oblubi.

kvetinka211
15. nov 2012

@nanika to s tym kiddy Guardianfix Pro (Isofix) nechcem sirit paniku, teraz tu info neviem najst, na adac pisu iba ze prepadla v testoch ked bola priputana bez isofixu

nanika
15. nov 2012

@veronika81 nie ze sa nehodnotilo, ale netestovalo... Spracovavaju zname testy, sikovne je, ze je to v jednej tabulke🙂

nanika
15. nov 2012

@kvetinka211 ano, nejaka kiddy prepadla, ale tiez sa mi to nechce dohladavat...