Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

mircalla
16. mar 2015

@pegy je to sice stary prispevok, ale tuto sedacku mozem len oporucat. mame recaro young sport. ono tie sedacky 9-36 su pre male deticky dost nepohodlne na dlhsie cesty, my sme kupili 9-18 kg, je tam opierka hlavy a vela poloh, teraz budeme menit, zacina byt mala, ale nelutujem....v aute rodicov ma 9-39kg, zdaleka neni taka pohodlna a malemu casto padala hlava, ked zaspal

lilitela
14. jún 2015

Maminy z Bratislavy prosim Vas ak kupujete teraz niektora autosedacku vacsiu, pre starsie dieta , napr. 9-36kg, alebo 15-36kg a ostala by Vam krabica ozvite sa mi, potrebovala by som. Dik

martin_biely
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
30kika30
31. júl 2015

na www.dolex.sk majú aj od 0 do 25 kg sú dobre polohovateľné potom tam majú aj také od 9 do 36 kg kde sa dá vybrať chrbát sedačky a ostane Vám len podsedák

pillipilli
15. feb 2016

Ja som sa na toto putala odbornika a te mi povedal. Pokial sa jazdia dlhe trate s dietatom tak tam treba pohodlnu sedacku na kratsi cas myslim 9-18, 18-32 kg
Ak vraj sa cestuje len niekam do obchodu vraj staci od 9-36 kg
Potom tu niekdo spominal ze od 25 kg staci len podsedak. Tak to je taka kravina ako to moze niekto vobec napisat. Prvomrade si treba nastudovat do akeho veku dietata sa vyvija chrbtica . Ja som sa dovitala ze do 6 roku a vraj len vtedy odporucaju podsedak. Ak ho date skorej hrozi trvale poskodenie chrbtice az smrt pri zlomeni vazou, lebo dieta ma v pomere ku svojmu telu tazku hlavku.
To len toko k mudrovaniu ;)

baska1
15. feb 2016

My máme sedacku 9-25kg Coletto Santino a spokojnosť,potom planujeme kupit este väčšiu sedacku,aj keď by mohol mať uz podsedak,tak to nerisknem

baska1
15. feb 2016

@pillipilli podľa noriem dokonca od 15kg staci podsedak,bohužiaľ riadna blbost😞

smatka
15. feb 2016

9-25kg

iwana7
10. apr 2016

Ahojte.Citala som aj starsie prispevky,ale predsa si este raz dovolim ot. Sedacka 9-18 kg alebo 9-36 kg? Nas syncek je celkom valibuk(10 mes,10kg) sa bojim,ze mu sedacka 9-18 kg vydrzi malo,2 roky cca,neviem.Uvazujem nad romer cena cca 280 eur.len na 2 roky dost vela penazi☹,ak potom kupit novu.Ale zase uplne rozumiem,ze 9-36 kg je velky rozsah-nesplni ucel,vydrzi naozaj sedacka cca 12 rokov,vyvoj sedaciek sa rokmi meni a pod.Prosim,dajte nejake vase postrehy,nazory,skusenosti. Dakujem vopred🙂

pillipilli
10. apr 2016

@iwana7 kazda sedacka od romeru ma certifikat, ak si mozes dovolit investovat dva krat do sedacky tak si ju kup, ale ak nie staci ta jedna od 9-36 kg. Potom ak cestujes dlhe trasy s dietatom tak si kup radsej tu od 9-18 ale ak iba niekde na nakupy a dakedy na vylet tak si myslim ze to ue zbytocne. Mne to takto vysvetlil aj odbornik na sedacky.

mircalla
10. apr 2016

@iwana7 zavisi kam a kolko cestujete, my sme chodili casto na dovolenky autom do zahranicia aj na slovensko, sedacko 9-36 kg je neporovnatelne menej pohodlna na spanie aj cestovanie - mensim detom to moze dost vadit. moj nazor. my mame recaro young sport aj s isofixom a neviem si ju vynachvalit, menili sme ju az ked mal syn 5 rokov, v pohode sa tam zmestil a aj vahovo bol tak, ze mal tych 18 kil-19 kil
suhlasim s @pilipilli

winni
10. apr 2016

Ja som menila sedačku 9-18 Kg keď mala dcérka necelých šesť mesiacov, väčšie pohodlie, polohovateľnosť a kupovali sme od výrobcu CAM, pre mňa je to kvalita na nezapletenie, máme teraz do 36 kg a chválim si jednoduchosť, pohodlnosť, bezpečnosť výrobcu Cam.

9 - 18 kg aj keď chodíš len na nákupy, ale určite využiješ sedačku do troch rokov, pre bábätko ide o pohodlie, či v lete, či v zime a samozrejme, že väčšina detí v sedačke zaspinká. Aj keď ideš na krátku vzdialenosť, môžeš sa dostať do kolóny a čakáš hodinu, dve viac. My máme rodinu cca 150 km vzdialenú od nás, chodíme na výlety do Tatier a do Poľska, čo pre nás nie je najbližšie z BB.

iwana7
17. apr 2016

Ahojte. Ďakujem pekne za názory. Našla som sedačky ešte romer 9-25 kg- je to taký kompromis? že niečo medzi menšou- 9-18 kg, čo sa bojím, že z nej synček rýchlo vyrastie a medzi veľkou 9-36 kg- kt. ako píšete môže byť nepohodlná. Dajú sa sedačky sklopiť aj na spanie, alebo aspoň tomu priblížiť? 🙂

lalus
17. apr 2016

@iwana7 ak si môžete dovoliť zainvestovať, romer urobil ešte ďalší krok vpred... je to 9 - 36 kg, s tým, že pripútanie 5 bodovým pásom je až do 25 kg (bežne je len do 18 kg) http://www.buggies.sk/romer-advansafix-ii-sict-... pričom sa mi aspoň podľa obrázku zdá, že aj pre mladšie dieťa môže byť pohodlná aj na spanie. A zase ak je tvoj malý pomerne ťažký, tak aj tak by som skôr ako 3,5- 4 ročné dieťa asi nepripútavala len trojbodovým bežným pásom, dovtedy je podľa mňa vhodné používať ten 5 bodový pás a na tejto by vám to mohlo dlhšie vydržať (že ho 5 bodový pás obíde) 😉
sklopiť sa žiaľ tieto väčšie sedačky dajú už len minimálne

iwana7
17. apr 2016

@lalus ďakujem pekne za názor, presne nad týmto typom romeru rozmýšľam. Tiež sa mi zdá, že sedačka má akoby vo vnútri vložku pre menšie detičky, čo by mohlo byť pohodlnejšie. Tiež podľa videa na stránke, je sklopiteľná trošku v režime 1/2 (pre menšie deti)- čo ma teraz zaujíma najviac 🙂 Tak sa zase prikláňam k tejto 9-36 kg. Už som totiž bola na pochybách, či nie 9-25 kg:-/

lalus
17. apr 2016

@iwana7 podľa mňa špeci vložku pre menšie detičky nemá, je to len bežná sedačka, ale vyzerá, že má dostatočnú bočnú ochranu a hlavová opierka sa dá dať dostatočne nízko - čo býva podľa mňa najväčším problémom tých sedačiek 9 - 36 kg, že polstrovanie/bočná ochrana veľmi slabé a hlavová opierka začína kdesi pri ušiach, ak tam ľudia posadia ročné dieťa... ja som výrazne proti takýmto sedačkám - česť výnimkám samozrejme 😉 .
Pri tejto sa mi to zdá byť fajn, je to romer, snáď vedia čo robia 😅
najideálnejšie by asi bolo ísť ju priamo vyskúšať kamsi na predajňu - skús pohľadať na nete, či vo vašom okolí taká predajňa nie je, aby si videla, že mu sedí aj veľkostne, nielen váhovo.

prikladám jeden obrázok stiahnutý z netu - malé dieťa v sedačke 9 - 36 kg 😝

lastom
20. máj 2016

my mame 9-18 kg, pretoze ked uz ma dieta nad 18 kg, uplne mu staci podsedak

meluela
20. máj 2016

@lastom zo zakona ano. mne vsak pride o dost lepsie mat sedacku pripnutu izofixom a s nejakpu tou bocnou ochranou nez kus polystyrenu pod zadkom .. aj crashtesty su podobneho nazoru

marcinho11
25. máj 2016

Ja osobne by som bral od 9-18 kg , má veľa upínacích prvkov,takže určite budete spokojný, poprípade záujmu je tuto aj zľava http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ 🙂)

ivankaberrynka
30. okt 2016

@edita111 Ahoj. Ako ste s autosedackou Lorelli spokojni teraz po 2 rokoch?

ejkapod
19. júl 2017

@edita111 dobry den. prosim vas ako ste spokojna zo sedačkouLorelli...ja mam vyhliadnutu LORELLI JUNIOR no nikd neviem najsť recenzie...