Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

vejinka
7. máj 2009

ach jaj ...pochybujem ze by tvoje velke oci videli na havarovanej samozrejme takmer novej a potah by bol iny krasny..jedno z druhym ale povedzme by vzadu zvnutra bola puknuta..to nikto nevidi vyzera krasne ale absolutne nieje bezpecna..a mozno by to nevedel ani predavajuci ale vedel by ze bola havarovana a poprel by to ...taktze keby to bola romerka kupila by si ju lebo je znackova??? a to ze nevidiet na nej vadu alebo vadna by bola to by pre teba bolo nepodstatne? noooo zaujimaveeeeee 😕

vejinka
7. máj 2009

takze ak romerka moze byt aj z prepacenim zasrata a nefunkcna..ale ty by si ju kupila lebo by bola "znackova" tak toto ma dost pobavilo

bihan
7. máj 2009

Ja má vo zvyku dobre si obzrieť tovar, ktorý som kúpila (či už cez internet alebo v obchode), pekne povyzliekať poťahy a pod. a ak mi niečo nevyhovuje, tak tovar vrátim. U vás sa to tak nerobí? 😉

pepies
7. máj 2009

vejinka ja nechapem, o co Ti ide, chcela som Ti len poradit, velke oci sice mam, ale rozhodne predavajuce napr. na Mimibazare neponukaju havarovane sedacky, aj ked by to bolo z druhej ruky ....... Existuju netove bazariky, kde sa da slusne nakupit aj z druhej ruky ...........
ak si sa rozhodla, je to Tvoja vec, chcela som len poradit ...........
zvlastny sposob komunikacie .............
ak si sa uz rozhodla, tak sa nepytaj na nazor, lebo vidim, ze je zbytocne Ti radit.

ja vsak rada uvitam vsetky babenky, co mi poradia pri vybere.........

vojtisek2007
7. máj 2009

ahoj všem,
souhlasím s bihan - autosedačku bez crach testu bych také nekoupila - taky budeme teď kupovat 9-36 pro malého a vybrali jsme Romerku - je prostorná (do různých jiných zkoušených tipů byl hodně natěsno) a hlavně má ty testy...což je pro nás hodně důležité 😉

vejinka
7. máj 2009

uha povyzliekat potahy? nuz cez internet to moze byt dost obtiazne.. 😅 ale budem na to mysliet ked mi ju donesuuu

pepies
7. máj 2009

vejinka Tebe o co ide?

vejinka
7. máj 2009

pepies..to ej pken ze ams velke oci..ale tebe som to nepisala..ale nevadi ze si sa ozvala..moja vina ze som tam nedala nick 😉 netvrdim ze mi neradite ..len potrebujem silnejsie dovody preco by som ju nemala kupit 😉

bihan
7. máj 2009

Pepies, nerieš.. trošku sa to začína uberať iným smerom, lebo niektorí ľudia si myslia, že značková testovaná sedačka je snobizmus. 😉 Na tom sa zase musím smiať ja.

pepies
7. máj 2009

vojtisek mas Romer King Plus alebo iny typ? my vela cestujeme a stale sa rozhodujem medzi Maxi Cosi a Romer

vejinka
7. máj 2009

dievcata ja viem ze mi chcete dobre no uznajte ze je zbytocne a navyse vysoko nad moje pomery kupovat romerku ked ju vyuzijem dva krat do roka...skuste ma pochopit 😉

pepies
7. máj 2009

moja posledna rada:
nekupuj si ziadnu autosedacku ........... na 2x do roka sa Ti to fakt neoplati .................... urcite sa najde niekto, kto Ti ju na 2x do roka pozicia ............

vojtisek2007
7. máj 2009

pepies - vybrali jsme romer evolva 1-2-3 ultra , maxi cosi máme vajíčko na malou a jsme s ní moc spokojení....ale v té katergoii 9-36 nemá maxi pásy v sedačce ☹ , takže vyhrál romer

vejinka - a nevyplatilo by se tedy vždy když pojedete ,když je to 2x do roka sedačku zapůjčit - jsou obchody,kde sedačky půjčují - alespoň teda u nás

lucenek
7. máj 2009

no souhlas s bihan, pepise, vojtisek
mě tři tácy navíc stojí za život mého dítěte i kdybych ani jednou nebourala nebo neměla nehodu, litovat nikdy nebudu

bihan
7. máj 2009

alebo si ju požičaj z nejakého bazáru, babyservisu, na Slovensku sa to celkom slušne rozbieha.. na použitie 2x do roka by som nekupovala žiadnu sedačku ani ja... šetrenie na lacnej sedačke je šetrenie na nesprávnom mieste.

andrealv
7. máj 2009

Ahojte kocky!Rozpredavam zan.kociky aj kojenecke oblecko za super ceny-za nakup z dovodu zrusenie predajne.pozrite si na mimibazar pod AndreaLV
dakujem

a poradte mi prosim dobry sedacku od 9-36kg pre 2j rocneho syna.diky!!!!

pepies
7. máj 2009

vojtisek aj my mame Maxi Cosi vajicko a max. spokojnost.
Vsak este mam mesiac cas na vyber ...... 🙂

vojtisek2007
7. máj 2009

pepies - my právě u syna (vojta) museli právě kolem toho 8-10měsíce přejít z vajíčka na 0-18kg protože jsme mu koupili vajíčko od CAMu a už v tom necelém roce mu bylo malé, bohužel jsme v té kategorii 0-18kg šli opět do CAMu, tak už teď mu čouhá hlava (kousek) a musíme přestoupit na těch 9-36kg - proto jsem u Eli ve vajíčku šla do maxi cosi - připadají větší, ale ta větší kategorie zase nemá pásy v sedačce....

verapa
7. máj 2009

Ahojky,
omlouvám se případně za hloupý názor ale nemám důvěru v sedačky pro více věkových kategorii, prostě radši popořadě, jak to má být 0-9,9-18,18 a více, věřím že někdo prostě nemá na to si kupovat sedajdu po půlroce zvlášť když je prcek větší, ale bezpečnost nade vše.
Osobně od narození frčíme v maxi cosi a spokojenost i teď s tou větší, malá se v ní i krásně vyspinká.
Bihan kdyby to šlo tak vysleču co možu ale asi by se na mě prodavačky hotně divně koukali takže aspon omakam :o))))

nanika
8. máj 2009

Verapa, mas pravdu, ale zalezi od sedacky. My sme mali vajicko cam, ku cortine, maly uz ako pol rocny nemal kam s nohami a zacal vycuhovat, od znamych sme dostali romera, takze teraz je v kategorii 9-18. Ale, ak by sme mali kupovat, dnes viem, ze by sme isli na Evoltu, ktora je zmiesana kategoria, nie je to lacna autosedacka, ale velmi dobra a mam referencie od bab, co ju kupovali pre rocne decka, alebo aj skor, ze je vhodna a dobra aj pre ne. Ma tak isto dve polohy ako 9-18 kg romer, takze velmi v nej rozdiel nevidim a dieta by v nej nemalo lietat, lebo sa da sirka a dlzka s dietatom casom nastavit... Takze myslim, ze zalezi nielen na skupine, ale aj na znacke... Rozhodne som ale za pasy v autosedacke, podla moznosti do tych 3 rokov.

nanika
8. máj 2009

Uz neviem co pisem, nie Evoltu, Evolvu som myslela ☹

fajra
10. máj 2009

Holky, potřebovala bych poradit, mám 9ti měsíční holčičku a chystám se koupit sedačku, rozhoduju se mezi Maxi Cosi a Jane Exo-to je novinka, moc se mi líbí, ale cena kolem 7tisíc, není to zbytečné, tolik do sedačky investovat? Bezpečnost malé je samo na prvním místě, jen jestli člověk neplatí především za značku 😅 Děkuji předem za názory 😉

lucenek
10. máj 2009

fajro
myslím, že bys měla skáknout do shopu a malou do tobě líbezných sedaček posadit a nechat si objasnit pár info od prodavaček a pak vybrat přes net. Já měla favortia a nakonec jsem totálně přehodnotila názor, jde mi o pohodlí Sáry, aby ji v sedačce bylo fajn a aby byla bezpečná a v souladu s normama. Ostatní jako jestli se líbí mě nebo cena mě nezajímá

fajra
10. máj 2009

Děkuji, asi máš pravdu. 🙂 Jen kde je tu poblíž nějaký dobrý obchod se sedačkama, nevíš?

lucenek
10. máj 2009

fajro byla jsem v Ově v shoppining parku v chiccu
náhodou tam dělá moje kamarádka a ta mi dost poradila...vytahala mi asi 7 sedaček 😉 , nakonec říkám jo máš recht jdu objednat z netu, jsou tam na to zvyklí 😀

fajra
11. máj 2009

OK, tak tam taky zajedeme kouknout a vyzkoušet...Děkuji moc za tip 😉

lilly
11. máj 2009

ahojte, mne sa velmi paci Britax Evolva, ale neviem, ci by sa dala dat do Felicie.. nemate s tym niekto skusenost?

boglarca
11. máj 2009

Ahoj holky, já bych se chtěla zeptat na zkušenosti mezi Kiddy Comfort Pro a Recaro Young Sport. Děkuji 😉

nanika
11. máj 2009

Lilly, podla mna ju tam v pohode das, ale nakolko je velmi priestranna a robustna, dvoch ludi k nej uz do zadu neposadis...

bihan
11. máj 2009

Lili, podľa Fit Findara Britaxu sa do Felície nevprace, ale možno majú nedostatočné info... chcelo by to skúsiš.. do našej 206-ky sedí na doraz.