Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

marionn
30. jún 2009

🙂 Díky, no to máš pravdu, že naj je vyskúšať. Ja som chcela skúsiť cez net, väčšinou je to lacnejšie.
Synček má 13 mesiacov, xi, takže približne v takom veku ako ste boli vy. si zlatá. ďakujem krásne. M 😉

bubinko83
30. jún 2009

dosa,ano recaro a STM su vlastne take iste.Nam sa via pačila srochemuhle,ale je to každeho osobna vec to je jasne. 🙂

dosa
30. jún 2009

no, na nete to byva lacnejsie, v obchode sme za nu dali vyse sest tisic, ale ktovie v akych cenach su teraz. inak potom davaj pozor -. lebo je STM starlight SP a STM starlight (bez SP). ta bez SP je lacnejsia, pretoze nie je polohovacia.

num7976
30. jún 2009

ahojte co poviete na tuto sedacku?citala som diskusiu,jedna babenka sa tu rozhodovala medi touto a demou no mne sa viac paci tato,nema s nou niekto skusenosti?malu sme v nej vyskusali posadit sedela jej dobre,na daleke trasy nechodime,tak snad by nam mohla byt dobra,hm?
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

marionn
30. jún 2009

bubinko a dosa: Vďaka. kuknem na to. 😉

marionn
30. jún 2009

ahojte... 🙂 no nedalo mi to, tak som si ich musela obzrieť. oni majú len 2 polohy sklopenia? Tie(9-25kg), čo som pôvodne pozerala mali 6 polôh. som riadne zmätená. 😕

dosa
1. júl 2009

ano, oni maju len dve polohy a ta poloha lah nie je uplny lah, je to len par stupnov. pisala som o tom na 17 strane. ale starsim detom uz to staci a navyse je sedacka taka uzavreta, ze sa da v nej spat aj posediacky... tie do 25 kilo maju viac poloh ale uz som tu niekde citala, ze ta poloha na spanie je tiez u kazdej autosedacky ina - niektore sa daju dat uplne dole, niketore sa posuvaju po centimetri - takze tych 6 poloh moze byt take iste sklopenie ako to nase jedno 😒 preto nie je nad osobny omrk 😉 ved v obchode mozes omrknut a potom objednat na nete - ak bude lepsia cena.

marionn
1. júl 2009

veru, máš pravdu. 😉 asi pozrieť a vyskúšať aj s bábom, že.
Tak keď niečo poriešim, podám hlásenie 😀 . Dúfam, že sa budem vedieť rozhodnúť. Pá a dík.

minda
1. júl 2009

Tak my máme Recaro Young Sport a jsem velmi spokojená. Spací polohu jsme zatím nezkoušeli, Patrik v klidu usíná i v poloze sed.

pinco
2. júl 2009

Ahojte, mate niekto skusenost s Romer Eclipse Trendline? Pisu o nej, ze je vhodna do mensich aut, len ci nie je potom aj malo priestranna 😕

pancake
8. júl 2009

kolko stoji taka sedacka maxi cosi? neviete niektora?

marionn
8. júl 2009

ahojte, máte skúsenosť s autosedačkou Kiddy Comfort Pro alebo ste ju videli "naživo"? Ak ano, prosím, napíšte, čo si myslíte, prípadne ako je to s polohovaním. dík

marionn
9. júl 2009

nooo...hľadala som ďalšie info o sedačkách Kiddy Comfort Pro alebo Kiddy Infinity Pro. Zdajú sa mi naozaj super, no nevidela som ich "naživo", tak neviem 😖 . Predtým som pozerala tie,čo radili bubinko a dosa, no teraz neviem. Zaujali ma tieto. asi je to tým, že stále mám čas na premýšľanie. 😅 😅 To je aj niekto iný taký nerozhodný alebo som tu sama 😀 😀 😀

dosa
10. júl 2009

marion - ja som taka ista, nerozhodna, vahava (a to ani nie som vaha 😀 ) a vsetko si potrebujem premysliet a kym sa rozhodnem, uz to v obchode nemaju 😒 no a keby som sa mala drzat nazorov na koniku - tak by som v zivote nic nekupila - lebo ak tu niekto s niecim je spokojny, v zapeti sa najde aj niekto, kto spokojny nie je, alebo to uplne zamietne. preto sa radsej uz nic nepytam - idem do obchodu, popytam sa, vyskusam osobne a potom kupim 😉

ja som tie sedacky kiddy tiez nevidela nazivo, dost ma odradza, ze sa daju zvacsovat do vysky a do sirky (kdesi som citala, ze ak sa sedacka sklada z viacerych casti je pri naraze nestabilna, skor sa zlame ako taka, co je z jedneho kusu) ale zase na druhej strane vraj mala kiddy super umiestnenie v testoch - tusim v roku 2008? tak neviem, je to na tebe. videla si video? tak prijemne rozhodovanie 😎

https://www.youtube.com/watch?v=agkGA64O1Iw
lenkasop
10. júl 2009

Marion - nie si sama kto sa nevie rozhodnúť - najskôr sme chceli Britax Evolva,ale teraz neviem-pozerala som aj STM starlight a Kiddy. Fakt neviem. ☹

Dosa -pozerám,že máš dobrý prehľad o autosedačkách. Môžeš mi poradiť ktorú z týchto troch sedačiek -ktorá je podľa teba naj.... VĎaka 🙂

dosa
10. júl 2009

lenkasop - no kym som si vybrala tiez som ich obzrela hodne a vela som si o nich precitala. preto ten prehlad 😀 - ale dalsie novinky uz nesledujem. ja som nakoniec vybrala STM starlight a nemozem na nu povedat nic zle - az na to polohovanie, ale ako som uz pisala, mam to stale na tej oddychovej polohe a keby aj mala zaspala v tej sedacej polohe (zo zaciatku sa nam to stalo par razy) tak sa nic nedeje, lebo tie bocne opierky jej drzia hlavu. mame ju uz dva roky a este ju budeme mat asi hoooodne dlho, lebo som do nej nasúkala aj 10 rocneho synovca 😉 ale ponuka je cim dalej lepsia, rozmanitejsia, tak neviem, ako by som pochodila teraz, co by som vybrala. ta evolva ma tiez len dve polohy sklonu a ta nastavitelna sirka sa mne osobne moc nejavi (ale zase to nie je zle, ked dieta rastie viac do sirky, ako do vysky) - inak mi pridu podobne. o chvilu budeme mat druhe babo, ale asi uz nebudem vymyslat a ked prerastie vajicko, kupime zase STM - aby si nezavideli 😉

lenkasop
10. júl 2009

Dosa vďaka za radu, aj ja som z okresu Galanta -kde presne bývaš a autosedačku si kúpila cez net alebo v obchode a kde, rada by som ju videla naživo. 🙂

dosa
10. júl 2009

noooo, mne si z fotky povedoma, ja som zo serede a neviem, ci aj ty nie, alebo sa mi na niekho odtialto straaaasne podobas 😀

sedanu som kupovala v trnave, na druzbe, v sani centre, ale keby si ju chcela kupit na nete, kvoli lepsej cene, mozete si prist k nam oskusat 😀

lenkasop
10. júl 2009

aj ja som zo Serede 🙂 🙂 Chcem sa ta ešte opýtať,či si malá zvykla na ten ochranný pultík (teda ak ho máte?).Ten sa kupuje so sedačkou alebosi ho musíme dokúpiť - nevieš náhodou?

dosa
10. júl 2009

STM nema pultik. ten pultik ma Kiddy. STM ma vlastne pasy, kiddy ma ten pultik namiesto pasov 😉

lenkasop
10. júl 2009

Vidíš, už som z toho zmagorená a neviem,čo píšem 😉

dosa
10. júl 2009

treba si spravit pauzicku a neskor sa k tomu vratit este raz s vyvetranou hlavou 😉 😉 😉

geegee
10. júl 2009

my mame Britax Evolva od 9 do 36 kg, som s nou spokojna, len by som rada napisala, ze netusim, ako sa do nej ma zmestit 36kilove dieta. Syn ma teraz 105cm a 18kg a na vysku mu je len tak tak...alebo je este nejaka moznost ako ju predlzit a ja som ju neobjavila? 😕 😅

dosa
10. júl 2009

geegee - ta opierka hlavy by sa mala do vysky posuvat - uz to mate nadoraz?

geegee
10. júl 2009

dosa, ano, je nadoraz a Matusko ma hlavu zarovno s jej vrchnym okrajom. Aj sue tu z MK ju ma a tiez vravela ze je dost mala. Je pravda, ze Matusko je vacsi ako ostatne 3 rocne deti, ale od 36kg ma daleko

dosa
10. júl 2009

tak matusko je teda dobry dlhan - ale ved aj buducich basketbalistov potrebujeme 😉

to som prekvapena, ze uz mu je teraz mala, kedze 36 kg sa pocita ze by to malo byt do 12 rokov a taky 12 rocny ma mat okolo 140 cm a viac. tam bude nejaka zrada, s tym ti neporadim 😒

geegee
10. júl 2009

aj v manuali maju vysku do 120cm, teraz som pozerala na ich stranke, ale je to v nemcine a s tym si ja neporadim, tak ktovie co tam pisu...ved ja som ju kupovala s tym, ze ako dlho mu vydrzi 😀

nanika
10. júl 2009

nestrasit, ja ju mam tiez. Ja si len pamatam, ze je tam podmienka, ze pokial ma dieta tusim nad 120, musi byt len v tej sikmej polohe... popruhy si uz odopla? Blba otazka, ked uz ma 105, ze jo ☹

winona24
12. júl 2009

ahojte baby...neviem či ste už toto čítali...ale ja ja hľadám autosedačku...zatiaľ sme vo bajíčku...a narazila som na toto....

http://www.baby-web.sk/Clanky/a2385-Test-autose...

ak sa to tu už objavilo OSPRAVEDLŇUJEM sa opakovanie 😉

krista
13. júl 2009

dulius • 1d • Dnes v 11:02
kvalitnu za dobru cenu, co by ste poradili ?
pozeram na babetkovo.sk, autosedacky 9-25, alebo az 36
je toho tam strasne vela v cene okolo 100 Euro povedzme az 140 Euro ...