Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

ikuska26
19. okt 2007

ahojte, kristi to som citala ja ja, ale maly uz zneho trci....a kupili sme si recaro 9-36, a rozdiel je vtom, ze je tam vlozena vlozka ta je 9-18 a ked je vyberies je do 36 a ma hlavne dobre vysledky testov 🙂 zajtra ju otestujeme, da sa dat aj do lahu, no aketo takeho, uvidime...

adetka
20. okt 2007

my zatial sedime v autosedake proti smeru jazdy... a kedze mame 0+ mozno v nej posedime este nejake dva - tri mesiace... ale uz pozeram po vhodnej I ... len skoda, ze neexistuju aj I proti smeru jazdy... predsa len je ten pomer hlavicky k telicku este stale dost velky...

zuky
20. okt 2007

Ja by som ti odporúčala určite od 9-18kg, lebo v tých 9-36kg by sa ti babulo "stratilo" a nedajú sa polohovať, čo je pre mňa podstatná vec, lebo väčšinou keď cestujeme mi "malý" zaspí a neviem si predstaviť ako by spal posediačky a padala mu hlavička...

androna
20. okt 2007

zuky a to mas odkial ze sa nedaju polohovat?recaro i storchenmuhle i babypoint zenith.su polohovatelne a neviem este ktore.

adetka
20. okt 2007

ja ani nechcem inu ako 9-18 kg... ani som nad inymi neuvazovala... kedze sa mi Mimi zda este malinka do takej velikanskej autosedacky ako ta 9-36 kg... a tie do 18 kg sa mi zdaju pre nu bezpecnejsie...

zuky
20. okt 2007

...jaj sorry, nejak som to prehliadla

kristi
20. okt 2007

holky, Mia ma v 8 mesicich 70 cm, z vajicka mi taky leze, takze jsem musela koupit novou sedacku. Jen psali, ze je to proste lepsi. Ja si myslim,ze je lepsi, kdyz je dite usazene pohodlne a bezpecne..

my teda mame Babypoint COmet

emalea
20. okt 2007

My sme vymienali vajicko v roku a pol za Maxi Cosi Priori 9-18 a teraz sa poohliadame po novej, aj ked dievcatam tato este nejaky cas vydrzi, ale potrebujeme mat nieco aj na Slovensku, u starych rodicov, lebo obcas tam idem sama s dievcatami vlakom a nechce sa mi, samozrejme, trepat so sebou dve autosedacky. No a na Slovensku by sme boli nemobilni bez nich. Akurat, ze ked som si robila prehlad cez znamych a na nete, zistila som, ze sme asi pred tym rokom a pol prehliadli prave tie 9-36, ktore su s vlozkami a vnutornymi pasmi aj pre mensie deti a su polohovatelne. Ja by som teda uz vtedy do takej sla. Nie je pravda, ze tam dieta sedi vystrete, ani, ze v nej lieta, ale samozrejme, zalezi od toho, aku znacku a aku vymakanu sedacku kupite. Ja ani teraz nechcem kupit taku tu vystretu, aj ked dievcata maju tri roky, takze kupim presne tu, teda tie, ktore by som prave kupila pred tym rokom a pol a preto si myslim, ze ta 9-18 bola zbytocnym medziclankom.

jejke
20. okt 2007

Ja som prave tu od9-18kg ozelela, lebo sme ju pri starsom najviac pouzivali
a mladsi isiel po dvoch mesiacoch v nej do 9-36kg (ten "medziclanok" sme posunuli dalej rodine)a ak ked je polohovatelna,tato 9-36kg a je aj ovela drahsia a myslim ze aj kvalitnejsia (francuzska vyroba Travel easy tu mensiu sme mali polsku Sena)je to mensi sklon a hlavku mu musim podopierat vankusikom,
stale stale mu pada ked v nej zaspi...a to som viac natiahnuta dozadu opravujuc ho pocas jazdy ako je znesitelne 😖

bebek
21. okt 2007

ahoj ja mam od 9 do 25 a potom uz vraj staci len ten podsedak.Ta co mam je aj polohovatelna.

dashak
22. okt 2007

ahoj holky,
včera jsme byli v Polsku, je tam obchod Dětská krajina, takže jsme se tam zašli podívat, protože je tam velký výběr sedaček, člověk si to může ošahat, vyzkoušet.... měli tam jak tu recaro, kterou chtěl manžel (9-36kg, je tam nějaká vložka pro menší děti) i recaro 9-18kg a i maxi-cosi tobi, kterou jsem zase chtěla já.

Závěr - ani jedna se mi nelíbila co se týče polohování. Jako, mně to přišla jako komedie, jestli to jde sklonit o úhel asi 20° tak to přeháním 😅 , takže o nějaké extra super poloze na spaní nemůže být řeč... tu romerku, co psala musko, tam neměli, takže tu musím zkouknout jinde.

Ale, paní prodavačka pochopila, že sháníme takovou, která je pohodlná pro spánek, malá totiž v autě vždycky usne a jezdíme delší trasy, tak nám ukázala sedačku Bébé Confort, a ta teda se šteluje točením kolečka vepředu a ta opravdu jde skoro až do lehu. Takže teď ještě přemýšlíme o téhle.

emalea
23. okt 2007

Juj, vobec neviem, aka je ta Maxi Cosi Tobi, my sme mali Priori. Ale musim povedat, ze ich manzel doniesol domov a ja som sa rozplakala a pohadala s nim, ze sa tiez vobec nedaju posuvat do 'lahu', ze to je o nicom, to posunutie. Fakt teraz len teoretizujem, lebo netusim, aka je v reali ta Tobi ani Bebe Comfort, ale mne pride, ze uz ta nasa Priori sa tak vysunula na spanie, ze si len tak-tak maju kam dat nohy, jak su blizko prednych sedadiel. Dashak, nase dievcata v aute tiez furt, ale furt zaspia, ci ideme len z Kladna do Prahy alebo jazdime na Slovensko, coz je vacsinou na noc a minimalne 9 hodin a su uplne v pohode 🙂

dashak
23. okt 2007

emalea, ta tobi má nějakou zesílenou ochranu proti bočním nárazům. Ta bebe confort by měla být bezpečná hodně, dělá se i s tím isofixem a stojí skoro 9 tisíc 😝 bez isofixu kolem 5tisíc

Jinak tady je maxi-cosi tobi
http://www.autosedacky-kocarky.cz/autosedacka-m...

Bébé confort s isofixem:
http://www.autosedacky-kocarky.cz/autosedacka-b...

Bébé confort safe side
http://www.autosedacky-kocarky.cz/autosedacka-b...

emalea
23. okt 2007

To hej, ja to takto z obrazkov poznam, len nie v reali. Len som chcela povedat, ze neviem, ci je nejaky rozdiel medzi tym posunutim do lahu u Priori a Tobi. Myslim si, ze skor nie. Aj mne sa zdalo, ze je to o nicom. Ti hovorim, ze som sa zrutila, ked som to videla v izbe. Ale v aute to bolo ine a napriklad v tej Fabii, co mame my, si ani neviem predstavit, kde by si deti dali nozicky, keby sa to viac vysunulo ☹ Podla mna tie Maxi Cosi maju take standardne 'lezanie', asi ta Bebe nadstandardne. A nedovolia vam ju vyskusat aj v aute? Ze ako to tam padne.

dashak
24. okt 2007

Ahojky, tak včera jsme byli u nás v jednom dětském obchodě, kde měli tu bebe confortku taky. Konečně nám paní česky vysvětlila, jak funguje ten isofix, páč ta bez isofixu stojí 5tisíc a s isofixem skoro 9 tisíc.

A je to tak, že některá auta (nevím zatím jestli naše, ale moje astra to nemá a manželovo auto je v servise v Olmiku) mají za sedadly takové něco jako kovové očka a ta sedačka má taky nějaké kovové nevím co 😀 a natvrdo se to do toho zaklikne, takže se to při nárazu ani nehne... ale prý ty confortky drží i bez toho isofixu velmi dobře.

V podstatě jsme pro tu confortku už rozhodnutí, jen bych pořád ještě chtěla vidět tu romerku 😒 . Ale ta confortka je fakt komfortní 😅 , ukazovala nám i to štelování šířky, takže je to super, protože malá je fakt drobek, ještě nemá ani těch 9kg, ale ve vajíčku už je taková namačkaná, hlavička ji sice pořád nepřečuhuje, ale už tam nemá tolik pohodlíčka. A tu confortku jde pěkně zúžit, aby tam tolik nelítala a dá se taky hodně roztáhnout, takže bude mít fakt pohodlí. Teď už jen zjistit, jestli máme v autě ty očka na ten isofix, ať víme jestli koupit tu obyč nebo tu isofixovou. I když je to teda pálka 😝

adetka
24. okt 2007

ahojte dievcata... dashak... mne sa z tych tebou vybranych sedaciek paci najviac ta maxi-cosi... lebo ma tie chranice na bocny naraz... a da sa da aj dostatocne do lahu?

emalea
24. okt 2007

My ked sme kupovali sedacku 9-18, tiez som chcela taku s tym koleckom, co sa da stahovat a roztahovat podla sirky dietata, ale bolo nam povedane v predajni, ze sa to kolecko vraj velmi casto kazi ☹
Inak, adetka, my mame maxi-cosi Priori, tiez sa nam na nej prave tie bocne chranice pacili. myslim, ze je hodne podobna tej Tobi, co spomina dashak. Ja ked som videla ten sklon na spanie, tak sa mi to zdalo hrozne malo, ale v aute to posobi inak, je tam ovela mensi priestor a dievcata v nich spia UPLNE V POHODE, nikdy im nepadala hlava, ani nic podobne. Ale Dashak zase videla v reali aj tu BE-Be a ta ma sklon ovela vacsi, tak je asi lepsie si to pozriet v reali. Nase dievcata presedlali z vajicka do 9-18, ked mali rok a stvrt a naozaj ziaden problem so spanim a to sme cestovali tak okolo hodiny niekolkokrat do tyzdna a tak raz za dva mesiace Kladno-Kosice celu noc, takze podla mna je ten lah dostacujuci. 😎

dashak
6. nov 2007

Tak holky, my jsme se sedačkou zase nijak nepokročili 😀 Teda furt ji ještě nemáme, každopádně mám jasno, recaro ani tobi to nebude 😅

Takže, MM si liboval, jak recaro není super značka, že dělají vlastně sedadla do formulí či co, hmmmm, no přála bych vám vidět video z crash testů na recaro, dopadlo jako totální propadák, figurína snad zlomený vaz, sedačka roztržená 😅 ... no comment. Výborně v těch testech dopadly Maci-cosi priorifix a römer duo plus... jenže obě mají isofix, tak i proto. Jenže my v autě to ukotvení na isofix nemáme 😒

Takže jsme jeli do jedné prodejny u nás v Ostravě, která prodává sedačky. Roemerky nemají, ale mají britax, což je údajně taky roemer, jen v británii se prodávají pod touhle značkou. No fakt je ten, že mají roemer s britaxem společné webovky, nicméně roemer se mi zdá lepší, propracovanější.
Zkoušeli jsme tu maxi-cosi tobi, jenže se mi teda vůbec nelíbila, díky tomu podstavci je hodně vysoká, malá by měla nohy mně za krkem 😀 a hlavně nevím, kam by je dala, je extra malinká a jestli v tom má být zhruba do 4 let, tak fakt nevím, kam ty nohy nacpat. No a díky tomu, že vzadu nemáme sedadla úplně ploché, ale v úrovni hlavy jsou takové tvarované, tak to nešlo ani pořádně přirazit na to opěradlo. Ta britaxka už seděla líp, ale měla jsem z ní takový zvláštní pocit, takže jsme zatím nevzali žádnou 😝

A teď uvažuju o roemer king TS, páč ta má nějaký systém automatického napínání. Takže uvidíme, až koupíme sedačku, tak vyvěsím asi slavnostní prapory 😀 😀 😀

androna
7. nov 2007

dashak no my sme vcera tiez osobne navstivili predajne kvoli vyberu autosedacky.videli sme konecne recaro na vlastne oci skusili do sedacky i maleho dat.a stale sa nevieme rozhodnut.nam vajicko nestaci uz skoro v 6mes a preto sme nechceli kupovat 9-18kg aby sme to mali tak na 1rok maximalne. ta recaro z tych 9-36kg je najlepsia lepsia je iba kiddy.no asi tiez vyvesime prapory ked sa konecne rozhodneme. 😀

dashak
7. nov 2007

Holky, posílám link od kámošky, která žije v Rakousku. Jsou to videa z těch crash testů, stačí si jen vybrat video pro danou kategorii sedaček. Mně to nejdřív nešlo spustit, ale pak jsem dočasně povolila automatické otvírání oken, tak to šlo. Je to samozřejmě v němčině, ale obrázky resp. video mluví za vše 😕

http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&id=...

musko
7. nov 2007

No tak sme teda kúpili dobre - Romer Kidfix 😉

emjee
7. nov 2007

ada78 1d Dnes o 17:22
ahojte maminky.
chcem sa spytat, do akeho veku sa vam zmestili deticky do tychto autosedaciek. viem, ze vyrobcovia pisu ze su do cca 4 rokov, ale aj na vajickach sa pise, ze su do roka a vela deti sa do nic nezmesti uz vo veku 9 mesiacov.

ada78
7. nov 2007

kedze emjee mi to prehodila sem, tak pod "tychto sedaciek" som myslela tie na 9-18 kg

musko
7. nov 2007

Adi, takže od 9 kg možeš vymeniť autosedačku - ak dieťatku prerastá hlavička nad opierku na 2 prsty - cca 2 cm. 😉

ada78
8. nov 2007

ja viem, ze ked prerastie hlavickou sedacku, tak treba vymenit za vacsiu. 😉
ja som sa pytala, ze ci sa do tych autosedaciek, co su od 9 do 18 kg zmesi to 4-rocne dieta, ako to uvadzaju vyrobcovia.

dashak
8. nov 2007

ada, já myslím, že je to orientační věk. Stejně jako u vajíčka... ty třeba píšeš, že se tam děti nevejdou v 9 měsících.... malá má 19 měsíců a ve vajíčku je pořád. Prostě je malinká, bude mít teprv 9kg a je i krátká, jen už pro ni samozřejmě není tak pohodlná a hlavně i mně se tam blbě strká apod.
Takže my chceme teď 9-18kg a předpokládám, že malá se mi tam do 4 let snad vejde. Chci ji hlavně proto, že 9-36kg nebývají polohovatelné a taky je celkem předpoklad, že bych v ní nebyla v takovém bezpečí jako v té menší, protože je prostě fakt malá a plavala by mi tam.

dashak
9. nov 2007

Tak můžu vyvěsit prapory 😀

Musko, dala jsem na tvoje rady a objednala Römer King TS plus trendline 🙂

Teď už jen čekáme, kdy dorazí. Už se těším jak malé děcko 😅

shiju23
9. nov 2007

my sme malemu kupila od 9-36kg. znacka je maxi cosi je to najbezbecnejsie testovana autosedacka, poradili nam to,je to aj na nete. sme s nou spokojny, nas maly uz vyrastol z vajicka,tak uz ma novu.

adetka
26. nov 2007

aj my sme uz kupili 😀

Chicco 1Key - X... od 9 do 18 kg... paci sa mi, a aj Mirke tiez... velmi dobre sa jej tam sedi... ma dobru ochranu pred narazom z boku... a okolo hlavicky taku vystuz (vankusik)...

lenkakr
28. nov 2007

my máme ve 4,5 měsících 8,5kg a sháníme větší autosedačku. v kombinéze je tam napresovaný tak jen co začne sedět půjde do větší. jen ještě nemáme vybráno