Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

ninnaricci
26. aug 2009

chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť s otočnou autosedačkou Bebe Confort

http://www.bebeconfort.cz/axiss.php

...kedže sa už rozhliadam po novej sedačke...a zatial som na ňu nenašla žiadne hodnotenia...ale mne sa velmi pozdáva...čo si myslíte?

juja2
3. sep 2009

baby ja sa ospravedlnujem a zaroven tesim, ze som si nekupila tu sedacku - co som hodila link (este ze som nasla link, ze babymax-ky su prepadak). dnes som si este pozerala sk stranky s testamy autosedaciek 2009 a 2 najlepsia bola Britax od vyrobcu Römer. Takze kupujeme Britax a kategoriu 0 - 18 kg. Podla info od dovozcu si ju mozeme ist pozriet do auparku v BA alebo do NR do Centro Nitra.

ninnaricci, pozerala som, bebe confort tiez skoncili dobre v testoch v kategorii 9-18kg. ja potrebujem momentalne od 0-18kg, potom budem volit asi kategoriu 15-36kg (znacku este neviem, este mame trochu casu 🙂 ) baby mi v inej teme radili tiez Britax (Römer) alebo Concord, vraj su lepsie polohovatelne. Römer-ky boli v 3 kategoriach medzi najlepsimi. riadila som sa podla tohto, lebo uz nemam vela casu a trosku tato tema stala.

mkr
3. sep 2009

co říkáte na tuhle, máte někdo zkušenost http://www.bebeconfort.cz/trianos.php

matilko
5. sep 2009

Ahojte! Čítala som diskusiu a stále neviem, do akej sedačky ísť. Máme vajíčko Romer 0-13kg a sme moc spokojní, akurát našej Karolínke je už malé ☹ je dosť úzka, na dlžku má miesta ešte hodne, ale ramená tam má natlačené už hodne ☹ Tak mi prosím poradte, ako by ste to vyriešili. Hodne uvažujem o ROmer King plus 9-18kg, ak ju niekto máte, tak písnite skúsenosti pri takto malom dieťati a skúsenosti s konkrétnymi poťahmi. Díky moc

saudi
5. sep 2009

juja2 - moc sa neodporucaju tieto spojene ktegorie sedaciek, lebo nie su tak bezpecne, kedze nemozu byt usposobene presne na velkost dieta. minimalne pre novorodenca by som si najprv kupila vajicko a potom uz trebars aj spojenu kategoriu 15-36, ale urcite nie od narodenia.

zajo79
5. sep 2009

romer eclipse ma niekto?

tamka84
5. sep 2009

Zháňam autosedačku 9-18kg, ktorá sa dá polohovať, aby sa melej v nej dobre spinkalo. Viete nejakú dobrú poradiť, nemala by byť moc drahá. Cena do cca. 100 eur.
Ďakujem

dmonikad
9. sep 2009

Syn má jeden rok. Potrebujem kúpiť novú autosedačku. Kúpila som jednu použitú, ale jednoducho sa z nej "vyvlečie". Proste tie popruhy aj keď sú regulovateľné, dobre nesedia. Poradte, nejakú autosedačku, ktorú máte odskúšanú a je ok.

pepies
16. sep 2009

ahojte,
poradte prosim autosedacku - mali sme Romer King 9-18kg, ale chceli sme nieco pohodlnejsie a hlavne taku autosedacku, v ktorej ma dietatko aj polohu na spinkanie, kedze casto cestujeme.
Mate niekto skusenosti s autosedackami kategorie 0-18 kg, alebo mam radsej kupit 9-18 kg? /maly ma 13 mesiacov/

V predajni Pre Deti mi odporucali Concord Ultimax 0-18kg, ale 305 EUR za autosedacku sa mi zda strasne moc.......
ak kliknete na link, tak su tam dole nizsie tie Concordy ....

http://www.predeti.sk/?idmenu=204

Kamaratka ma polohovatelnu Renolux, rok vyroby 2005 a nevie si ju vynachvalit, je to tiez kategoria 0-18kg.

Podelte sa o svoje skusenosti a poradte mi pri vybere.

Dakujem. 🙂

janzi
16. sep 2009

My takisto riesime nakup sedacky, chceme 9-18kg ale vobec neviem aku 😅 ....uz sme boli rozhodnut pre Romer King ale predavacka v obchode povedala, ze vsetky su bezpecne a budeme platit iba za znacku, a testy sedaciek su podplatene..... tak sme asi zase na zaciatku ......... a vlastne neviem podla coho mame vyberat, ked najdolezitejsi bod vyberu - bezpecnost splnaju vsetky ........

petrastudent
16. sep 2009

Ahoj pepies my máme renolux 0-18 kg rok výroby 2007 a je super´, je pohodlná krásně polohovatelná. My jezdíme často na dlouhé vzdálenosti (500 km) a malý je spokojený. meli jsme i vajíčko, ale tam se mu nelíbilo a tak vlastně od dvou měsíců máme tutu a jsme spokojeni maximálně. Malému jsou dva roky a má pohodlí nemačká se.´Tato sedačka má i přídavnou opěrku hlavy, když už je dítě větší. My jsme s ní moc spokojeni. 🙂

pipet
17. sep 2009

Zajo - my jsme teď koupili Eclipse, ale ještě Britax (loňský model, ve výprodeji), ale měly by být zhruba stejné... Co bys potřebovala vědět?

boobinka
17. sep 2009

maminky, mame autosedacku recaro 9-36kg Young Sport...
bohuzel bocnice u hlavicky se nam rozlepil potah s polystirenem od plastu a ted s tim maly vrze az z toho naskakuje husi kuze... poradte nejake lepidlo na polystiren k plastu. Nechce se mi s tim utikat na reklamaci...

pepies
17. sep 2009

tak sme dnes kupili Concord Ultimax, farba Lotus, bola v akcii z 320 EUR na 156 EUR. Je to kategoria 0-18 kg, takze do 13 kg sa da dat v protismere jazdy a dieta lezka ako vo vajicku a od 13 kg je v smere jazdy ......
dufam, ze budeme spokojni ......

http://www.predeti.sk/?c=detail&id=4792

dakujem za Vase nazory ....

vlada84
18. sep 2009

AHOJKY!

Jolanka se přihlásila do soutěže. Tímto Vás prosí, jestli jí dáte svůj hlas!

Děkujeme!!!!!!!!!!!!!

Moc a mocccccccc!!!!

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=8550

ferinka
25. sep 2009

Ahoj holky,tak jsem to prolezla znovu a váhám mezi:

http://www.autosedacky-web.cz/produkt/autosedac...

a

http://www.bambishop.cz/produkt/britax-romer-ev...

ta druhá je až do 36 kg,což mi připadá praktičtější,poradíte,máte s nima zkušenosti???

musko
26. sep 2009

Ahoj ferinka.
Do tej Evolvy by som šla - vyrába Romer, my sme mali 9 - 18 a predávali sme ju po roku, lebo malý vyrástol a trčala mu hlava. Pri druhom asi budem kupova´t tiež túto.....

musko
26. sep 2009

ferinka, tu ju majú podstatne lacnejšiu http://www.prckove.cz/9-36-kg-c16/

megi93
27. sep 2009

Ahojte, neviete mi prosííím niekto poradiť? Kúpili sme autosedačku Top rider pre kategóriu 9 - 36kg. Je perfektná a v obchode nám polopate vysvetlili ako sa upína do auta, ale neviem, či som to zle pochopila, alebo máme krátne pásy, ale nedočiahnu nám obopnúť celú sedačku tak ako majú. Ono sa má upnúť tak, že sa pás sa pretiahne pod operadlo ruky na sedačke a pod opierkou hlavy na sedačke, strčí sa do takého otvoru v sedačke, ťahá sa poza sedačku a takým istým otvorom na druhej strane von a zase pod operadlo ruky a opierku hlavy a zvonku zapnúť normálne pás. No a toto všetko nám ide, akurát na druhej strane už ten pás nedočiahne aj pod operadlo ruky aj pod opierku hlavy, dá sa pretiahnuť iba pod operadlom na ruku a zapnúť. Ale sedačka tým pádom nie je velmi stabilná. Neviete mi poradiť čo robím zle? Teda ak je z tohto rozumieť čo som chcela povedať 😅

nanika
28. sep 2009

Megi, skoc do toho obchodu, nech ti poradia. Podla tvojho popisu sa mi to upinanie zda cudne, o takej autosedacke, ktora by sa dvakrat tahala okolo hlavy som teda nepocula. Mali by s tebou zbehnut k autu a pomoct, ak budu kratke pasy, rovno sa treba dohodnut na vymene autosedacky. Lebo takto sa neda na dialku polemizovat, preco to nejde...

megi93
28. sep 2009

Asi to tak aj spravíme. Nedali nám k nej ani návod ani nič, takže ťažko je aj mne posudzovať, čo vlastne je tam zle. Zabehneme a uvidime. Ďakujem 🙂

nanika
28. sep 2009

Ono ma napadali veci, ked som v noci nemohla spat, ale toto je asi najjednoduchsie riesenie. Inak ak su kratke pasy, myslim, ze sa daju nadpodlozit, ale mohlo by ta to stat, ako ta autosedacka. Pri trochu stastia ti to zle vysvelili na predajni. A len tak pre porovnanie, nasa sa upina: horny nas ide cez vrch, dole pri boku sa splosti s tym bedrovym, takto zdvojeny ide do dierky, prevedie sa poza chrbat, vylezie druhou dierou, zasa dole na boku a uz sa len zasuva do spony. Nemohlo by to byt tak aj u teba? Lebo co popisujes, take pasy dlhe nema asi nikto... A co, nech sa v predajni staraju...

ferinka
28. sep 2009

Ale kolikrát auta i krátké mají,ve všech vajíčko zapínáme ok,ale jak si půjčíme švagra oktávku,tak je to jen tak tak na doraz 😅

nanika
28. sep 2009

jj, ferinka, vajicko aj ja som upinala len len, potom som zasa zistila, ze som ho pripla az moc dobre a ze navod bol pre pripinanie na sedadlo pre obe dvere loooooool potom to uz bolo celkom ok. Ale na vajicka sa celkovo dava vela pasu 🙂

myisiska1
29. sep 2009

Zdravím maminky, nemáte některá zkušenost (aspoň z doslechu) o autosedačkách značky Meggy?

Mnohokrát děkuji

nanika
29. sep 2009

Myisiska, zalezi na tom, co je pre teba dolezite, ci pohodlie a bezpecnost, alebo budes autosedacku vyuzivat len sporadicky na kratke vzdialenosti. Nepises, o aky typ ide, na aku vekovu kategoriu, ak je to ta, co som nasla ja, 9-36 kg, z mojho pohladu je nepohodlna, nepolohovatelna, nechrani proti bocnemu narazu, v pripade havarie je vacsia pravdepodobnost poskodenia autosedacky rozpadnutim na dve casti, odtrhne sa podsedak.

nanika
29. sep 2009

Teraz vidim, ze maju viac druhov, len si treba uvedomit, ze za kvalitu a bezpecnost sa priplaca, v tomto pripade je cena podozrivo nizka...

lucrezia
29. sep 2009

hm, no rozhodovanie je naozaj ťažké
nám v jednom obchode povedali, že v podstate všetky sedačky čo sú na trhu sú bezpečné a pripláca sa len za značku ( ako vo všetkom)
a vraj aj testy bezpečnosti sú podlácané, ...tak teraz babo raď....ako nepreplatiť, ale zaroveň mať pre drobca to najbezpečnejšie 😖

myisiska1
29. sep 2009

nanika: já jsem myslela značku obecně. Asi pořídíme sedačku 9-18 kg. Slyšela jsem z několika stran to stejné jako lucrezia. Značka je hold další příplatek. Je to francouzská značka, takže žádná čína nebo tak něco... Splňuje ty stejné normy, co drahé sedačky. Pochopitelně je pro mě bezpečnost prcka na předním místě. Ale říkám si, že za ušetřené peníze mu můžu zaplatit něco jiného... (pokud tedy opravdu budou kvality srovnatelné)

musko
29. sep 2009

luc, nemyslím si, že sú testy ADAC a MF podplatené..... Osobne uprednostňujem Romer a Maxi cosi, 9-36 aj Kiddy life..... Ale je každého osobná vec, čo dieťatu kúpi. mysi - ak necestujete veľa, len príležitostne, nie je zlá, ale na dlhšie a časté presuny doporučujem niečo kvalitnejšie - hlavne poťah a možnosť polohovania ( okrem bezpečnosti samozrejme 😉 )