Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

funngirl1
22. okt 2009

a znacku z tych bezpecnejsich tu citam ze rozoberate evolu je to dobra sedacka ci ani nie

nanika
22. okt 2009

JJ, urcite 9-18, dlho ju vyuzije predlho 🙂
Este ma napadlo kacajam, neviem najst, kedysi to bolo na nete, ci sa autosedacka da pripnut do konkretneho typu auta. Neviem, ako je na tom uz favorit s pasami, tak si kazdopadne pred kupou tu sedacku posad do auta, alebo si ju pozicaj od kamosky, lebo napriklad Evolva je dost na dlhe pasy... Konkretne skupina 9-36 sa pripina zdvojenim pasom poza chrbat sedacky, po vajci by som povedala, ze najnarocnejsia na pas, alebo asi rovnako.

quinny
22. okt 2009

funngirl evolva je urcite dobra, ale je to tech 9-36kg tam bude ztracena pokud je drobis
chce to skup. 1 tj 9-18kg

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/

nanika
22. okt 2009

Funngirl1, jednoznacne investuj do romera, King je super, pripadne Eclipse, ta je aj do mensich aut a ma o polohu viac ako King. Pripadne first class plus britax, vsetky tri su na tom rovnako len ta king je vacsia a priestrannejsia. Vsetky su pohodlne, lahko sklopne, lahko sa upinaju, first class ma system click and safe. Stahovatelny, na tridsiatke pratelny potah.

nanika
22. okt 2009

Tebe sa to oplati, lebo ten tvoj drobcek si v nej polebedi este velmi dlho...

nanika
22. okt 2009

Kacajam, pisni mi rok vyroby favorita, nasla som to 🙂

nanika
22. okt 2009

Nemusis, je to na figu, neukazalo to noc, len nejaku jednu, evolva to teda nebola...

marionn
22. okt 2009

Ahojte 🙂
aj ja som dlho riešila dilemu - akú sedačku. náš drobec má 17 mes, no rastie "podľa predpisov" 😀 teda má cca 81 cm a asi 10,5-11 kg. Ale už nerastie tak ako do roka - to mal okolo 77-78 cm a asi 9,5 kg.
Chcela som porovnať v obchodoch, no výber nič moc.
Najčastejšie sú Babypoint (BP) 9-25kg (a im podobné, ktoré sa vraj najviac predávajú). Dizajnovo celkom fajn, čalunenie tiež, polohovateľná do 6-tich pozícií (čo je podľa mňa to isté ako u Romerky tie 4)
Vyskúšali sme aj Romer King Plus a proste sa to nedá porovnať.
Je super jemnučká, má 4 polohy na odpočinok aj bočná ochrana lepšia ako u BP.
Ešte som uvažovala aj o Maxi Cosi 9-18 kg a tiež o Evolve 123, ale nevidela som ich "naživo", tak neviem porovnať.
Nakoniec som kúpila Romer, ale ešte nemám doma. Príde asi o týždeň, tak potom zreferujem.

marionn
22. okt 2009

kacajam a funngirl1 -
podľa mňa pre také malé detičky je lepšie 9-18 kg. Hlavne kvôli polohovaniu. Tie 9-36 kg sú len o málinko sklopené - podľa sedadla, na ktorom je sedačka pripevnená.
Ja som chcela mať drobca čo najdlhšie vo vajci, keďže deti by sa mali voziť asi do 4 rokov proti smeru jazdy.
Ale myslím, že máloktoré to vydrží 😅 . Náš je dosť pokojný, ale niekedy musíme vymýšľať, aby tam ostal normálne sedkať 😉

matulkatinka
22. okt 2009

Ahojte! Potrebujem kupit autosedacku, mala je skor drobnejsia, ma okolo 9,5 kg. Ktora by bola vhodnejsia, 9-18 alebo 9-36? Nejazdime casto, teraz hlavne na blizsie trasy. Rozmyslam urcite nad romerkou, len sa neviem rozhodnut, ci King, alebo Evolvu? Poradte, pls. Nemam moznost si ziadnu z nich vyskusat... 😖

nanika
22. okt 2009

Matulkatinka, ak nejazdite moc a len kratke trasy, podla veku a ze uz dosahuje tu vahu by som asi dala tu Evolvu. Alebo sa potom rozhodnut, ci si mala este rada v aute zdriemne, ak spi, len co sadne, tak este King, ak je malicka, este ju nejaky rocik vyuzije, mozno aj tych predpisovo do 4 rokov. Ak uz nespi, kludne Evolvu, v sklopenom stave jej moze vyhovovat, alebo mozno aj nesklopena, ak sa rada kuka von 🙂

nanika
22. okt 2009

Marionn, nie je pravda, evolva ma dve polohy, nezavisle od sedadla, zvislu a par stupnov sklopnu. Dost zalezi podla mna od veku, lebo 9-18 moze vo vacsom veku, ked uz je dieta komunikativne a rado sleduje cestu, byt dovodom, preco v autosedacke nechce sediet... rok a osem mesiacov uz moze byt kludne ta hranica...

marionn
22. okt 2009

Nanika, môže byť, Evolvu som videla len na obrázku 😅 teda neviem. Tiež vyzerá fajn, no zvolila som King, lebo malý si rád aj pospí. Tak uvidím neskôr, či som urobila dobre, ale pevne verím, že áno 😉
Ale tiež som uvažovala aj nad Evolvou 123 plus.
Ty ju máš?

nanika
22. okt 2009

JJ mam a kinga sme mali tiez, ledva rok. Ibaze bol uz po jednom dietati priatelov, tak som nemala odvahu nechavat pre moje druhe dieta. A po skusenostiach, ze mame malych obrikov, uz do Kinga bohuzial nepojdem, na jeden rok mi teda pride dost draha, o tom, ze je super ale urcite nepochybujem, tiez ju vrelo odporucam. Takze dnes som aj ja v pomykove, kupit po vyrasteni z vajicka lacnejsiu cam, alebo uz pojde rovno babo do evolvy? Ale kazdopadne evolva je doma, tak mozno usudim, ze naozaj staci ist rovno do evolvy a hotovo. Dlha cesta nas caka az ako 16 mesacnych, tak myslim, ze by sme to zvladli uz rovno s Evolvou, neviem, ved uvidime. Druhe este ani nie je na svete .)

nanika
22. okt 2009

Marion, nas v nej inak spi od 17 mesiacov a uplna pohodicka, len musi byt v sklopenej forme. Vyspi sa ja zvislo, ibaze mu potom pada hlava na hrud...

kacajam
22. okt 2009

nanika: rok výroby je 1994 - kde se to dá najít? To by bylo super - hnedka by měl člověk výběr omezen a mohlo by to být snazší...

nanika
22. okt 2009

Ano, bolo by, lenze pre favoritku to akosi neplati... vies po anglicky? hodim sem ten link...

http://www.britax.co.uk/car-seats/fit-finder vyskusam nas peugeot

nanika
22. okt 2009

no, mne to po nahodeni ponuklo vsetko, takze bud to nemaju testovane na tie ostatne pre favorit, alebo sa tam nezmesti, ale nie som natolko anglicky zdatna, aby mi to doslo 🙂

kacajam
22. okt 2009

Díky. Vylezla mi 1 autosedačka, která byla ve Favoritovi testována a to Britax PRINCE 9-18. Jsou to Britaxový stránky, takže mi jiné značky nevylezou...

nanika
23. okt 2009

Kacajam, mne vybehol aj komplet romer 🙂 ale asi to tam uz beru ako scifi, ze ma niekto favorita 😀 Uz sem prestanem nakukat, lebo sa mi uz o autosedackach tuto noc aj snivalo, ze som robila v obchode pre deti a chcela som robit veducu, ale bez vysky sa nedalo 😀 😝

musko
23. okt 2009

nani 😀 😀 😀

shaula
25. okt 2009

Ahoj, holky, právě řešíme téma autosedačka, kluci pomalu z vajíčka vyrostli, už jim trčí nožky. Jsou spíš drobnější, je jim 15 měsíců a mají něco přes 8 kg. Poradíte, jestli jít do 9 - 18 nebo 9 - 36 kg? Vídím to spíš na těch 9 - 18, počítám, že 18 kilo budou mít až za hoooodně dlouho 😀 Navíc v autě hodně spí - pochopila jsem to dobře, že ty 9 - 36 kg nebývají polohovatelné nebo jsou polohovatelné méně než 9 - 18 kg? Jezdíme spíš kratší trasy (do hodiny), jednou za rok delší - tak cca 3 hodiny jízdy. Četla jsem, že jste Matulkatince radili Römer Evolvu (ta je do 36 kg, že?), ale nevím, nebude ta sedačka příliš velká pro drobnější děti?
Omlouvám se za hloupé dotazy, ale vůbec se v tom nevyznám ☹ 😕

musko
26. okt 2009

shaula, Tebe by som doporučila 9-18 kg. Sú pohodlné a majú viac poloh, deti sa tam krásne vyspia. Keďže máš drobnejšie deti, určite Vám vydržia dlho - snáď aspoň so 3 rokov. My sme mali Romer King Plus a bola super, akurát Petrík rýchlo rastie, tak sme ju mali 11 mesiacov, potom sme kupovali 15 _ 36 - tiež Romer Kidfix a spokojnosť ohromná :o). Teraz pri Marečkovi to vidím na tú Romer Britax Evolvu 123 Plus - 9-36 kg, ale oni idú menej polohovať a toho sa celkom obávam, cestujeme cca 1x mes na SK asi 3h, deti zvyknú spať, tak ešte uvidíme....
A dobre, že sa pýtaš, veď keď sa nás niektoré veci moc netýkajú, tak sa o ne veľmi nezaujímame. Ja som tiež sedela na nete celý víkend a študovala autosedačky a testy ADAC a MF Dnes.
Inak z 9-18 Ti jednoznačne doporučujem Romer 9-18, alebo Maxi Cosi 9-18 a dobre v testoch vyšiel aj Cybex. 😉

nanika
26. okt 2009

Shaula, 9-18 romerku King, alebo King plus. Presne kvolli polohovaniu. Evolva je dost priestranna, vy cestujete dost casto, takze radsej vsadit viac do ochrany a pohodlia. Na kingovi ocenis potahy, jednoduche polohovanie za jazdy, lahucku instalaciu do auta a bezpecnost. Odporucam preto Romera, lebo s nim mam skusenost, s tymi dvoma zvysnymi, co spomina musko nemam...

Musko, ja som po par mesiacoch dala nasu Evolvu na lezato a uplne som zabudla, ze sa v manzelovom aute podla jeho sedadiel tak sklopi, bola ako mucholapka. Maly mi nechcel na obed spat, len si zdriemol, kym sme isli nakupit, zachrnel po ceste a zobudil sa, az ked som stala s nakupom pri pokladni, spal hodinu v zaparkovanom aute. Takze Evolva sa mozno len zda s tou polohou lezmo, ze je nedostatocna, ono zalezi aj od sedadla... Takze pri druhom uz 9-18 nebudem riesit, po vajci objednam Evolvu.

musko
26. okt 2009

Nani, dík. Tak už nebudem nič riešiť a na jar objednáme Evolvu 🙂

terule
26. okt 2009

Ahojte, máte někdo zkušenosti s autosedačkou STORCHENMUHLE STARLIGHT SP 9-36 kg? Máme doma autosedačku Romer do 18 kg a i když máme 13 kg začíná nám být malá. Tak uvažujeme o této.

musko
26. okt 2009

STM sú kvalitné nemecké autosedačky, majú vysokú ochranu voči bočnému nárazu.

nanika
26. okt 2009

Baby, skuste si pozriet aj starsie prispevky, lebo tu riesime stale to iste do kola. STM sa tu uz riesil ako sedacka ok len treba ratat s tym, ze je dost uzka a pri vyslovene netenuckom dietatku tam moze byt babo dost napechovane. Uz si nepamatam, ale tusim nebola ani sklopna. Odporucam osobne mrknut v obchode, po tom remerovi to moze byt co do pohodlia dost velky skok od priestrannej, pohodovej sedacky, fakt treba vidiet, nehovorim, ze je zla. Kto je zvyknuty na romera, lepsia je Evolva.

kacajam
26. okt 2009

Ahojky, tak jsme se konečně rozhodli pro tutu autosedačku:
http://www.babystyle.cz/scripts/podrobnosti.php...
Je to Recardo. Kamarádka jí má a my jsme k ní včera zafrčeli ji vyzkoušet do naší plechovky, zda tam vůbec půjde. Šlo to jako po másle, velmi jednoduché uchycení. A prckovi se v ní taky líbilo 🙂 Už jsme ji objednali...

kacajam
26. okt 2009

oprava: Recaro (pletu si to s autosalonem Fiat Ricardo 😅 kousek od nás)