Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

shaula
26. okt 2009

Ahoj, mám opět pár hloupých dotazů:
1. co znamená u autosedačky "SPS"?
2. jaký je rozdíl mezi Römer King a Duo? Nějak jsem to nevykoukala...
3. zvolili byste radši Römer King nebo Maxi Cosi Priori? Dají se nějak srovnat?
Předem děkuji 🙂

michal_spuntik
26. okt 2009

Ahoj Shaulo,
1. SPS znamená Side Impact Protection = zvýšená ochrana proti bočnímu nárazu
2. King je autosedačka, která se chytá bezpečnostními pásy, Duo je na uchyzení Isofixem (ale nemá nohu a tak se musí používat zároveň tzv. Top teether = pás pomocí kterého se Duo ještě dodatečně fixuje
3. srovnání dopadá víceméně remízou ... takže vyber tu, která se ti líbí víc
Měj se hezky,
Michal

shaula
26. okt 2009

Moc děkuji! 🙂

maria11
26. okt 2009

Ahojky, tak aj my sme vybrali RECARO Young Sport. Takto som si predstavovala autosedacku. Romer mi pripadal dost o nicom, co sa tyka bocneho narazu - ako take predlzene vajicko 😅 Ale je to len moj sukromny pocit. Vybrali sme 9-36 kg. Vraj maju aj lepsie vysledky v testoch, ako 9-18 kg. Pohodlna sa mi zda dost. Tiez som si najprv myslela, ci by tam nemohlo byt viacej miesta, ale chlapik na predajni tvrdil, ze dieta nema v autosedacke lietat, inak to straca ucinok. Tak som zvedava, co povie mala po prvych jazdach 😀
Drzim pri vybere palce.

michal_spuntik
26. okt 2009

Maria11:
Ahoj, tak to jste vybrali dobře - podle mě nejlepší autosedačka v kategorii 9-36kg. A až malá povyroste vyndáš ten podprdelníček a bude tam místa dost.
jen pro info Recaro Young Sport a Storchenmuhle (neboli STM) Starlight SP je jedna a ta samá autosedačka - oboje vyrábí Recaro a liší se jenom potahovou látkou a barvami (a taky trochu cenou, ale ne zas o tolik)
Michal

maria11
26. okt 2009

Ahoj, Michal, Ty si nejaky odbornik 😉 Dakujem za podporu. Vyberom som stravila aktivne vikend a nakolko som nasla vyhradneho importera pre SR, dostali sme aj dobru cenu 😎 . Mas pravdu, Recaro kupilo STM, takze je to konstrukciou uplne to iste. My sme kupili potah uplne nehorlavy, extra priedusny,... - no proste vesmirna technologia 😀 Krasny vecer este.

michal_spuntik
26. okt 2009

Dík a nápodobně 😉

nanika
27. okt 2009

Blahozelam ku objednanym ci uz kupenym autosedackam, presne o toto ide, moze byt sto krat povedane, staci raz vidiet a dieta posadit a hned je clovek rozhodnuty...

marselitta
27. okt 2009

Maria 11 aká je tá odpočinková poloha? A dá sa upraviť aj počas jazdy? ďakujem

maria11
27. okt 2009

Odpocinkova poloha sa da upravovat aj pocas jazdy - potrebujete na to ale obe ruky. Je to len par stupnov, ale ked priratam skon sedadla, mohlo by to byt celkom funkcne. Este ju mame doma a hrame sa s nou 😀 , ale chcela by som ju dnes zaniest do auta a tam vyskusat tie polohy. Dam vediet... 😉

petulka12
28. okt 2009

ahoj mohl by mi prosim nekdo poradit, chtela bych koupit autosedacku Evolva 123, nekde uvadi jako vyrobce Britax a nekde Romer nevite proc? jinak jsou autosedacky uplne stejne

marfic
28. okt 2009

je to značka britax, ale vyrába to romer

soporova
28. okt 2009

Ahoj michal spuntik, vyzeráš že sa trošku do sedačiek vyznáš a čo povieš na novú autosedačku ZOPA CARRERA? páči sa mi pre to polohovanie, len nikde som nenašla názor ľudí iba tie ,,predpísané keci". Dík za radu.

helulicek
31. okt 2009

tak jsem si zas po nějaké době najela na autosedačky....
nemá někdo z vás zkušenost ze sedačkama 9-25kg? moc nabídek v této kategorii není a i v crash testech nejsou, tak nevím, jak jsou či nejsou spolehlivé...Přemýšlím nad touto sedačkou, protože máme docela obříka a nechce se mi zas v brzké době kupovat nová sedajda, ale zas nechci aby to nebylo na úkor kvality...
dívala jsem se u kamarádky na sedačku do 18kg a připadlo mi, že nám by byla za chvilku malá 😒 Je mi jasný, že budu muset prolízt pár obchodů a zkouknout to, ale abych v tom měla trochu jasno, tak bych byla ráda za názory...
Nehci ji na teď, přemýšlím spíš nad vánoční dárkem, kterej využijeme později. z autosedačky 0-13 nám pomalu vyrůstá 😉

dosa
31. okt 2009

marselitta - my mame v aute storchenmuhle stalight SP, co je to iste ako recaro a ja teda neviem ako by som tu sedacku za jazdy polohovala. ak mas sedacku spravne upnutu v pase, tak je tam este taka poistka, ktora uz pas nepusti a ked chces sedacku polohovat, tak tu poistku musis otvorit a pas povolit, lebo inak sa ti nema kam posunut... ja som skor za to, ze sa neda polohovat za jazdy - urcite nie ked ides s dietatom sama 😉 ja som mavala zo zaciatku stale sedacku v odpocinkovej polohe, ked bola dcera mensia, ale teraz aj ked zaspi, tak ma vlastne hlavu medzi tymi bocnicami a nelieta jej a kludne sa vypsi aj po sediacky. ale ked idem na dlhsie trasy, tak ju nechavam v odpocinkovej 😎

nanika
31. okt 2009

Helulicek, z ekonomickeho hladiska radsej ludia kupia 9-36. Podla spravnosti su lepsie sedacky viacere, najprv vajce, potom 9-18, alebo 9-25 (co do polohovania su dost pribuzne) a potom uz rovno od 15-36. Takze zalezi, kolko chces investovat, ci vela cestujete, ci chodievate na dlhsie trate. A samozrejme zalezi na tom, ako ti sedacka sadne do auta, lebo kazde sedadlo je ine, co do sklonu a ako sa bude dietatku pacit. Ja som mala 9-18, bolo to ok, ale maly v nej vydrzal len rok, tak keby som ju mala kupovat, musela by som siahnut po financne nenarocnej, co by do tej kvality urcite velmi nebolo. Preto uvazujem pri druhom babu, ze z vajca pojdeme do 9-36 Evolvy, ktoru mam vaskusanu v nasom aute, ako sa dokaze sklopit a myslim, ze babu to bude ok. Ale co do ovladania, pohodlnosti sklapania a rozsahu poloh mi bude urcite za tou 9-18 smutno. Tu 9-25 by som kupila pre dietatko, ktore je utlunke a velmi nerastie, myslim, ze buckovy by bola mozno iba o par mesiacov dlhsie dobra, ako ta 9-18. Ale to len hadam, poznam z obrazkov, ale nazivo som ju nevidela.

K veku tvojho baba, myslim, ze na Vianoce to uz bude ok.

helulicek
31. okt 2009

díky nanika za radu 😉 no na velký cestování ji nepotřebujeme, max v létě nebo v zimě někam na dovču, ale určitě bude využitá spíš na jízdu k doktorovi, k rodičům (jen pár kiláků) atd...
zkusím se v obchodě kouknout na tu evolvu, jak nám bude sedět atd. Pak třeba hodím reference....
Mě šlo spíš o to polohování těch zádíček u těch sedaček 9-25, na druhou stranu nevím, kdy ji přesně využijeme..takže jsem si na sebe s tímto dárkem ušila trochu bič... 😉

nanika
31. okt 2009

Ono je mozne, ze ti v tej 9-25 nebude po case chciet byt, kvoli rozhladu a tak. A pre kazdu sedacku s vlastnymi pasmi je zatazkavacia skuska zima, do kedy dopnete pasy, my ich uz v bunde ledva dame. Ak idete raz dvakrat do roka prec, nemusis sa viazat konkretne na to sklapanie, dobre sa vyspi aj v 9-36 dvojpolohovej.

helulicek
31. okt 2009

já jsem totiž spíš přemýšlela nad tou 9-25 aby mi tam třebas tak ze dva roky vydržel a pak koupili 15-36, připadá mi totiž, že do těch 18kg bysme museli kupovat další vánoce novou a to se mi nechce...ale je to fakt o tom prolízt obchody a zkouknout sedačky...je to věda 🙂

euphoria
31. okt 2009

Tak my sme nakoniec kupili romer safefix plus 9-18kg. Je naozaj perfektna, dcere sa v nej paci, pokial v nej nie je dlho🙂 Ked ideme daleko, akosi nevie lahko zaspat. Nemate nejaky tip na uspavanie? 🙂
Inak verim ze nam dlho vydrzi.Nasa princezna je sice dlha, v 13mesiacoch ma 87cm, ale nema este 10 kg.

nanika
1. nov 2009

euphoria, to mas tak. My ked ideme niekam velmi skoro rano, ze si hovorim, ze maly este zaspi ako dudel, urcite spat nebude a tie pazvuky zo zadu, akoby sme viezli tlupu opic. No a niekedy idem len par km k nasim na Patronku a ked vchadzam do dvora, tak si uz pochrapkava. Na to pomoc neexistuje, ako zabava u nas nezaberali ani hracky, hrazda na autosedacku, nic... o spani ani nehovorim... Skus kazety, alebo cd s oblubenymi detskymi recnovankami a pesnickami, to moze celkom unavit 🙂

A s tou vahou, to nie je o vahe, ale o vyske, ktoru ma dieta a zasa sa neda povedat, kolko musi merat, aby z autosedacky vyrastlo. Toto je z oficialnych stranok Roemera: V sedačkách skupiny 1 může dítě zůstat tak dlouho, dokud horní hrana konstrukce sedačky nesahá do výše očí dítěte. Vaha je dolezita len pri prechode na dospelacke pasy, odporuca sa mat min. 15 - 18kg.

U teba je fajn ta vaha, aspon nebudes mat dlho problem so zapinanim pasov, ako je to u nas, v zime zabijak...

peta.cz
1. nov 2009

Ahojky, potřebuju taky poradit.
Mám skoro 3letého chlapečka, ale ten můj hubeňourek váží stěží 13 kilo,a tedy nevím kolik měří,ale je docela dlouhý, do stávající autosedačky se sice ještě vejde,ale už to není úplně ono - máme maxicosi priori. A teď nevím jestli pořídit nějakou autosedačku s 5 bodovým pásem nebo už tu větší, ale ta je až od 15 kilo a to on nemá a bůhví kdy do toho doroste. Docela se mi líbí ta Britax Evolva nebo Recaro young a od 15ti kilo bych šla do Romera...chceme je hlavně vyzkoušet na živo, ale zatím mi v obchodech moc poradit neuměli 😖
Mám ještě 7 měsíční miminko, které si zatím vystačí vajíčkem, ale brzy už z něj taky vyroste, takže autosedačku pro toho staršího chceme určitě koupit co nejdřív...
Jo a ještě je problém s tím, že manžel má 2 metry a bojí se, že se starší syn za něj za chvíli nebude v té autosedačce 9-36 nebude vejít, přijdou nám mohutnější než ty od 15 kilo...Díky za každou radu - a jak psala naninka, tak to spíš vidím na tu 9-36 kvůli té váze..

musko
1. nov 2009

Peta - ja by som na Tvojom mieste šla do Britax Evolva 123 Plus - vyrába ju Romer a vydrží Ti do 36 kg. Miminku necháš tú Maxi Cosi po synovi a hotovo, nie?

nanika
1. nov 2009

Peti, do 15-36 rozhodne nie! Musko ma pravdu, miminko moze pokracovat v maxi cosi a Davidek, hmmm. Rozhodne s nim nechod do 9-25 je to ten styl, co mas, ibaze v tom bude vacsie dieta, co sa tyka toho tlacenia sa za tatom, moze to byt problem. Evolva by mohla byt riesenie, ale ak pouzivate sedadlo uplne na doraz do zadu, mne tam teda maly nohy neda, ja by som ho tam ani neposadila, neviem ake mate auto, ja hovorim o Opel astra. Lenze to nebude len problem Evolvy.

peta.cz
2. nov 2009

Ahoj díky, no musíme si tu Britaxku ještě prohlídnout naživo, ale asi do ní půjdeme. Musíme poměřit, jak se tam bude Míša vejít, máme Oktávku. Dneska mi došlo, že vlastně maxi necháme za tátou a Davídkovi bude ještě chvíli trvat než tam doroste tak aby se nevešel nožičkama za tátu a Míšu přesuneme za mě, jsem prcek, tak tam bude místa dost 😀 a pak Míšovi pořídíme tu od těch 15ti kilo a tam se snad bude vejít s nožičkama líp...Člověk si to musí napsat, aby mu to trochu docvaklo 😀 Dám vědět jak jsme pořídili v obchodech...

nanika
2. nov 2009

Peti, ja som to presuvanie deti nenavrhla, lebo vajcia sa zo zasady davaju za spolujazdca kvoli tomu, ze parkujeme tou stranou pri chodniku, vacsinou... Ale podla mna je to aj tak suma fuk 🙂 S tou od 15 kg, no... oni su podla mna vsetky identicke s polohou noziciek podla mna s Evolvou, rozdiel v nich byva, ze sa setri na materiale a nasledne na bezpecnosti, takze su akesi ploskejsie a niektore uzsie. Ale zasa kvoli par centakom ohrozit maleho, nieeeee. Uvidis, co vam ponuknu v obchode, som zvedava, co ti povedia 🙂

maja5
3. nov 2009

ahojte potrebovala by som poradiť maličký má sedem mesiacov a 10kg a sme aj dlhý vajíčko hlavne teraz v zime je nám už moc tesné do jari v nom určite nevydržíme. neviem sa rozhodnúť či kúpiť autosedačku 9-18 alebo hned 9-36 mohli by ste mi poradiť kto v tom už máte skúsenosť. dakujem a aj dobrú kvalitu by som ocenila. 🙂

marfic
3. nov 2009

tak nám došla včera evolva, vyskúšali sme, dobre som urobila, že som ju objednala, lebo v 9-18 by sme boli asi krátko
nanika, už som pochopila, čo si myslela tým, že polohovať sa dá dosť obmedzene, myslela som, že sa to nejak bude sklápať, ale zospodu sedačky je taký povedzme trojuholník, ktorý treba preklopiť, pre mňa to znamená odmontovať ju, preklopiť a zas pripnúť, ale my ju budeme mať v odpočinkovej asi stále zatiaľ

ešte taká technická otázočka, teraz ju pripnem pásom v aute a malý bude pripútaný v sedačke....
keď odmontujem neskôr pásy v sedačke, tak už sedačku nepripínam pásom, len si do nej malý sadne a pripúta sa on v podstate aj so sedačkou?
lebo teoreticky keby som pripútala aj sedačku aj malého, spotrebujem dva pásy a ak by som tam chcela dať ďalšiu sedačku a seba tak je tam len jeden pás...--- ale tak to asi nebude

maja, ja som riešila ten istý problém, 8 mesiacov a 11 kíl a radšej som šla do 9-36, lebo si zober, že aj vajíčko je do 13 kíl a malý sa tam v 10 kilách ledva zmestil, tak 9-18 by sme veľa neužili

maja5
3. nov 2009

ahoj marfic na akej stránke si objednávala sedačku mohla by si mi prosím posať? 🙂

nanika
3. nov 2009

Marfic, a co, lubi sa? 🙂 Ano vsetky 15-36 sa uz priputavaju zaroven jednym pasom, dieta sa priputava zaroven so sedackou. A preto sa odporuca co najneskor na ten dospelacky pas prechadzat, aj ked sa vedie spravne cez panvu a ponad plece, pri naraze je predsa len dost velky tlak na hrudny kos dietatka. Este malickost, u evolvy nedomontujes pasy celkom, nedaju sa vybrat, ukryju sa, teraz uz neviem, ci vpredu, ci v zadu v dutinke. Nech sa vam v nej dobre vozi 🙂