Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

marfic
3. nov 2009

maja5, objednávala som z o-baby z Nemecka

nanika, je perfektná, páči sa mi, taká tmavosivočierna s červeným lemovaním, poťah vyzerá byť kvalitný, akurát pri nohách a hlavičke je tá šúchaná koža alebo čosi ako zamat, tak to asi bude dosť náchylné na špinu, pásy sú ok, myslím, že som urobila dobre
tie pásy musím poštudovať ešte 😉

z359
3. nov 2009

Ahojky, moc prosím o radu.
Chystáme se teď kupovat autosedačky pro naše dvojčátka, chtěli bysme ty 9-36 kg, aby nám déle vydrželi, chceme koupit úplně nové. Ale rádi bysme je pořídili tam max. do 2500,- jednu, můžete mi někdo nějakou doporučit? Ráda bych vzala nějakou z těch, co jim vyšli testy dobře, ale narazila jsem jen na ty, které stojí 4tis a více a to si opravdu dovilit nemůžeme. Prosím poraďte, nemám čas číst celou diskuzi.
Moc děkuji Lucka

musko
3. nov 2009

lucka, tie čo vyšli dobré v testoch lacnejšie nekúpiš..... Britax je t.č. najlacnejšia myslím v Ajuty, ale je to okolo 4000 KČ.

nanika
3. nov 2009

Lucka bohuzial, odpovedi sa asi nedockas, v takej sume na trhu nie su :( Alebo skus kupit cez bazar, nic ine ma nenapada... Alebo poprosit starych rodicov o prispevok, akoze k Vianociam 😅

musko
3. nov 2009

nani, s tými Vianocami ma to tiež napadlo :o)

musko
3. nov 2009

Našla som toto, ale neviem, ako vychádza v testoch 😠 http://www.caryfuk.cz/autosedacky/sk-1-2-3-9-36...

nanika
4. nov 2009

ako dost negativum beriem, ze nie je sklopna vobec a u tak maleho babatka by som to videla ako dost velky problem... Ale ako proporcne sa mi lubi, je dost polstrovana, aj ten vankusik okolo hlavicky beriem. Nepaci sa mi ten hrantikovy spodok, vysvetlim, Oli si na tej casti, kde sedi v lete dava nozicky nie pozdlzne, ale si ich pekne rozcapi a vlastne mu ani tu cast nepresahuju, proste si urobi leharo, co je pohodlne a nepoti sa tolko. Takze autosedacky, ktore nemaju miesto zadku letisko sa mi velmi nepacia. Neviem posudit, je tam toho malo popisane, ale vidi sa mi, ze je odnimatelny podsedak, pre starsie deti, co do bezpecnosti je to dost diskutabilne, lepsie su sedacky v jednom kuse a ked dieta vyrastie, ten podsedak nie je taka velka financna podlozka, kupit ho zvlast.

Luci, ak budem mat cas, mozem ti posmejdit, ako to vypada na nete s autosedackami v tej cenovej kategorii, ale ako sme uz pisali, bud budes mat podla toho, ako sa ti bude zdat, alebo si priplatis (co zasa na druhej strane chapem, ja som musela presvedsit muza, aby sme kupili radsej drahsiu, ako si potom vycitat). Este ma napada, kedze je to sklbenie autosedacky 9-18 a 15-36, ja by som tu cenu 4000 nebrala nejako tragicky, keby si mala super testovane sedacky takto kupit, zaplatila by si nie 4000, ale raz tolko...

nanika
4. nov 2009

Autosedačka Zopa Carrera
Novinka na trhu se skvělým poměrem cena/výkon.

Autosedačka Carrera je určena od 9 - 36 kg (cca od 9 měsíců do 12 let).

Univerzální autosedačka Carrera je jedinečná díky pokrokovým funkcím, kombinaci pohodlí, bezpečnosti a líbivému designu.
Autosedačka plně poslouží již samostatně sedícímu dítěti od 9 kilogramů tělesné hmotnosti, kdy plně využívá pohodlí výškově stavitelných 5ti bodových pásů.
Bezpečnostní pásky s návleky s protiskluzovou úpravou. Pro bezpečné spaní (aby dítě nepředklánělo hlavičku ze sedačky ven) je sedačka vybavena jemným polohováním sed, sed/leh. Pokud budete chtít sedačku z auta přenášet, sedačka je pro tento případ vybavena madlem.

- univerzální autosedačka skupiny 1-2-3 (9 - 36 kg| od 9 měsíců do 12 let)
- vylepšená ochrana při bočním nárazu
- nastavitelný sklonu opěrky zad podle sklonu opěrky autosedadla
- přídavná opěrka hlavy - chránící citlivou krční páteř (8 pozic)
- 5-ti bodový bezpečnostní pás
- snímatelný a pratelný potah
- 3 pozice polohování - sed a sed/leh
- výškově nastavitelné pásy
- výškově nastavitelná opěrka hlavy dle velikosti dítěte, celá měkkce polstrovaná
- pohodlý úchyt na přenášení
- homologovaná dle normy ECE R44/04

Co toto http://www.slune-cz.cz/autosedacka-zopa-carrera/ je troska nad limit, ale da sa polohovat a vypada byt pohodlna a hlavne v jednom kuse...

z359
4. nov 2009

Ahojky, moc díky za rady. Já jich už dřív pár našla do těch 2500,- ale právě se bojím té bezpečnosti. Toho Starmaxu se bojím, protože si myslím, že spadá ke stejnému výrobci jako babymax a megamax co v testu propadli :o(
Mám zapsané Zibos race, Felice, Meggy a Arty od Probaby, Comet, Nania new line
To polohování by mi dost vyhovovalo, protože jezíme na moravu za příbuznýma, což je přes 300km, tak aby měli děti pohodlí, ale ty 4tis se mi zdají moc
Ale ta Carrera vypadá fakt dobře 😉

Ale jak jsem psala, vůbec nevím co koupit a v TV říkali, ať se neřídíme ani podle ceny
V těhle věcech je v ČR takovej bordel, že je to strašný.

z359
4. nov 2009

A dokonce jí mají i v červené a modré 🙂 🙂 🙂

z359
4. nov 2009

A ještě mě napadla jedna věc, kupovali jste autosedačku rovnou přes net nebo jste si jí nejdřív obhlídli popřípadě hned koupili v krámě?

z359
4. nov 2009

na mimibazaru jí teď mají novou za 2295,- akce do 9.11

z359
4. nov 2009

Teď jsem na ně znovu koukala a nejvíc vzhledově se mi líbí ta Zibos race, kvůli tý opoře hlavy, ale naní polohovatelná ☹

z359
4. nov 2009

Ale ještě mě tak napadlo, podsedák se používá cca od těch 25kg, ne? Tak bych mohla koupit sedačku 9-25kg? Máte jí někdo?

musko
4. nov 2009

z, tých je po a) málo, po b) v najnovších testoch ADAC sa zistilo, že len podsedák nestačí, že treba aj ochranu voči bočnému nárazu. Tak by som fakt šla do tej 9 - 36 kg. Tá carrera vyzerá dobre :o)

z359
4. nov 2009

no jo, ale třeba moje neteř má 25 kg v 9 letech a dospělí už taky nemají ochranu proti bočnímu nárazu ☹ , tak bych pak přinejhorším třeba dokoupila jen takovou ty obyčejnou pro větší děti, ty už stojej taky pár korun. No ještě nevím, stále přemýšlím, tak mi máme na ně ještě chvilku čas, chceme je kupovat až v prosinci, ale nechci to nechávat na poslední chvíli

z359
4. nov 2009
nanika
4. nov 2009

9-25 skor pre male deticky, co moc nerastu, take utlunke drobatka, ak mas normalne deti, teprve budes dokupovat 15-36, nie podsedak, lebo 9-25 je len nadstavba na 9-18, presne to iste, len je o nieco vacsia... Pre deti by bol prechod na podsedak sok. Ak najdem tie crastesty posledne, hodim link, to bol strach a hroza, hned sme mali Evolvu. Vies ze som ju ani nevidela? Niekto tu asi pisal, ze je dobra, ja som inak chcela cam travel evolution, ale povedali mi, ze je mala, potom v obchode sme skusali tu uzku co sa tu pretriasala, maly reval ako tur, nechcel sa tam posadit a potom sme testovali este v inom obchode nejaku inu, bez polohovania a neviem, akosi som dostala strach a rozdiel bol asi 50 Eur a to mi uz teda za bezpecnost nestalo. Objednala som cez net na blind a nelutujem, je super a maly sa mi do nej hned usadil, este len som ju z krabice vybrala.

nanika
4. nov 2009

Ja neviem, ked uz, tak znamejsieho vyrobcu, toto som v zivote ani nevidela, ani nepocula, mozno im krivdim a len prerazaju na cesky trh, ale ono to skor vypada na firmu, ktora sa skusenostami nemoze porovnavat, ani co do strednej triedy...

z359
4. nov 2009

Aha, tak to pro nás nebudou, zatím jsou sice hubeňouři, zvlášť Daneček, ale jelikož mi s manželem nejsme žádní hubeňouři, tak nás asi brzy doženou, tak to musím jít do té 9-36kg 😉 . Dík za info

nanika
4. nov 2009

Z359, pozri, nech si ma kto chce aku sedacku chce, pretoze aj napriek radam, je to jeho decko, ma za neho zodpovednost a on si bude do konca zivota vycitat, ci premietat, mohol som tomu zabranit, co keby... Takze ak dava niekto dajme tomu predcasne dieta do 15-36 na dospelacke pasy, pricom vahovo ani omylom a na mna ukazuje ako blaznivu, ze rozmerovo identicke aj vahovo dieta radsej dam do Evolvy, je to jeho vec, s tym pocitom kludne budem zit. Ale ty si sama napisala na zaciatku, ze hladas autosedacku, ktora dobre dopadla pri crash testoch, takze ti asi na tej bezpecnosti zalezi. Takze podla svojho uvazenia by som ti radila toto: najdi si riadne polstrovanu sedacku, ktora ochrani boky aj hlavicku dietata, je z jedneho kusa, co sa tyka neodnimatelnosti podsedaka, nech ma aspon dve polohy, lebo ako aj sama pises, cestujete daleko, nech maju deti pohodlie. Ako bonus by som brala snimatelnost potahov a pranie v pracke a snad nejake zvucnejsie meno vyrobcu, ktory sa bude aj tak klepat, ze ho zazalujes, ak sa pri havarii sedacka rozsype. Snad som na nic nezabudla. Lovu zdar.

z359
4. nov 2009

A kterou máš? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25703504&tab=6 nebo
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25235389&tab=6
Ty jsou na netu už za 2900,- to není moc a jsou teda vítězové testů? To mi ani nepřijde, mě tam docela chybí to na hlavu, aby jim nepadala na stranu

Když já ani nevím, kteří výrobci jsou známý a dobrý ☹

z359
4. nov 2009

A taky jsem si nikde nevšimla, že by tyto větší autosedačky měli isofix? Jak to? Víte to někdo? To je jen pro ty malé sedačky?

nanika
4. nov 2009

Ja mam Britax Evolvu. Maly je rozmerovo asi rok popredu, tak nam v obchode povedali, ze to u neho s tou evolution nema vyznam.

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde...

toto je link na adac vysledky testov, tam sa dostavaju len tie najzvucnejsie mena a najdrahsie...

nanika
4. nov 2009

kusok od vrchu je video, to ze adac tv, to je to video, co som spominala, naozaj sila...

musko
4. nov 2009

z, nani má romer evolvu, nie Cam.....
Sú aj vačšie s isofixom, daj si do hľadača v googli, my máme pre staršieho 15 - 36 Romer kidfix ( tiež víťaz testov ADAC aj MF). U Marka pojdem buď do Evolvy, alebo Kiíddy infinity pro..... Ale zatiaľ teda vedie tá Evolva.

nanika
4. nov 2009

http://www1.adac.de/adactv/default.asp?rubric=t...

toto bolo ono, uz naozaj, ta predtym bola nova...

dajte si druhu stranu, tusim je to 4. z vrchu, z toho rozpadnuteho vajca mi je normalne zle :(

nanika
4. nov 2009

Ozaj musko, to, ze je s isofixom, este neznamena, ze je automaticky dobra autosedacka, v tohtorocnych testoch nejaka, ci nejake pohoreli...

shaula
4. nov 2009

Ahojky, potřebuji zase poradit 🙂 Dneska jsme byli v obchodě okoukat a "osedět" nějaké autosedačky. Jako favority jsem měla Maxi Cosi Priori (ale připadá mi málo polstrovaná, taková "tvrdá", podle mě bude při delším sezení nepohodlná ☹ ) nebo Römer King (tam se mi nelíbil potah, takový moc "šusťákový", no a taky ta cena je celkem dost 😨 ) Vzhledem k tomu, že potřebujeme dvě... 😲
No a v obchodě se mi zalíbily ještě tyhle:
Zopa Carrera - http://www.slune-cz.cz/autosedacka-zopa-carrera/
Caretero - http://www.babyexpert.cz/produkt/caretero-diabl... (podle prodavačky jsou polské výroby)
Pikolo - http://www.babyexpert.cz/produkt/autosedacka-pi... (podle prodavačky jsou slovinské výroby)
Provedením vypadají stejné jako značkový Römer nebo Maxi Cosi, tak nevím, je cenový rozdíl jen v tom, že nejde o známou značku? Nebo jsou o tolik méně kvalitní? Nechci příliš šetřit na úkor bezpečnosti, ale taky nechci dát za jednu sedačku 7000 😲 A tak prosím o radu - znáte někdo tyhle sedačky? Jsou dostatečně kvalitní? V testech jsem je nenašla, tak nevím...
A ještě jeden dotaz - kluci mají 15 měsíců, 75 cm a 8,5 kg. Do vajíčka se vlezou zatím tak, že hlavičku mají ještě dostatečně chráněnou, ještě nad ní mají kousek volného místa. Ale nožičky už jim od kotníčků trčí ven mimo sedačku. Tak nevím - je teď už nejvyšší čas koupit novou sedačku nebo jim ještě vajíčko stačí? Taky jsem četla, že v ideálním případě by dítě do cca 4 let mělo jezdit proti směru jízdy, že do té doby nemá dostatečně pevné krční svalstvo, aby bezpečně udrželo hlavičku v případě nehody. Co si o tom myslíte? (současně v tom článku ale uznávali, že je prakticky nemožné tak dítě do 4 let udržet, protože už chce koukat ven🙂
Předem děkuji za názory.