Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

musko
5. nov 2009

nani, no to mi je jasné, len som chcela ukázať, že sú aj vačšie s isofixom......

nanika
5. nov 2009

shaula: Evropská norma ECE 44 specifikuje používání sedaček v poloze proti směru jízdy do 10 kg a 13 kg. Doporučujeme používat polohu proti směru jízdy co nejdéle – pokud dítě není těžší než 13 kg nebo jeho hlavička nevyčnívá ze sedačky. Tato poloha proti směru jízdy může být rozšířená až do 18 kg (přibližně do 4 let) za pomoci speciální sedačky, prodávané zejména ve Švédsku. Takovéto sedačky vyžadují montáž vyškoleným personálem a další pásy k zajištění ve vozidle, navíc nemusejí být vhodné do všech vozidel z důvodu své velikosti. Takze podla tohoto tam drobcov este mozes mat, specialne sedacky u nas ani v CR nie su, tie proti smeru jazdy.

Kedze ti malicky takto pomalicky rastu, nebala by som sa investovat do poriadnej sedacky, budu v nej velmi dlho, pre porovnanie, Oli mal v 15 mesiacoch 14 kg a nejakych 90 cm, preto sme kinga vyuzili len rok, u vas to bude podstatne dlhsie. Ak je problem potah, treba najprv zistit, ktory potah na sebe ten king mal, lebo su dve verzie pri kingovi, pri king plus dokonca styri, treba najst, co ti vyhovuje. Podla mna si videla verziu trendline, tu ma aj moja evolva, cast tej sedacky je naozaj potiahnuta akoby sustakovinou, ale to nie je samoucelne, tie potahy su skusane a navrhovane specialne pre potreby termoregulacie a aby sa dobre cistili. Viac by ti mohla vyhovovat high line, ibaze ta je len pri king plus a predrazi ti o nieco sedacku.

Tie sedacky su drahe preto, lebo firma neustale vyvija a zlepsuje a ako si si vsimla, Romer-Britax robia len autosedacky, popripade asi dva druhy kocikov, ktore su kombinovatelne s autosedackami. Pouzivaju kvalitny material a preto vychadzaju v testoch dobre, lebo keby sidili, cez tie testy neprejdu. Pozri si o stranu spat to druhe video na adac, tie rozpadavajuce sa sedacky, tie odtrhnute pasy, o tomto hovorim. Do ziadnej autosedacky nevidis, bohuzial. Ale na druhej strane, kolko je na svete autosedaciek a cestovanie je s nimi ok, aj ked ti zaruku nikto neda, bohuzial zarukou nie su ani dobre vysledky v testoch. Par mesiacov do zadu bola havarka na slovensku, dieta neprezilo, utrhli sa pasy, ktorymi bola istena sedacka, tie autopasy...

nanika
5. nov 2009

Musko, ja sa isofixu nerozumiem, my ho nemame. Len ma prekvapilo, ze vsade sa hovorilo, isofix, isofix, akoby to bola zaruka bezpecnosti a zrazu plesk, vobec to tak nie je. Ja len tolko 😅

helulicek
5. nov 2009

teda nanika, koukám, že máš teda fakt přehled, co se týče autosedaček 😉
Mě se taky líbí ta autosedačka co dávala odkaz shaula na tu zopu carreru, ale nikde není v crash testech a jelikož jsou to sedačky fakt na dlouhou dobu, tak asi půjdu taky do evolvy o které vím, že je bezpečná...akorát nemůžu najít moc obchodů v brně, kde ji mají...sice jsem nějaký našla, ale jsou v městě a to se mi moc autem tam nechce jet...asi ale nebudu mít na výběr...
ty jsi ji kupovala na blind? Já bych ji totiž taky nejraději koupila přes net....nebo...holky, nepoužíváte některá tuto sedačku v oktávce???? jen abych věděla jak do ni pasuje 😅

nanika
5. nov 2009

shaula, podla mena poznam len zopa, to sme tu pretriasali, ze to moze byt zaujimava alternativa, konkretne tato carrera. Ostatne nepoznam vobec. King nestoji 7000 czk, da sa kupit aj z 4700 czk. Ale urobila si dobre, ze si pobehala po obchodoch. Nepises, ako sa zapacili tie sedacky detom. Nepises, ci ti predviedli ovladanie, alebo si ich len videla z dialky. Lebo dobra autosedacka by mala mat lahucke upinanie do auta, polohovanie jednou rukou za jazdy a ako si pisala, hlavne je pohodlie dietata, ci je dostatocne polstrovana, pre teba dolezite, ci sa da odnimat potah a prat v pracke (z kinga a evolvy som vyprala kludne aj cokoladovu zmrzlinu a to tam kysla asi tyzden v horucavach). Ak si nerobila testovanie ako sa bude lubit sedacka detom a polohovanie, skus este to, moze to zavazit, tak odporucam este raz navstevu v obchode. Predavacov sa snaz vytesnit, oni potrebuju predat, preto ta nahovoria na hocico, nakoniec aj tak kupis na nete ;) Deti ti aj tak povedia, co sa im paci najviac, mne v niektorych syn reval ako tur, do evolvy si sadol a ked periem potah, nemozem ho z tej sedacky dostat, to iste mi robil pri kingovi...

nanika
5. nov 2009

helulicek, napis mi rok vyroby oktavky prosim

miavin
5. nov 2009

ahojte - ak sa smiem pripojiť do debaty - používate niekto autosedačku concord ultimax?

helulicek
5. nov 2009

nani, myslím, že výroba 2000, ale nejsem si stopro jistá, jak přijde manža odpo z práce, tak to kdyžtak upřesním. ty ji máš taky v oktávce??

musko
5. nov 2009

nani - isofix je o tom, že je sedačka priamo upnutá ku konštrukcii auta - čiže, ak by zlyhali tie pásy od auta, tak isofix nepustí. A je fakt, že keď som videla v tom teste chicco neptune, tak mi bolo špatne - a to mi pripomenulo, čo mi hovorila predavačka, keď sme kupovali sedačku staršiemu synovi - to je cca 3 roky dozadu - že chicco sedačku ani za nič - začali dodávať do sietí hyper a super marketov a tým šla dole kvallita na úkor kvantity.... Je fakt, že sú tie sedačky drahé ako čert, ale zas, za tú evolvu mi tých 4,5 tis nepríde - vzhľadom k počtu rokov užívania - nepríde až tak moc.
miavin, concordy sú slušné, ale nemáme ju, tak neviem.
sahula, nani má pravdu - pozri naživo v obchode a potom objednaj cez net - dá sa kúpiť Romer-ka aj za 4,5 tis.....

nanika
5. nov 2009

z adac stranky - priemerna ochrana pri celnej a bocnej zrazke, velka moznost nespravneho upnutia do auta, mierne zhorseny vyhlad dietata z auta von, vyskytli sa nejake male chyby pri spracovani sedacky. To boli chyby, teraz kvality: jednoduche prisposobenie sedacky dietatu, polohovatelna opierka hlavy, sedi stabilne vo vozidle, jednoduche upinanie dietata, zrozumitelny navod, pohodlna, dobre polstrovana, potah pratelny v pracke.

Zaver, za tu cenu by som cakala viac :(

nanika
5. nov 2009

Prekladam evolvu z adac, som zvedava: takze proti: priemerna ochrana pri celnej zrazke (o bocnej nepisu, tak ze by to bolo lepsie?), nesedi obzvlast kvalitne vo vozidle (toto plati od auta k autu), tak isto obmedzeny vyhlad dietata z vozidla, cistenie potahu musi byt komplexne, (ja neviem este som nevidela sedacku, ktoru vycistite v pracke po castiach). Ideme na plusy: nizka uroven zatazenia pri bocnom naraze (vdaka bohu), optimalne smerovanie pasu, jednoduche prisposobenie dietatu, extremne vysoke operadlo, nizke riziko zleho upnutia, jednoducha instalacia, ako to napisat, proste pohodicka pre nohy, velmi dobre calunenie, dobre spracovanie sedacky.

No, ked si poviete, ze je o polovicku lacnejsia, ako concord ultimax, no, stoji to za zvazenie. Takze hlavne treba upnut sedacku do auta, ci dobre sedi.

nanika
5. nov 2009

Musko, my mame peugeota 307 kombik a muz sluzobneho opla astru. Takze mozem porovnavat, v peugeote mi viac ta sedacka lieta, v astre sedi lepsie a je tam aj viac sklopena. Neviem to porovnat na oktavku, ty mas este cas, tak snad sa najde dobra dusa z okolia, co tu sedacku ma a skusis pripnut, pripadne najdes v kamennom obchode... Inak sa mi zda, ze to dost zalezi aj od pasu, od sirky sedadla, teda nielen od sklonu a tvaru operadla a sedadla.

musko
5. nov 2009

nani, dík.
Ešte kuk sem: www.kiddy.de - to video stojí za to

nanika
5. nov 2009

pockaj, to myslis to ich video, alebo ich je tam viac... nasla som len reklamu na ich sedacky s tym zasuvnym modulom, co by som chcela vidiet dieta, co by v tom sedelo :(

alias313
5. nov 2009

uvazujeme nad kupou recaro young sport. Aky je vsak rozdiel medzi topline a trendline? Pôvodne som mala v plane ist do obchodu a najprv si sedacku pozriet a potom objednat z netu. Avšak u nas maju len chicco, ferrari, romer a nejake nezname znacky 😒 takze uz mi nic ine nezostava len objednat z netu 😕

shaula
5. nov 2009

Všem děkuji za reakce.
Nanika - ovládání mi předvedli letem světem, snadné upínání sedačky do auta mě moc nezajímá, protože ji stejně upnu jednou a pak už se přemisťovat nebude. Jednoho syna jsem do sedaček posazovala, moc se mu tam nelíbilo (včetně Kinga 😀 ), ale oni jsou oba nervní vždycky,když mají něco zkoušet nebo se nedejbože jen oblékat, takže podle toho se taky moc řídit nemůžu. Za jízdy už jsou klidní (aspoň teď ve vajíčku, ale narvat je do vajíčka je boj). Jinak zbytek (upínání dítěte do sedačky, polstrování, prací sundavatelný potah, polštářek pod hlavičkou, snadné polohování jednou rukou, atd.) mi připadalo u všech naprosto stejné. Takže proto přemýšlím... Máte pravdu, že do sedaček dovnitř nevidíme, proto mám trochu obavy koupit neznámou značku, o které nemám informace 😖
Toho Kinga tam opravdu měli za 6700, a to prý bylo s 15% slevou 😲 Je fakt, že na netu jsou i levnější, ale je jich strašná spousta druhů - našla jsem např. King, King TS, King Plus, pak ještě Highline, Trendline (rozumím správně, že tohle je "jen" verze potahu?), pak jsou kolekce 2008, 2009, 2010 (jaký je v nich rozdíl? Jen barvy potahů? Nebo i změna konstrukce?) - takže je pro mě strašně složité se v tom zorientovat, navíc každá kombinace má jinou cenu... Ach jo...
Jinak mám samo v plánu koupit sedačku přes net, jen si ji chci předtím "osahat" a vyzkoušet - právě takhle mě trošku zklamala Maxi Cosi, mě připadá tvrdá - kdo ji máte, jsou tam děti spokojené?

musko
5. nov 2009

alias, to je v tom poťahu - jeden z nich je kvalitnejší.
No, nani, je tam len to ich video. Popravde, ani ja si veniem predstaviť decko, čo by tam za tým sedelo. U tých malých ešte ano, ale u tých cca 6-7 ročných - no poteš 😔 Som myslela, že sa to dá dať dole a potom zapínať normoš pásmi z auta - 3 bodovo..... Ale to asi nejde. Chcela by som ju vidieť naživo - asi vleziem do nejakého obchodu - kažopádne, nevideť tam tie vodiace otvory

nanika
5. nov 2009

Alias, to vypada byt len v potahu, v nicom inom. Toto je to iste STM Starlight SP, tu by mohli mat aj v beznom obchode. Skus ju pohladat a vyskusat, lebo nam bola uzka a pripadala nepohodlna. Tu mas link na vsetky tri po kope. http://www.biga.sk/dojcensky-tovar/autosedacky-...

nanika
5. nov 2009

Shaula, su dva druhy kinga, king a king plus. Rozdiel medzi nimi je lahsie odnimanie potahu, lepsia opierka hlavy, viac poloh vysok bezpecnostnych pasov, no a nakoniec, u tych novsich kontrola spravneho zapnutia pasu. Potah je nasledovny: pri kingovi classicline, trendline, u pluska tieto dva a highline a bellybutton. Od roku vyroby sa to moze lisit, toto mam z katalogu 09. Rok by som neriesila, malo by to byt na jedno kopyto, tak ak ti urobia super cenu, lebo je to 08, isla by som do toho 🙂

alias313
5. nov 2009

nanika
no ved to sa bojim aby pre maleho nebola nepohodlna, no neviem nikde najst u nas v BB obchod s tymito sedackami...viem o 3 obchodoch s detskymi vecami a nikde ani recaro, ani kiddy...neviem teda ako budem postupovat dalej 🙄

shaula
5. nov 2009

Nanika - super, konečně v tom mám trošku jasno! Díky! 🙂 Ale co je tedy King TS Plus? Já myslela, že je to zase další druh... 😕 Např. tady: http://www.babystyle.cz/autosedacky-romer/romer...
Neexistují náhodou nějaké české nebo slovenské stránky Römer? Ať si to v klidu počtu... Bohužel moje angličtina ani němčina by na toto nestačila ☹

nanika
5. nov 2009

http://www.britax-roemer.cz/

paci 🙂 Na pohlad je ta sedacka starsi typ, urcite to nie je tohtorocny, ale pluskova verzia za tuto cenu, no nekup to 🙂

nanika
5. nov 2009

jaaaaj, ja slepa, ved pisu, ze 2008. Ten rozdiel pisu ze je troska v priestrannosti sedacky a v tej 2008 este nebol ten vankusik pri hlave. My sme mali mozno 2006, tam to nebolo tiez a bolo dobre 🙂

nanika
5. nov 2009

Rozdíly mezi autosedačkami Römer:
Prince - oproti Lordu zvětšený prostor pro dítě o 15%
King TS - navíc oproti lordu systém snadného a pevného napínání bezpečnostních pásů a konstrukce sedačky se snadným nastavením polohy
King NEW - navíc oproti King TS zvětšený prostor pro dítě o 15 %
King TS plus - navíc oproti King TS 7 poloh nastavení upínacích pásů, větší a pohodlnější opěrka hlavy
King plus NEW - navíc oproti King TS plus - zvětšený prostor pro dítě o 15% a integrovaná opěrka hlavy
DUO - oproti King TS plus upínání ISOFIX + pás Top theter
Safefix - oproti King TS plus New upínání ISOFIX s opěrnou nohou

matulkatinka
5. nov 2009

Ahojte, neviete mi poradit, kde najdem nejake testy bezpecnosti na Jane racing?

nanika
5. nov 2009

posielam dobry link 🙂

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/m...

testy autosedaciek, snad sa niekomu zidu 🙂

nanika
5. nov 2009

je tam na tom linku, len si zmen na 0-18, dopadla dobre

matulkatinka
5. nov 2009

Jeej, super, dik...

shaula
5. nov 2009

Nanika - ty jsi prostě nejlepší! 😉

olise69
5. nov 2009

mám vybrané autosedačky britax evolva 1-2-3 a STM Starlight SP,čo myslíe, ktorá je lepšia? ( do auta VW golf)