Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

opica
14. dec 2009

nanika, dik, presne tu som dnes kukala na nete. pretoze s tym isofixom, ci ako sa to vola v ich pripade, mame len jedno auto a tak chcem fixaciu pasom...vdaka 🙂
este skocime pozriet a asi uz vyberieme lne farbu... 😎

nanika
15. dec 2009

Myslim, ze tie romer s isofixom su montovatelne aj trojbodovym pasom, takze sa daju vyuzit aj v aute bez isofixu. Ale zasa zalezi na tom, kolko sa bude autosedacka pouzivat na isofix, lebo je tam navysena cena a sedacka je aj tazsia ako bez isofixu.

opica
15. dec 2009

aj vajicko mame bez izo-fixu, kedze ja to v aute nemam a po meste s nim chodim zvacsa ja.
inak, uz sme objednali ten romer 🙂 dufam, ze to bude v pohode, este raz vdaka za radu 🙂

nanika
15. dec 2009

opica, bude, neboj 🙂

jituskak
15. dec 2009

tak mi právě dorazila autosedačka. Romer King Plus. Je fakt krásná a měkounká a vypadá už od pohledu bezpečně. akorát nevím, jeslti ještě není brzo mylýho do ní přendat. ale ve vajcu už mu přečuhuje hlava a ramínka má zcvaklý, chudáček...

nanika
15. dec 2009

jituskak, ak precuhuje hlava, je bezpecnejsi uz ten king. Neboj, len teraz maleho voz v poslednej sklopenej pozicii, teda nalezato a bude to ok 🙂

jituskak
15. dec 2009

no, ono to jako není nic extra, ta ležatá poloha🙂. moc se mu tam napoprvé nelíbilo, tak doufám, že nám cestu neprořve. ve čtvrtek bude premiéra

nanika
15. dec 2009

No, jituskak, nas bol od takych 7 mesiacoch sklopeny len mierne, ale co sa tyka pripadneho natiahnutia krku pri havarke, teraz by som ho este nejaky cas tak nevozila...

jituskak
15. dec 2009

nani, ted jsem tě nejak nepochopila. myslíš, že mám ještě vozit ve vajcu?

musko
16. dec 2009

ne, nani myslela, voziť v najviac sklopenej polohe v kingu - náš Petrík tam bol od cca 9 mes

nanika
16. dec 2009

Musko, diky 🙂

Ono si vacsinou deti zvyknu, len to troska chce cas, lebo predsa je len nova autosedacka dost velka zmena. Aj pripadne padanie hlavicky, co byva, niekedy staci len troska casu a dieta sa prisposobi. Jituska, kam idete? Ak pocestujete troska dlhsie, na zaciatku ti moze mrnkat, len sa ho snaz troska ukludnit a zaujat, nemyslim si, ze bude plackat dlho. Skor oceni, ze uz nie je taky nahnahnany 🙂

jituskak
16. dec 2009

tak to pak jo🙂 jsem ho tam zkusila zase dát a už v poho🙂, tak uvidíme.

krpcek
16. dec 2009

ahojte. potrebujem poradit. rozhodujem sa medzi concord trimax a maxi cosi tobi - co by ste poradili?

jituskak
16. dec 2009

holky, tak jsehm malýho do té autosedačky dala znovu a je z toho tak vykulenej, že si tam i hraje🙂 mám z toho radost. doufám jen, že mi ta sedajda vydrží dýl jak půj roku, abychom nemuseli zase kupovat větší. fakt nevím po kom je Šimonek tak velkej🙂

musko
16. dec 2009

krpcek, ak z týchto dvoch, tak maxi cosi tobi 😉

krpcek
16. dec 2009

musko tiez som viac priklonena k nej . . .dakujem. 🙂

zlatouch
17. dec 2009

Ahoj, mam prosbu na naniku a jine profiky 😉 Asi se budu opakovat, ale muzete mi pls hodit par tipu na autosedacku 9-18 (nase 13mesicni je mrne a jak jsem vas procitala, bude lepsi tahle kategorie)? Je to tak, ze vitezi ten Romer King Plus - posuzovano podle bezpecnosti, pohodli, obsluhy (cenu uz si najdu)...?
Mame jeste malou komplkaci - L. ma tak 8.3kg, tzn. asi cekat do tech 9, co? Ted v cepici se to blbe posuzuje, ale hlava ji z vajicka jeste nekouka(ma 72cm), i kdyz predpokladam, ze ta vaha je asi zasadni?
Díky

nanika
17. dec 2009

Zlatouch, ahoj, vaha by mala byt brana v obleceni. Ak ti nepresahuje drobec hlavickou hranu autosedacky, kludne ju este nechaj vo vajicku. Mas vlastne super dieta, ze mozete mat vajicko dost dlho, je len pren dobre, ze moze byt este vozene v protismere. Tvoju vysku sme dosahovali v 6-7 mesiacoch, ale maly bol skor macatejsi. Takze zalezi na tebe, ak chces, este ju nechaj vo vajci, alebo presun do kinga. Len by som ju na tvojom mieste don skusila posadit, lebo naozaj neviem, ako sa ta sedacka bude spravat s utlym dietatkom. Z tejto kategorie odporucam este maxicosi, ale oni maju skoro vsetko na isofix, neviem, ci ho mate v aute, bez isofixu je tobi a ta sa mi zda rozmerovo ako romer king. Ine sedacky od romera, ktore by boli v rovnakej kvalite a bezpecnostnej triede nie su, tam uz je posunuty stupienok bezpecnosti, aj ked rozmerovo by bola ta sedacka asi lepsia. Nepomohla som ti :(

zlatouch
17. dec 2009

nanika, ale jo, aspon jsi mi potvrdila moji teorii 😉 Nebudem to resit hned, pocitam, ze behem ledna bychom tu sedacku poridili. Cestu na hory ke konci roku jeste urcite dame ve vajicku, pak uz se s oblecenim, predpokladam, prehoupnem pres 9kg. Kouknu se, kde bychom mohli Romera vyzkouset, isofix nemame (mame takovou tu umelohmotnou zakladnu pod vajicko, ta bude uz nejspis k nicemu, co?).
A opravdu dik, ja jsem tak rada, ze se nemusim nekde zdlouhave pidit po informacich 🙂

nanika
17. dec 2009

Zlatouch, isofix su ocelove oka v konstrukcii sedadla auta, malo by to byt v novych autach od 2006 a uvedene v knizke od auta. Inak, teraz v zimnom obleceni by to uz bolo ok aj v tom romerovi a do leta sa vam troska este kosticky zaobalia. Sedacka je bezpecna aj pre tak male deti, ide mi len o to, aby v nej velmi nelietala, ale kedze je vozena este vo vajicku, tak jej urcite nebude vadit, ked bude cestovat troska sklopena 🙂

zlatouch
17. dec 2009

Tak to jeste zjistim s tim Isofixem, auto mame necely 2 roky.
Ted jsem nasla tohle: http://www.eshopbaby.cz/katalog/lord-classic-li...
Podle me jde o starou kolekci Romer King, podle popisku tam chybi nejake to rychlejsi upinani pasu, myslis, ze jinak je srovnatelna?

nanika
17. dec 2009

Zlatouch, je 2008, nebrala by som ju preto, lebo nema ten zahlavny vankusik, tak isto je o 15% mensia, ako novsie dva roky. Inak je to to iste, len nema pluskovu verziu, takze nema to zvliekanie potahu lahsie, nema kontrolu upinania pasu, mensi pocet poloh pasu a tak... Ale ten vankusik moze urobit dost na to, aby malej nelietala hlavicka, ked zaspinka.

nanika
17. dec 2009

POZOR EVOLVA.

Babenky, komu som to uz nehovorila, alebo o tom inak nevie, pri montazi evolvy si odmontujte zahlavnik na sedacke auta na tom mieste, ta sedacka tam potom sedi uplne inak, ako s nim. Ja som sa k tomu stale chystala, ale s bruchom sa mi zle manipuluje s cimkolvek v aute, ale konecne som to odmontovala a maly je teraz v tej sikmej polohe ako v lehatku 🙂

shaula
17. dec 2009

Zlatouch - naši kluci mají taky jen 8,5 kg a vozíme je už asi měsíc v Kingu - prostě už jim z vajíčka pomalu přečuhovala hlavička. Ta váha není to nejpodstatnější, důležitější je, jestli ti ještě nepřerůstá vajíčko. Pokud ne, klidně voz ještě ve vajíčku, je to určitě lepší. Pokud ano (tj. hlavička přesahuje horní okraj vajíčka), tak radši přesedlejte na větší sedačku 😉
Jinak ten odkaz, co uvádíš, není Römer King, ale Römer Lord, to je pokud vím starší typ, který se dnes už ani nevyrábí. Asi bych šla radši do Kinga, třeba tady http://www.seznam-pneu.cz/autosedacky-9-18-kg/a... jsem našla letošní verzi za 4080 Kč, což je super cena. Pokud ji ovšem ještě mají v prodeji... Mně se stalo, že jsem objednala verzi 2009 (na jiném obchodě), pak mi jen přišel e-mail, že už prodávají jen 2010 ☹ Tak jsem nakonec objednala 2010, ale jinde a o něco levněji.

zlatouch
17. dec 2009

jeee, to je skoda, ten potah je totiz nejhezci 😉 U Kinga me to prijde trochu nuda, skoncime u naky trapny cerno-cerveny do toho naseho rudyho auta...
shaula, vcera jsem to zjistovala, kdyz jsem si odmyslela cepici a kapucu, hlava byla stale ve vajicku 😉 Prave, ze jsem si myslela, ze hlavni je vaha, ze pod 9 kg ta kategorie od 9kg nemusi fungovat - resp.byt tak bezpecna. Ale jsem rada, ze nejen nase dite je podmerecny 😉 , i kdyz u dvojcat to je zas neco jinyho...

zlatouch
17. dec 2009

Ted me prekvapilo, jakou roli hraje v cene typ potahu 😲 Ruzova je o 800 levnejsi 😲 To bude teda narocny vybirani 😀

nanika
17. dec 2009

Shaula, ty mas oci, vidis, uplne som prehliadla, ze to bol Lord...

luci81
19. dec 2009

prosím o radu-zkušenost
v obchodě mi bylo řečeno,že autosedačky 9-18kg(konkrétně Maxi cosi,nebo Romer) jsou ve skutečnosti těm větším dětem(třeba v bundičce) v ramenou úzké.Uvažuji o koupi Maxi cosi priori XP.Prosím,kdo má tyto sedačky a větší dítko,jakou s tím máte zkušenost?

nanika
19. dec 2009

Luci, povedali ti dobru blbost. V zime je akurat problem narvat v zimnej bunde do pasov... Okrem toho, obe menovane patria, ak sa nemylim k tym navacsim na trhu... Inak, obist sa to da tym, ze dieta upnes uz do vykureneho auta, alebo uz pri kupe bundy kupis teplu, ale menej objemnu. Ak nemrzlo, vozila som Oliho vo veste a hned boli pasy lepsie. Este by som chcela vediet, ake riesenie ti teda v tom obchode ponukli? 😀

luci81
19. dec 2009

nanika-díky 🙂 Doporučili mi sedačku 9-25kg,konkrétně tuhle:
http://www.kocarky-lvicek.cz/Autosedacky/autose...