Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

iinuska
4. jan 2010

no ja uz som viacmenej rozhodnuta, len este chceme vybehnut na nu aj pozriet a maleho do nej posadit

veverka83
4. jan 2010

Ahojky, taky uvažujeme o koupi sedačky 9-18 a líbí se mi Kiddy infinity pro.nemá ji někdo z vás?jestli ano jak jste s ní spokojené.Díky

matra
5. jan 2010

Maminky měla bych dotaz ohledne potahů u autosedaček Romer, váhám mezi trend line a high line, který je jakoby z broušené kůže a údajně méně potivý, máte s nim někdo zkušenost? Výdrž údržba a podobně? V odkazech jsou mmé barvy mezi kterýma váhám, děkuji za radu... 🙂
http://www.zaparkacek.cz/product.php?productid=...
http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?zbozi...

nanika
5. jan 2010

Matra, potit sa ti bude v kazdej... high line sa mi zda hrubsi a odolnejsi, to som mala na kingovi, teraz na evolve tusim trendline, na omak je to ine, cast akoby sustak, zvysok ako menzester, ale beriem to tak, ze su dobre vsetky, dobre sa peru vsetky, cokolada a spol uplne v pohode. Casom sa ti na oboch vytvoria zmolky. Ja by som sa rozhodla len na dotyk, ak ti uz ide o to...

matra
5. jan 2010

nanika děkuji, pravě že beru kinga a vice prijemnejsi je mi ten jakoby ten kožený potah, ale mám strach aby na něm látka rychle nezašla nebo se moc nešoupala a podobně. A potíme je jidak dost hodně... ☹
Takže stále váhám....

nanika
6. jan 2010

Matra, niektore baby to riesia obycajnou plienkou prehodenou cez sedacku, alebo si nechaju usit, ci kupia letny tusim je to frote navlek. A zasa, tak dlho nebudete tu sedacku vyuzivat, aby sa vam ju za ten cas podarilo zlikvidovat, tak sa tym netrapkaj a ber tu, co sa ti najviac paci 🙂 Inak jedine vychodisko od potenia je co najpriestornejsia sedacka a taka king je, mohlo by to byt aj horsie...

adam07
6. jan 2010

nanika, mozem sa ta ako skuseneho profika spytat resp. pomoct mi, vyberam pre starsieho medzi Romer Kidfix alebo Recaro Monza Seatfix, vies mi poradit? dakujem 🙂 a este som si tu niekde stiahla linku, co si niekomu posielala, taku polsku ohladom vajicok, moja polstina je sice dost mizerna, ale bola som celkom vystrasena z tych videi ohladom isofixu... 😕

musko
7. jan 2010

adam, ten isofix u lacnejších typov - hlavne - resp. málo známych typov.
Za seba - my máme Romer Kidfix a sme veľmi spokojní. Petrík ju má prakticky od 2 rokov a v pohode ( z Romer King nám vyrástol za 11 mes.).

nanika
7. jan 2010

No, adam, bohuzial sa teraz posledny rok zistilo, ze nie je isofix ako isofix :( ak to nie je renomovana testovana firma, tie sedacky su horsie ako bez isofixu. Ten Kid fix je velmi dobra a priestorna sedacka a pokial je Adamko normalne stavany alebo troska bucko, uz mu kludne moze byt dobra. Podla tej tabulky co sa tyka testovania, neviem, mozno uz ju stihli otestovat a bola dobra, ale zatial ta bez isofixu je horsia ako bez isofixu romerka. Ale ja si myslim, ze su obe na rovnakej urovni, s tym isofixom, tak skoc do predajne a porovnaj si ich, co do polstrovania, pohodlia, priestornosti, lebo tato sedacka ma vydrzat naozaj velmi dlho. Pozerala som teraz obe, nedocitala som sa, ci ma aj to recaro odpocinkovu polohu, ale romerka ju ma, tak aj to by som brala ako plus. Ono mozno tie romerky nie su az take vzhladne, ale aspon to nejde na ukor pohodlia a priestoru.

adam07
7. jan 2010

dakujem za odpovede, praveze Adam je taky maly slizik, ma 90 cm a 13 kg, zato mladsi ma 72 cm a 9,5 kg a zacinam mat dilemu, co kupit Adamovi na jar, lebo ked to pojde takymto tempom Benovi bude dobra jeho autosedacka za 2 mesiace (Maxi Cosi Priori XP) 😅...
ci od 15 kg alebo od 9-36 tak ako ma nanika, ale asi je fakt najlepsie vyskusat v reale 😉

nanika
7. jan 2010

Adam, teraz mas 9-18? Hm Tak to moze adam v nej plavat a tych pasov by som sa bala, co su uz autove. Lebo ked pises, ze je utly, bojim sa, ze to nebude celkom ok. Skus si porovnat tie dve sedacky na zivo, nas ma 94cm a 15 kg, 2 roky a to by mi bolo blbe ho davat do 15-36 presne kvoli pasom. Ja viem, ze sa tu stale toci do kola evolva, ale videla si ju nazivo? Skus k tym dvom zaradit do vyberu aj ju, aspon si ju mrkni a porovnaj s tymi zvysnymi, do buducnosti aj tak budes musiet kupit dalsiu vacsiu aj Benovi, takze mozno posunies evolvu benovi a adama uz das, ale az o par rokov, do tej kidfix, ci recara.

adam07
7. jan 2010

ano, teraz mam 9-18 a som s nou velmi spokojna, aj kvoli pasom, polohovaniu, pripevneniu do auta atd.. lebo Adamko sa narodil o mesiac skor a je od mala taky drobec (asi po svokrovcoch 😎 )
sak prave kvoli tym autovym pasom zacinam byt na pochybach, a ked som este videla aj tie videa, no mam dost.. 😒 a hlavne som neratala, ze mladsi to zoberie takymto tempom 😀 ved uvidime, dik

nanika
7. jan 2010

Adam, ja hromzim skoro pri kazdom upinani maleho do autosedacky, lebo v zimnej bunde je to ledva-ledva, ale ked si pomyslim, ze dieta este nema v tomto veku dobre vyvynutu kostru a pri havarke si moze dochramat hrudnicek s autovymi pasmi, tak radsej zatnem zuby a este aspon tuto zimu vydrzim. Takze u teba by som bola skor rada, ze s tymi malymi pasmi mozes este adamka v pohode nejaky cas putat...

lucrezia
8. jan 2010

ahojte, tak ja som bola včera v obchode omrknuť tu BeSafe autosedačku....nanika, mala si pravdu, personál ani nevie čo predáva a ja som mala z netu viac info ako oni 🙄
všetko som z tej predavačky musela ťahať ako z chlpatej deky, ale veľa som sa toho aj tak nedozvedela....na otázku, že kde bude mať dieťa nohy, ked bude sedieť do 4 rokov v protismere, povedala, že "neviem" 😨 ....potom mi tvrdila, že ta sedačka s isofixom, sa nedá dať do protismeru.....na otázku, či si možem tu sedačku vyskúšať v aute som dostala odpoved, že naco? ved to tam určite bude sedieť.....no a nakoniec to zaklincovala vyhlásením, že ved nech si kliknem na internete na ich domovskú stránku a tam sa dozviem viac.... 🙄 🙄 🙄 🙄 no ine mi ani neostáva, ale napálili ma teda riadne.

nanika
8. jan 2010

Dobreeee, inak na nete su aj tak kade tade protichodne info, ja som si praveze vtedy nasla, ze u isofixu by nemal byt s tymi nohami problem. A nevyskusat sedacku, tak to len kukam :( Ja neviem, ale ked sedime bezne v aute, tak maly kope nohami do sedadla pred sebou, tak si neviem predstavit kolko priestoru potrebuje sedacky opacne otocena? Skusim najst obrazok, videla som to na adac 🙂

nanika
8. jan 2010

dufam, ze to preslo, doporucujem si vsimnut, ze tam sedi dieta vzrastovo mensie ako moj kedysi rocny oli. Nevyzera to nejeko na posuvne pri nohach, tak by som to brala asi len u velmi malych detoch, aj ked moze byt problem s tym, ze dieta bude mat v tom protismere problem sediet... do styroch rokov ha ha ha, to by malo mat to decko nohy asi za hlavou...

nanika
8. jan 2010

na tom linku si kliknite pod obrazkom na to zlte: Wenn’s vorne kracht, ist „rückwärts“ sicherer

adam07
8. jan 2010

tak to je nieco pre mojho Adama, teda pri jeho vyske 😀 , len si neviem predstavit toho chudaka, co sedi pred nim...
nanika, pozerala som este Recaro tusim Young sport, tiez 9-36 kg neni lepsie polohovatelna ako Evolva, alebo sa mi to len zda?

musko
8. jan 2010

adam, Recaro a STM sú rovnaké, polohovanie je minimálne - je také kolečko v predu na sedáku - ale fakt málo + náklon sedadla v aute. Tá Evolva mi príde lepšia - hlavne pohodlnejšia - polohuje sa takým klinom na spodu sedačky a tiež + náklon sedadla v aute. Chce to vidiet na živo v obchode a okukať si to.

adam07
8. jan 2010

musko, dik, asi to budem musiet okukat, ale dufam, ze este mame aspon tie 3-4 mesiace.. sa mi to este nechce riesit... 🙂

lucrezia
8. jan 2010

nanika, dakujem 🙂

nanika
9. jan 2010

lucrezia, nz, ale riadne som sa spotila, kym som to nasla 😠

evina313
10. jan 2010

kočky poradte mi 😉 moj syn ma teraz 20 mesiacov a asi 13 - 14 kg. Chceme kupit novu autosedacku a nevieme sa rozhodnut či 9-18, alebo 9-36. Maly v aute velmi nespava, ale tak raz do roka by sme chceli ist na dlhsiu cestu, tak by som asi mala vyberat autosedacku co sa da aspon trochu naklonit. daju sa polohovat aj tie 9-36? maly je dost macko 😉 tak neviem ci mu už ta 9-18 nebude o chvilu mala.

nanika
10. jan 2010

Evina, bude mu mala uz coskoro, treba ist do 9-36. Polohovatelne su minimalne, ale staci to, aspon pri nasej Evolve, dieta neprepadava do predu, v pohodicke sa vyspi aj na dlhsie trate...

peroli
10. jan 2010

Ahojky, nevím jestli to už tady náhodou někdo nepsal ale dneska jsem se při nákupu autosedačky dozvěděla od dvou různých prodavaček ve dvou různých obchodech jednu důležitou (přinejmenším zajímavou) věc a to, že už i u nás, stejně jako v německu, se uvažuje o zrušení používání podsedáku z důvodů bezpečnosti, takže jediný autosedačky které budou tak nějak logicky přicházet v úvahu jsou asi jen 9-18 a pak 15-36 (ta mezitím 9-25 je v tom případě vlastně na 2 věci, teda pokuď se to zrušení opravdu schválí... prostě bude zbytečná)

shaula
10. jan 2010

Nezdá se mi, že by zrušili i kategorii 9 - 25 kg, ta podle mě zůstane zachovaná, pravděpodobně i 9 - 36 (tedy podle mého laického názoru 🙂 ). Nicméně zrušení podsedáků je docela zajímavý nápad a určo to bude bezpečnější 😉

nanika
11. jan 2010

Peroli, som za. Ja by som podsedak aj tak nekupila a ak, tak len pre pripad nudze na vozenie v kufri... Ta 9-25 ma svoje opodstatnenie, pochybujem, zeby sa rusila, aj ked o nejakej vysokej bezpecnosti konkretne tejto triedy som na pochybach...

peroli
11. jan 2010

jééé holky néé 😀 já nemyslela že by se 9-25 rušilo, to určitě ne, jen že mi její koupě (pokuď by se podsedáky opravdu rušili) připadne trochu zbytečná.. 😉 chápete co myslím? 😉

mates22
11. jan 2010

určo je lepší koupit na každou kategorii zvlášť. Můžu porovnávat, protože babička s dědou, když občas taky malou vozí, koupili 9-36 kg Romer. Jim to samo stačí, nejezdí tak často, ale s těma našima, co jsme měli na každou kategorii zvlášť se to stejně nesrovná...a hlavně teda, myslím, že až bude mít 36 kg, nevejde se tam ani omylem.