Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

inka04
21. jan 2010

Römer King Plus TrendLine Nicolas, a tusim stala okolo 190eur, ak chces presne ti zistim cenu... bez isofixu. My sme velmi spokojni, ale mozno este moze byt pre teba dolezite, ze je dost uzka (aj ked vraj tie nove su uz o nieco sirsie) ak mas baculatejsie dietatko... Nas je utly takze v pohode, ale take baculate dietatko si tam realne neviem predstavit.... Urcite chod vyskusat aj s dietatkom🙂

inka04
21. jan 2010

a medzi tou novou a starou kolekciou je tusim rozdiel v tej sirke, ale to si zisti.... to nie som si ista

iinuska
21. jan 2010

aj tu su podla mna dobre ceny a maju aj priamo obchod v petrzalke.Ja mam odtialto autosed.

neurologia
21. jan 2010

klementina moj tip zober dietatko chod vyskusat do predajne...a potom objednaj kup tam kde najdes najlepsiu cenu... 😉

iinuska
21. jan 2010
tono_babymarket
21. jan 2010

Pre klementina
....rozdiel v cene autosedačiek môže byť vzhľadom na nižšiu dph v ČR, ale nemyslím si, že sa ti oplatí ísť pre ňu do ČR, pretože i keď je u nás vyššia dph o 10 % cena romer king plus je cca 189,90 Eur....

nanika
21. jan 2010

Klementinka, takze postupne, ano, pre tvoje dietatko je vhodna king, odporucam pluskovu verziu. Ako uz baby pisali, od 2009 je vacsia sedacka tusim o 15%, pri pluskovej verzii by mala byt este navyse kontrola zapinania a velmi dolezity vankusik na hlavku, ak by si ho kupila zvlast, zaplatis mozno nakoniec aj viac. A lahsie zvliekanie potahu, co tiez nie je na zahodenie. Tie ceny, ked si pozeras na nete, najdi si obchod a kludne tam napis, o co mas zaujem a ze chces vediet, za kolko v eurach su ti to schopny poslat, ak chces, dam ti jeden kontakt, odkial som brala ja, ale ten cenovy rozdiel nie je nejako velky a beries na seba riziko pri reklamacii, ze budes posielat do ciech. Vyskusat ju mozes v kazdom vacsom detskom obchode, ak si z ba, je ich tu viacero. Ak mas v aute isofix, ale musis ho tam mat, tak ak ti nie je luto zaplatit zasa o nejaku sumu viac, je lepsi isofix, tie sedacky su potom aj hodnotene ako bezpecnejsie, ako bez neho. Ak nebudes brat s isofixom, nic sa nedeje, bezpecna je tiez a ma lahke upinanie, ten trojbodovy pas vlastne len zapnes v takej vyklopnej casti a zasa zaklapnes, hotovo. Problem pri presuvani je len ten, ze tieto sedacky, ci uz s isofixom, ci bez, su dost takze, min. tych 7 kg.

bmmz
21. jan 2010

ahojte poprosim o radu ... aky je rozdiel medzi tymi roznymi romerkami 9-18kg s isofixom... nejako neviem najst v com sa jednotlive druhy odlisuju...
a hlavne ju musime odskusat ved mame 10kg a 7mesiacov .. ci nam bude vobec pohodlna

dik za kazdu radu drzte sa maminy

nanika
21. jan 2010

bmmz, skus kliknut na link vyrobcu, je to tam rozpisane:

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky

aness
21. jan 2010

ahojte, prosim, nevite o nejakem kamennem obchode v ostrave, kde je mozne vyzkouset sedacku roemer king plus a evolva 123 plus? nechce se mi kupovat pres net bez predchoziho vyzkouseni. moc dekuji za info 🙂

kristiesk
21. jan 2010

Mne sa romer aj tobi páčia, len tie farebné prevedenia mi prídu také obyčajné..

shaula
21. jan 2010

Aness - my jsme King plus okoukali v Chiccu v té nové přístavbě Shopping Parku. Tedy myslím, že je to Chicco 😀 Ten obchod přímo u vchodu směrem z Výškovické ulice. Měli tam i Evolvu, ale nevím, jestli to byla přímo Evolva 123 plus, o tu jsem se nezajímala, protože jsme chtěli kupovat 9 - 18 kg.

shaula
21. jan 2010

Jinak, holky, taky se Vám v Kingu tak špatně dopínají pásy? Myslím ty pětibodové, kterými se pásá dítě. Máme je nastavené co nejkratší - úmyslně, protože tak je to nejbezpečnější, ale pak se mi hrozně špatně dopínají, vždycky u toho pěním, než to domáčknu tak, aby ta západka zaskočila... Asi je povolím, už mě to fakt nebaví ☹

nanika
21. jan 2010

Shauli, ja akosi nechapem, ako to myslis, ved povolim, posadim dieta, obleciem pasy, zacvaknem, pritiahnem, ako to myslis ty?

musko
21. jan 2010

shaula - pokiaľ sa dobre pamatám, tak sa to dá urobiť tak, že zapneš povolené pásy a potom ich dotiahneš? Alebo sa mýlim?

nanika
21. jan 2010

Ja som to asi pochopila, cha cha, Shaulika uz trenuje, ked do tych pasov uz potom dietatko o par rockov ledva dopne a bude tam obe rvat uz bez povolenych, ako my 🙂

shaula
21. jan 2010

Teoreticky se to dá dotáhnout, až se dítě posadí. Jenomže prakticky to jde strašně těžko utáhnout - to bych musela stát přímo před sedačkou, a to v autě holt nejde 🙂 Takže já jsem si je prostě nastavila a teď už s nimi nehýbu.

aness
21. jan 2010

shaula, dekuji, byli jsme tam s dcerkou v nedeli a kinga ani evolvu tam nemeli ☹ zkouseli jsme jen chicco key 1 XP. celkem se nam libila, ale cenovy rozdil mezi kingem a chicca uz neni zas tak velky, takze bychom radeji kinga. ale polohovani u chicca se mi docela libilo. maminky, prosim, nemate nektera srovnani, jestli jde king plus polohovat na stejne urovni?

nanika
22. jan 2010

shauli, s tym ja skusenosti nemam, my sme vzdy isli systemom dotahovania, tak je to aj odporucane vyrobcom, lebo predsalen, niekedy moze byt dieta inak oblecena a tak. Na to dotahovanie si treba len zvyknut, ja by som ho este brala, ale teraz v zimnej bunde mi to uz nedotiahne, strasne ma to zerie, ze to uz nejde dalej povolit, tak nech uz je konecne jar...

iguska
23. jan 2010

Graco Cosmic Comfort S je sedacka od 9-25kg, je polohovatelna 😉

kristiesk
23. jan 2010

a co by ste povedali na concord ?...

matra
23. jan 2010

Aness, mají ji v Mimistylu na Pískáčích, mám ji objednanou, v pátek jim mělo dorazit zboží a v pondělí si pro ni jdeme, a to jsem ji objednávala za nejlepší cenu na netu, co jsem nasla... Tak zkus tam... 🙂

Akorát ještě tedka jak jsem to tady pročítala, tak mě začalo hlodat, že malý bude mít rok a máme přes 12 kilo, jsme celkově dost velcí, oblečení nosíme pomalu pro dvouleté děti, tak abysme z ní moc rychle nevyrostli a za půl roku třeba nekupovali další sedajdu. ☹
Máte někdo podobný problém?

nanika
24. jan 2010

Matra, king, alebo evolva? King sme opustili 14 kg v 16 mesiacoch. Podla mna by sa este zmestil zopar mesiacov, ale myslela som si, ze len co mu zacne trcat hlava, tak treba menit a netrebalo. Lebo teraz sme v evolve este s pasmi, takze ratam, ze skoro do troch rokov sa tam do pasov maly vprace, takze by som sa tej skorej vymeny sedacky neobavala... Moze mat okolo 16 kg aj s oblecenim.

matra
24. jan 2010

Kinga... No uvidíme ještě jednou ho tam pořádně posadíme a pošpekulujeme, snad už tak rychle neporoste... 🙂 Ale předpoklady na to má, v rodině jsou všichni nějak větší... 😀

aness
24. jan 2010

matra, dekuji za tip, to mame kousicek, takze tam zajedeme. ted marodime a v tech mrazech bych s dcerkou rozhodne nikam nesla, ale vyzkouset ji pred objednanim musime.

klementina
25. jan 2010

vyberam tu autosedacku a mam este jednu otazku, ak sa da aj na tona z BM. myslite, ze je lepsie kupit si romer king plus bez isofixu alebo nejaku inu znacku s isofixom? lebo v tej cene 6tis. sk som videla viacero inych znaciek uz s isofixom. je ten isofix naozaj taky dolezity z hladiska bezpecnosti?

julia30
25. jan 2010

kristiesk ahoj my ideme isto do concordu zatial ma nepresvedcila ziadna ina autosedacka 🙂 ale pravda je ze som zatial este velmi nehladala zatial to vyzera na concord trimax tak uvidime ze co sa vyvinie pre nas to bude aktualne tak za 3 mesiace 🙂 acat riesit asi 🙂 takze zatial u nas concord vytazi.

este nie som rozhodnuta ci s isofixom alebo bez ale uvidime 🙂

krasny vecer prajeme ;)

nanika
26. jan 2010

Klementina, ono zalezi, ktoru s isofixom, isofix nie je zarukou, ze sedacka je kvalitna a bezpecna a lepsia ako bez neho. Takze ak myslis testovanu s isofixom za taku cenu, je to ok, ak testovana nie je, radsej testovanu bez isofixu.

kristiesk
26. jan 2010

neviem sa rozhodnúť buď túto http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema... alebo túto http://img.mimibazar.sk/h/bs/2/091205/16/b73541... alebo http://img.mimibazar.sk/h/bs/2/091205/17/b73544... alebo http://img.mimibazar.sk/h/bs/2/091205/17/b73544... ...neviem sa rozhodnúť, ale farebne sa mi asi najviac páči ten concord..

tono_babymarket
26. jan 2010

Pre klementina

Súhlasím s nanikou...

Čo sa týka isofixu...
Isofix nie je zárukou toho najbezpečnjšieho, platí, že ak je kvalitná autosedačka, tak isofix zvýši bezpečnosť, no a naopak nekvalitnej nepomôže ani isofix, aby bola bezpečná.

Takže suma-sumárum, vybral by som KING PLUS 😉 http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/ki...