Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

musko
26. jan 2010

kristi, ale z tých troch je čo do bezpečnosti na poslednom mieste

nanika
26. jan 2010

Kristi, neviem podla obrazku specifikovat, ktore su to sedacky, prepac...

neurologia
26. jan 2010

ta prva vyzera ako concord trimax ta druha je maxi cosi tobi a tie ostatne su maxi cosi priri xp...aspon tak si myslim... 😉

nanika
26. jan 2010

O tejto tabulke som nevedela, vdaka, len mi vadi, ze je tam vsetko na gebulu, ze to nemaju v kategoriach...

kristiesk
26. jan 2010

neurologia, tak ako si napísala...
musko ,aj som si myslela ze concord nebude tak bezpečný ako maxi cosi ☹

julia30
26. jan 2010

ale ved concordy su bezpecne ci nie? teraz som vas nepochopila ;(

marta.k
27. jan 2010

ahojte baby,nemam cas a ani silu citat co uz sa popisalo,tak poprosim o radu. u mna to "vyhrala" romerka,len sa teraz neviem rozhodnut aku kategoriu zvolit. 9-18kg (king) x 9-36kg (evolva). mlady ma 9 mesiacov,9kg, z vajicka uz skoro vyrastol. autom jazdi minimalne,coz by mi nahravalo ze bude vyhodnejsie vziat 9-36,ale zase ked uz cestujeme,tak su to dlhe trasy a potrebujem poradit,ci sa konkretne v evolve detom dobre spi. neviem si predstavit co myslia tym odpocinkova poloha a zatial som nemala cas to omrknut v obchode. velmi pekne dakujem za vase tipy a nazory 🙂

nanika
27. jan 2010

Marti, odpocinkova poloha je doslova odpocinkova poloha, velmi mierny zaklon plus sklon sedadla, ja si osobne myslim, ze na dlhe trasy este 9-36 nie je vhodna, skor od toho roka a pol, takze ak sa da, radsej kupit kinga...

marta.k
27. jan 2010

dakujem nanika, tak nejak som si myslela ze to bude 😖 tak asi kupime do 18kg,nech ma drobec pohodlicko 😀

nanika
27. jan 2010

Radsej, ak investujes do kinga, bud vyuzijes u dalsieho dietata, lebo je to kvalita, alebo vzdy najdes na nu kupca, tak sa to oplati 🙂

mychaella
27. jan 2010

ahojte baby, zvyknem citat forum no zatial som sa vela nezapojila tiez prave chceme kupit autosedacku a akurat vcera som bola v specialnom obchode. co sa tyka bezpecnosti mi na prvom mieste odporucili romer a vraj nie je rozdiel medzi 9-18 a 9-36 skor je rozdiel v tom ze pre vacsie deti cca 12 rocne je to uz tesnejsie. (teda rozdiel je v pohodli a nie v bezpecnosti)

a marti ta odpocinkova poloha je nieco podobne ako ked je babatko vo vajicku, na spodku tej sedacky je taka preklapacia packa alebo ako to mam nazvat a to ako keby bola ta sedacka nahnuta na sikmo dufam ze si ma pochopila, mne osobne sa to pacilo celkom fajn pre mensie deti. skusala som tam drobca aj posadit
zatial som predbezne rozhodnuta pre evolvu 1-2-3- plus v tam su aj rozsiritelne bocne opierky
inak najlepsie ak niekde pojdes a odskusas si tam drobca aj posadit 😉

a nanika ma tiez pravdu ked kupis mensiu posunies mladsiemu a starsi bude mat vacsiu s vacsim pohodlim a kazdy bude mat pohodlicko 🙂

nanika
28. jan 2010

Mychaella, nepoplet teraz martu, to nie je to iste, ten sklon je naozaj dost radikalny. No, king bola hodnotena lepsie ako evolva, ale to je zasa aj tym, ze je to sklbenie viacerych stupnov a to vzdy dopadne pri hodnoteni horsie ako samostatny. Taktiez si myslim, ze 9 kg dieta este moze v evolve dost pochodovat, co sa tyka toho priestoru, najma v lete, ked je skoro nahate. Ono to naozaj nevadi pri kratkych vzdialenostiach do obchodu, alebo doktorke, ale fakt na trasy, ked si dieta aspon zdriemne na hodinku, urcite je lepsi viac sklopny king. Nehovoriac o stokrat opakovanom zvysenom riziku pri havarke, co sa tyka poskodenia krcnej chrbtice...

Spanie v evolve je tiez bezproblemove, zalezi od sklonu sedadla, ale dieta si musi na to, kam si polozi hlavicku zvyknut, este stale sa u nas stava, ze zachrape s hlavickou v hrudi, ale skor je to jeho pohodlicko, ze si schovava nostek, nie vada sedacky.

Pozor na to plusko evolvu, je fajn to lahsie snimanie potahu, kontrola upinania, ale tie bocnice, tam teda velky rozdiel v tych polohach nie je, mozno 1 cm z kazdej strany, to ani nezbadas :(

marta.k
28. jan 2010

diky baby, urcite planujem pozriet nazivo a vyskusat ako malemu "sadne" bud jedna alebo druha, len som sa potrebovala rozhodnut do kolkych kg zvolit. a to vyriesim asi az na mieste. ale ste zlate,diky za radu 😀

pettru
28. jan 2010

ahoj holky, zkopiruju sem muj dotaz z jiny diskuze...sice vybiram mezi sedacka ve vah.kategorii 9-18...ale potrebuju trosku poradit 🙂

premyslim nad trema autosedackama.romer king plus, mc tobi a mc priori... mohli byte mi napsat s cim jste a nejste spokojeny, do kdy vam vydrzeli decka v sedacce..u romerky se mi zda ta operka fakt dost tesna, jestli tam pak vetsi decko vydrzi...nechce se mi po pul roce kupovat dalsi sedacku...
jak se sedacky prendavaji, atd, atd...zkouseli sme vsechny 3 a ve vsech byla mala v pohode..tak se proste nedokazu rozhodnout...na poslednim miste je momentalne tobi. mam maly auto, tak aby sabca nebyla otloukana. a u romerky si nejsem jista kvuli ty operce a zas priori asi neni tak bezpecna..proste mam z toho uz hlavu v pejru

diky 🙂

nanika
28. jan 2010
mychaella
28. jan 2010

nanika mas pravdu dnes doobeda som bola zasa ale v inom obchode a povedali mi nieco podobne co si napisala...trocha blbe ze odbornici sa nevedia zhodnut na jednej podstatnej veci
tiez mi odporucili koli pohodliu aj bezpeciu 0-18tku a potom radsej vacsiu. potom aj uvidim ako drobec vyrastie ci bude dlhy a chudy alebo pevnejsi a potom kupovat autosedacku podla jeho potrieb 🙂
myslela som ze to bude jednoduchsie vybrat autosedacku... 😠

nanika
28. jan 2010

Mychaella, budme radi, ze zijeme na slovensku, keby sa sem fakt dovazali vsetky sedacky, co su na trhu aj inde, tak by to bolo este horsie loooooooooooooooooooool Len tak pre zaujimavost, kde si bola, ja som z BA, tak ma to zaujima 🙂

mychaella
28. jan 2010

tiez som z ba zatial som bola len v auparku v peg perego to bolo to prve co som pisala o tej evolve a dnes som bola doobeda v malackach nieco vybavovat tak som sa tam zastavila v takom obchode ale neviem presne ako sa vola este sa chcem ist pozriet cez vikend do pre deti a mozno do ivanky do kocikova inak neviem, skus poradit nieco s cim mas dobre skusenosti, diky 😉

tono_babymarket
28. jan 2010

tak ja pridám len toľko:

Ak je niečo 2 v 1 automaticky musí byť niekde ubraté, buď kvalita, bezpečnosť, pohodlie...plus je možno len cena, vlastne ušetríš 😉 ...ja ti odporúčam to čo nanika 😉...má slušný prehľad a je úžasné, že sa stíha pri tak malom dieťati tak intenzívne zapájať do fóra 😉

pettru
vôbec sa tej veľkosti u Romerky neobávaj, je to OK a hlavne maximálna bočná ochrana, ak by tam bolo pristoru viac, uberalo by to na bezpečnosti...

mychaella
28. jan 2010

tono ty pracujes niekde s takymito vecami..ak hej bola by som celkom rada keby mi niekto kto s tym pracuje vedel povedat co najviac pre a proti a odporucit nieco co je naozaj bezpecne.
v tom peg peregu mali len romerky preto mi ich asi aj odporucali ale chcela by som vediet viac.

kessiee
28. jan 2010

mychaella tak isto: urcite 0-18kg, ako pises, syncek ma len 9kil, tak ho v sedacke 0/I mozes este relativne dlhu dobu vozit v protismere 😉 a ak pozries do bazarikov, tak sa taketo sedacky aj starsie predavaju za sumu, za ktoru si mozes takmer dovolit kupit novu sedacku vyssej kategorie 🙂

pettru: maxi cosi tobi by som nekupila nikdy, ma sice lepsie riesenu opierku hlavicky, ale to upinanie pasmi v aute je hroza. upina sa totiz len zvrchu, co ubera na pevnosti drzania pri bocnom naraze. ak by sa naaahodou cosi take stalo, odhodi dieta v sedacke na cca 40cm do boku kym sa pas zasekne. takze jednoznacne romer king, ak chces lacnejsiu variantu (ale stale dobru), tak mc priori. moj nazor 😉

kessiee
28. jan 2010

tono aj ja mam na teba otazku 🙂 prosim ta, chcela by som vediet, v com je zlozitejsia manipulacia s ultimaxom oproti romerke, pripadne inym sedackam. mam ju totiz objednanu, ale ked som si ju "studovala" v obchode, neprisla mi manipulacia s nou nijako zlozita 😕 (niekde si to tusim spomenul, len si uz nanapisal preco, alebo som si to nevsimla 😅 )

dora01
28. jan 2010

ahojte!

Tak mi tiez riesime autosedacku, ja som rozmyslala nad Recaro young sport. mate ju niekto? Maly ma 19 mesiacov a 13 kg, navyse je dost dlhy. Pred tym sme mali romer king plus az kym mi pred dvoma tyzdnami neukradli auto aj so sedackou a samozrejme s kocarom v kufri 😅
tak teraz nevieme co je lepsie ci tu romerku alebo uz recaro(to by malo byt az do 12rokov). S romer king sme boli spokojny, maly v nej bol od 7 mesiacov, pretoze bol dlhy a baculaty a do vajicka sa uz nezmestil. da sa super polohovat a maly v nej vzdy pekne spinkal pri dlhsich cestach.
len sa obavam, ze ked bude takto nadalej rast, tak sa do nej o rok uz nezmesti. Na druhej strane dost vela cestujeme aj niekolkohodinove trasy, tak je to tak na vazkach.

poradte mi niekto prosiiiiiiiiim 🙂

tono, ty pravdepodobne pracujes v babymarkete na vajnorskej, ze? 🙂 kedy by bolo treba vymenit tu romerku, ked mu zacne trcat hlava zo sedacky? alebo ako to je?

dora01
28. jan 2010

mychaella, chod sa pozret do babymarketu, mi mame od nich kocik aj nejake ine veci, urcite ti poradia alebo si pozri aj ich www stranku.

dora01
28. jan 2010

este k tej britax evolva, ma ju moj brat pre svoju bambulku, jedna nevyhoda co mi povedal, ze ked napr. potrebujete casto prehadzovat autosedacku z jedneho auta do druheho tak ta romer king sa jednoduchsie upina bezpecnostnymi pasmi ako britax...

nanika
28. jan 2010

tono, ja uz malemu nieco tri dni intenzivne taham z netu, tak sem stale jednym ockom bludim loooooool Tu novu predajnu, co ste sa prestahovali som este nestihla postrehnut, v starej som bola velmi davno :(

baby z BA, velka novootvorena predajna je aj na konci Race, ale kedze su novi, pochybujem, ze odtial vymamite nejake info, ale maju tam slusnu zasobu autosedaciek vsetkych kategorii, tak aspon ak potrebujete omrknut, tam maju aj evolvu, aj kinga aj ostatne.

Dora, to recaro je z mojho pohladu a skusenosti taky uzky hrantik, mne viac vyhovovala evolva, lebo je sirsia a pohodlnejsia. V tomto veku uz by som do kinga viac nesla, kludne tu 9-36 kategoriu, evolva je na spanok viac nez ok, myslim, ze je troska viac sklopna ako to recaro. V pohode este nejaky cas vyuzijete aj vnutorne pasy...

co sa tyka vymeny sedacky, plati pre vajicko nesmie vycuhovat hlava, pre 9-18 moze, ale max do vysky oci.

este postreh, ziadna 9-36 nie je do 12 rokov, bohuzial, tak ako king do 4 rokov :(

dora01
28. jan 2010

nanika , vsak prave king bol neterke len do 3och rokov

dora01
28. jan 2010

len ta evolva sa da trochu polohovat a navyse dieta musi ist von z autosedacky, mne sa pacilo, ze ked mi v romerke maly zaspal, tak napr. ked som stala na cervenej na semafore tak som ho dala do lahu.

jaj vsetko ma pre a proti...

dora01
28. jan 2010

recaro som nevidela este nazivo, takze budeme to musiet ist niekam omrknut