Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

jarabica
7. feb 2010

nanika, dakujem strasne moc za nazor... mas skutocny prehlad 🙂 dnes chceme vyrazit do obchodu, omrknut ako vyzeraju tie sedacky nazivo, uvidime aky budeme mat nazor potom... ono ten drobec je tam napaskovany aj bez overalu, ked ho tam dam s overalom tak je tam ako haluska, ani hnut sa nemoze...
ked ho tam obcas doma posadim len tak v bodynku, tak veru miesta tam nazvys nie je... ale mozno to tak ma byt 🙂
dcera je dost hrduz, takze taky nezvyk.. ona ma 3 roky, 12kg a 95cm a sedi v tom kingovi...
mas pravdu, nechcem sa unahlit, predsa len sa hovori, ze tie vajicka su bezpecnejsie...

strasska
7. feb 2010

Ahojte,
a ake mate skusenosti s Kiddy Cimfort Pro? Zatial som stale za evolvu, ale tato ma vraj aj polohu na spanie...ale neviem, nazivo sme ju nevideli, tesne pred nami predali posledny kus. Ak viete skuste poradit.

nanika
7. feb 2010

su tam videa. Mne osobne tento system zabezpecenia dietata nevyhovuje, inak su tieto sedacky s valom miesto patbodoveho pasu hodnotene ako najlepsie. S tou sklopenou polohou by som si velmi nefandila, ak je to to, co som videla na tom prvom videu, tak sa to podla mna dost blizi k sklopenej evolve. Naozaj treba vidiet, tento typ sedacky by som naozaj odporucala odskusat a skusit podumat, ci je to presne to, co potrebujete a hladate. Inak k nej nemam vyhrady, len cena, ach jaj.

adam07
7. feb 2010

zdravim nanika, tieto sedacky nahodou nepoznas? narazila som teraz na ne a maju lepsie testove vysledky ako Romer Kid a Kidfix? 😝 http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba....

nanika
8. feb 2010

Adam, ano, je dobra, s isofixom, mala by byt aj trocha sklopna, ale to je aj kidfix. Tu je len ten problem, ze na SR nie je tusim ani na nete... O odskusani nemoze byt ani reci. Inak je rovnako hodnotena ako tie romerky. Staci takto?

musko
8. feb 2010

adam - sú perfektné, ale nikde na predajni som ju nevidela - chcela som odslúšať - vidieť naživo... My máme Kid fix a som spokojná:o)

tyli
8. feb 2010

adam,
tá na ktorú si dala link je až od 15kg. No Cybex má aj od 9kg http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba....
Mne sa zdá cybex značka zatiaľ na trhu najlepšia, i keď momentálne máme STM od 9kg a môžem povedať, že je super 🙂 .
Je pravda, že som ich u nás zatiaľ v obchodoch nevidela, no v ČR ich už myslím v predaji majú.

tyli
8. feb 2010
nanika
8. feb 2010

Tyli, adam isla konkretne po 15-36...

adam07
8. feb 2010

nanika dik moc, ma to prekvapilo, ked som vcera luskala net, ze ma take dobre vysledky za rozumnu cenu a som ju este nikde nevidela... 😝
tyli, ja tym sedackam s valom neviem dojst na chut, a obavam sa, ze Adam by asi tiez protestoval, aj ked su ze vraj lepsie-bezpecnejsie ako 9-36 s pasmi.. 😕 som pozerala tu od 15, nanika uz vie... 🙂 ale dnes som s Adamkom bola vyskusat Romerku Kida a bol v nej celkom v pohode, asi mi narastol, budem ho musiet odmerat 😀

nanika
8. feb 2010

Tusim kid je od 100 cm, ak som prave nestrelila capa, evolva od 94 cm. Ono, tie sedacky cybex tu nema na sr skoro nikto a v cr tiez malo ludi, nie su na to ohlasy a nie su to roky pouzivania a more spokojnych uzivatelov, preto vravim, ok, sedacka je dobra, bezpecna, ale ja by som ju nekupila... Radsej si totiz dopredu pozistujem, ako sa paci a ci su s nou ludia spokojny, aj ked sa na fore tiez zacala zgrupovat mala skupinka ludi, co z tejto znacky cosi doma ma, ale stale je to malo...

romi73
8. feb 2010

prosím, potřebuji poradit. chtěla bych Romer Kinga 9-18 kg. ale mám hubenou holčičku - ve 14 měsících má 8,5 kg, ale do vajíčka už má dlouhý nožičky. nevíte, jestli v tom nebude lítat? není to spíš pro "pořádný" děti? případně jakou pro hubeňoury byste doporučili?

kessiee
8. feb 2010

romi, ak jej nevytrca hlavicka z vajicka, tak by som to este neriesila 😉

nanika
8. feb 2010

romi, teraz v zime by to uz bolo kludne ok, lebo oblecena by uz mohla dosiahnut 9 kg. Presun je mozny len nad tuto hranicu a v pripade prerastenia hlavickou okraj sedacky. Ak nie, potom bud pockaj, ale treba chapat aj vyse rocne dieta vo vajicku, ze uz tam nebude chciet byt, alebo prejst na 0-18 kg sedacku, ktoru este mozete kludne dlhsie vyuzit. Nie, dieta by ti tam nemalo lietat, hlavne potom kupit king plus kvoli tomu vankusiku za hlavou...

jajka82
8. feb 2010

Ahojte, kočky ďakujem Vám za rady,

petamarketka
8. feb 2010

Ahoj romi 🙂
naše Markétka měla v roce 8kg a 70 cm, ale jelikož mně se dělá vzadu v autě špatně, a dokud byla ve vajíčku, chtěla jsem abych na ni viděla, tak jsem seděla u ní, brzy jsme se rozhodli pro autosedačku 9-18kg. Koupili jsme Maxi cosi Tobi a jsem maximálně spokojená. Krásně v tom byla upnutá. Dali jsme ji tam krátce před rokem. (cca 11.měsíc - takže to neměla ještě ani těch 8 kg)

Váha je prý jen orientační, ptali jsme se na to. Důležité je, aby dítě samo sedělo. My, kdybychom měli čekat na 9 kg, tak má Markétka autosedačku až po roce a půl 😅

zlatouch
9. feb 2010

romi, jsme na tom uplne stejne - v 15m sotva 8.5 kg 😉 Chtela jsem koupit 9-18 uz nekdy v lednu, ale zatim se mi to rozlezelo, jeste ji nechavam ve vajicku (nohy koukaji, hlava ne, takze z hlediska bezpecnosti OK), chtela bych, aby z nej nevyrostla do brezna, to jedem na hory. Presvedcil me katalog produktu Romer, jizda v protismeru je asi opravdu o dost bezpecnejsi, tak jak pise Nanika, mame na to idealni deti - zakrsle 😉
Jinak Kinga uz mame vybraneho, L.si ho vyzkousela v obchode, az ho objedname tak bude nejdriv jako zaloha treba u rodicu v aute. Definitivne se vajicka zbavime v kvetnu, slibila jsem ho sestre na mimi, tak to ho snad uz L. preroste 😀

jarabica
9. feb 2010

ahojte... tak som vcera bola pozriet nazivo ten concord ultimate, ale teda musim povedat, ze ma to vobec nepresvedcilo a uz o sedacke 0-18kg neuvazujem... velmi zlozite uchytenie do auta, ci uz v smere alebo protismere jazdy... a drobec tam "sedel" velmi zvysle, o vajickovej polohe nemoze byt reci... posadili sme tam aj nasu starsiu (95cm, 12kg) ale posobila v tom ako vo vyrastenych nohaviciach, hrozne nacvakana a to mala vyzlecenu bundu... myslim, ze romer king, ktory mame v aute je pohodlnejsi...

takze drobaka musim co najdlhsie udrzat vo vajku... ozaj, nemate prehlad, ktore vajicko je take najpriestrannejsie? my mame primo viaggio... velka vyhoda je ta naklikavacia baza a moznost nakliknuta aj na podvozok... maju to este niektore vajicka?

jarabica
9. feb 2010

romi, my sme pred dvoma rokmi kupovali romer kinga, tiez pre nasu stihlunku slecnu... mala vtedy okolo roka a iba 7,5kg, lenze prerastla hlavickou vajicko... kupili sme kinga a sme spokojni... mala v nom dobre sedi dodnes... menili sme sedacku niekedy zaciatkom zimy, takze nabehla do neho aj so vsetkymi bundami a svetrami, tak to mala tie prve mesiace "vypolstrovane" 🙂

romi73
9. feb 2010

hehe, zlatouch. já pořád musím bojovat s naší doktorkou, má kecy že malá je drobek. ale chvíli neposedí, tak jak by mohla nabrat...

jinak moc děkuju za ohlasy. asi ten romer zvítězí. my máme Huggy vajíčko a už bych do něj nešla, vlastně dobrý bylo akorát na to, že se nacvaklo na podvozek kočárku. ale je dost svislý, musela jsem ho v autě ještě cpát do polohy co nejvíc naležato (nemáme bázi) aby jí při spaní neklimbala hlava dolu. zatím jí hlava ven nekouká, tak zkusíme ještě chvíli vydržet.

dá se ten romer king dát naležato aspoň tak, aby dítku nepadala hlava když usne? malá obvykle usne hned jak nastartuju 🙂 jinak asi ho budem mít až do první třídy 🙂 , jestli bude takovej drobek, jako teď

nanika
9. feb 2010

Romi, zalezi na sklone tvojho sedadla v aute, vajco to uz nie je, niekto tu pisal, ze je sklamany, ze si myslel, ze to bude viac sklopene, ale treba si uvedomit, ze to uz jednoducho nie je vajco a nie je to vozenie v protismere a prilisna lezata poloha skor znizuje bezpecnost sedacky. Nam v kingovi hlava nepadala, myslim ze kto ma king plus som ani nepocula na to staznosti. Ak sa da, skus ju este chvilku podrzat vo vajci, ak to nepojde, lebo uz je velka a chce kukat von, tak je mensie zlo dat vacsiu sedacku ako sa vyburat kvoli nervnemu dietatu.

romi a blahozelam k "drobkovi", my sme isli do kinga uz v 6 mesiacoch, tak tisko zavidime 🙂

nanika
9. feb 2010

Inak, aby som reagovala na tie naklikavacky, skusim to pozriet, len tak pre zaujimavost. Ja som kvoli tomu musela prave kupovat neonato sedacku vajco, jednoducho som cely tyzden doma sama, vratane soboty, vsetko musim vybavovat, vratane nakupov sama, takze aj ked to nie je sedacka z top, bohuzial som musela mysliet aj na to naklikavanie na kocik, ktory mam po prvom synovi. Na bratislavu a par km v okoli to musi stacit, aj ked dvakrat dobry pocit z toho nemam... Ale ked teraz na to pozeram, je identicka s cam bye bye a ta nie je az tak strasne hodnotena, zasa maloktore vajco je vyslovene hrozne.

dajdula
9. feb 2010

Ahojky holky,potrebovala by som poradiť.Zatiaľ sa po autosedačkách začínam iba pozerať,takže ozaj vobec nič o nich neviem.Moj problém je:syn má 5 mesiacov a už teraz bude mať skoro 8 kg a 71 cm.Takže žiaden trpaslíček to nebude.Ani neni tak velký na šírku ako dlhý.No a to je ten moj problém.Vobec neviem po akej sadačke by som sa mala poohliadnuť.Jediné čo viem je že by som chcela tú 9-18 kg.No a ešte aby nemala isofix(ten úchyt v aute nemáme).Moc ďakujem za rady.

jarabica
9. feb 2010

dajdula, podobny problem som riesila na minulej a tejto strane aj ja... nas trpaslik ma iba 3 mesiace, necelych 8kg a 70cm... babo by malo zrejme uz sediet, aby mohlo ist do sedacky 9-18kg, ale kocky ti poradia viac...

mozem byt zvedava ake vajicko pre neho mas? zatial sa tam vmesti?

nanika
10. feb 2010

Dajdula, neviem, ako tvoje dieta v aute vyzera, ci precuhuje uz hlavickou vrch. Vahovo a dlzkovo sa mi zda, ze je ako Oli v jeho veku a my sme uz ako 6 m isli do romer king, lebo precuhoval. Treba ratat s tym, ze tu sedacku si dieta uzije asi ten rok, rok a pol :( Neviem, ako ste na tom s peniazkami, ale ten romer king plus je dost rozsirena sedacka, kvoli tomu, ze je bezpecna a priestorna. Cena okolo 200 Eur, ale da sa nechat pre druhe dieta, predat cez bazar, alebo kupit z druhej ruky. Z nej potom vacsinou tieto vacsie deti idu este do 9-36, lebo vekovo este nie su zrele na dospelacke pasy.

tu si pozri testy sedaciek, hore si klikni kategoriu a potom je hlavne dolezity druhy ciselny stlpec.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/m...

a potom uz len skocit kuknut do obchodu osobne, aby si mala predstavu, ako taka sedacka vyzera.

neurologia
10. feb 2010

ahojte nas romer je uz doma....sa z neho vytesujem uz som ho skusala...polohovala len som este neprisla nato ze ako mam dat nizsie tu hlavovu opierku..... 😅

nanika
10. feb 2010

Neurologia, mas kinga? Hlavova opierka by mala chodit zaroven s posuvanim pasov do vyssich poloh, takze ak mas pasy v uplne najnizsej polohe, nizsie to uz nepojde...

anitrams
10. feb 2010

My mame autosedačku 0-18 kg Renolux Omega, ale davam do ni maleho od cca 5mes. , kdy mi nas dlouhan vyrost z vajicka.Je polohovatelna a zatim super.

neurologia
10. feb 2010

nanika...
ano mam kinga a opierku som mala v najvyssej polohe....a bala som sa "zalomit" ju aby som ju posunula nizsie... 😉 aby som nieco nezlamala 😀 ale povedala som ze hadam nie a posunula som to ale uz som sem nestihla nepisat bo som musela bezat... 😉

nanika
10. feb 2010

Joj anitrams, renolux je jeden z vyrobcov, ktorym sa pri testovani rozpadla sedacka, napriek tomu, ze bola ultra moderna s isofixom. Ale nevravim, ze ta omega nie je o niecom inom...