Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
10. feb 2010

Trocha si teraz citam na nete, takze ani baza, na ktoru naklidnete sedacku vajicko, nie je zarukou bezpecnosti, plati to iste ako pri isofixe...

nanika
10. feb 2010

toto je kompaktibilita romera a britaxu na kociky inych znaciek, snad to niekomu pomoze...

http://www.britax-roemer.cz/zakaznicky-servis/k...

anitrams
10. feb 2010

nanika_muzes mi prosim poslat odkaz, kde jsi to nasla?

nanika
10. feb 2010

jasne, akurat mi to cvrnklo do nosa...

http://fotelik.info/pl/news/isofix_nie_jest_juz...

posledne video na stranke

dajdula
11. feb 2010

Jarabica
My máme vajíčko Concord neo,malý je tam tak akurát,důfam,že tá zima do masiace trochu prejde a bez toho nabalenia tam Ada ešte chvílu vydrží,ale je to fofr.
Nanika
dakujem za info,na tu sedačku romer king sa pozriem.

wild.horses
11. feb 2010

ahojte,
mate niektora skusenosti s britax evolva 123?
chcem autosedacku, ktora sa stale da pripevnit tak, ze maly bude chrbtom vpred.

nanika
12. feb 2010

wh, nie, evolva sa neda pripevnit do protismeru

od britax romer je to len first class plus 0-18 kg, zatial som nezbadala, ze by bola testovana.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...

skus si vyguglit nejaku z tychto, mozno ju najdes v SR, tento stupen by mal byt vozitelny aj aj, nepises, pre koho potrebujes kupit, tak zatial takto

kristina1984
12. feb 2010

Prosím Vás mohli by ste mi poradit mam po sesternici pouzitu autosedacku Renolux safety paris,neviete aka je?Je to starsí typ od 11 kg a ako sa upevnuje do auta?Dakujem pekne za odpovede.

nanika
12. feb 2010

Kristina, skusim to takto. Za prve, starsia sedacka je fajn, pokial je stara max nejake dva, tri roky do zadu, za predpokladu, ze bola v aute len pri preprave dietata, o nejaky ten rocik viac. Ja by som osobne dieta do starsej, ako 2008, ak by som ju mala od niekoho dostat, alebo kupovat v bazare nesla. Toto plati u znackovych, velmi dobre hodnotenych testovanych sedaciek. Co vsak renolux safety paris nie je. Ja by som tu sedacku brala natolko ako rizikovu, ze by som ju do auta nedala a rovno ju vratila odkial prisla. Tvoje dieta bude bezpecnejsie v akejkolvek novej z hypermarketu :( Za druhe, kedze to vypada na naozaj starsi typ, myslim, ze sa nenajde nikto, kto by ti k nej napisal nieco viac. Drzim palce.

daphnei
12. feb 2010

Ahojky... my jsme pouzivali od narozeni Maxi Cosi - je paradne lehke, nasadilo se na kocar a jelo. Mala mohla spat a bylo jedno jestli v aute nebo v kocare. Pak jsme koupili Inglesinu Marco Polo, skleve je na ni to, ze je mozne pouzivat od narozeni do 13 kg proti smeru jizdy a do 18 po smeru jizdy, polohovatelna. Chtela jsem co nejdele jezdit proti smeru jizdy, protoze je to proste lepsi. Ted nema ani tech 13 kg a uz budeme brzy kupovat zase novou, jelikoz je Andulina proste moc dlouha a zacina ji hlavicka presahovat. Takze ted jdeme do Cybex... protoze chci sedacku s isofixem. A bohuzel moc sedacek s isofixem v teto kategorii se nevyrabi ☹ ... Cybex ma dobre testy, lehka montaz - (protoze casto cestujeme a prendavame potom do auta k babi), a neni to takova krava jako Römer/Britax a design, potah taky ok...
😉

wild.horses
12. feb 2010

nanika... potrebujem sedacku pre 13 kg dieta. Chcem vsak sedacku, ktoru mozem pripevnit do protismeru. Nechcem aby bol este tvarou vpred, videla som crash testy, stacilo mi. Vies o nejakej inej dobrej sedacke, ktora sa da pripevnit do protismeru?
vdaka

wild.horses
12. feb 2010

... a este... sedacku bez isofixu a nie 0-9 mesiacov, ale pre starsie babo. musim ist kuknut.

nanika
12. feb 2010

0-25 kg, nic :(

0-18
http://kociky.babyland.sk/kociky-babyland.php?S... toto je jane racing
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s... to je concord ultimax

bude ich viac, ale nie su testnute, alebo tu v sr, cr sa nedaju zohnat. Toto plus ten britax su tu dostupne a povedala by som, ze su to ok sedacky, ak som to narychlo neprehliadla, tak by nemali mat isofix

nanika
12. feb 2010

Joj len teraz ma napada, to je nic, tie sedacky aj tak nesmies s touto vahou uz pouzivat v protismere. Sedacky, ktore sa tak daju, sa tu na trhu absolutne nevyskytuju, predavaju sa v severskych krajinach :( Tak mi je to luto, nepomohla som ti :(

wild.horses
12. feb 2010

zijeme v uk... nad najdem nieco, co sa d pouzit v protismere, dokelu 😉

wild.horses
12. feb 2010

... aco tak brio zento 0-25kg?

keiko
12. feb 2010

Dievčatá poradte drobec má 15 kilov,a dva rôčky akú sedačku ??? máme concord trimax,ale tú chceme pre mladšiu bambulku...

nanika
13. feb 2010

Wh, to si musis zisti v uk, tam budu aj ine testy, my tu mame len tusim tie nemecke testy, tak aby si nekupila capa, ze sice sedacka do protismeru, ale v testovani prepadla. A kedze sa tu nevyskytuje, tak info si musis vyguglit, neviem ti s tym pomoct.

nanika
13. feb 2010

Keiko, mas dve moznosti, podla toho, ako sa rozhodnes. No, mozes kupit uz stupen 15-36, ta mu bude dobra, ale vekovo a kostrovo na to este podla veku dieta nie je vyspele. Ibaze keby si kupila 9-36, je mozne, ze si dlho tie vnutorne pasy neuzijete, ale toto leto by to este malo byt ok a od zimy ju pouzivat s pasmi auta ako 15-36.

keiko
13. feb 2010

nanika dakuje m za radu, ale v obchode nám hovorili že tie 9-36 sa potom používaju na pasy auto iba ako podsedák a to nechcem....
a to máš pravdu že vyspelosťou sa mi zdá na tu 15-36 ešte malý, ach jaj tak akú kúpiť...
Ak niekto viete poradte značku...chcela by som naj sedačku v tej triede...dakujem 😵

romulda
13. feb 2010

Ahoj holky. Vím, že už jste to tady určo řešily..... Chtěla bych vědět, jestli se "evolva 123 plus" dá polohovat? Nemůžu to najít. Moc díky.

nanika
13. feb 2010

Keiko, nie je pravda, je to asi jedna k jednej, je vela dobrych kvalitnych sedaciek, ktore zostavaju spolu s chrbtovou castou, aj tu stale pretriasana evolva...

romulda, da, ale len pred cestou, je to jemny sklon, plus zalezi aj od uhlu sedadla. Pre male deti od 9 kg velmi na spanie nie je, ale od toho roka a pol kludne aj na dlhe trasy, staci to...

romulda
13. feb 2010

Nanika, díky moc! Ještě, že tě tu máme!!! 😉 My pořád vybíráme a vybíráme a asi půjdeme do Evolvy. Je fakt lepší si připlatit a mít Prďolku v bezpečí. 🙂

nanika
13. feb 2010

Romulda, len vyberaj, nie je to vec za stovku. Mne sa kamoska divila, ze to sme dali 200 Eur za sedacku pre drobca. Pre mna to bolo dost nad limit, aj sa divim, ze mi to muz schvalil. Ale ja dam radsej 200 Eur a tu sedacku sice nebude mat do 12 rokov, ale do tych 9 rokov hadam hej a ked sa to rozrata na tie roky, to je cena zanedbatelna. Kvalita ti tak dlho vydrzi, ja som nechcela sedacku z hypermarketu, ktoru za tri roky vyhodim a bude mi luto penazi tak kupim podsedak. Kamoska kupila muzovi radsej za 500 Eur korcule a tu sedacku z hypermarketu. Takze vsetko je len otazkou priorit. Pre mna je priorita nech ma dieta poriadne boty, dobru sedacku, bezpecne hracky, kvalitne jedlo, ja sa dobre zaobidem bez veci, ktore by som pre mna brala ako nadstandard, aspon pocas materskej.

musko
13. feb 2010

nani - niet čo dodať 🙂

romulda
13. feb 2010

Nanika, jsi super mamina!!! Souhlas s tebou 🙂 .

jamaat
13. feb 2010

Ahojte. Prečítala som vás už dosť, je mi jasné, že ste zástankyne hlavne Romer a Britax. Aj tak sa spýtam... Mám kočík Cam a keďže som s tým bola veľmi spokojná, teda aj s vajíčkom, tak som kukla aj ich autosedačky. http://www.babytrend.sk/cam-autosedacka-viaggio...
http://www.camspa.it/#/en/products/cat=003/prod...

No ale v žiadnom teste som ich nenašla. Asi aj preto, že v Nemecku sa táto značka vôbec nepredáva, pokiaľ viem. Čo si o tom myslíte? Nanika, ty máš aj nejaké iné testy?

musko
14. feb 2010

Kvalitou a výkonom ako neo-nato..... Asi stred - ak nejazdíte veľa a na dlhé trasy, tak O.K.

nanika
14. feb 2010

jamaat, oni su ok tie sedacky, testnute tusim nie su. Povodne som chcela aj ja ist pri 9-36 do cam, ale uz v obchode ma odradili, ze ta sedacka je jednoducho mala. Tak by som si porovnala, co do priestoru, ako to je v obchode na zivo, lebo, ja viem 😀 romer, ale trosku si priplatis a mas testnutu sedacku a ja len tak typujem, treba vidiet na zivo, je ta romer king vacsia, cize viac priestoru, dlhsie vyuzitie, mensie potenie v lete. Tot moj nazor 😉