Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

renabr
18. feb 2010

monka ja hlasujem za maxi cosi rodi xr, aj my ju máme a nevieme si ju vynachváliť...

monulicka
19. feb 2010

Ahojte zienky
nemate niektora skusenosti s autosedackami zn. Neonato? my rozmyslame nad Neonato Monza, je to sice kat.0-18kg, ale v tej teme o nej nikto nespomina Neonato...dik za radu

maja5
19. feb 2010

ahojte chcela by som sa opytať akej kvality sú látky na evolve 123 je rozdiel medzi plus alebo len 123. synček sa dosť potí v autosedačke ked zaspí tak chcem vedieť či dobre sajú pot. 😉

neurologia
19. feb 2010

rozdiel medzi evolva 123 a evolva plus je:
- lahsie snimatelni potah (ked chces prat)
- da sa rozsirit do stran sutak take akoby sroby (ale zevraj sa rozsiri len veeeelmi malinko cize zanedbatelne)
- a to zapinanie by malo nejak pocutelne kliknut...

nanika
19. feb 2010

Evolva ma len jeden typ potahu, len rozne farby, platia pre normalnu, aj plusovu verziu

jamaat
20. feb 2010

Včera som Emku posadila do Romerky King plus a bola v tom nejaká stiesnená. Hlávku v tom záhlavníku úplne na tesno, veľmi sa jej tam nepáčilo. 😕

nanika, skonzultovala si to predné sedadlo? V obchode mi vravel mládenec, že sa nesmie, že len na výnimku, keď je dieťa handikapované a tak.

nanika
20. feb 2010

ale houby, muz je dnes v skole :( to je taka robota.

nanika
22. feb 2010

Takze pokutu za prevoz deti v autosedacke na prednom sedadle vam dat nemozu, v zakone to nie je zakazane. Je tam len podmienka vypnutia airbagu pri vajciach. Druhu otazku ohladne toho vozenia deti v obci prave zistujem, aj ked asi to budem musiet adresovat na nejake mudre hlavy, u muza som nepochodila :( Dodam, len co zistim.

nanika
22. feb 2010

Povinnosť použiť detské zadržiavacie zariadenie má osoba nižšia ako 150 cm. Možnosť sedieť na prednom sedadle upravuje zákon NR SR č. 315/1996 Z.z. o premávke na pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov, konkrétne § 43 ods. 2 – citujem:

"Osoba mladšia ako 12 rokov a osoba s telesnou výškou menšou ako 150 cm sa nesmie prepravovať na sedadle (sedadlách) vedľa vodiča. To neplatí, ak také osoby používajú schválený a pre ne určený bezpečnostný systém. Ak je vozidlo vybavené takým bezpečnostným systémom aj na iných sedadlách, musia ich ostatné také osoby pri preprave prednostne použiť. Za sedadlo vedľa vodiča sa nepovažuje miesto v postrannom vozíku motocykla."

Preprava detí v obci (Podľa §7 ods. 3) – stačí v obci deti nad 3 roky pripútať pásom ?

Pri príležitostnej preprave osôb v obci je možné dieťa staršie ako 3 roky pripútať na zadných sedadlách bezpečnostným pásom.

Takze ja by som to povedala takto, ak je policajt horlivy, zalezi, ako sa vyhadate, pretoze ak je dieta vpredu v autosedacke, splna podmienku na prevoz na tomto mieste. Tak isto ako presvedcite policajta, ze idete len prilezitostne po obci :(

Ono sa tu biju zakon a nova vyhlaska... takze zalezi na vas, ak ste drzky, tak vozte deti v predu, co ja aj nadalej vo vajci budem, ale nikdy nepriputam trojrocne dieta na dospelacky pas, to je na hranici so zdravym rozumom, aj ked je to povolena alternativa, teda prilezitostna :(

sevzuz
22. feb 2010

ahojte kocky, zacinam pokukovat po novej autosedacke, kedze nase vajco peg perego som slubila sesternici ktora bude mat babatko koncom maja, kedy bude mat moj syncek 10 mesiacov (sice by sme vo vajci este vydrzali ale, keduz som to slubila:-/, a teda my jazdime len po meste vacsinou a aj to tak 3x za tyzden a tak raz za dva tyznde ideme k mojim rodicom co je 20 km tam a 20 naspat.
mam kupovat autosedacku 9-18, alebo mi staci 9-36? pacia sa mi tieto dve:

http://www.bambini.sk/sk/product/1166/britax-ev...
http://www.bambini.sk/sk/product/308/recaro-you...

nanika
22. feb 2010

Sevzuz, sklopnost rovnaka, testy myslim tiez pribuzne, prva je priestrannejsia a dlhsie v nej budete mat pohodlie, druha skor vhodna pre mensie, ci utlejsie deti, kvoli tej zmensovacej vlozke a tym, ze je viac taka ohranicena. Na taketo cestovanie mozu kludne byt, pokial necestujete na dovolenky a pekne samostatne sedi, zalezi naozaj iba na tebe, ci 9-18, alebo 9-36.

sevzuz
22. feb 2010

nanika dakujem za odpoved, chcem sa spytat je neiektora autosedacka lepsie polohovatelna v kategorii 9-36?

musko
22. feb 2010

sev - nie je - hoci možno Cybex pallas - ale tú z nás ešte na živo nik nevidel, tak neviem......( má totiž akýsi podsedák či čo....)
nani - my nakoniec berieme túto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31160021&tab=4

lamarika
22. feb 2010

sevzuz: Mám sice recaro young expert, ale liší poze desigenem a nosností. Tu tvoji recaro ti můžu jenom doporučit. Ta zmenšovací vložka je supr a zvlášť pro vás, protože už nebudeš dítě navlékat do tlustejch kombinéz, tak ti tam pěkně bude sedět jak ulitý 😉 Prostorná je ažaž, polohování supr, atd. Máme sedačky recaro už od začátku a zatím jsem s nima byla vždy maximálně spokojena 😉

sevzuz
22. feb 2010

a este aky je rozdiel medzi britax evolva 1-2-3 a britax evolva 1-2-3 plus? dakujeeeem

jamaat
22. feb 2010

Nanika, ale je tam to, ako si spomínala, že je povinný uprednostniť zadné sedadlá. Takže ak sú zadné voľné, asi by som policajta neprehádala. Teraz môj chlap hovorí, že to asi preto bude tak blbo napísané, lebo chodia ešte aj staré škodovky, kde pásy vzadu nie sú. Vtedy sa môže dať na predné sedadlo.

musko
23. feb 2010

sev - tá plusková verzia má akési vačšovacie kolečko- je to myslím niekde o tranu dopredu...

nanika
23. feb 2010

Pisane je, ze mozes posadit dopredu, ak nie je zadrziavacie zariadenie na inom sedadle v zadu. Takze ak posadim decko do predu, ja nemam dalsiu sedacku aj v zadu, tak ma nemozu za to predsa pokutovat 🙂

Musko, super, pekna.

Sevzuz, lahsie snimanie potahu, troska polohovanie do bokov a kontrola spravneho upnutia click and safe.

neurologia
23. feb 2010

baby ja neviem....ale tu (nemecko) maju deti v autosedackach bezne vpredu....vzadu prazdno a detska vpredu...

veruska007
23. feb 2010

Hoky, pracuju v doprave... je plno veci, ktere zakon nezakazuje, ale neni to bezpecne. Dite vzdy davam na zadni sedacku, je to tam pro nej bezpecnejsi. Predni sedadlo ma do jiste miry i funkci airbagu. A take mi prijde, ze vzadu byva i havarovany automobil mene zdeformovany nez vpredu.

tono_babymarket
23. feb 2010

...v zásade platí, že čo zákon nezakazuje, tak je povolené...
...ale ide tu o bezpečnosť, takže ak je možnosť voliť, tak dieťa na predné sedadlo nepatrí ani v zabezpečovacom zariadení - autosedačke (môj názor 😉 )

sevzuz
23. feb 2010

Babulky dakujem za pomoc pri vybere, dnes som bola v bambini a videla som este tuto autosedacku, vyzera rovnako ako recaro, ale ma lepsie polohovanie. Aky je vas nazor, na nu? Je podstatne lacnejsia ako Britax evolva alebo Recaro young sport

http://www.bambini.sk/sk/product/2253/zopa-carr...

dahlia23
23. feb 2010

ja tiež riešim dilemu, akú sedačku. Lenka bude mať 3 roky v apríli, má 14 kg a sedačka do 18 kg doslúžila. teda, nie úplne, ale strašne zle sa uťahujú pásy, čo je problém, keď chodíme v bunde - bez bundy....
keďže čakáme druhé bejby, chcela som kúpiť maxi cosi priori SPS, že ju potom malý zdedí. len neviem, či jej už nekúpiť kategóriu 9-36 kg. do 15-36 je ešte malá, tú má sestrin 5ročný syn. akože dalo by sa, ale na úkor jej pohodlia...
celkom sa mi páči aj táto sedačka, len neviem, čo si o nej mám myslieť....
http://www.obchodik.net/products/nania-beline-p...

a úplne najradšej by som bola, keby sa nám podarilo zohnať niečo s bavlneným poťahom. táto, čo máme, je taká, mám pocit, že sa v nej tak veľmi nepotí, ako v tej, čo má poťah umelý....

nanika
24. feb 2010

Sevzuz, lacnejsia je, lebo nie je testovana.

Dahlia, mas pravdu, asi by som tiez este volila stupen od 9 kg, len nepises, kolko mala meria, aby si nemala problem, lebo ak je vyssia, ale lahsia, tie pasy a aj polohovanie zahlavneho vankusa moze byt problematicke ako u tej tvojej terajsej. Tu sedacku co si dala, pisu, ze to bude novinka, zatial nie je otestovana, ale tato znacka dava sedacky testovat a vychadza priemerne, asi ako cam, ci neonato... S potahom ti neporadim, ale celkovo sa da kupit navlek na autosedacku, myslim frote na leto, tak aj to je riesenie, kedze sa to tyka len par mesiacov v roku, co my riesime obycajnou plienkou.

Tono, ano, suhlasim, s jednou vynimkou. Ak si sam a musis vsade chodit s miminom, mne pripada o mnoho pohodlnejsie a aj v ramci bezpecnosti, ze si nejdem vykrutit krk, mat vajicko pri sebe v predu, prave pre to specifikum, ze je otocene chrbtom. Priznavam, ze teraz, ked je Oli starsi, tak som zvazovala vozenie vajca aj v zadu, ale len za predpokladu plne obsadeneho auta, ked pojdem s deckami sama, zasa dam toto babo do predu. Tiez ale nie som zastancom vozenia inej sedacky v predu, ako vajca, teda dieta celom k celnemu sklu.

dahlia23
24. feb 2010

nanika, Lenke hlava z tej 9-18 netrčí. ale o pol roka môže. a podarilo sa mi opraviť pásy na tej starej. 🙂 neviem, v čom bol problém, večer som si k tomu sadla v obývke a nejak sa to uvoľnilo. tak zatiaľ to asi nechám tak.

ja som rozmýšľala, že keď pôjdem sama s deťmi niekam, že vajíčko s malým si dám dopredu a Lenku normálne vzdadu, ako aj chodíme. Lebo na melého by som tým pádom vôbec nevidela. 😒

s Lenkou keď som chodila sama, tak sme chodili výlučne vpredu, mali sme 3-dverové auto a dozadu som vajco napchala tak-tak...

ale normálnu sedačku by som asi dopredu nedala, to mi príde nezmysel...

musko
24. feb 2010

Tak milé maminy - tu je nový test a šokoval ma : http://auto.idnes.cz/test-detskych-autosedacek-...

dahlia23
24. feb 2010

no, pekne tie výsledky...
čo ma tečší, tak je maxi-cosi tobi. lebo na maxi cosi sa furt ocapujú niektorí, ale zatiaľ som nepostrehla, že by niektorá ich sedačka bola prepadla, tak ako sa to stane u concordu...

jamaat
24. feb 2010

Ale mohli by ich aj viac druhov otestovať.

lucrezia
25. feb 2010

nanika,
prosím Ťa, nevieš niečo bližšie o tejto autosedačke?
http://www.kocarek.cz/autosedacky-Casualplay-Au...

lucrezia
25. feb 2010

chybička se vloudila, takže mala by to byť sedačka Casualplay Beat S 9-25 kg.
ďakujem