Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

bajciatko
13. máj 2010

Ygreen, ta Pallase je v kategorii 9-36? Nasa Danielka este vobec nesedi, ma 7 mesiacov a v auguste ideme na dovolenku autom cca 10 hod., urcite budeme potrebovat polohovatelnu a autom chodime dost casto aj na dlhsie vzdialenosti... Sama netusim ako sa bude spravat v autosedacke, ked este nesedka, neviem ci v obchode vobec bude mozne to s nou odskusat 🙂

ninny
13. máj 2010

bajciatko, a kedy idete na tu dovolenku? dovtedy určite už sedieť bude, si myslím 🙂

musko
13. máj 2010

baj - je to 9-36 a na tom podstavci ide pekne naplohovat, takže by tú cestu podla mna može zvládnut, ale určite to chce oskúšat s malou a hlavne v aute - koli tým pásom :o)

bajciatko
13. máj 2010

ideme ked bude mat 11 mesiacov, to teda dufam, ze uz bude sedkat 🙂
Musko, ty mas tiez pallase?

musko
13. máj 2010

My máme Kiddy - šikla sa za dobré penize z druhej ruky, inak by sme kúpili pravdepod. ten pallas - koli polohovaniu

bajciatko
13. máj 2010

ta pallas mi pride, ze to ma velmi vystuzene na hlavicku, z obrazku to vyzera, ze sa tam dietatku ani hlavicka neda dat, mi to pride este viac napratane ako Romer King plus... no asi to chce fakt ist do obchdu a obzriet si to poriadne

ygreen
13. máj 2010

nanika. já bych netestovanou, nebo nějakou mizernou nikdy nekoupila. Každopádně my museli kluka dát asi v 6 měsících do besafe, proti směru jízdy - pětibodové pásy a stejně mu hlava hrozně padala. Ale doktorka na fyzioterii nám řekla že je to lepší na krátkou jízdu než aby byl v nebezpečném - pro něj v malém - vajíčku. Každopádně pokud někdo zapne pallase i s polohovací základnou + je dobré si uvědomit, že sedačky mají taky sklon, takže se sedačka položí ještě o trochu více, myslím, že je to pro dítě od 9 kil velmi pohodlná sedačka. Hezky zapluje do pultíku, nevisí na pásech 😉

ygreen
13. máj 2010

bajciatko - naopak, kolem hlavy má dost místa a je velmi pohodlná, má to krásně polstrobané, ale tvoje malá je opravdu malinká. V 7 měsících, pokud se nevejde do vajíčka je ideální BeSafe v protisměru, kvůli krční páteři, protože i při prudším zabrždění to s dětskou hlavičkou, když ji dítě nedrží pěkně samo smýkne dost dopředu. ALe my ji máme a řeknu ti že žádný zázrak - jde polohovat skvěle po směru, ale v protisměru je to naprd kvůli sklonu sedačky, to by se musel pořídit ještě klín pod sedačku. Toje další věc, která se dá dokoupit - dá se tím bezpečně podseknou jakákoliv sedačka aby byla více v lehu 😉

ygreen
13. máj 2010

bajciatko: cybex pallas cinammon

ygreen
13. máj 2010

3. a 6. fotka - polohování

Synovi byl asi rok a půl a měl už kolem 90cm a 14kg a má dost velkou hlavu 😉 ta sedačka je na nejnižší velikosti, takže je mu na fotkách kratší.

ygreen
13. máj 2010

na tý 4. fotce je hezky vidět, že je v oblasti hlavy dost prostorná 😵

bajciatko
13. máj 2010

no my sa zatial krasne zmestime do vajicka, mne ide len o to, ze ked pojdeme na tu dovolenku, to uz bude mat 11mesiacov a urcite by to vo vajicku nezvladla podla mna.... idem teda poriadne prestudovat tu cybex pallas, kedze vravite, ze sa da polohovat, len tie pasy v aute ci ju obidu, to neviem, my mame audi a4 combi, pridu mi tie pasy dost dlhe, no ale tazko povedat, neskusali sme sedacku....

ygreen
13. máj 2010

bajci: myslím že v Audině jste za vodou 😉
Jinak já sama budu prodávat besafe a až mi druhé mimčo vyroste z vajíčka, tak půjde do pallase a synovi koupím Cybex solution X 😉

bajciatko
13. máj 2010

ygreen Tobiaskovi sa v sedacke ocividne paci 🙂, krasny je a ako si tam spokojne sedka 🙂)))

ygreen
13. máj 2010

a to jsem sem nedala fotky, kdy v sedačce ječel jak když ho na nože berou 😀 ale ona je fakt pohodlná a rychle si zvyknul a hned první jízda byla parádní.

A další velké plus - syn v pětibodovém pásu dosáhne na otevírání dvěří 😒 a hodně dětí si umí 5 bodový pás rozepnout třeba kolem toho 1,5 roku

bajciatko
13. máj 2010

Vidis, toto bola moja otazka na manzela, ze ci je to bezpecne, ked je priviazany pasom od auta a nie pasom co maju autosedacky vmontovane... to mi ani nenapadlo, ze by si to same dietatko vedelo odopnut, ale ako vidim, je to dost pravdepodobne...
pozerala som si you tube, tak tam ma zaujalo, ze opierka na hlavicke sa da dat akoby este dozadu, ked babo zaspi, ze mu nepadne hlavicka dolu, lebo ta opierka sa da posunut (uz neviem ako, to tam neukazali) smerom dozadu...

ygreen
13. máj 2010

baji: všechny sedačky 15-36 již nejsou poutány k autu, ale sedačka je volně položená na sedačce a pásy od auta přepásají se sedačkou rovnou i dítě. A díky pultíku to lze i u dvou sedaček - Pallas a Kiddy. Někdo tomu nevěří,a le podle testů je to pro dítě bezpečnější, než 5bodový pás, jak mají sedačky 9-18kg. Protože při nárazu se dítě jakoby celým hrudníčkem obalí kolem pultíku a neškubne ho to za ramena. Podívej se na tohle video - a je to tedy teoreticky stejný jako pallas - http://www.kiddy.de/slo/company-video

Nehrozí tedy ani odepnutí 5bodového pásu dítětem, nehrozí ani chyba rodičů při připínábí sedačky k pásům auta, a upínání do pultu je fakt primitivní 😵

a ano pallas má hlavovou opěrku, která jde trochu položit, takže si dítě při spánku neslintá na hruď 😀 náš mladej sice spí jak u zubaře s otevřenou pusou, ale jednou chrupal i s loktama a hlavou položenou na pultu 😉

pett7
13. máj 2010

Ahoj, chci se zeptat jestli nevíte jestli se vleze brirax evolva do mondea a octavie? Dneska jsem se na ní byla dívat a tvrdili mi, že se vleze do všeho.. Vzhledově mě proti internetu celkem zklamala na fotkách vypadá líp..

ygreen
13. máj 2010

Proč by se nevlezla? Mondeo i Octávka jsou velká auta. Mě nenadchly ani její testy ADAC, myslím rok 2008.

bajciatko
13. máj 2010

ygreen to co si mi poslala je kiddy, aky je tam rozdiel medzi kiddy a cybex pallas?

musko
13. máj 2010

pett - vlezie sa do každého auta
baj - cybex je to isté, len pallas má tú polohovaciu základnu, cybex svoje video nemá, to ti ygreen poslala ako ilustráciu

pett7
13. máj 2010

já myslela délku pásu 🙂 blbě jsem to napsala....cybex asi nevleze, aspoň podle toho co jem zatím našla navíc ještě občas jezdíme i focusem ☹ co jsem videla testy tak romer nebo maxi cosi to není, ale zle na tom taky není..chtěla jsem opět maxi cosi, ale budem rádi jestli vydržíme ve vajíčku aspoň do 9 m tak nevím jak dlouho by jsme využili 9-18kg

bajciatko
13. máj 2010

aha, ja kym sa dostanem v niecom do obrazu, hlavne co sa technickych veci tyka, cize rozdiel je v tom, ze pallas mozem polohovat? ked dietatko zaspi, tak ho mozem polohovat do lezma? ide to jednoducho alebo je to zlozitejsi system?

musko
13. máj 2010

pett - evolvu zapneš, tam nie je problém, kiddy a cybex potrebujú dlhší pás.
baj - aj kiddy sa dá polohpvat, ale nie počas jazdy, musíš pred jazdou - je tam vzadu taký klin.

ygreen
13. máj 2010

musko: 😉
bajciatko: pokud sedíš s dítětem vzadu můžeš ho v pallasu polohovat během jízdy, ale přesněji ti to neřeknu mi tu polohovací základnu nepoužíváme.

pett: maxi cosi je super, ale v kategorii 0-13kg a Tobi a Priorix taky ujdou

Ale v kategorii 9-36 je jediná s testem ADAC a výborným výsledkem pultíková Kiddy - Pallas bude v testech počítám letos, ale základna Pallasu je Cybex solution X a ten je v kategorii 15-35kg mezi nejlepšími.

V kategorii 9-18kg průběžně vítězí Romer king.

Pett: ve Focusu combi Pallase nezapneme 😒 i se základnou, ale syn je už dost starý, tak jezdíme bez polohování, ona se dá podseknout vlastně jako Kiddy s tím klínkem 😉

berunka
13. máj 2010

holky takze myslite ze Britax Evolva 9 - 36 neni moc kvalitni?cetla jsem tu o ADAC testech ze nic moc:(

ygreen
13. máj 2010

beru: najdu tent test 🙂

pett7
13. máj 2010

to nebyla evolta ale jiná od britaxu kategorie 9-25 pokud vím a v roce 2008 myslím a pak nějaké vajíčko

pett7
13. máj 2010

evolva

ygreen
13. máj 2010

v testech ADAC 2007 jsem našla, že třeba než Maxi cosi priorifix a maxi cosi tobi vychází v testech líp Kiddy infinity pro

Evolva je v tomto testu dole v kategorii 9-36kg, ale je to starý test. http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kinde...
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde...